• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@ruljana no jejeeeee jsou teda hlavickama dolů tak ja myslím ze cítím prdelky spis :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: melou se pěkně a holcicka ma furt skytavku :slight_smile: ale myslim ze ji vic cítím protoze ma placentu vzadu :slight_smile:
7. led 2014 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@koksi a je to nějak stanovený, odkdy zůstávají děti ještě po porodu v nemocnici - myslím jestli třeba podle váhy nebo podle týdnů...nechci se dopředu stresovat, ale tohle bych moc nechtěla, i když to nemám nikam daleko...spíš ten pocit, že bych je neměla u sebe...mám trošku výhodu v tom, že si můžu lehnout kdy chci...takže asi po 30 tt budu ležet furt:slight_smile:)) stejně tě obdivuju, 5 dětí...uff :wink:

díky s tím typem na adaptéry, myslím že prioritně ho teď kupovat s kočárem nebudeme spíš si to bez nich vyzkoušíme a net je jich plný, tak je pak dokoupíme...
a co třeba odsávačky, dudlíky, monitory atd? má to smysl kupovat takhle dopředu?
7. led 2014 ve 20:20  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek kolik kamaradek melo dvojky,ze ti vymlouvaji zavinovacky? Ja mela obe decka v cervenci a reknu ti,ze sem je vyuzila u obou,to ze je leto,neznamena ze bude hezky.Vetsinou bylo hnusne a ti malinci se citi rozhodne lip zavinuti,maji lepsi pocit.ja jim dala jen kosilku a fukla je do zavinovacky,navif se daleko lip drzi a nosi jez kdyz budou treba v dupackach.Kup si treba rychlozavinovacky a ver ze je vyuzijes aspon do jejich 4 měsíců.
7. led 2014 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak vyzkoušeno voda měla 41 stupňů a jsme ještě pohromadě úplně v poho. Dvakrát jsem měla náběh na ty křeče tak jsem změnila polohu a lehla si na bok a přešlo to... :slight_smile:
7. led 2014 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cekatelkadvojcatek k tem sedackam,nemit ji na kocar tak se hodnekrat pekne pronesu,s dcerou se jezdilo co 14 do nemocnice,nevim jak to funguje v jinych mestech ,ale zaparkovat u nemocnice a myslet si ze hodis sedacku na ruku a des..... predstava je to hezka,ale nerealna.I kamaradka machrovala a litovala.Navic pocitej radsi s predcasnatky a ty sou u dr casto,ne ze by meli byt nemocne,ale chodi se s nima do poraden,na cviceni vojtovky......,navic bych se nespolehala ze se vzdycky najde nekdo kdo s tebou pojede a pomuze,za me jedine autosedacky na podvozek a pokud to de,nespolehat se na druhé.Ale pokud mas auto tak velké,ze tam strcis cely kocar s korbama,tak sou ti k nicemu sedacky na podvozek
7. led 2014 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ruljana sikovna,ono to půjde,menit polohy,lezet,sedet,chodit..... A vydrzis do 40 tt
7. led 2014 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 díky za rady, ale Xlander fakt ne:slight_smile:)) nechci kočár jen na procházky, ale to už by bylo na dlouho....a já nemám tolik času:slight_smile:) :grinning: až budeme mít nakoupeno, dám vědět:slight_smile:
7. led 2014 ve 20:53  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky máte nebo se chystáte nakoupit knížky Dvojčata od Kláry Rulíkové (předsedkyně asociace dvojčat a vícerčat pro ČR) a Jak naučit dvojčata spát…doporučovala mi jí dnes holčina u dr...a říkala i že chodila někam v Praze na přednášky do téhle asociace (to už ale mě přijde moc:slight_smile: stejně to bude pokus, omyl...pokus..omyl :grinning: :grinning:
7. led 2014 ve 20:59  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Tak to snad ne... Jej hrůzná to představa.... Miluji svoje děti a chci jim dát úplně vše co jde ale fyzicky bych to nezvládla. Miminka mi rostou jen do bříška a když vidím jak ted rostou každým dnem si to nedokážu v tom 40tt ani představit. Mno uvidíme.... :sunglasses:
7. led 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek Mno měla jsem půjčené nějaké knihy a byli úplně k ničemu... zlatý internet a všechny možné diskuze. Dozvěděla jsem se toho daleko víc než z knížek... Podle mě je to zbytečné vyhození peněz...
7. led 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mám dotaz, s přítelem přemýšlíme, že by jsme si pořídili ještě jeden samostatný kočárek. Kdyby náhodou třeba jedno miminko onemocnělo třeba jen mělo rýmu a já ho nechtěla tahat po venku a druhé bylo ok a chtěla si ho třeba vzít babička na procházku tak aby nemusela s tím dvoj kočárkem. Jaký na to máte názor? má smysl ho kupovat?
7. led 2014 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cekatelkadvojcatek také si myslím, že nějaké knížky jsou úplně zbytečné..... Ale pokud by sis přece jen něco chtěla o dvojčatech načíst, tak na strankách dvojcata.cz je odkaz na brožurky v pdf ke stažení zadarmo. Přidávám odkaz, ikdyž nevim, zda to cenzor nesmázne :stuck_out_tongue_closed_eyes: http://www.dvojcata.cz/brozury/
7. led 2014 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ruljana uvažuju podobně
7. led 2014 ve 21:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jsme od včera doma po 22 dnech. Holky jsou moc šikovné a hodné. Doma se budí na jídlo a potom zase spí. Včera jsem zkoušela tandemově kojit, ale holky toho oc nevipily. Síše mi vyhovuje krmení z flašky. Odstříkám a holky to později dostanou.
@vrtulka81 Prsa mám taky z odstříkávačky zničené. Já mám medelu swing.
Jinak můžeme už s holkama ven, ale čekám na reklamaci korbičky.
Tady je foto holek z nemocnice a doma :slight_smile:.
7. led 2014 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@pehu jéééééé no ty jsou úžasňácké :slight_smile: !!! Jste šikulky, všechny tři! :wink:
Ta medela, to je elektrická nebo manuální?
7. led 2014 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania Medela je elektrická. S množstvím, které osaju, by mi u manuální upadla ruka :slight_smile:.
7. led 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: rozhovor dvojčatek v bříšku :slight_smile:

-Věříš život po porodu?
-Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu právě proto,abychom se připravili na to,co bude pak.
-Blbost,žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?
-To přesně nevím,ale určitě tam bude více světla než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.
… -No to je přece nesmysl! Běhat se nedá a jíst pusou to je úplně směšné! Živí nás přeci pupeční šňůra. Něco ti řeknu.Život po porodu je vyloučený-pupeční šňůra je už teď moc krátká.

-Ba ne, určitě něco bude.Jen asi bude všechno trochu jinak,než jsme tady zvyklí. Tunel,na jeho konci světlo. . .
-Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí – a vůbec, život není nic jiného než vleklá stísněnost v temnotě.
-No já přesně nevím, jak to tam bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.
-Mámu? Ty věříš na mámu? A kde má podle tebe být?
-No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom nebyli.
-Tomu nevěřím. Žádnou mámu jsme nikdy neviděli, takže je jasné, že žádná není.
-Ale někdy, když jsme zticha, můžeme zaslechnout, jak zpívá nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom.
7. led 2014 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@pehu jeeeeeeeeee zlatíčka - jste uzasnyyyyyyyyy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. led 2014 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek Včera jsem se přihlásila na gravidjogu sem http://www.rehacentrum.cz/cviceni/gravidjoga teď čekám, až mi pošlou rozvrh hodin a nějaké informace. Já jsem večer taky sice mrtvá, ale aspoň se to hodí cestou z práce.... Kam chodíš?
8. led 2014 v 08:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek tu knížku od Kláry Rulíkové jsem si koupila a dost mě zklamala. Paní autorka mi přijde, že snědla všechnu moudrost světa a píše tam spousty doporučení a tvrzení, se kterými určitě hodně lidí nesouhlasí. A ona je tam píše jako hotovou věc.... Koupila jse si ji někdy hned v druhém měsíci, jak jsme zjistili, že budou holky dvě. Přestala jsem ji číst, když jsem došla k větě "Dvojčata se po porodu obvykle umisťují na jednotku intenzivní péče, protože se narodí nedonošená nebo nemocná" .
Přitom to nemusí být vždy pravda!!!! Řekla jsem si, že se tím nebudu stresovat, protože takovýchhle výroků je tam plno.
8. led 2014 v 08:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu šmarja ty jsou krásný!!! :slight_smile: Moc gratuluji, že máš holčičky doma. A tiše závidím. Přeji, ať krásně rostou a dělají Ti jen radost :slight_smile:
8. led 2014 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu nádherné berusky,drzim palce at jim to spinkani vydrží :grinning:
No z tema kozama mam docela strach,protoze uz po tech dvou deckach se s nimq neda nic dělat,ani cviceni nezabira.Obdivuju ty,kterym zustanou pekna prsa i po kojeni,jak odešlo mleko,tak i prsa.Jak si na tom z brichem? Vraci se ti zpatky nebo se ti taky udelal ten rozestup svalu? Jeste to mit,takje ze me kreatura,kozy nikde,pupek zniceny.......
8. led 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu kdy ti tu korbu pošlou? To uz by aj mohli ne?Nebo v nejhorsim nacvaknout vajicko.To by mě stvalo ze nemusou ven k vuli kocaru,hlavne dokud se da jit vet,neni tam hnusně.Co braska rika na holky,je opatrovnik? Ja mam strach z malé,kdyz vidim co dělá s panenkama......
8. led 2014 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, dneska mám za sebou jedno z nejhorších dopolední těhotenství. Šla jsem na návštěvu k babičce. Asi po 10 minutách jsem cítila, že se mi dělá nějak blbě, polil mě studený pot a před očima je hvězdičky, ani jsem babičku přes stůl neviděla. Měla tam vydejchaný vzduch a já sebou málem sekla. Tak jsem asi 15 minut seděla u otevřenýho okna, abych se trochu vzpamatovala. Fakt hrůza :(
Normálně mám vysoký tlak, beru prášky. Když jsem přišla domů, tak jsem se změřila a můj tlak 105/60. Hrůza. Bylo mi řečeno, že může v těhotenství ten tlak lítat, tak už je to asi tady...
8. led 2014 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick: jéé tak to škoda, že jsem neznala tohle centrum, já budu chodit na Vinohrady kousek od Míráku. začíná tam teď další cyklus, tak snad tam nebudu jediná co to nebude umět:slight_smile:)) a chystáš se ještě na nějaký cvičení?
8. led 2014 v 11:58  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick tak díky za reference, já nad tou knížkou uvažovala...nemám ráda podobná dogma, která mají platit na všechny...a ještě tak urputně vypisovaný...takže ušetřím:slight_smile:) na ty přednášky jsem se ze zajímavosti dívala a stojí okolo 2 tis...jooo mateřský byznys je stejně jako svatební plný zajímavých cen :grinning: :astonished:
8. led 2014 ve 12:01  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu gratuluju, že máš prďolky už doma...a jak krásný ještě:slight_smile: jakou jim dáváš teď velikost...jen abych to tak odhadla od oka:slight_smile: a jsou hodný? :wink:
8. led 2014 ve 12:02  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu Krásný babulky :slight_smile: Tak at jsou stále tak hodný :slight_smile: a zdraví :slight_smile:
8. led 2014 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick Díky za recenzi, už od Vánoc se snažím objednat, ale vždy zapomenu.
8. led 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 tak to vitj v klubu,me to dela nevim od ktereho tydne,lale uplne stejny stav,preslo me to az tak tyden na zpet.Muzes to cekat castej,tak na to bud pripravena.Me to ale delal vysoky tlak,mivam bezne velice nizky.
8. led 2014 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek