• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@vrtulka81 super,že aspoň ty infarktové stavy tě opustily :slight_smile:
O kočáru ani nemluv :angry: Prodávala ho holka kamarádce a švagrová kamarádky nečekaně otěhotněla takže dá kočár jí a já su namydlená. Můžu hledat znovu :confounded: Super..

Jinak já mám malou v srpnu a v zavinovačce byla pořád. Byla tak nejvíc spokojená..i ty ručičky jsem ji vázala do plíny,protože to měla vážně ráda..A jak píše vrtulka i se tak děti líp berou a drží :slight_smile:

@ruljana já mám kočár po malé a právě si říkám, že se taky využije. Přesně jak píšeš. Kdyby mělo jedno mimi rýmu apod. pojede zdravé mimi ven v tom kočáru po malé.

@pehu holčičky jsou nááádherné :dizzy_face: Závidím, že je máš už doma u sebe :dizzy_face:

Jinak mám domluvenou laktační poradkyni. U malé to kojení byl boj a chci tomu tentokrát trochu předejít nebo se na to nějak lépe připravit. Domluvím se s ní a dojede k nám probrat co jsem měla za problémy a co by šlo jak řešit. Říkala,že teď má taky maminku dvojčátek předčasně narozených a prý je úspěšně kojí. Snad tak taky dopadnu..aspoň než trochu povyrostou bych kojit chtěla..
8. led 2014 ve 14:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi no a co ten od te pani co sem ti posila ten odkaz,nevim jestli ho jeste nedrzi. Kazdopadne to nasere.Kocar si taky po.male necham,navic ona jej tak doradilaze ho stejne neprodam,proto chci i do toho noveho poridit vlozky,abych porad neprala kocar.
Tu laktacni poradkyni mam nastesti primo u gynekologa,takze budu chtit taky poradit,u male me poradila hodne a taky nebyl.s kojenim problem.
Zavinovacky kazdopadne,nejK ty novodobe maminy nechap u,nacpou decka hned po porodu do rifli a hlavne ze vypadaji,pohodli je ty tam.V kocare budou urco taky zavinute ,Kajku teda ne,bylo teplo,mladeho parkrat jo,ale doma temer porad
8. led 2014 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 símtě paní prý kočár taky někomu drží. Kdyby prej ho neprodala tak se ozve. Takže tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já mám blbý bradavky a měla sem málo mlíka. Snad to bude tentokrát lepší :confounded:
8. led 2014 ve 14:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cekatelkadvojcatek Ahoj tak potvrzuji,že Rulíkovou opravdu nekupuj negativistická zastaralá kniha - jen jsem se vyděsila co mě čeká:frowning2: DĚS. Já mám ještě knihu Dvojčata od Carol Cooperové a Katy Hymasové ,super pozitivní pěkná moderní knížka.
8. led 2014 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@blanick Úplně jsi vystihla co si o té knize myslím je fakt hrozná normálně mě vyděsila. Paní autorka je asi pěknej negativista, navíc je dost zastaralá, hlavně fotky:frowning2:. Hrozně mě zklamala:frowning2:.Naštěstí jsem objednala ještě tu druhou a ta je moc hezká:slight_smile:.
8. led 2014 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu Jsou krásné!!!!!
8. led 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi to bude asi mě,tak pokud bys ho chtěla,ja ji napíšu.
8. led 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Panděo 22tt,uz to prestava být prdel,nezapnu ani jednu bundu,jeste ze sestra je jinak prostorove resena a pujcila me její.Tehu gatě me tahnou pres pupek,to sou ale vyhlidky
8. led 2014 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Už se mi to párkrát stalo, když vstávám z postele, tak nejdřív chvilku sedím a pak teprve vylezu, aby to se mnou nešvihlo... Ale takhle, abych byla zpocená doslova až na prdeli, to se mi fakt nestalo :( To jsem si fakt nemyslela, že já vysokotlaká, budu mít někdy nízký tlak...
No jo no, co bychom ale kvůli mimčům nevydrželi... Hlavně sebou nikde nefláknout.

Jinak holky koukám, že tu řešíte zavinovačky. Já teda jedny mám koupený, ale taky jsem si říkala, že když se narodí v létě, tak je asi ani moc potřebovat nebudou. Ale jak píšete, vy zkušené mamči, tak asi jo. Dobré vědět...
8. led 2014 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 kazdopadne to rekni v poradne,ja mam opacny problem,nizky tlak a lita nahoru.Jesrli pijes kafe,tak ai zkus denne slabé dát,at ti to vyletí,bacha na česnek,ten snižuje.Hlavne kombinace kafe a pak treba česneková pomazanka je u mě vražedná.Muzes mit treba malo železa,ale to by ti rekli z krve
8. led 2014 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 tebe tady mám stejně nejradši-kvůli tomu jak se mnou držíš s velikostí pupku :grinning: :grinning: Já už mám těhu bundu z HaM a kalhoty mě taky začínají tlačit. Ale jako mám dvoje a nehodlám kupovat větší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky jsem si říkala,že asi bude kočár pro tebe. Já už ani nevím co k tomu kočáru bylo a co ne :sweat_smile:

@mmonika87 mně se tak jednou udělalo blbě v obchodě. Málem sem tam taky padla. Hrůza-bylo tam vedro a moc lidí..naštěstí od té doby ok..
8. led 2014 v 15:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se dočkáte těch svých zlatíček :slight_smile:. Holky se doma celkem rozjedly. Vypijí i 90 ml mateřiny :slight_smile:. Což zíráme :slight_smile:. Kubča zatím chodí opatrně kolem holek a jen se diví proč se protahuje, proč brečí, proč pije jen mléko atd. Je to neustále sám dotaz. Zatím nemá tendence je tahat, což jsem ráda.

@vrtulka81 Břicho mám už malé, jen je ochablé. Takže po šestinedělí začnu cvičit. Mamka mi dala rifle, a to má velikost 38 -40. Já jsem opět poporodu opět dala kila domů, mám normálně velikost 42 - 44. Bohužel až přestanu kojit (odstříkávat), tak to půjde zase nahoru. Jinak jsem jak kobylka a pořád bych jedla, to jsem v těhu tak neměla.
8. led 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu ty jo,tak to máš fakt dobré,já se toho pupku děsí @koksi ,hlavně toho rozestupu,je na to prý i nějaký pás,aby se to ještě víc nenamáhalo,to sem četla včera na netu,prý je lepší když se nosí,klidně i při cvičení.
Tak to buď ráda,že ti malý nijak nepomáhá,když sem viděla chlapečka tak 4 roky,od maminy co ležela se mnou na pokoji po porodu Kajky,tak ten by toho brášku ucicmal a maminu komandoval a do všeho jí kecal,pořád ho chtěl tahat,měla z něj nervy v kýblu a to přišli jen na návštěvu,myslím,že to mě čeká právě doma s KAjkou,ona je taková chůva,bude chtít všechno dělat,hlavně je asi tahat.Už mě šahá na břicho a říká,že tam má taky miminko,těší se aj jak bude vozit,no asi mě k tomu chocholouškovi odcezou hodně brzo :slight_smile:
@savci ten kočár du zjistit a řeknu paní ať se spojí s tebou,bylo tam všechno krom adaptérů a autosedaček,to měla vyřešené jinak.Du najít číslo abrnknu jí nebo napíšu.Tak vydrž,vím teda že za něj chtěla 13 litrů,ale zase za sporťák i s korbama + příslušenství je to hodně hezká cena,já ho mám za 20 a příslušenství ještě nemám
8. led 2014 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě přišla zpráva od gynekologa " jeste hodně vitamíny,jste opravdu chudokrevná,ty děti vám dávají zabrat" + další recept na aktiferin :frowning2: no jak těch min 12 týdnů vydržím,nevím,asi sám z nohami na stole..........Denně beru vitamíny,jím ovoce nebo zeleninu,žeru jak kráva a jim to pořád nestačí,vycucávají mě teda slušně.Zítra jedeme na UT do Brna,tak sem zvědavá kolik mají,teď do mě jedno šije,cítím ho i dole i pod žebrama,tak sem zvědavá jak sout am naskládané,přijde mě,že se zase otočili,před pár dny,byli nejspíš napříč,asi se jim nelíbilo,jak ležím v noci :grinning: POkusím se nalákat do skupinky kamarádku,fakt haluz,hráli sme spolu fotbal a obě čekáme dvojčata,ona teda jednovaječně,ona teda z dvojčat je,ale tak si fandila,jak tam má jen jedno,na dalším UT jí našli druhé,dělají si z ní prdel,že příště tam najdou třetí,holky mě by asi odvezli,kdyby zjistili že se tam ještě jedno schovává,že se to stává,že o třetím neví do porodu,hlvaně ať nejsme tento případ
8. led 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu to krásně papají. To je super :dizzy_face:

@vrtulka81 mně doktor řekl,že mi sice roste dost břicho,ale podle něj jinak na zbytku těla hubnu :confused: No nevím teda :grinning: Prej esi vůbec jím,že jsem tak málo přibrala..
Zítra si pěkně užij UTZ..se máš :slight_smile:

A přikládám můj maličký pupíček v 25tt, 113cm :grinning:
8. led 2014 v 18:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
Tak ja taky beru železo a stejně jsem vecer jak praštěná... No ale porad se cítím fakt dobre, jen uz neudýchám skoro nic.. :slight_smile: taky přidávám bříško 30+2 :slight_smile:
8. led 2014 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@sacvi ty vole,tys ten pupek změřila,do toho radši nejdu :grinning: Ale taky tě mám nejradši,skrz ten pupek,se necítím tak blbě.No na váhu radši neleze,ale máím asi 8 kg navrch,,nevím,musím vytahnout děckám z něčeho baterku a sprovoznit váhu :slight_smile: Co to máš za pearsing na tom pupiku :grinning:
@pidisku di do haje s tím pidi bříškem,to nemůžeš myslet vážně,my jak vorvani a ty jak laňka,bodejť by si neoblékla svoje věci,my se savci za chvilku budeme nosit klášterní hábity :confounded: Ale prckové sou hezcí a taky dost velký,by mě zajímalo kde je máš
8. led 2014 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 nikdo mi nevěří ze jsou tam dva pidísci :slight_smile: oni jsou vedle sebe pry a zrcadlově hlavičkama dolů... :grinning:
Jinak oblecu ještě tehu rifle 36 ale pri sezení uz škrtí... A mizí mi mezera mezi stehnama !!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jestli mají ted cca 1600 g tak by mohli ještě cca kilčo nabrat počítám...teda kdyz by vydrzeli dýl...
8. led 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek no kilco nevim,ale urco to vytahnou na 2.4 by mohli,jen je tam podrz,ted zacnou nabirat nejrychleji.Taky bych ti to nevěřila,ale videla sem fotky od bratrankove manzelk kdyz byla v sedmem a taky nevypadala na dvě.Ja jen doufam,ze kdyz me to pandero tak roste,budou mit aspon 25 cm.Uvidime zitra.
8. led 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vrtulka81 tak drzím palecky na zítra :slight_smile: ja si přeju at vydrží aspon do 36 tt....
8. led 2014 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick
@bejbyy holky tak holčičku mam téměř hotovou,jeste dodelat kabatek,ale mam to zakamuflovane,tak nejde z fotky poznat co,krom asi knoflicku,ty dam asi jen na ozdobu.Jestli chcete,poslu vam ten střih,je to tak 50 vel,popr si ho upravite jak chcete.Sou to polodupacky,cepicka a kabatek.Jak to dodelam,lip nafotim,kluk je zatim nastrihany,kdyby zitra rekli ze z pindika je druha frndulka
8. led 2014 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@vrtulka81 ty jo ty jsi Šikula!!!!!!!
8. led 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 tak ohledně těch autosedaček máš pravdu... ono opravdu to není jen tak hodit si autosedačku přes ruku a jít k dr... když má člověk v každé ruce jednu autosedačku,, byť s nedonošencem,přes rameno nějakou kabelu tak se to opravdu pronese.. a těch návštěv u doktorů je opravdu hodně... my furt ze začátku byli na neurologii, neonatoligii, na rehabilitaci - cviceni, na rehabilitaci -u p.Mudr.na KO..., do klasicke poradny co měsíc.. no šílený!!! a ne vždy se mi podařilo jít s někým tak jsem taky teda byla ráda že mám ty autosedačky na podvozek... ale to si jinak asi musí každý určit sám co je pro něj dobré..a nejlepší je na to praxe :grinning: on člověk pozná pak sám vše a vlastní kůži....
8. led 2014 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 No to je boží, jsi fakt šikovná! Střih bych teda moc prosila :slight_smile: . Dík moc. Zítra se kouknu hned po látce. A asi si teda přivezu od rodičů obnitkovačku :slight_smile:
8. led 2014 ve 22:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana holky při narození měly 1700g a 2200g. Samozřejmě šly hodně pak s váhou dolů a těma sondičkama vše přibíraly zpět..celkem to i trvalo..a neboj..taky se dočkáš. Já jsem sice ráda, že je mám už venku - břicho bylo neúnosné... jsem ráda, že vím že jsou zdravé... předčily vývojově i stejně staré děti co se narodily jako donošenci... ale prostě už jim bude rok a přece jenom už to nejsou miminka a mě právě ty miminka tak děsně chybí, to opravdu vám všem tady závidím.... to první pochování těch drobátek, to první přivonění....to je prostě nádhera..drž se ,-)
8. led 2014 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cekatelkadvojcatek Asi na žádný další se nechystám, budu ráda, když zvládnu tohle. Jógu znám, cvičila jsem ji trochu, ale nevím, co je ok pro těhule. A radši bych, aby mě někdo kontroloval aspoň zpočátku, pak to zkusím kdyžtak doma. Sem jsem zatím psala a ozvala se mi na mobil přímo nějaká paní porodní asistentka co to předcvičuje, prý by byla moc ráda, abych se nejdřív zeptala svého doktora, než začnu cvičit. Dokonce ho zná. Kvůli dvojčátkům, aby měla jistotu, že nám cvičení neublíží. Tak jsem ráda, že se takhle stará.
8. led 2014 ve 22:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana
@pidisek holky pokud byste už nějaké děti doma měly tak holt byste to zvládat musely..jiná cesta by nebyla :wink:
8. led 2014 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@koksi to jo to je jasny, ale stejně jsi fakt frajerka :slight_smile: :slight_smile:
8. led 2014 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cekatelkadvojcatek no tak odchod z porodnice má myslím každá porodnice jinak. U nás musely mít ukončený 38tt a 2kg váhy. Ikdyž Amálka měla 1910g a taky nás pustili. Ale tak asi plus mínus ta váha ,-) ale asi se spíš poptej tam kde budeš rodit ,-)

co se týče těch věcí které jsi uvedla tak vše: koj.polštář, dudlíky, odsávačky, monitory...vše bych řešila až po porodu. Absolutně nevíš jak na tom budeš s kojením..jestli se ti děti chytnou či budeš muset kupovat flašky místo koj.polštáře, dudlík...u nás ho měl jen nejstarší...všechny 4 další děti mám bez dudlíku... takže event.kdyby ti moc plakali/y a měla jsi pocit že dudlík by přijaly tak to jde dokoupit i potom -), to samé s tím zbytkem ... ,-) Možná ty monitory dechu jestli chceš si pořiď - u nás to např.i porodnice půjčuje... na 1/2roku myslím to stojí 900kč a potřebuješ 2 každému dítku jednu. ALe toto jsem např.taky neměla..nejsem toho zastáncem... ale vím, že spousta matek to třeba má... ale pokud už teď jsi přesvědčená že je chceš tak ty bych pořídila ale jinak nic... vše je opravdu velmi individuální ,-)
8. led 2014 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ad kočárek mono - to jsem se docela zasmála protože tohle přesně jsem řešila já když jsem byla těhotná :grinning: měla jsem totiž po třetím synovi uplně nový Bugaboo a fakt jsem si ten kočár zamilovala a furt řešila jestli ho prodat a nebo si ho nechat právě pro příležitosti kdy jedna holka bude nemocná tak ať aspon druhá může ven a jela by právě v BGB.... no můžu ti říct že po 3/4 roce kdy nám kočárek stál celou dobu v předsini a ani jednou se s ním nevyjelo jsem ho pak prodala :grinning: holky totiž když byly nemocné tak vždy obě. Ještě se mi nestalo že by jedna byla zdravá a druhá nemocná. A když jsem chodila na rehabilitace jen s jednou..to bylo hned na začátku..pak se přidala s cvičením i druhá tak jsem malou nosila v šátku, když už teda jsem šla někam jen s jednou... ale jinak fakt kočárek nikdy ,-)
8. led 2014 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek