• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@mamba79 ahoj gratuluju to je krasný - neboj myslim ze v šoku jsme byly nejdriv všechny :slight_smile: :slight_smile: to pak prijde samo ta radost :slight_smile: ty jednovajecny bývají vic sledovaný a musí se i narodit nějak drív, proto se plánuje císař.. Ale neboj v Praze u Apolináře je nejlepsí pece / podolí nevím, neznám, možná to bude stejný/. Fakt se neboj, ja se spis bojim aby nesly drív, kdyby bylo treba lezím furt a ani se nehnu :slight_smile: jiné deti nemám ale malá to určitě zvládne :slight_smile: držím ti palecky at je vse ok a mate jenom radosti :slight_smile:
9. led 2014 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@creance Mno to kdybych věděla jak se ten dr jmenoval, ale byl to ten mladý. Byl šikovný a i mi vesměs poručil at se tam přijdem ukázat až se narodí. Do té plzně si taky neměla lehké dojíždění vid?

@mamba79 Gratuluji :slight_smile: Já jsem z prvního šoku brečela, že to nezvládnu, ale už se těším. Jak můžou vědět že budeš muset císařem už ted v 8tt?
9. led 2014 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek ty blaho se ti nějak rozepsal:slight_smile:.Jinak prý ta cervikometrie je přesnější metoda určení toho CS score,které ta moje gynekoložka odhaduje jen rukou.Mislím si,že je to CS 3,což je vzhledem k stádiu těhu normál, teda to jen mé doměnky:slight_smile:.Čípek se zkracuje, tak se to tam pomalu připravuje :slight_smile:
9. led 2014 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 Ahoj, gratuluju a jinak nevím, che to čas, já jsem o kousek napřed a taky jednovajky a jdu císařem v 35tt :slight_smile: ještě jsem to úplně nestrávila, ale tak je čas ... nějak to zvládneme. A víš co, oni/ony ví že to zvládnem, jinak by si tu cestičku k nám nenašli.
9. led 2014 v 19:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@adusak dekuju :grinning: clovek tém jejich názvům proste nerozumí a zbytečně se nervuje :slight_smile:
9. led 2014 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana jsou jednovajecna,pry musim.Nesouhlasim,ale podridim se.Taky se tesim,ale je to zatim moc daleko...
@bejbyy taky gratuluju:slight_smile: To si taky rikam,ze by jinak neprisli:slight_smile: Ja jsem trochu nad veci,moc si nepripoustim prekazky.A dcerka byla nejuzasnejsi miminko na svete,jestli budou dvojcatka z pulky takove,nemam se ceho bat:slight_smile: Jen se bojim,aby byli v poradku,porod nejak v terminu,dobra vaha...Neumim si moc predstavit byt v nemocnici a doma s dcerou zaroven...
9. led 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 pro mě jsou to první a naprosto neplánované ... s tatínkem se tak nějak seznamujeme :grinning:
A máš MOMO nebo MOBI?
9. led 2014 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 Ahojda spojenkyně! Připojuji se ke těm, co říkají, že to je šok pro každou :slight_smile:. I pro každého (tatínka). Neboj se nic, taky čekám jednovaječná dvojčátka a mlátím do dřeva, že zatím je všechno ok. A to chodím denně do práce a dojíždím hodinu sockou... Co se týká té péče, fakt taky doporučuji Apolináře. Chodím tam a je sice fakt, že to je taková trochu fabrika, ale když člověk vidí, jakým případům se tam ti profesoři a docenti věnují, jsi klidná, že jsi v dobrých rukách. O mě se starají opravdu vzorně, od cca 14tt chodím na kontroly každé dva týdny, neustále hlídají, zda holky rostou stejně rychle, zda se nevyvíjí transfuzní syndrom (mají jednu placentu dohromady), zda mají stejně plodové vody atd... Na porod jsem se taky už ptala, pan profesor mi řekl, že pokud je těhotenství naprosto bez komplikací a obě miminka jsou otočená hlavičkou dolů, lze je porodit i normálně v 36.tt. Častěji se ale stává, že se jedno neotočí nebo je jedno malinko vyspělejší nebo další komplikace, proto se rodí spíš císařem. Ale normálně to jde, ne že ne. To jen v některých nemocnicích by si na to doktoři asi netroufli. Já bych je moc ráda porodila normálně, ale počítám i s císařem, co nadělám. Hlavně se modlím, ať se tam prdelky u mě pečou co nejdéle, tam jim je nejlépe :slight_smile:. Držím Ti moc palce, ať je všechno jak má být :slight_smile:
9. led 2014 ve 22:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 ahoj a taky te vitam.Ten sok brzy prejde,ikdyz ja přešla.z soku do strachu o prcky a s mej do paniky,jak.zvladnu 4 decka... Hlavne mam taky strach o dceru,ma 2.5 a jeste nebyla sama v noci na hlidani,takze pocity stejné.

Holky tak vam reknu @savci,ze dnes Prenatal děs,cekali sme celkem snad dvě hodiny,UT me delali na dvakrát,musela sem.chodit po chodbě,protoze holcicka nechtela otocit hlavicku aby ji vzali z profilu.Absolutne dnával.Ale byl to nejorší Ut co me kdy delali,dr musela na bricho rusne tlacit a chvilema fakt hnus.Ale vysledek dobrý,prckovou sou dokonce 23tt,takže super,akorat sou oba napříč a hlavičky nad sebou,coz uz si nedelam iluze ze se otoci.Nemam lezet na zadech,jen na boku,ze se jim spatne prokrvuji placenty,taky mam zakaz cokoliv tahat a musim se setrit a nejlip nic nedelat.
Savci byla si v te prodejně na zacatku brna za Makrem,Sam baby? Maji tam ohradku na koleckach se dvema madrackama za 1400,- něco,rozmer nevim,ale velikostne super.My budeme brat nakonec jakoby tu cestovni ohradku,je.taky dost velka a nemusim kupovat druhou cestovni postylku.
9. led 2014 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 Ahojky, vítej a jsem ráda, že je tu taky někdo od nás z Benešova. Ke komu chodíš? Taky čekám jednovaječný mimča, ale zatím mi teda doktor neřekl, že bych nemohla rodit v Benešově. Dneska jdu na kontrolu, tak se zeptám, jak to je.
Jinak já jsem byla taky v pořádným šoku, když mi doktor řekl, že vidí tlouct 2 srdíčka. První den, co jsem se to dozvěděla, jsem jen chodila a pořád kroutila hlavou, že to není možný. Samozřejmě jsem to obrečela, ale tekly slzy štěstí.
10. led 2014 v 06:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 chodim k Madzinovi,rodil mi prvni dcerku.Rekli mi hned,ze musim k Apolinari.Sok poradnej,jeste pred tremi lety jsem si nemyslela,ze budu mit kdy deti:slight_smile: Priroda je mocna:slight_smile:
@vrtulka81 mala je teda zvykla na spani u babi a docela i na manzela,spis dlouhe odlouceni a pak prckove,aby to jeji hlavicka pochopila.Mluvim jen z doslechu,ale cim vic deti,tim je to pry snazsi...tezko rict:slight_smile:
@blanick no sok veliky,mam doma holcicku,chteli jsme sourozence a jejda:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a pak treba dalsiho,ale takhle najednou:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Mame taky jednu placentu,vubec nic o tom nevim,vsechnonmusim nastudovat.Jdu v 10tt na kontrolu a pak me prevedou do Prahy,pry musim chodit do nejake rizikove poradny...tak si postupne musim zjistit co a jak,jen aby jsme je vsechny donosili...tuk,tuk,tuk...obavy velike,ale to zvladnem:slight_smile:
@bejbyy a co to znamena?Jeste o tom nic nevim...
10. led 2014 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 MOMO mám já, mají jednu placentu a jeden plodovej obal, jsou tam prostě spolu :slight_smile:
A MOBI mají jednu placentu ale každé svůj plodový obal
A nebo se i jednovajky rozdělí tak, že mají každé vše svoje, jak placentu tak obal :slight_smile:

A já mám jít až od 16tt do rizikovky na Obilňák od své gyndařky
10. led 2014 v 10:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy aha...tak placentu maji urcite jednu,ale plodovy obal to nevim.Doktor byl ze me tak mimo,ze mi vlastne moc nerekl:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ja totiz nemuzu mit deti:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: On me chce poslat na nejake testy kvuli vyvojovym vadam a rovnou me tam nechat,takze to bude cca 12tt.
10. led 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 jj na screening jdeme taky, ale pak ještě chvilku u své, a pak Brno
@vrtulka81 s tím Prenatalem teda potěš koště ... kámoška stejná zkušenost, tak si říkám, jestli nejít raději do reprofitu
10. led 2014 v 11:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 Ahojky, tak jsem dneska byla u svýho gynekologa. Já chodím k Posejpalovi, ten není teda v nemocnici, ale na poliklinice v Benešově. Ptala jsem se ho na to, jestli můžu rodit v Benešově a jestli se musím registrovat. Bylo mi řečeno, že rodit v Benešově klidně můžu a registraci mi včas řeknou. A pak mi taky řekl, že třeba např. u Apolináře, se musí ženská registrovat nejlépe před otěhotněním, aby vůbec měla termín. Takže já to neřeším. Jak už mi říkala jedna známá, rodit v Bene můžu a když bude nějaký problém, děcka třeba budou chtít jít ven dřív, tak mě převezou do Prahy. Takže to neřeším.
Jinak v pondělí jdu na tripple testy a na ultrazvuk. Dneska se jen díval na srdíčka, bijou jak zběsilé :slight_smile:
A ptala jsem se ho na ten tlak, tak říkal, že je to normální, že se to v těhotenství stává, mám být opatrná. Vzhledem k tomu, že beru prášky na vysoký tlak a teď ho mám bez prášku 120/65, tak ho beru jen obden.
10. led 2014 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 ja se nemusim registrovat,budu kolem 12tt automaticky prevedena do rizikove poradny u Apolinare a doktor mi rekl,ze rodit v Bene urcite nesmim a ze pujdu cisarem pokud vse pujde dobre asi tak 35tt.Doktor mi rekl,ze takovy druh tehotenstvi proste rodit nemuzou.Tak nevim...V Bene se neregistrujes,tam Te jen v nejakem tydnu prevedou do poradny a je to:slight_smile:
10. led 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 No vidíš, co doktor, to jiný názor... Já taky čekám jednovaječný dvojčátka. Takže ty budeš jezdit každých 14 dní do poradny do Prahy? Já jsem byla v Praze jen na screeningu a na další tam pojedu taky.
10. led 2014 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 no asi jo,to se neda nic delat. Od nas jsem tam za 30minut.
10. led 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy ono by to asi nebylo tak šílené,ale byla sem objednaná až na půl šestou,takže ty maminy co nestihli vzít (byly svátky),tak hold brali i tak pozdě,spíš mě zarazilo,že bylo okolo půl osmé a pořád chodili maminy,tak nevím.Navíc ty půjde stejně dopoledne,první trimestr dělají jen dopolko,k vuli odběru krve, a to je fofr,takže u tebe v poho.Jinak při druhém ut by si na tebe měli udělat víc času,dýl to trvá a ono když se ta mimča nenatočí a trochu nespolupracují,tak je to pak náročné jak pro dr,tak pro maminu,já sem chvilkama fakt trpěla,ale bude to i tím,že v místech vaječníků,mě to dost často polívalo ještě před těhu,takže když na ta místa nejal,myslela sem,že se tam poseru.bohužel no,muel asem vydržet,holčička má navíc na tom blbém místě hlavičku a tu nechěla otočit,takže fakt zážitek.Dneska si taky užívám a už i v noci,tím že sou oba na příč,nemůžu ležet na boku,šíleně ten pupek tahne až bolí,ale na bok musím,zase by se jim neprokrvili placenty,Normálně prý dvojky bere Vlaším,ale o mě ani nevěděli že dvojky mám,až sem jim řekla,hlavně ať nenajdou třetí,že bych jim ho tam nechala,tak na mě hledělli,že to tam nemají nahlášené,přitom sem to říkala při bjednání a řešili to tam,nakonec to v těch papírech měli,ale asi díky tomu fofru......Myslím si že s jednovaječnýma půjdeš k němu určitě.Musíš taky na Obilňák?Kamarádka co je o týden pozděj jak ty,taky se tam musí nahlásit,taky čeká jednovajky.Vás si asi budou volat tam na kontroly,tak držím palce ať to dobře dopadne.Co tatínek,už se trochu rozkochal a vzpamatoval,nebo budeš opravdu sama na prcky?
10. led 2014 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87 ja budu rodit u Apo a registrace v pohode přes internet, to tvůj pan doktor trochu prehání :slight_smile: :slight_smile: ja teda osobně, ber to jen jako můj názor, bych jinam s dvojcatama nesla - tady je nejlepsí pece u nas - jde o to ze kdyz se neco stane - i převoz vrtulníkem je riziko ze miminka nemusi zvládnout ani těch par minut.... Bojim se ze u dvojcat nikdy nikdo neví..a je to tak ze mas svyho dr a teprve cca dva týdny pred termínem si te přebírá porodnice...
10. led 2014 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
tak jsem včera a dnes větrala tfk s holkama a jede se s ním super. Je lehounký a dobře ovladatelný. I prababička byla sokojená, že není nadřená :slight_smile:
10. led 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pehu a nejsou ty korby nějak moc malé,já sem se včera na něj zase dívala v obchodě,ale byl tam červený,mě přišly strašně malinké,ale asi je to jen pocit.Vlezou se tam krásně i s fusáčkama a jinýma blbinkama.\sem ráda že ho máš,aspoň mě někdo podá info z první ruky,já čekám na paní až se ozve a můžu je konečně zaplatit,sporťák přijde za měsíc,,ale paní na korby se přestala ozývat,tak snad se na mě nevyprdla
10. led 2014 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jak dlouho vam bylo blbe?U prvniho uz to pomalu ustupovalo a ted je to dost jine.Nevim jestli tim, ze je to druhatko a nemuzu odpocivat nebo dvojcata...
10. led 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 mě akorát od cca 8tt tlačí břicho a tím je mi nonstop lehce šoufl, ale ne moc, jen vytrvale. DOcela úmorný
10. led 2014 v 15:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamba79
@bejbyy

Holky ten zaludek bude tlačit vic a vic.. A žáha... Proste jsou tam dvě :slight_smile: :slight_smile: ja jím denne několik Rennie... :grinning:
10. led 2014 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 ahoj, tak mě tedy bylo extra blbě do 3 měs. díky tomu šlo dolů 5kg a to jsem nezvracela :frowning2: .Zato co se mě udělalo dobře jen žeru, mám už těch 5kg zase zpět :frowning2: . Ale ty první tři měsíce jsem si připadala jak chodící mrtvola.
10. led 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek
@bejbyy me netlaci zaludek,zatim:slight_smile: je mi na zvraceni,jsem bez tlaku,jsem pekelne unavena, jen nezvracim...kdy tohle skonci :grinning: ...zbytek mam v zive pameti :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adusak
@bejbyy
@mamba79

Me nebylo blbe vubec... Jen ta žáha a tlak na zaludek..:slight_smile: mam hodný miminka :wink:
10. led 2014 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak no,tak nejak se citim...jeste me navic boli v krku,od vcera lezim a nemuzu se vubec hybat.Tak snad bude brzo po vsem a budu se zase moci poradne venovat tomu nasemu sidlu:slight_smile:
10. led 2014 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamba79 Mě bylo blbě cca do 6 měsíce.
10. led 2014 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek