• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

autor
@ruljana jak spadne?
13. led 2014 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek mno u jedno mimi pred porodem mamce spadne brisko dolu asi pod zebra. Nevim proc jen vim ze je to jedna ze znamek brzkeho porodu.
13. led 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ruljana tak ted jsem zkusila odhadnout kde na žebra... :slight_smile: :wink: nikde :slight_smile: no a myslim ze to je asi jen u přirozeného porodu ne? Ze my to asi nepoznáme...bojim se ze v tu chvíli uz je miminko v porod ních cestách a tudíž na císaře je pozdě...
13. led 2014 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana
@pidisek holky před porodem to břicho určo spadne. Pokuď to nebude nějak náhlé. Znamená to,že se prostě svěsí dolů. Jde to pěkně vidět. Kór esi se nějak fotíte, tak i na těch fotkách pak člověk vidí,že je břicho níž a níž. Prostě klesá :slight_smile: U malé jsem taky měla pořádný pupek a klesání bylo hezky vidět :slight_smile:
14. led 2014 v 08:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@motley já hrozně kladně hodnotím úžasně jednoduché skládání EW oproti TFK je to jeden pohyb, proto jsem zvolila takto. Polohování nožiček dle mého potřeba nebude, je tam mezi tím stupátkem a sedačkou opravdu malý kousek takže mrňousové se tam nejprve vejdou na ležení celý a až jim budou koukat nožky tak to vypadá velmi pohodlně. Brzda by asi bodla, ale beru jí jako další věc navíc (která něco váží). Jinak Bumbleride byl náš horký favorit, ale nový je moc drahý a na starší tip co se nám líbil nepasovaly autosedačky maxi cosi :frowning2: .
14. led 2014 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adusak To máš pravdu, skládání u EW je absolutně jednoduché. Polohování nožiček jsem taky oželela a brzdu si myslím, že potřebovat nebudu. Nebydlím v kopcích, takže pohoda...
14. led 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana a spadlo? :slight_smile: Jo prostě břicho sestoupne dolů,mělo by to být,že se to mimčo zahnízdí až dole do východu,pak většinou se valí rodit.Nevím jak je to u dětí,pokud sou blbě otočené
14. led 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Bumbleride prodávají asi dvě maminy na bazárku pro dvojčátka,jedna za 17500,- bez autosedaček a tuším dopňků a druhá za podobnou cenu,mě odradila ta cena,za ni mžu mít nový,když ten jejich je velice udržovaný
14. led 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky u nás je zase atmosfára :frowning2: Už mě to sere,asi to bude ještě lepší.Zitra du do poradny,tak sem zvědavá co mě řeknou tam,jeslti vůbec udělá ut když sem byla minulý týden v Prenatalu,ale asi udělá,přijde mě,že dr je dost zvědavý jak rostou :slight_smile: Asi nám neřekne velikost nebo váhu,myslím si že změřit ty dva,když se tam různě mrví nezměří,no uvidím.Byla bych ráda,kdyby řekl aspoň přibližně
14. led 2014 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 mě mrzí,že nemáš klid :unamused: Určo ti utz udělá a na míry se zeptej. Ať aspoň odhadne :slight_smile: Já si mám zítra zavolat a objednat se.

Konečně se ozvala mužova známá,že má po klucích (3roky) hodně věcí a klidně za dobrou cenu prodá. Takže k ní příští týden zajedu a uvidím. Má prý i nějaký kočár i se sedačkama.kdyby byl fajn vezmu asi od ní,´. Uvidíme..
Muž mi donesl věci po malé-zítra budu přehrabovat :grinning:
14. led 2014 ve 21:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@savci ja uz taky mam neco doma,ale veci si teda taham sama,vcera sem byla u jedne a dovezla si za 300,- fusak do kocaru a pěkná bodynka,jeden komplet dupky s kabatkem a jako nasup sem dostala haldu mimi ponožek a nakoleniky pro batole.Jeste cekam dalsi dva balicky z netu a vybalim veci od kmosek adam se do praní,mam takovy pocit ze nebude brzo sil abych to nachystala.Dnes ja zachode sem mela pocit jako bych mela porodni bolesti ale v okolo panevni kosti,tam ma maličká hlavu,tak nevim kam se chtela dostat.Udelal se me nejaky ekzem ja kloubech na rukach a to ekzematik nejsem,bud to svedi jebo pálí,asi ti prckove ze me sosaji naprosto všechno.Uz nevim co do sebe cpát,ani ja velkou nejdu,neni z čeho,vsechno sežerou a nezbyde ani to hovno.Hernajs jeden den nic nedelat,ale nekde pryc,treba na ostrově.

Jo holky,pokud chcete kocar Bumbleride,tak pani slevnila korby,ted je ma jednu za 1500,- coz je dobra cena
14. led 2014 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 to je super. Já příští týden zajedu k té ženské a taky pomalu začnu.
Ještě,že máš zítra tu poradnu. Všechno tam řekni.
A posledních pár dní mám pořád hlad a už nevím co sežrat. Jak teď. Měla jsem normál večeři, teď už sem snědla mandarinku,jogurt a zdechám hladem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Teď teprve začnu přibírat-se budou všichni divit :grinning: Ty jo fakt si musím něco dát..to jako nejde-úplně mě bolí hladem břicho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2014 ve 22:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsem se objednávala do poradny a sestra říká ať se šetřím,že teď porodila jedna jejich pacientka v 30tt s dvojčátkama-1200 a 1400g. A mě zrovna tak od včera bolí břicho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takové informace mně nepřidají. Ale prý snad miminka ok. Já jdu do poradny příští čt.

@vrtulka81 co tvoje poradna?
15. led 2014 v 10:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi @vrtulka81 Ahojky, teda, to je hrozný, jak malinký miminka se rodí :( Tak se pořádně šetřete a žádný zbytečný namáhání, přepínání a když to jde, tak každou volnou chvilku nohy nahoru! Je mi jasný, že to se to snadno řekne, ale myslete na ty malinký prďolky, co nosíte pod srdcem!
15. led 2014 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 nene nespadlo. Jen mamka na me furt kouka a rika ze ho mam jeste vysoko, tak me napadlo jestli spadne i s dvojcatky... je fakt ze jsem nepremyslale jak to bude semnou kdyz dole jak ma byt hlavicka ma Pata napresovany nozicky a vlastne nemaji kam sestoupit. :confused: mno ja vam to pak povim jestli budou chtit ven driv nez pujdu na planovany porod. :wink:
15. led 2014 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ježíš proc tak straší? Tohle fakt nepřidá... Ja teda denne zobu magnesium, ale musím poděkovat nevím komu a čemu, ale me nic neni - jediné co teda tak v noci boli stydká kost ale fakt mooooc... Pri každém pohybu... Ale jakmile to rozchodím tak je fajn :slight_smile: ti moji pidísci jsou fakt milionový...
15. led 2014 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek to teda nevím :confounded: Mám taky magnézko,ale rozpustný. Dnes pošlu tch pro malou do školky.Fakt se na to necítím :unamused: Pidískům děkuj,že nezlobí :dizzy_face:
15. led 2014 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím Vás. Furt mám dilema s kočárkem. Rozhoduji se mezi TFK a teutonií. Rozdíl je v kolem, co jsem koukala na diskuze tak to je tak na stejno. Ale spíš řeším dilema se sedačkama. Na kočár připnu sedačku to vajíčko nebo pak i nějaký větší? Vzhledem k tomu, že jsem z pidivesničky, tak budu všude dojíždět autem, nacvaknout sedačku na konstrukci mi příjde jednodušší, ale právě hledám jestli to není jen na krátkou dobu. Díky moc
15. led 2014 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
* Rozdíl je v kolech
15. led 2014 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zunem pokud vím tak na kočárky jdou jen vajíčka....
15. led 2014 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem ahoj opravdu se tam dá dát jen vajíčko, které jsem např. já užila do cca.9-10měs.(dle velikosti dítěte), pak šli kluci do té věčí, ta už se nechává v autě. Jinak jsem našla,že na Teutonii autosedačky nejdou, tak nevím zda jsi nenašla jiný model...Pak je ještě rozdíl v tom,že má Teutonie jednu stříšku pro obě děti a TFK pro každého zvlášť.
15. led 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adusak Našla jsi správný model, právě, že na ni nejde dát sedačka, proto nad tím uvažuju, jestli to opravdu využiju. Teotonie se mi líbí víc.
15. led 2014 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem Kdyby to byl kočárek pro jedno dítko určitě ti řeknu ať koupíš ten kam autosedačka jde, já jsem to opravdu ve městě používala často,ale u dvojčátek netuším :frowning2: .Já když chci dát autosedačky, tak tam musím nasadit adaptéry a když tam chci dát zpět hluboké korby musím adaptéry sundat, přidat do spodní části kočárku 1 díl a pak nasadit korby, tak doufám, že mě tento proces od užívání autosedaček na kočárku neodradí. No každopádně to bude zajímavý, když tady s ním popojíždím připadám si jak řidička tanku :slight_smile: .
15. led 2014 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi sem ana tom stejně s tím jídlem,ale na rozdíl od tebe já mám už 10kg.Poradna mě dopadla dobře,sice nedělal ultrazvuk,ale ptala sem se na dost věcí,říkal že sem fakt strašně chudokrevná,napsal mě další balení železa,sem mu říkala že už nevím co sežrat aby se to spravilo,že mě ty mimča všechno berou,dokonce i to moje krvácení z nosu je díky tomu,nechápu,mám málo krve a ještě si blbka jedna teče ven nosem,no je to normální? TA dr je fakt kravka,radši by měla držet papulínu a neříkat takové věci,víme to všechny dobře,co se může stát a že můžou vylézt prakticky kdykoliv,lae zase nevím proč tě tím děsí,co mě psali maminy,tak ve 30tt se těch dvojek narodilo hrozně moc,takže to tak hrozný není a ta váha taky není špatná,sou mimča které nemají ani kilčo.Tak holky do pohody :slight_smile: Kamarádky malý se taky narodil ve 30tt a teď ve třech letech by je sežral po večeři,je hrozně velký.My si tady řekli,že vydržíme co nejdýl.
15. led 2014 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem no já do TFK i k vuli těm stříškám,určitě nebudou spát prckové zároveň,takže jendo může dělat blbiny a mít střechu dole a druhé pěkně hajat v krytu,navíc nevím jeslti je teutonia dělená,některé asi jo,pak už sme to nesledovala,ale nedovedu si představuit (viděla sem to na fotce) že jedno dítko se valí na druhé a leze druhému do chlíva,hlavně když jedno spí,mě by asi hráblo,kdyby se měli ještě v kočáře navzájem otravovat.\ty autosedačky dobře promysli,hlavně proto,že s dvojčaty je to ze začátku maraton po doktorech,neurologie a nevím co ještě (sem si zjišťovala)Ale schválně se zeptám mamin co už dvojky mají (diskuze na fcb,úžasná,udělala sem si obrázek,kdy se nejčastěj prckové rodí,s jakou velikostí hadříků,jaké koupit plenky....) Takže radši doma přehodím adaptéry a pak jen nacvaknu sedačky,stejně okolo 10-12 měsíce nebudou v korbách,se tam dávno nevlezou.Já tam měla malou do roka,pak přešla do sedačky 0-18 kg,vzhledem k tomu,že má ve 2,5 letech nějakých 10kg,tak tam bude ještě dlouho :grinning:
15. led 2014 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 Děkuji mooooc:slight_smile: To jsou ty fakta co jsem potřebovala slyšet :slight_smile: Teutonia se mi líbila vzhledově a je to jeden z mála dalších co má ruční brzdu a říkala jsem, že bych šla do bazarové, ty jsou k sehnání všude, TFK se shnání hůř po bazarech.Co to je za diskuzi, dala jsem do vyhledávače, ale vyběhlo jich asi 5 :slight_smile:
16. led 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já už měla obavy co ti řekli,že jsi tu včera nebyla. Tak železo určitě ber a hlavně,že jinak je vše ok. Símtě v 2,5letech 10kilo? :astonished: To má víc, ne? :slight_smile:
Janička v 4,5 letech 17kg.

Včera jsem protřídila nějaké oblečení a mám řádně plnou kabelu. Holky chystáte i větší oblečení? Např.86 a výš? Nevím jestli to prát a chystat už teď nebo až bude fakt potřeba?

Včera jsem celej den fakt ležela. Bolelo mě břicho a spodek i takový píchání až úúplně dole. Nic příjemného,ale pomohlo to. Dnes je mi 100xlíp. Ještě teda tch odvedla malou do školky,ale odpo pro ni už půjdu. Moc mě to ležení a odpočívání neba. Ale jak su vystreslá mám zase strach něco moc dělat :unamused:
16. led 2014 v 09:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud bude s vámi po dr. chodit manžel jako se mnou, tak jsme sedajdy na kočár dávat nepotřebovali. Do krámu jsme je hodili do košíku i s vajíčkama. Od 9m. už v něm seděli sami. V kočáru mi spali/nespali stejně.
Takže to nikdá nevíte, jak to bude u vás :slight_smile:))
16. led 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarkalada myslím, že manžel asi chodit se mnou nebude. Taky jsem zvažovala možnost čapnout obě sedačky a odnést. Uvidíme, blíží se výstava kočárků v Brně, tak nás to snad někam posune :slight_smile:
16. led 2014 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem juj tak to my chodili jen na krátké vzdálenosti jako z parkoviště do budovy se sedačkama. Nést je někam dál jen tak v ruce, to se nedá, ale to jsme ani nepotřebovali. A v těch obchoďákách jsme je šoupli do vozíků. Ale každý to může mít jinak
16. led 2014 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek