• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@mmonika87 jenom blbni :slight_smile: ty jo,ještě že nemáme koberce.Ikdyž já sem dělala podobné blbiny,než sem šla rodit malou,tak se malovalo,já jen lozila po čtyřech a umývala kápance po barvě,no jenomže manžel toho měl už plné kecky a nechtěl vymalovat chodbičku,tak než přišel z práce,byla vymalovaná,ale řeknu ti,seděla sem na záchodě a ďobala do malé aby se pohla,jaký sem měla strach,protože manžel mě zmrdal na tři doby.No ale že sem okopala ještě před porodem zahradu,to už mu nevadilo :slight_smile: Teď dělám dokud můžu,většinou mě to ale už po druhé hodině chytá a sedám na prdel a nic nedělám,což manžovi taky nevoní,ale mám toho až až za to dopoledne.
29. led 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz víš jestli to budou holčičky nebo chlapecci? Naši mrnouskove jsou zatím tajemni a nechtějí se ukazat, ale jedno typovali doktoři na holčičku, tak uvidíme. Příští pátek jdeme podruhé na genetiku, tak třeba nám to řeknou tam. I když ono je to jedno, hlavně ať jsou zdravý :slight_smile: to jen ze jsem zvědavá... Vybavicku máme neutrální, tak o to až tak nejde...
29. led 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz víš jestli to budou holčičky nebo chlapecci? Naši mrnouskove jsou zatím tajemni a nechtějí se ukazat, ale jedno typovali doktoři na holčičku, tak uvidíme. Příští pátek jdeme podruhé na genetiku, tak třeba nám to řeknou tam. I když ono je to jedno, hlavně ať jsou zdravý :slight_smile: to jen ze jsem zvědavá... Vybavicku máme neutrální, tak o to až tak nejde...
@mmonika87
29. led 2014 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 To byla jediná z namahavých prací, kterou jsem měla v plánu. Teď už mě nečeká nic velkýho. Mimča zatím moc nekopou,občas ale cítím nějaký pohyb. Jsem si po práci a po obědě odpočinula pak jsem ještě byla na procházce. Nezmohlo mě to tak hrozně, jak jsem si představovala.
@janinafox Nevíme to a ani si to nechceme nechat říct. I když teď když koukám po bazárcích po nějakých oblečcích, tak mě to láká, abych mohla nakupovat v barvách. Zatím máme taky vše neutrální. Už máš nějaký děti nebo jsou tohle první?
Já jdu zítra k obvoďačce na vyšetření,příští pátek do poradny a 17.2.jedeme na screening.
29. led 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 ještě že si připoměla tu obvoďačku.... musím tam vletět a doplnit kartu,u zubaře sem objednaná,ale ta obvoďajda,tu mám z ruky
29. led 2014 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 No jsem na zítra zvědavá. Jsem sice objednaná, ale vím, jak to u doktorů chodí. Doufám, že mě tam nenechají moc dlouho čekat v tý čekárně plný důchodců :(
29. led 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak abych taky přidala svoji zkušenost - prvního synátora jsem cítila tak v 18tt. Říká se, že podruhé je to dřív, tak jsem prcky čekala už tak od 16 tt, ale oni si furt dávali na čas. Podle utz mi přišlo že si hrají spolu a tak je moc necítím :slight_smile:. Začali se ozývat až tak 21 - 22 tt.
29. led 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 No jsem na zítra zvědavá. Jsem sice objednaná, ale vím, jak to u doktorů chodí. Doufám, že mě tam nenechají moc dlouho čekat v tý čekárně plný důchodců :(
29. led 2014 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinafox gratuluji k dvojčátkům... :wink: já jsem je necítila ze začatku třeba i dva dny, takže bud v klidu a užívej si. :wink:
@mmonika87
Jo holky jen si to užívejte že jsou zatím cítit jen tak jemně, jak já si přála je cítit víc a ted jsem ráda za každou půl hodinku co spinkají, jakmile si lehnu a jsem v klidu tak to milují upa nejvíc bobanci moji :slight_smile: .... furt si v bříšku hrají a žduchají do sebe.... boule se mi dělají uplně všude. Malá (je hlavou dolu) mi klučíka vyhnala z cest porodních nahoru (ten je hlavou nahoru) a v noci jak ležím se nasouká na žebra, nevím co tam provádí ale to je bolest jako blázen.
29. led 2014 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 no právě,všechno to tam chcrchle a jeden aby se bál co od nich ještě chytne

@ruljana na tohle kpání se fakt netěším,stačilo u dcery a te´d u těchto dvou,kolikrát se malinký zapře o žebra a já nevím jak ležet,stát,včera sem ho už vyháněla z jedné strany,uplně sem ho vytláčela,sem myslela že si i cvrknu jak se nacpal do boku a to sem za tou lepší půlkou.Hlčička je asi taky dole,nevím jestli pořád napříč,ale tu cítím míň,sem zvědavá na další ut,až mi řeknou jak sou tam naskládané.
29. led 2014 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jej kolikrát jsem se snažila klučíka nějak vytlačit, ale cca od 30 tt nemůžu ani spát na jeho straně hned se vzbudí a žduchá do mě. Fakt jsem to tak bolestivé ani nečekala a překvapují mě každý den. Furt leží,m na straně Nikolky a to se zase nelíbí přítelovy, že jí tam prý s Patou utlačujem :grinning:. Takže to mám jak ze vnitř tak z venku :slight_smile:... Co ta vyrážka zlepšila se ti trochu? Nepamatuješ si náhodou jestli když si byla těhu s malou, tak ti před porodem ( pár dní) tvrdlo víc bříško než před tím?
29. led 2014 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy a v jaké části Brna bydlíš? Já jsem taky původně z Brna :slight_smile:

@lucavka mě naštěstí žáha moc netrápí...a snad nezačne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@vrtulka81 mám taky pořád výtok. U mě to asi bez něj nejde :confounded: Buď ráda,že se dcerunka budí na čurání. Moje ne. Už chodíme na nefro a bere prášky a úspěch nic moc. Musí mít na noc plínu-se nevzbudí ani kdyby nevím co.. :unamused:
S těma korbama je to blbý teda. ještě,že jsi tak šikovná :wink: Po tvém zásahu budou vypadat líp než nový :wink:
29. led 2014 ve 20:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Ahoj, jakou barvu jsi nakonec zvolila? Viděla jsem u nás z auta eW a ten má nánožník na korbách vyšší, ale buble naopak ještě nižší než tfk. Nevím, kdo to navrhuje. Tašku na kočár jsem si koupila v DM a jsem velmi spokojená. Blbec jsem si měla koupit černou. Mám hnědou. Odstín je jiný než hnědá na kočáru, ale už jsem si zvykla. Teď jen chci pořešit tu pláštěnku. Tím, že jezdím s holkama ven jen přes poledne do školky pro malocha, tak se do města s kočárem nedostanu. Než je nakrmím, obleču sebe a holky, tak je 1,5 hod. fuč. Už aby bylo jaro. Já jim dala jen gatě, mikinu a šlo se ven. To ještě většinou čeká pes na rohožce, jestli půjde taky. Jenže ona je taková zmrzlina, že se venku jen vyčůrá a mete dom. Kdybych ji nechala uvázanou u školky, tak se klepe jako ratlík.
29. led 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem už taky u obvoďačky byla a naštěstí tam nikdo nebyl. Udělala mi i ekg a vše ok. Zubařku mám 11.2.

@ruljana ty máš ty týdny tak krásný :slight_smile: Miminka brzo u sebe :dizzy_face: Jaký máš teď CS a čípek? To by mě fakt zajímalo :slight_smile: Mě u malé netvrdlo břicho vůbec-ani u porodu.

Holky dnes mi došly "fusaky" do autosedačky, dvě zavinky a poslední oblečení-krásné :slight_smile: Už sem objednala i nějaký plínky a kosmetiku.
29. led 2014 ve 20:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ty jo já musím ještě zavinovačku do sedačky.Zubaře mám taky ve stejný den,no jestli mě nevytluče selů hubu,budu se divit,mám pocit,že jaks e řekne zubař,bolí mě všechno,i dědova protéza
@pehu korby sou tmavě modré a spor´ták ten mám teda nový,bude černý,mě se sice líbil i ten stříbrný,ale kdoví jaký by byl v reálu,s manželem sme se moc na barvě neshodli,tak nakonec padla černá.Ten vytahnu až na zimu,takže moc přitažlivost sluníčka řešit nebudu a na další léto už budou velcí,snad ta mtavě modrá nebude moc přitahovat,ale asi taky bude pražit.Vždycky sem byla proti černé,no teď ji mám.\kabelu sem si objednala emitex,tuším vychází stejně jako v Dm,u nás měli jen tmavě modrou,prva sem ji chtěla ale pak si uvědomila,že sporťák budu používat dýl,tak a´t ladí černá.Pláštěnku a hmyzáky mám od paní co mě prodala korby,měla originál ke kočáru,tak sem zvědavá,nánožník že ještě používá u sporťáku a taky origoš,ale ten nechci,radši si objednám jiný.Když sem navlékla ten malinký na korbu,sem fakt hleděla,určo by pasoval na dceřin kočárek pro panenky,fakt sou to paka,pak že hlavně pohodlí dítěte.Tu pláštěnku si pořiď radši na každou korbu zvlášť,originál je na obě a je to divné,rozhodně by byla lepší na každou zvláš´t nebo větší,tato je vyloženě akorát,mymslím si že bude zatěkat mezi korby,tam je to blbě řešené.V únoru přijde sporťák,tak sem hlavně zvědavá na to polohování,nebudu mít zipy.
To vypravení se ven je asi záhul ,to věřím,kamarádka co má dvojky a holčičku rok a něco před nima,mě říkala přes dvě hodiny,že šílené.NO a ještě tahat psa,ty jo asi bych to nedala,ty naše dva zmrdy tahat ......cvokhaus :grinning:
29. led 2014 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana ten ekzém je jak kdy,dnes mě to nepálí,jen to mám suché,včera sem to párkrát napatlala indulonou a zatím to drží.
to břicho mě tvrdlo víc určitě,už se to ani počítat nedalo,i několikrát do hodiny,vždycky na nějakou minutu a za chvíli znovu.Sem to rozdýchala a čekala na další.Patří to taky mezi příznaky blížící se ho porodu,že se ta děloha chystá.Začalo to teda od24 tt,to mě poslali do nemocnice,potom sem měla chvilku klid a pak sem to přestala řešit.
29. led 2014 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi už se taky blížíte. Zatím si ještě užívej pohodu a klídek, poslední týdny jsou fakt záhul. Připadám si jako pavou.... nohy daleko od sebe a ruce ještě dál.... jé a to ukrutné svědění celeho těla a nemoc se pořádně podrbat páč jsem ráda že se nemusím hýbat :slight_smile: ... CS mam 4, čípek 1cm a otevřená na jeden prst... tak už to mám 14 dní.... a víš co je docela ukrutný, v panelákovém nebo bytovkovém domě si nedojdu na záchod páč jsou tam hrozně uzké záchody :grinning:

@vrtulka81 Jo což to mě tvrdne občas od toho 25tt ale poslední dva dny mě stvrdne při jakém koliv pohybu krom ležení. Někdy je to bolestivé jindy je to v poho jen to břicho táhne a necejtím male... Když jsem tehdy spadla a byla v nemocnici tak jsem měla to samé asi 4 dny a dr mi řekla že to k tomu patří tak nevím :confused: mno ted s tím stejně nic nevymyslím v po jdu na sondu tak jsem zvedavá....

Jé já už odpočítávám dny kdy budu mít prdolky nejpozději u sebe.... dnes je to za 15 dní.
Mno do nemocnice nastupuji den předem tak jsem zvědavá jestli se vyspím tu noc či ne :unamused:, popravdě bych byla radši kdyby to najednou přišlo, takhle sem trochu na nervy a tím pádem jsou nervoznější i miminka :unamused: jenže to nejde se držet úplně v poho....
29. led 2014 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 zase v barvách je pak muzes vybavit až budeš nakupovat dál až budou trosku větší.. ale obdivuji tě, ja jsem zvědavá a asi bych to nevydržela si to nenechat říct :slight_smile: i když i podle utz se mohou doktoři mýlit, jisté je to až po porodu :wink: jinak dětičky jeste žádné nemám, tohle je první těhotenství.
@ruljana moc děkuji, včera večer uz o sobě zase dávali vedet, tak jsem byla ráda, ale "probraly" se až v momentě kdy jsem říkala manželovi ze dneska budou k večeři vdolecky, ze mam chuť na sladký :grinning: takže jsou to mlsouni a jak slyší o jídle, to se hlásí :grinning: koukam ze ty uz pocitas poslední dny, držím moc palecky...
30. led 2014 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zpátky od obvoďačky. Dost mě překvapilo,že byla prázdná čekárna, když jsem přišla. Jenže po mě pak přišly 4 babči, tak jsem byla ráda,že jsem jela o chlup dřív :slight_smile: No a když jsem vylezla z ordinace,tak byla čekárna narvaná.Měla jsem to ale štěstí...
@janinafox To víš, že mám okamžiky,kdy bych to chtěla vědět, ale pak si zase říkám, že bych přišla o krásný překvapení u porodu. Snad to vydržím :slight_smile:
30. led 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Ahoj, nejsem Brňanda, a doufám že nebudu (řešíme byt v Brně vs. domek za Brnem), jsem z Rosic u Brna
30. led 2014 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 jak říkám, máš můj obdiv ;)
30. led 2014 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zitra mam tu AMC, už teď mám strach.
Prosím holky jaké jste nakonec vybrali ty kočárky, jestli budou prcci v pořádku tak už se začnu pomalu rozhlížet po výbavičce. V brně má být nějaká výstava a pak i veletrh tak se tam zajedem kouknout.
30. led 2014 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana já mám cs 3 a čípek naposledy 29mm-myslím docela ok ještě. Předtím na kontrole 32mm..pomalu se zkracuje,no.. :unamused: S tím wc je to hrozný :grinning:

@mmonika87 tos to u obvoďačky vychytala :slight_smile: My taky pohlaví nevíme :slight_smile: A nenech se ukecat-to překvápko za to stojí :wink:

@bejbyy aha..a to máš mudr v Brně? Vím kde Rosice jsou,ale nevím jak je to asi daleko do Brna?

@rritulka držím pěsti na zítřejší AMC. Jdeš na "vlastní přání" nebo proč?

Holky, vzala jsem si kalendář a můj cíl je ještě 52 dnů :slight_smile:

Jo a se žáhou jsem to včera zakřikla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už mě pálí skoro 2h. :angry:
30. led 2014 ve 14:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Na AMC jdu kvůli věku, napřed jsem odmítla ale pak mě volal dr. ať si to rozmyslím tak jdu, je mě totiž už 40, fůůůj, neříkat nahlas
30. led 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi Sama jsem se divila,že tam nikdo nebyl.Sice jsem byla objednaná,ale to spíš jen kvůli tomu,aby doktorka věděla,že přijdu.Jinak se k ní neobjednává a chodí se dle toho,jak tam přijdeš.
Fakt? Já myslela,že jsem tu jediná :slight_smile:Takže ty zatím taky držíš v tom si to nenechat říct...A nemáš občas nutkání si to nechat říct?
30. led 2014 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rritulka 40 je dobrý :slight_smile: Má mamka taky měla ve 40 ještě bráchu :slight_smile: Ale už těch dětí teda máš :slight_smile: To bude celkem mazec,což?
Já mám "jen" jednu 4,5letou dceru a kolikrát mám obavy,jak to půjde..

@mmonika87 no v době těch všech screeningů jsem nutkání samo měla,ale to i u malé a taky sme to vydrželi :slight_smile: Teď už mi to ani nepříjde. A mooc se na to překvapení těším :dizzy_face: :dizzy_face:
30. led 2014 v 15:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rritulka neboj ja byla taky nebolí to :slight_smile: kam jdeš?
30. led 2014 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana hej tedn záchod je dobrý teda :slight_smile: Já mám akorát si naň sednout,spíš na něj jakoby dopadám :slight_smile: U nás je zase problém v kuchyni,když se tam nasyslí třeba syn,tak se tam s tím pupkem nevytočím,no a jak se tam přifaří i dcera,tak nemám šanci pohybu :grinning:
30. led 2014 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vrátila od doktora, trosku necekane teda... No přiznávám ze kontrakce v 18tt mě vážně překvapila.... Naštěstí se zatím neotrviram, tak mám magnezko, snad to pomůže.... :frowning2:
30. led 2014 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruljana to jo, ten záchod mě fakt taky pobavil :grinning:. Mně už se zase kolikrát stalo, že když jsem zavírala ledničku, "přivřela" jsem si tam málem břicho :grinning:....holt zapomínám, že jsme teď trochu víc do prostoru :sunglasses: . Jinak musím uznat, že jsi můj vzor, v tom jak dlouho miminka nosíš :wink:, doufám že vydržim také jako ty. Máš ty i mimísci, můj veliký obdiv :wink:.
@vrtulka81 prosím tě mám na tebe dotázek, v čem si prala nebo pereš té tvé kočičce, když je atopik? Používáš nějaký speciální prací prášek? Jako malá jsem totiž byla také atopik a je možné že to holky po mně bohužel zdědí :confounded: .
@janinafox tý jo kontrakce v 18.tt? To je docela hustý, tak hlavně že jinak je všechno v pořádku. Magnézko ti určitě pomůže a bude zase dobře. Drž se! :wink:
30. led 2014 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek