• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

:sunglasses: ...Sem se člověk pár dní nedostane a hned takové novinky :slight_smile: Tak za prvé.
@pidisek Óóóbr gratulace k nádherným mimískům!!! Jsou vážné moc krásná!! Koukám, že tak jak si měla bezproblémové těhotenství, tak i porod a následná rekonvalescence, probíhá ve stejném duchu :slight_smile:. Moc ti to přeji.:wink: A ještě jednou mooooc gratuluji k pidískům :wink:.
za druhé @sacvi no paráda!! Koukám že chlapáci to všechno krásně dohánějí! Moc na vás myslím. Mireček má teda parádní háro... Krásní uzlíčci :slight_smile:
3. bře 2014 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xsaruska jéé super, to je úplně vyčerpávající harmonogram vašeho dne....no jsem zvědavá, jak na nějaký takový naběheneme po porodu my :grinning:. A prosím tě ještě dotaz úplného neználka, ale jak se ti podařilo neočkovat??! Je to velký boj s lékaři, když se rozhodneš hned neočkovat, ale chceš odkládat?
@blanick to máš teda vzorné holky, že už jsou takhle seskládané u "východu" tak snad jim to ještě pár týdnů vydrží... Váhy mají dle netu tabulkové. Mně je mudr. na poslední kontrole v 28 tt. poprvé ani nepřeměřovala, takže ani nevím... jen vím, že já už mám 12 kilo hore :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jo a novinkou v tomto týdnu jsou mé tři strie :angry: ... takže všechny "zázračné" drahé krémy a olejíčky asi hodím do koše :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:
3. bře 2014 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania boj to je, ale jelikož je malá po té operaci, tak je to nesmysl, to nám řekli ve FN, takže malou očkovat nejdřív po reoperaci a to až bude úplně fit,Toníka bych mohla je zdravý, ale takhle brzo prostě nechci, takže každou návštěvu doktorky s eklepu co bude, chce oočkovat alespoň Tonana, ale podepsala jsme ji papír, že dvojče bude očkované po operaci prvního dvojčete.Chtěla bych očkovat zhruba na roce.Ala sama nevím jak to všechno bude a nebude.
3. bře 2014 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick děkuji za vysvětlení, lepší než od doktora :sunglasses: Jsem těhotná poprvé a naštěstí je můj manžel taky negativ, tak doufám, že nebudou žádné komplikace. Něco jsem si taky nastudovala a vím, že se dávají ty protilátky jenom prvorodičkám, aby při druhém dítěti nebyli problémy.
V pondělí jdu na ty protilátky, tak se zeptám doktorky, když tak hodím nové informace.
3. bře 2014 v 19:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania aby jsem tě trošku uklidnila, mě teda břicho zatím nepraská, ale tím jak mi kosmickou rychlostí narostli prsa (holky hrůza, o 4 velikosti) tak ty mám teda poseté brázdami. :angry: A jak všude čtu, že prsa rostou poslední měsíce a pak se ještě nalijí, tak si budu muset nechat ušít asi stany. :cry:
3. bře 2014 v 19:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana mě se teda zatím prsa ani nehnuly ... a možná mě to ani nemrzí
3. bře 2014 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dobrmania strie ještě nemám, tahle vymoženost mě teprve asi čeká... I když prý jednu malou výhodu těhotenství po třicítce má - nedělají se tolik strie. Prý proto, že kůže už není tak pevná jako ve dvaceti a snáze se povoluje :astonished: . Což teda nevím, jestli mi to zrovna lichotí, ale jestli se mi ty mrchy neudělají, tak budu samozřejmě ráda :slight_smile: . Mažu nějakým Elasti-Q, co jsem dostala od tchyně a občas střídám s nějakým olejíčkem z DM - Alverde.
3. bře 2014 ve 20:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky moc se omlouvam, ze vam sem lezu, puvodne jsem hledala nejake novinky od pidiska, ale neda mi ta vase debata o Rh negativnim faktoru.....ja mam AB - a po porodu prvniho syna mi pichali injekci prave kvuli negativnimu faktoru..syn ma nastesti - po mne....ted cekam druhe a za tri tydny mi budou v 28 tt pichat anti-D imunoglobulin prave kvuli RH -....manzel je A+ takze tam je sance, ze mimco bude +.....jinak u obou - nemuze mit dite +....tak to jen pro info kdyby to nektere pomohlo..a nezlobte se, ze jsem vam sem takto vpadla :slight_smile:)).Vsem preji zdrave a spokojene miminka :slight_smile:
4. bře 2014 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hokky me zatim pupek taky dri,srie a jine cvine se dostavi az mimca opusti baracek.Co me teda fest rozhodilo,tak na diakuzi na fcb probírali pupky po porodu,ze jím po cisari zustal desny previs a hlavne maji ten hnusny rozestup,ktery se pry neda cvicenim spravit,jen plastikou.To si fakt nedovedu predstavit.Ale zase na jiné,holky tam cvici a shazuji celkem slušně,byli tam i s rozestupem a cvicenim ho ztahli.Je fakt ze pokud je hodne velký,tak cvicenim se to zhorší.Me se cisarem taaaak nechce,jenze mimca mam hlavama nahoru,zitra jdu do poradny tak snad budou mit mimousci rozum a otoci se.
@pidisek @savci @ruljana @pehu holky jak valcite,co noveho u vás? Pehu sou holky hodne,spinkaji,a co u ruljany,prdiky uz sou lepší? Pidisku kdy vam slibili jit domu a dari se ti kojit? No a nakonec savci,co chlapaci,pribiraji,co ten pupek a jak to zvladas,je to blazinec ? Myslim na vas vsechny :grinning:
4. bře 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ahoj, tebe dnes čeká kontrola, viď? Tak ať to dobře dopadne :wink:
ta diskuze na fcb, to bude asi nějaká uzavřená skupina, že?
5. bře 2014 v 08:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Jsem na tom stejně.. už mi to bylo i řečeno, že je divný, že mám tak velký pupek a prsa stojí.. teda ne, že by mě to vadilo. :o)))
@blanick na ten olejíček z DM se těď chystám.. hrůza, ve 3. jsem začala používat a už mám spotřebovaný skoro litr olejíčku, tak snad výsledek za to bude stát.
@vrtulka81 Taky jsem to četla :( a mám z toho strašný vítr. Jako představa mít po půl roce břicho jako teď je děsivá.. se ani neohnu do postýlky :(

Holky, jdete někdo na veletrh? Má to smysl nebo je zybtečný?
5. bře 2014 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky zdravím jeste z porodky... Maly mel hypoglykemii přestal papat a je na Aro na sondě ... Ale přibírá to je nejdůležitější... Malá je super krasne jí ale jeste se nám nepovedlo se rozkojit.... Tak tolik od nas, držte palecky....
5. bře 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zunem my tam nakonec nepojedem,chceme uz jen postylku a ohradku a tu mam vyhledlou v Sam baby v Brně.Uz bych to nedala,chtela bych to projit cele a za chvilku by me tahli jako sysla na zadech.V patek to pojedeme poridit a dom.Ty si na te diskuzi na fcb?
@lanitana je uzavřená,ale klidne te tam přidám jestli chce,s holkama je prdel,nekdy tam resi opravdu debiloviny,ale jinak se dozvim vsechno co me zajima,vzdycky poradi.Sou tam maminy co čekají dvojky nebo trojky a taky co uz maji doma hotovou skolku :grinning:
5. bře 2014 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já mám kamarádku ,čekala sice jedno ale měla opravdu hodně velké bříško byla na císařáku a v létě jsem ji viděla na bazéně a břicho ploché jak deska, to byla asi tři měsíce po tom císaři.Tak asi jak kdo.mě ted hodně straší strie ,už po holkách jsem měla ale už mi to začalo mizet a teď se mi to opět rozšířuje,musím do lékarny pro nějaký krém ....jinak at ti dobře dopadne poradna :slight_smile:
5. bře 2014 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucik024 diky,snad dopadne,uz z toho magorim a vzdycky vetrim jak me zacne nejak divne bolet bricho.Moje kamoska je taky po císaři s jednim prckem a je jak anorekticka,bricho by ji mohli zavidet i modelky.Ja si myslim ze my s dvojkama a navic po vice detech sme ta ohrozena skupina.50 litru na normalni bricho fakt nemam,takze pokud to nedam dolu cvicenim,tak nevim,budu ho muset narolovat do gati a prelepit aby drzelo
5. bře 2014 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek ahoj, myslíme na Vás a držíme palečky, ať je malý brzo fit a u tebe!
5. bře 2014 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem jedu, jestli to má smysl nevím :grinning: ale třeba se jako nematka kouknu co všechno jsou lidi schopní pro ty děti vymyslet, vyrobit a hlavně PRODAT
5. bře 2014 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

jak se máte? Držím @vrtulka81 pěsti na kontrolu.

Mně to tu děsně letí. Každé 2,5h. odstříkat, přebalit, nakrmit, napolohovat, umýt odsávačku (hned je skoro hodina pryč). Dojdu na pokoj..něco pojím, napiju se a jdu zase zpět :grinning:
Už sem 3krát přikládala Mirečka. Dneska nám doktorka schválila jedno kojení za den :grinning: Takže zachvilu jdu na to a jsem zvědavá, jak to Mirečkovi půjde. Ale pokud nespí tahá fakt pěkně :slight_smile:
Tomášek má po dvou dnech zpět kyslík do inkubátoru. Nemá plíce ještě pěkně dozrálý a hůř se mu dýchá, saturace mu různě klesá-prý to chce čas. Takže musí chudáček vydržet. irečka už klokánkuju a Tomáška až bude bez kyslíku.
Kluci pěkně přibírají. Mireček má 1650g a Tomášek drobeček 1320g. Každej den přiberou 20-40g. Joo a Mirečka už oblíkají do bodýčka-je jak malá panenka :dizzy_face:
5. bře 2014 v 10:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 No já myslím, že jsem v ní na fcb :slight_smile: Ale mám tam několik skupin :slight_smile:) a někde se to probíralo, tak jsem z toho vcelku v šoku, že to nebude taková sranda. A ještě víc byl vyšokovaný manžel, když jsem mi řekla, že s tím pupkem co mám teď tak třeba budu chodit ještě na Vánoce :(
No, mám to totiž podobně. Postýlku a ostatní máme vybraný v Sam baby. Po ostatním jsem ani nekoukala, tak nemám s čím porovnávat a nevím co hledat :slight_smile:
Ale jak píše @bejbyy možná bych se divila co všechno uvidím :slight_smile:))))
5. bře 2014 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sacvi ahoj,tak to je bezva,že kluci nabírají. Ani nevím jak vlasně to mimčo v tom inkubátoru vegetí, asi věčinu času spinká viď? Nebo třeba i někdy pláče?...Vůbec si to nedokážu představit. Co říká bráškům Janička už je viděla?
5. bře 2014 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pidisek Davidkovi přeju ať je brzo fit :slight_smile:
@savci no aspoň ty dny letí a uteče to a budete brzo doma.Tomášek je šikula,stejně sou to bojovníci malí :slight_smile: Hlavně holky ať se rozkojíte a mimča začnou krásně papat.

Jinak dnešní kontrola dopadla velmi dobředr říkal že to velice dobře drží,takže čípek se zastavil a dělá co má :slight_smile: Dokonce hleděl jak sou mimča velká,mají každé pomalu 1300g,ale sestřička mě říkala že ona není důležitá ta váha,ale jak sou vyzrálí.Řekla nám že teď máme bojový úkol,vydržet 6týdnů a všechno bude ok.Za cenu že bude doma bordel jako v tanku,hlavně abych držela,posedávala,poléhávala a pokud něco není živostně nutné udělat,vysrat se na to ať to udělá někdo jiný.Snažili se natočit KTG a nepodařilo,prostě mimina nespolupracují,navím placent sou na přední stěně,tak tomu taky nepomáhá,ale jinak že všechno ok a ten pobyt v nemocnici mě fakt pomohl,tak sem klidnější.17.3. mám jít na další KTG,že už budou prckové o něco větší a mohlo b to jít líp natočit.Sem ráda že mám takového gynekologa,sou suproví i s jeho ženou,ta mu dělá sestřičku,vždycky se nachlámeme a hodně poradí co a jak,navíc je laktační poradkyně,tak čekám,že za nějaký týden začneme trénovat kojení dvojčat,hodně mě pomohla než se malá narodila.Hlavně nemusím nikam chodit,všechno má v ordinaci,dneska mě dělal screening jako v prenatalu,prošel všechno co se dalo.Tak musím zaklepat že je to ok :slight_smile:
5. bře 2014 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk mám doma oblečení na kluka až do 2,5 roku,včera sem byla u kamošky a nechala tam 15stováků,fakt hezké kousky,kam se hrabou bazary,dvě obr kabele,pak mě do auta nasáčkovala dalčí mega krabici věcí na doma nebo dvorek,jaks em to probíírala,tak sem čuměla co tam všechno naházela,oblečení co se běžně prodává na bazošech a maminy za to chcou aspoň padíky,fakt šílená,ale sem strašn ráda,nemusím kupovat nic pěkně dlouho,máme všechno,teda zimní bundu a boty,to sem si nelajzla velikostně.No a teď mě čeká mega hromada praní a žehlení.Pokud se na ut všichni sekli a budpu tam dvě holky,přijdu jim to omlátit o hlavu :slight_smile:
5. bře 2014 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Super!!!! Takže pokyny jsou dány a teď to jen dodržet :slight_smile:
6. bře 2014 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@savci Mirecek je chvilku ja svete a uz ma prvni svatecek,preju mu vsechno nej nej ,hodne zdravicka,papanicka a at sou s braskou co nejdriv doma :slight_smile:
6. bře 2014 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@vrtulka81 super kontrola. To mám radost. Tak se držte i dál :slight_smile: A dík za přání :slight_smile:

Mireček dostal dáreček hned ráno u vizity. Paní doktorka mu nadělila místo inkubátoru postýlku :dizzy_face: Takže už nemá ani žádný monitor..bucá zabalené v 10ti peřinách :grinning: a má jen ten monitor dechu v postýlce.

Ale Tomášek :pensive: Dýchání prý ještě obtížnější než včera..takže nakonec dostane inhalační kortikoidy :unamused: Snad mu brzo pomůžou,aby je aspoň nedostával moc dlouho...
6. bře 2014 v 10:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Tak všem mimískům hlavně hodně zdravíčka :wink: a maminkám silné nervy.

Musím se s vámi podělit o dnešní kontrolu. Měli sme velký ultrazvuk. Nejdřív se sestřička snažila poslechnout srdíčka, ale nepovedlo se jí to. Prckové pořád utíkali a ještě jí pokopali :grinning: . Pak sme šli k paní doktorce. Ta nakonec řekla, že tohle u dvojčat ještě neviděla. Ta malá čubina se jí během chvilinky otočila úplně hlavou dolů (nejdřív měla hlavu nahoře). Navíc pěkně viděla jak ty dva hrozně vyvádí a taky ty kopance. Jinak sme ale v pořádku. I když mě je teda zle jak psovi. Prckové mají už dvě kila. Sou to šílený divoši. Za dva týdny kontrola a pak už porodnice. Tam rozhodou kdy půjdem na císaře. Zatím si mám hlavně hlídat tu oteklou nohu a dávat na sebe pozor, ale dostala sem pochvalu jak se držím.
6. bře 2014 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka to si děláš srandu,ste o dva týdny napřed a rozdíl 800g ? Ty jo to sou vyhlídky :slight_smile: Mě se teda mrví fest,ale aby dělali až takové kotrmelce,to teda ne -) Jedno mám nejspíš hlavou dole a dr mě řekl že to nemám řešit,že sou schopní se otočit kdykoliv.Nám se taky nepodařilo natočit ozvičky,zatím nikomu,vždycky jim zdrhli,když už se něco ukázalo na monitoru,zkoušeli to 12 dní v nemocnici a včera sestřička i doktor,takže dem za 14 dní znovu.Ty deš na císaře proč? Já ho nechci a budu mimča přesvědčovat aby vylezli normálně,budu jim slibovat hory doly a nevím co,jenom aby spolupracovali,aspoň u toho porodu :slight_smile:
@savci tak to je super,na to jak sou malincí,tak to zvládají,Tomášek Mirečka dožene,uvidíš,prostě je menší a míň vyzrálý,potřebuje trochu času,ty kortikoidy by mu mohli zabrat.Asi bych se rozjela za gynekologem a dala mu ranu mezi oči,kdyby tě poslal do nem dřív a nevmýšlel debiloviny,mohli vás napichat a plíce by dozrály,teď už je to fuk,malý to ale zvládne uvidíš.Dnes dala jedna maminka fotku miminek na fcb,bylo jich tam tušim šest nebo osm,všechny se narodili ve 27tt a jsou všechna v pořádku,vypadali jak reklama na štěstí :slight_smile: Mireček je šikula,ať se mu v postýlce a v peřinách líbí :slight_smile: NA Tomáška myslíme
6. bře 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 no sou docela velký a to břicho na to vypadá :confounded: . Fakt sem ho ve čtvrtým měsíci měla jak poprvé před porodem. Teď už se sotva valim. Taky bych ráda rodila normálně, ale poprvé sem musela mít císaře a dát dvojčata s tou jizvou by bylo moc velký riziko. Uvidím co mi řeknou za dva týdny v porodnici. Už sem sem zvědavá jak ty dva uhlídám jestli budou pořád tak divoký :grinning: . Hlavně čubinka :dizzy_face:
6. bře 2014 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
I já jsem dneska po kontrole - začátek 30. týdne - všechno dobré, jen při ultrazvuku jsem omdlela, a tak nevím, jak zvládnu ten velký, který mám mít za 2 týdny. Děti prý mají skoro 1,5 kg, což mi připadá hodně, a poskládaní jsou už dlouho stále stejně - klouček vpravo hlavičkou dolů, holčička nahoře příčně. Nevypadá, že by se chtěli nějak radikálně přesouvat... :slight_smile:
6. bře 2014 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky gratuluji ke kontrolám. Teda mám se na co těšit. Normálně se začínám bát toho 32. týdne.
Jak je znát, že každý týden těm naším pokladům dodává síly. Naposledy mi je vážili v 27. týdnu a měli oba kolem 1,1 kg.
Holky mě se už o tom porodu normálně pravidelně zdá. Jednou normálně, jednou zase císařem. Boooooože, to bude ještě boj.
@sacvi přeju hodně síly tobě a hlavně klukům. Mirečkovi vše nejlepší.
6. bře 2014 ve 13:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek