• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana ty jo to mně nenapadlo jako mrkvi se cpu a jabkama,ale mixovat to jsme ještě neměli :slight_smile: dík
7. bře 2014 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem tak to já můžu jogurty až teď ještě před pár týdny jsem z nich zvracela teď tak pomalu zatím jsem zkoušela takové ty monte atd ty origo jogurty musím koupít a znova zkusit jestli mi to půjde sníst.. ale bylo by to fajn kdy to šlo
7. bře 2014 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, Mireček včera k svátku dostal posýlku :slight_smile:
A Tomášek inhalační kortikoidy :frowning2:
7. bře 2014 ve 12:40  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@sacvi Hlavně, ať Tomášek dožene co nejřív Mirečka :slight_smile: Kluci budou bojovníci :slight_smile:
7. bře 2014 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi Kluci jsou bojovníci a doženou vše, počkej až budou velcí, tak ani nepoznáš, že se narodili dříve. V kolikátém týdnu, že si rodila? Porodní váhu měli kolik? Jsi s nimi v porodnici nebo dojíždíš?
7. bře 2014 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky já si asi na výstavišti vybrala kočár, asi Bumbleride Indie twin
7. bře 2014 v 18:13  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucavka U nás šly pleny ze dne na den, jak v noci tak i přes den. To jsem se bála, že do školky to nezvládne se odnaučit a překvapil nás :slight_smile:.
7. bře 2014 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi Ty kortikoidy nemusí být napořád. Malý je v narozen v 25tt. Byl přes 90 dní na kyslíku v inkubátoru. Kortikoidy taky dostával. Za dobu 3,5 let od narození jsme použili jen preventivně 3x při nemoci. Jinak je nemusí vůbec používat a to měl těžkou BPD. Malý to určitě později zvládne bez :slight_smile:.
7. bře 2014 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana Jakmile něco stáhnu, tak hned dám :slight_smile:. Teď mi péče připadá v pohodě, i když občas mám taky dost. Ale pořád si myslím, že až budou chodit, tak bude hůř :slight_smile:.
7. bře 2014 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Pláštěnku zatím nemám. Jsem na fb ve skunkách dvojčátek a tam mi paní nabízela použitou, ale pořád za ni chtěla moc. Jinak jsem oslovila emitex, ti mně odkázali na prodejce jejich výrobků a doporučili mi na každou korbu zvlášť. Tak to koupím. Z ivema baby se paní ozvala, že bude mít podobný kočár a zkusí něco vymyslet, ale zatím nic neposlala. Na sporťák by měla být zase jiná :frowning2:.
7. bře 2014 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tu jsou naše zlatíčka :slight_smile:
7. bře 2014 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@pehu taky musi maly vsechno vyzkoušet :grinning: jakmile me prisly zavinovacky,tqky eo nich vlezla :grinning: Holky sou krásné,hezky se na ty fotky dívá,berusky malinké.Byli jednovajky nebo ne,prijdou mi dost podobné.
A sem ve skupine mame dvojcatka,trojcatka a pak v tech bazarcich.Ted tam mam supli příspěvek,hrozne me zajímá jestli se to stalo i nektere z vás.Pri kazdem tehu,kdyz se prckove mrvi,tak me neco v břiše lupne,jakoby ste si lupli nechtama o sebe.Nikdo o tom neslysel ani dr.Tak jestli se to dwje i nektere z vas,dejte vědět,me by zajimqlo co to je :grinning:
Ty plastenky me serou,neni nad vybaveni mono dítěte,na vicercatech jen ryzuji
@bejbyy bumble sem puvodne chtela taky,libi se me hlavne sportak,ale i za ojety chteli moc
7. bře 2014 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak přidávám foto domečku Vendelínků... 23 tt... nevím co budu dělat za 2 měsíce :slight_smile:
7. bře 2014 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem to je jeste malinky baracek :grinning: Budes delat to co my,odpocitavat dny a doufat ze neprasknes :wink:
7. bře 2014 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem takový nějaký mám i já :slight_smile: , no jak před porodem, napřed jsem se chvástala, že mě bříško neroste a teď roste snad každý den :unamused:
8. bře 2014 ve 03:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@sacvi kluci jsou den ze dne krásnější a neboj dýchání se spraví :wink:
8. bře 2014 ve 03:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Já se těch ojetých obecně bojím, takže asi novej, a to vychází cenově líp Bumleride. A pak ho střelím snad no. Je to teda pecka, ještě uvidím co ten co má Sacvi, ten jsem ještě naživo neviděla
8. bře 2014 v 06:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky kdy ste začaly mít první pohyby?
8. bře 2014 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 pohyby zacinam citit az ted..porad jsou zatim jen slabe tukani a solichani. Jsem ve 21.tydnu
8. bře 2014 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 já zatím nic, občas jsem měla pocit že jo, ale to tak jednou za týden :slight_smile:
8. bře 2014 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 Já necítím stále skoro nic, u toho jednoho občas a u druhého vůbec, ale tam je to tím, že má placentu nad sebou, tak to tlumí. Spíš hmatem poznám jak se točí, protože kolikrát mám bouli tam a za chvilku jinde.

@vrtulka81 No já mám pocit, že je odpočítám už teď, ono je to foto z dopoledne, večer vždycky ještě víc leze a to mám už pocit, že mi to musí prasknout. Ale je mi jasné, že to bude ještě mnohéééém hůř.

@rritulka Na to jsem přišla.. vždycky když někdo vysloví dvojčata, tak se zvětší..

Sestra u obvoďačky naznala, že už to mám za pár :slight_smile:)) jojo, měsíců :slight_smile: a dneska prodavačka v Dm taky, že prý je největší čas se zaregistrovat, když jsem jí řekla termín, tak řekla, ať dojdu až za další měsíc :slight_smile:)
8. bře 2014 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucik024 já cítila pořádné pohyby až kolem 20 týdne, před tím jsem cítila , že se tam něco děje ale spíš jsem cítila jak tam cestovali, teď už jsou to kopanečky a je jedno zda sedím nebo ležím

Holky bude tu někdo látkovat? Já jsem pro to rozhodlá, přidá se někdo?
8. bře 2014 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@rritulka já o tom uvažuju, jak poporostou tak možná jo
8. bře 2014 v 11:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@rritulka ja budu latkovat trochu jinak.Mam vyvarene male plenky a ty budu davat do papírovek,usetrim tak pemprsky,ze zacatku to poleti,spotreba pqpirovek je cca 12 na den na dítě.Takze dam pempers,do ni latkovou a v ni hude igelit a jeste separacni,aby to zachytilo hovinko a nemusela sem tak machat.Je se ted latkuje,nevim.Budu to delat jako u syna pred 14 lety.
@bejbyy ja mam zanovni korby,protoze budu dost prehazovat sedacky s korbama a ty korby se dost odrhou,tak me to nebude tolik mrzet,navic neprojedu vchodovkama,mame atypicky rozměr a sou užší,tqkze korby budu sundavat a podvozek davat do garáže.Sportak mam nový,ten sem taky nechtela jety,blbe se to pak prodava a nerada bych aby ojety se nejak podelal a pak setloukla do hlavy.Cenove nas vyjde komplet i s autosedackama na 22 tisic,ani za ojety bumble chtela 25, na to bych se vysr...
8. bře 2014 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 tak to čumím, novej bumble s korbama vyjde na 23 a autosedačky koupíme asi rovnou ty větší 0-18kg ... to mi zní nejlíp. starší korby bych ráda, ale mají nové nacvakávání tak asi neseženu
8. bře 2014 v 17:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Ta tvoje metoda je dobrá,taky nad ní uvažuju, prve jsem si říkala, že ze začátku dám jen pampers, tak po co tchýně prozdradila, že tatínek měl spotřebu i 50 plín denně na začátku, tak bych se nedoplatila a ani nedoprala :slight_smile: Akorát nebude to moc velký? zadnici jak brouk pytlík?
8. bře 2014 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem nebude to velké,navic do tri mesicu cca by meli mit dve plenky k vuli nozickam,radsi jim dam dvojte baleni nez aby meli remeny.Navic kdyz do papirove das malou plenu,tak to nebude tak hrozné,nastesti tchyne mela dost,tqk musou kakat o sto šest :grinning: Nekdy si rikam ze dam latkovou i dceři na noc,porad ma tu prdel v suchu,tak ji to mokro donuti plenky zahodit,kdyz to vemu zpětně,tak za nas byly deckq bezne okolo roku bez plen,ted rostu kdyz ma jeste trilete deco plenku pres den,nam to mokro vadilo a bylo,kdezto ted se dela vsechno proto aby decko a maminy meli pohodlí a oni z nas tahali prachy.Spoustu ani neumi pro prcky uvařit,radsi je denne krmi tema skleničkama,to je takový blaf,chut žádná,ale nekomu to chutná.No,sem se krapet rozvasnila :grinning:
8. bře 2014 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Jojo, to chápu. On je to vlastně další důvod proč bych je chtěla, krom teda ekonomického, tak to, když vidím jak mají děti 2-3 roky stále plínu je tak hrůza. Prostě mokro jim to bude vadit a bude nočník, teď jsme orientačně počítali náklady a jsem zvědavá jak to výjde, sice větší pořizovací náklady, ale do půl roku by to mělo zpět.
No a o skleničkách ani nemluvě, už jsem koukala jestli se prodávají v nějakým cenově dobrým packu přesnídávkový, že bych udělala zásoby na zimu, když toho všeho bude plná zahrada a mimina teda dovolí :D :D
9. bře 2014 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@pehu děkuji...to jsou berušky krásné....brácha bude ochraňovat. To beruščino oblečení nemá chybu. :slight_smile:
@zunem hezký domeček...někdy to břicho vyleze brzo a pak bude déle stejné. Pokusím se pak hodit můj. Mám pocit, že ho máme nastejno. A taky jsem myslela, že bude dvakrát takové v tomhle týdnu.
@rritulka taky plánuji látkovat, když budou mít nad 3,5 kg. Brodila jsem se ve světě látkových plen a rozhodla jsem se pro pleny Haipa-daipa. Sice počátečná investice bude závratná, ale je rozdíl nechat za jednorázovky za celé období přebalování 20 000 na jedno dítě a s těmato 8 500...(a v tom je započítáno i praní a žehlení).

@vrtulka81 taky dobrý nápad s plenami. Jo co se týče toho skleničkového jídla. Někdo tvrdí, že aspoň ví, že v těch sklenicích je vše bio a když nemá svoji zahrádku, tak ovoce a zeleninu co kupuje je taky postříkaná všem možným. Ale mně se zdá toto bio šílenství přehnané, vždyť to dítě pak bude stejně jíst, to co ostatní a my jsme na tom vychovaní od malinka a pak ho od těchto škodlivin stejně neochráníme. Taky bych chtěla dát svým dětem to nejlepší...ale přehánět nebudu a budu se snažit radši vařit. Ale to je jenom můj názor.
9. bře 2014 v 10:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 já když odnaučovala Andulku od plínek na spaní, tak jsem koupila 3 ty moderní vše v jednom, starší a do týdne byla bez plíny a to samé Stellinka, už je bez plenek úplně od vánoc, strašně jim vadilo cítit to mokro, napřed se budili na čurání a teď už ani to . Jen Stelka byla zvyklá hodně pít , tak jsme to maličko na večer umírnili ale nic drastického.
Už proto mě ty látkovky lákají, jen se v nich vůbec nevyznám a asi budu praktikovat klasiku čtvercovky, separačku a svrchní kalhotky, to místo těch tvojich papírovek, tak myslím, že to budeme dělat podobně.
9. bře 2014 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek