• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

Ještě holky taková blbá otázka...flašky a zbytek taky nakoupit do předu, nebo stačí, až kdyby se nepovedlo kojení. Holt prvorodička. Všechno je nejisté. A které doporučujete? :confounded:
10. bře 2014 ve 20:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana ja sem si poridila jednu,kdyby něco,abych jednu mela.Ted jedeme na MAM,anthikolic nebo jak se to pise,nekdo neda dopustit na avent,ja si ujizdim na tech MAMkach,maji je v DM na slevove kupony,navic kaji siroke hrdlo,dobre se s nima manipuluje a pasuji na to cucky z DM babylove,dva kusy okolo padika,aventy sou drahe a origos MAM taky nic moc cena.

Holky a ted neco pro zasmani,at vam nevypichne oko :grinning: Pupicek nebo medicimbalovy balon,zaciname 31tt
10. bře 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 teda holka, tak teď věřím, že mám pidi břicho. No jo ale ty jsi hubeňour a ty malí draci se někam roztahovat musejí. Určitě už neporoste a my tě doběhneme. :wink:
Jo na ty lahvičky půjdu mrknout. Díky za tip.
10. bře 2014 ve 21:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana zas az tak optimisticka nebudu,ze uz neporoste,ted maji nabirat nejvic a de to fakt citit.Dnes sem si poridila u vietnamce mikynu,nic neoblecu nebo ke leze pupek ven,jako desny to pohled :grinning: Jako my se @savci mame nejvetsi pandera :slight_smile:
10. bře 2014 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 to víš, ale ty jsi půlka ze mně...a všechno ti to šlo do bříška..

můžeš se mi prosím podívat na jednu láhev, zda je to ono, co jsi myslela?
http://www.feedo.cz/shop/mam-lahev-anti-colic-savicka-vel1-260ml.html
10. bře 2014 ve 21:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lussi Já si na dvojčátka pořídila Bumbleride, za mě jasná volba :slight_smile:
10. bře 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, mohli bychom tu vyhlásit soutěž o největší obvod bříška :slight_smile: ty fotky strašně zreslujou.
10. bře 2014 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lanitana já měla nakoupeny lahvičky dopředu + sterilizátor do mikrovlnky . Všechno od Aventu - využívala jsem hodně potom i na čajíky :slight_smile:
10. bře 2014 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 jsi hodná že na mě tak myslíš ,-)) určitě mi to pošli na mail : koksinelle@centrum.cz Já to právě probírala s rehabilitační kam jsem chodila s holkama a ta mi cvičit nedoporučila vůbec prý bych si to mohla ještě zhoršit. Já ten rozestup mám cca 5cm co jsem si tak nahmatala..a čím víc se otepluje tak tím víc jsem zase ve stresu jak to břicho vypadá.... v neděli jsem si na sebe po dlouhé době vzala krapet uplejší tričko než normálně ty svoje halenky do "Acka" které jsem si po porodu pořídila....a hned jedna známa mi říká..:"ty už jsi zase těhotná"? Fakt opravdu mám břicho tak na cca 3měs. je to šílený a opravdu má noční můra. Jsem odhodlaná to řešit, zkusit to na tu pojišťovnu ale nejdříve bohužel za rok...je u toho potřeba kiidový režím cca 6týdnů a to teď s ročními dvojčaty bych fakt neměla...takže léto budu muset doslava přetrpět :frowning2: :rolling_eyes:
11. bře 2014 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu rozestupu, tady to holky kupovaly http://tummytribe.com/wp/ a je to cvičení (dýchání a tak) podle Julie Tuplerove
11. bře 2014 v 06:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 Pěknýýýýýý :slight_smile:))) to je pupendo :slight_smile:
11. bře 2014 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 JJ taky jsem se nechala zvyklat na Bumbleride, tak snad nebudu litovat
11. bře 2014 v 07:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana jo to je ona,mam ji pro dceru uz pres dva a pul roku a porad je dobra,hlavne se dobre cisti a naliva do ni.V DM jsou na ne slevy,25% s tema kuponama pro novorozence,mam i jednu aventku,ale oblibila sem si vic tyhle.
11. bře 2014 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi on se ma pouzivat i nejaky pas,aby to bricho netrpeli,ty fviky sou jednoduche a cilene,co ty holky psaly,tak fakt jim to pomohlo a ztahlo se to,ne sice hned,ale prece.Jak se doatanu ja kompl,tak ti to pošlu,pokud jeste neco jajdu,dam vědět.Moje mamka ma nechutne bricho a ja to taky nechci.Ted jedna vyhrala plastiku,tak sem se na to dívala,kdyztak ten odkaz poslu taky,je z jine diskuse,fakt a zmena byla obrovská
11. bře 2014 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy Urcite to byla dobra volba :wink:
11. bře 2014 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já čekám na prachy ze socky zbytečně, oni nemají ještě žádnej můj papír, a v práci mi tvrdí že to poslali, ale teda prověřují ... já se z toho picnu ... tak aspoň nechtě šetřím na kočárek :grinning:
11. bře 2014 v 09:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 děkuji...asi je budu taky brát. Ty aventky jsou zbytečně moc drahé a dát za celou sadu pro jedno mimčo tisícovku :unamused: Dneska jdu do DM mrknout..moc tam nechodím, i když to mám pod barákem..tak asi začnu.

@bejbyy já jsem takhle uháněla mého šéfa asi dva měsíce, furt tvrdil, že to poslal a furt nic. Teď si ty lístky na peníze na začátku měsíce donesu na sociálku sama a do deseti dnů jsou penízky na účtu.
11. bře 2014 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky teda..to jste to sem radši ani neměli dávat o tom rozestupu. Další noční můra na obzoru. :cry:
Nejhorší je, že tomu nejde zabránit, tak jak striím.

Jo plánujete někdo jít na předporodní kurz?
11. bře 2014 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana asi to budu taky posílat sama,ale nemám tam ani neschopenku, a s tím už nic zpětně neudělám ... ale já to začala řešit až teď, a věřím, že to vyřeší...
11. bře 2014 v 10:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Na kurz nepůjdu, a k rozestupu, věřím že v prvním těhu mě to nepotká :sunglasses: naivka?
11. bře 2014 v 10:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bejbyy nééé naivka :slight_smile: ...je potřeba myslet pozitivně :grinning: ...každá jsi to v koutku duše přeje, aby jí to minulo.
11. bře 2014 v 10:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Taky nad nimi akorát přemýšlím... a nevím. Kamoška hodnotila dva druhy.. jeden za 1600,- včetně cvičení, což bych ani moc nechtěla, protže nechci dojíždět 15 km 2x týdně, ale měli tam prý praktický ukázky jak mimino oblíknout, plenky, otec u porodu - přímo se má zůčastnit kurzu. U nás je za 600,- ale zase jen teorie se cvičením přímo v hodině,ale zase je v tom je prohlídka porodního sálu. Její shrnutí bylo a potvrdila mi to i včera kosmetička, že co se týče teorie je všechno na inetu a v knížce (jsem si koupila takovou bichlu velkou a fakt jsou i obrázky jak to mimino oblékat krok po kroku), takže prý zbytečně vyhozený peníze. Vzhledem k tomu, že oba začínají teď a já chodím ještě do práce, tak první tři hodiny asi nestihnu, navíc pro mě nepochopitelně začínají kojením, který mě zajímá nejvíc. Uvažovala jsem, že bych si domluvila 1-2 hodiny s dulou, kde to bude přímo info pro mě a fin. to asi výjde nastejno.
11. bře 2014 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 no mě pás např.když jsem šla z porodnice tak nedoporučili :frowning2: byla jsem po CS tak jestli kvuli tomu..no nevím... takže jsem to nenosila , možná jsem měla...teď když někam jdeme aspon do společnosti tak bez stahovacích kalhotek vyrazit nemůžu...je to se mnou spjaté a asi už věčně bude - jestli se nedohrabu na tu plastiku... jen jak je mám na sobě dýl jak 3h tak už mě začne z toho bolet břicho a hrozně se pak těším jak se z toho doma vyslíknu :grinning:
Jinak o té paní jak jsi psala že vyhrála tu plastiku nejmenuje se Markéta?? taková blondýnka?? já totiž jednu proměnu zrovna včera viděla ,-) měla to pěkné ale na to že to vyhrála v nějaké soutěži mi přišlo že to bříško zase až tak tragické neměla to já ho mám snad 500x horší..a přišlo mi tak trošku divné že vybrali zrovna ji..jestli tam horší případy neměli..no nevím :grinning: rozhodně ji to přeju, vypadalo to pak dobře jen tam bylo řečený že celá operace trvá 2h a to je tedy mazec být tak dlouho uspaná.... kámoška mi zase říká ať to nechám tak jak je že je to holt příšerný ale než abych jim tam zůstala na stole.... prý - je to tak 5let zpátky - ukazovali v tel.novinách jak na to jedna mamina šla a už se neprobudila.... ale asi na to člověk nemůže myslet... že ano ,-)))
11. bře 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem u nás to furt řeší manžel...je do všeho moc hrrr. Mě by stačilo vidět jak to vypadá na pokoji, sálu a info co a jak probíhá. Stejně, když to nastane, tak tě budou celou dobu poučovat a je lepší vidět kde to bude celé probíhat, aby se člověk necítil tak v cizím prostředí. Teda aspoň u mně to tak funguje. Za ty peníze bych chtěla najít nějakou dobrou laktační poradkyni. Některé holky říkají, že je hezky rozkojili v nemocnici...ale kdo ví.
Ach jo, je to hrůza, čím déle jsem doma, tím víc vše rozebírám a přemýšlím. Už mi to domácí vězení, hezky leze na hlavu.
11. bře 2014 v 10:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lanitana Ale to můžeš, koukala jsem na tu naši porodnici a tam mají každý týden vyhrazené 2.hod na to, že tě tama provedou. Vidíš, laktační poradkyně by taky šla :slight_smile: tu jsem negůglila jestli máme nějakou poblíž. CHtěla bych právě rodit v té naší malé, protože tam kojení podporujím, ale co jsem slyšela a četla o brně, tak né že by nechtěli, ale toho prostoru je tam málo.
Jak dlouho už jsi doma?
11. bře 2014 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem no jsem po 4.ivf...sice jsem se snažila chodit do práce ( chtěla jsem až do mateřské) ..ale pak jsem asi v 5. týdnu začala krvácet a ještě další měsíce jenom zvracela. Tak jsem zůstala doma. Suma sumárum asi od půlky listopadu. Naštěstí ten druhý trimestr je úplně super bez potíží, vše je jako z knížky. Musím zaklepat.
11. bře 2014 v 10:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahááá, tak to chápu :slight_smile: To je vcelku dlouho, já se už zase nemůžu dočkat :slight_smile: přemýšlím co hned budu dělat, ale zase si říkám, že bych neměla nic skoro :D
11. bře 2014 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@koksi jo to je ona,taky mě to překvapilo,ta druhá mě připadala že by to mohla mít horší,tak nevím podle čeho vybírali.Jinak držím palce a´t to cvičení pomůže,za chvilku ti to pošlu.NO o tom páse sem právě četla že je velice dobrý hlavně po císaři,proto si ho půjdu další týden pořizovat,ikdybych nějakým zázrakem porodila přirozeně,tak to břicho dostane zabrat.
@lanitana já sem začala do DM chodit až se malá narodila,k vuli těm slevám,stal se z toho obchod který malou živil,pro alergiky je tam hodně věcí.Vyřiď si ty slevové kupony,něco se tma fatk vyplatí,třeba ubrousky na prdelíny,mají je za dobré peníze a navíc sou fakt dobré,děcka po nich neolezou jako po ostatních,naše malá je tím důkazem,ona jen tak něco na pokožce nesnese a čekám že to bude stejné i dvojek,neli horší.
@lanitana
@zunem holky vlezu vám do debaty,základy jak obléct mimino,okoupat a td,vás naučí v porodnici,bez toho neodejtete,prostě to je základ a oni vám to ukáží.Navíc,jakmile ty drobečky uvidíte,tak vám něco sepne v hlavě a budete to prostě umět sami od sebe,je to v nás nějak zakodované :slight_smile: Ale co se týká kojení,na to bych nespoléhala,více méně to podporují v každé porodnice,ale taky v né každé mají dostatek personálu aby vám to ukázali a pomohli.Já sem zaučovala dvě maminy co byli se mnou na pokoji,protože kam chodím na gyndu,tak sestřička má ten laktační kurz a suprově mě poradila,už teď vím jak je budu kojit,pokud bude mléko :slight_smile: Ale doporučuju aspoň nějakou ukázku,hlavně co se týká odstříkávání,to sem fakt čuměla,jak se má správně koza chytit (myslím bez odsávačky,ta mě zničila kozy u syna) a vůbec co dělat když se prsa rychle nalejí a tvdnou,nebo naopak když už chcete prcky odstavit a zbavit se mléka kterého máte pro půl ulice :slight_smile: FAkt to stojí za to,oni sice někde dávají dvd jak na kojit,ale není to uplně ok,tam sice ukáží všechny možné polohy kojení,ale neporadí co z prsama když bolí,tvrdnou nebo něco.... Jinak bych se na zbytek z vlastní zkušenosti vykakala a max se podívala jak to tam vypadá,kde budu rodit,třeba já k vuli tomu ale nepoletím 60km abych se podívala,to bych taky mohla porodit než tam dojedu :slight_smile:
11. bře 2014 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky. Par dni sem tu nebyla. Uz sem ve spitale. V nedeli mi zacali stahy tak supem do porodnice. Tam je zastavili, ale predevcirem v noci zvraceni krve a bolesti. Honem me prevezli do jiny nemocnice, kde jsou lip vybaveny pro nedonosence. Ted nam pichaji kortikoidy a budeme co nejdyl cekat nez bude cisar. Takze prckove sou kazdou chvili venku. Jinak sou v poradku. To ja mam nejspis zniceny ledviny a zlucnik. Mam otekly a promodraly nohy. Davaji mi hromadu kapacek a snazim se vydrzet
12. bře 2014 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucavka jeeejda, tak to se drž hlavně ty, když mimča jsou v pořádku :wink: ať na ně máš pak sílu
12. bře 2014 v 07:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek