• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@lanitana já mám nějaký koj. podprdy doma a nový budu kupovat až po porodu, podle velikosti a potřeby, ale je to věc k nezaplacení :slight_smile:
18. bře 2014 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 příště jim taky řeknu aby mě natočili v sedě, ležení na zádech pro mě není nic moc, blbě se dýchá a jak sem tam ležela tak dlouho, tak sem se nemohla vůbec zvednout, mám skříplej nerv někde v oblasti pánve a ten mi dává zabrat ze všeho nejvíc.
18. bře 2014 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 no právě,posledne sem se z lehatka sbirala nekolik minut,fakt hnus,navic me divne zacalo pichat v brichu,atak sem se nemohla ani narovnat jak to bolelo.Me teda dost boli kycel,hlavne kdyz lezim na gauci,pak kdyz potrebuju vstat,bych se posrala nez to rozejdu.
Sprndy musim poresit,mam jednu hnusnu,tak to chce jeste nejakou vychazkovou.U male sem shanela podprdu uz v tehu,nemohla sem ty kozy dostat do zadneho chlevka,zatim si vystacim tema mojima a nepreteka to :grinning: Spis je ale budu mit jak kapr ocas po kojeni,vytahane a placate
18. bře 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já nosim tu kojící už teď, ale mám je všechny hrozně odprásknuté, taky je mám přes tři roky a je to dost znát, takže si chci pořídit ještě jednu dvě aby byli hezký :slight_smile: a o stavu prsou po kojení dcery a tak vůbec ani nepíšu, ale už sem si zvykla, na plastiku se nechystám :grinning:
Docela ti závidím že teď budeš chodit na kontroly každý týden, já chodím co 14 dní, dr zkontroluje jestli se neotvírám, otoky, na utz se koukne jestli prckům bijou srdíčka a tím to hasne :frowning2: je mi divný, že jí vůbec nezajímá množství plodový vody, průtoky atd :frowning2: to mi přijde na závěr těhu docela dost podstatný, co myslíš?
18. bře 2014 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě vždycky měří děcka,jestli rostou a dívá se jim na hlavu,teď ve 30tt je kontroloval dopodrobna,snad všechno co se dalo,i průtoky,ale jinak taky,jestli se neotvírám,čípek... Při malé sem chodila po 30tt každých 14 dnů a po 36tt každý týden,teď mě chce vidět po týdnu,moná proto ře tam dr nebyl,nevím,ale asi i příště půjdu po týdnu,podle toho co říkala.uvidíš,třeba příště už tě bude volat častěj.

Malá musela vyzkoušet ohrádku pro prcky,jestli bude patřičně pevná :slight_smile: Před složením je lepší mrknout na návod,blbci,to byla groteska a ne skládání :grinning:
18. bře 2014 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, kdy jste byly u své obvoďačky v těhotenství na preventivní prohlídce a Ekg? v podolí kam chodím my řekli, že to není třeba tam jít, že se ekg natočí až u předoperačního vyšetření. Ani mi nedoporučili navštívit zubaře...do průkazky prý razítko netřeba. Nechci nic zanedbat.
18. bře 2014 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 a chodis uz do nemocnice na kontroly? Muj gyndar mi taky delal jen takovy ty orientacni prohlidky,vaha,moc,ultrazvuk,tlak a dalsi kontrola za 14 dni-jak uz mi zaclo 20x za den tvrdnout bricho tak me prevelel do nemocnice kde budu rodit,tam kazdy tyden kontrola,kde zkontroluji cipek pohmatem i vaginalne ultrazvukem,ktg,ultrazvuk malych a stav plodove vody,pak jeste moc a tlak
Magnezko mi dali na to tvrdnuti a cipek se mi zkracuje,jinak od listopadu spim v naklonene poloze,aby si cipek pres noc odpocinul od vahy malych a pomaha to:wink:
18. bře 2014 ve 14:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Byla jsem minulý týden u obvoďačky pro razítko a čekala jsem, že mi udělá ekg nebo někam pošle a taky nic. Takže asi v poho :slight_smile:
18. bře 2014 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb :slight_smile: jak v nakloněné poloze? Jako, že máš podložený zadeček?
18. bře 2014 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb no se mnou je to tak, že chodím na gyndu, kde má dr dost obyčejný utz, takže nějaký průtoky a vážení mimin fakt nehrozí, normálně posílá těhule na velký utz do blízké nemocnice, ale mě nabídla tím že čekám dvojčata, že můžu jezdit do prahy k apolináři a toho jsem využila, takže tam jezdím každý měsíc, tam mimča kontrolují opravdu podrobně, jedu tam zase 28.3. ale protože to mám 150km od domova tak to bude nejspíš má poslední návštěva tam, myslím že když budu ve 34 týdnu, tak mě budou chtít vidět už častěji než jednou měsíčně a to si nemůžu dovolit. Moje dr mi řekla, že budu chodit k nám do nemocnice na pravidelný měření ozev, že už se utz dělat nebude, ale to mě dost zaráží! množství plodovky nezjistí jinak než přes utz, tak jsem z toho trochu na nervy, škoda že mám toho apolináře tak daleko, tam sem s nima spokojená, asi si u nás v nemocnici ten utz těžko vynutím, bohužel před třemi lety u nás v nemocnici podcenili péči o těhotnou s dvojčaty a pani o obě miminka přišla protože byli líný udělat utz a u ní docházelo k odlučování placenty, bývalo se s tím dalo něco dělat, ale jeden utz je asi moc práce...tu pani znám osobně a často na to myslím.
18. bře 2014 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem no oni právě ani to razítko nechtějí do průkazky...tak já nevím, zda to nějak řešit. Každý doktor mi v Podolí řekne něco jiného :(
18. bře 2014 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 ta ohradka je kraaasna, taky jsem ji chtěla, ale odradilo mě, že má nosnost jen 15 kg. Takze7 pořídíme asi dřevěnou.
18. bře 2014 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 já budu pro prcky pořizovat klasickou dřevěnou ohrádku bez dna
18. bře 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 28.3. jdu k Apolináři taky, třeba se tam uvidíme :slight_smile:. Chodím sice každé dva týdny, ale miminka a hrdlo měří doktor stejně jen jednou za 4 týdny. Pokaždé kontroluji jen množství plodové vody, kvůli jednovaječňátkům.
18. bře 2014 v 15:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtulka81 ono pry to magnezko odvapnuje,kdyz se dlouho uziva a mimco je po nem takove vlacne a spatne se trefuje do vychodu pri porodu a nekdy je ceka i vojtovka,kvuli tomu,ze ma ochable svaly-deloha ze je po magnezku taky zblbla a pak nepracuje jak by mela a porod se pak vyvolava ci urychluje-toz to mam ted v hlave-zatim sem si to snizila na tri tablety denne,tak uvidim,jestli nedelam kravinu:-/
To ja po kontrole si jeste vyslapla nakoupit do tesca a kazdy na me cucel,sem se citila dobre a rikala si,jak je to krasny,ze vzbuzuji takovy zajem :slight_smile: a doma sem se zhrozila,pac sem se videla na fotkach,ktery ten den udelal manzel:astonished: v te tunice co sem na sebe hodila sem vypadala jak s trojcaty tesne pred porodem:grinning: silene me rozsirovala! To si ti lidi museli rikat,ze sem blazen,ze sem v takovem pokrocilem tehu jeste vylezla:grinning: ale po tom pulrocnim vezeni doma to i tak potesilo,ze se za vama vubec nekdo jeste otoci i kdyz s udivem :grinning:
18. bře 2014 v 15:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ty pleny Tesco, co tak chválíte jsou to tyhle? http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001018806637
18. bře 2014 v 15:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb No jo, když ono je to s tím tvrdnutím břicha těžký... jak často teda může a má tvrdnout, aby to bylo v pořádku? Já beru magnesium taky, bo mi břuch tvrdne cca 10x za den, ale teď jsi mě teda s těmi vedlejšími účinky docela vyděsila, to jsem vůbec nevěděla.
18. bře 2014 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick s těma plínkama jsi se trefila :slight_smile: pojedu jen v tesco plínkách když to půjde, jsou opravdu dobrý :slight_smile:
18. bře 2014 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem mame podlozeny zadni nohy u postele cca o 10cm,takze spim komplet hlavou dolu-zacali sme na 5cm,to manzel jeste zvladal,ale na tech 10cm uz to nedaval a spi obracene,toz si onufavame nohy:slight_smile: taky mi chvili trvalo nez sem si na ten sklon zvykla,hur se mi vstava,ale zase tim posiluju ruce a fakt citim ulevu kdyz lehnu,podlozim si hlavu a parada:slight_smile:
18. bře 2014 v 15:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick taky sem cucela jak z jara,kdyz sem to slysela-nevis uz cemu verit,v knizkach se to pise tak,na netu onak a kazdy doktor ma taky svuj nazor:astonished: ty problemy byvaj po dlouhodobem uzivani ve velkem mnozstvi a nemusi,zalezi i na samotne mamine jak to zvlada,ale je pravda,ze na uzivani magnezka v takove mire neni telo zvykle a dle me na tom neco je!a ja do sebe toho magnezka fakt hodne seru a bricho aj tak tvrdne:-/
18. bře 2014 v 15:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pholikov Jako zase když vezmu, že jsem tam došla, doktorka řekla.. Hmmm, jak se máte a je Vám dobře. Tak jsem řekla, že ano. Napsala mi tam jen, že jsem od mala atopik a nioc víc. Čekala jsem víc. Takže ono to raítko tam sice je, ale co se týče hodnoty informací jako by nebylo.
@hanulikb Mám obavy, že by to ta naše postel nevydržela :D :D
18. bře 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 do zítřka jsou levnější :wink:
18. bře 2014 v 15:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick jj vím, zatím mám tři balení dvojek, ale až pojedu do Prahy, tak se juknu po jedničkách, ty v akci stejně téměř nemívají, tak bych je vzala, u nás v tescu je nemají.
18. bře 2014 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikina88 tak to je na houby,ze to mas tak daleko:frowning2: ja sice jezdim do 50km vzdalene nemocnice,ke ktere jezdime ne po dalnici ale spis po kolejich(silene otresy) -ale 150km je fakt dost,vychodisko by byla hospitalizace,ale to urcite taky nechces-je to na prd!a mamco rad si! Kor kdyz vis,co se ve zdejsi nemocnici stalo:frowning2:
A nemas v okoli nejakeho gyndare,co dela i ultrazvukova vysetreni?treba by byl ochotny te vzit pod kridla-ja k takovemu presla,jezdila sem za nim 40km hned od zacatku tehu,narazila sem na nej teda nahodou kvuli stitne zlaze,delal mi punkci cysty na krku pres ultrazvuk a uz sem u nej zustala:slight_smile:
18. bře 2014 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zunem no nam taky praskla! zapomneli sme ji podlozit i uprostred:grinning: a to byla 3 mesice nove zakoupena:grinning:
18. bře 2014 v 16:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulikb mně ani tak nevadí ta cesta, jako že jezdit např. každý týden do prahy na kontroly by bylo finančně náročný, tahám všude dceru, tak jezdím autem, busem by to bylo neúnosné, hospitalizace nepřipadá v úvahu, navíc by k tomu musel být důvod a já mám zatím těhotenství ukázkové, až půjdu do poradny ke svý dr, což je před apolinářem, tak se jí zeptám jak to tedy bude, když přestanu k apolináři jezdit, když se s ní nedomluvím podle mých představ, tak to budu řešit např. jiným gynekologem, mám tip na jednoho co je dobrej doktor a má i dobrej utz přímo v ordinaci, tak uvidím, nerada bych ale přecházela.
18. bře 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ewulka88 tato ma nosnoat 20 kg a po tom co v ni delala mala,urcite vydrží dost.Treba mala ma ted nejakych 11 kg a to ma 2.5 roku,stejne je ta neudrzim nejak extra dlouho,takze ta nosnost me nejak nedesi.Navic ji budwme pouzivat jako cestovni postýlku.
@nikina88 nevim,ale pokud to mas tou peci tak na prdlaka,asi bych se pidila nekde po lepsi.Fakt sem rada ze muj gynekolog je tak dobre vybavený,ma lepsi utz nez nemocnice.Jinou nemocnici v blizkem okoli nemáš? My teda na to ze sme prdelakov,mame tu tri v dosahu 30k.Uvidis,treba se domluvite na nejakem reseni,ale taky bych nebyla nadseni jezdit takovou dalku,navic prece jen je to risk s tim pupkem,po ceste se muze stat cokoliv a tehu muze byt ukazkove jak chce.
@nikina88 tu prave mit nemuzeme,musime mit se dnem,af mame zatepleny barak a plastove bqlkonovky,jak se ochladi dost tama tahne,navic ji chceme jako cestovni,porad sme nekde v čudu.Jinqk byfh brala taky klasiku.
18. bře 2014 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blanick jo to sou ty plenky.Prej je v norme 10 x za den,me ted za hodinu,fakt šílené,decka me srasne srali a misto klidu a odpocivani jen stres a ted se trepu ze se zase zkrati cipek.Potrebovala bych dat taky prdel na horu.Touzebne cekam az se vrati vycucany manzwl z prace a ty pijavice urvane se povesi na nej.

Tu potel taky musim vymyslet,ale nebudu nohy,to by sel pelech do kytek,tak si neco dam pod matraci.Spi se fakt na houby,ale pomuze to.Akorat se blbej dycha,mimouci se navali na zebra.
18. bře 2014 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtulka81 zkusím se s dr domluvit a budu to muset řešit, když jsem do teď měla takovou odbornou péči u apolináře, tak to teď na konci, kdy jde o hodně nenechám osudu, v naší nemocnici mají dobrý utz, podle mého když budu mít doporučení od své gyndařky tak mi udělají utz normálně když ona nemá takové vybavení, musím to s ní holt probrat
K té ohrádce, my máme taky studené podlahy, ale já dám na zem takové ty pěnové puzzle a koberec a myslím že by to mohlo být ok, ale používat tuhle jako cestovní to je dobrý nápad :slight_smile:
18. bře 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste k tomu magnezku,dokud lezim a sem v pohodě,tk me staci treba ctyri,nebo dvě,takze fakt je to nq tom klidu.Lepsi odpocivat nez to do sebe cpát
18. bře 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek