• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka 2014

@nikina88 Prva sem ohrádku nechtěla,protože malou sem měla na gauči a jak se začala otáčet šla na zem,jenže tyhle nechat na gauči,maůá je zabije,pořád po něm skáče a navíc,až začnou lozit,ani vysrat bych se nemohla,byli by vlezení všude.

Holky mě je dnes děsně a ta malá mě strašně sere,pořád huláká,zteká se,ani mladý ji nezabaví,je fakt hrozná.Pěkně mě vytočila a teď ten pupek stojí za to,jestli se nesklidní,budu tožebně očekávat čtvrtek nebo vyrazím do nemocnice.
Tak změna,zabiju je oba :angry:
18. bře 2014 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 já na dceru taky ohrádku neměla, byla jsem dokonce proti, ale teď ji určitě uvítám, jak píšeš, člověk by si v klidu nedošel ani na záchod :grinning:
18. bře 2014 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jojo, taky jsem si vždycky říkala, šmarja děti v ohrádce jak housata! Ha, teď budu za ni asi vděčná taky. Ségra furt ofrňuje, kam by mi v tom malým bytě mohly holky asi zdrhnout, jenže si neuvědomuje, že v tom malým bytě je všechno tak nacpaný, že udělat pro ně bezpečnou místnost, po které si můžou lézt kam chtějí je fakt nemožný. Snad tak do vany je dát :grinning:
18. bře 2014 ve 21:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick Dobrý nápad :D Ušetříme za ohradu :D
19. bře 2014 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak to sleduju,jak se nak vylihnou mladé,moc se sem nedostaneme :grinning: Na jednu stranu se na to tesim,jqk uz toho mam plne zuby,tak rvu ja decka,fakt bych potrebovala byt v klidu,jak se to blisi telo si zada odpocivat a s nima to fakt nejde.Je to na palici kdyz nemuzu bezne fungovat,rozhodi me kazda blbina.Doma bordel,clovek je jak ve vezeni,tak sem aspon vypadla s malou ven aby se zabavila.Fakt se tesim az vyjedeme s kocarem a vratime se do toho každodenního normaniho šílenství :slight_smile:
Jedu se ostříhat,po roce,vlasy az na prdeli.Jak se narodi,zase se nikam nedostanu.
Přemýšlím ze prckum poridim i ohradku na dvur,jako maji kralici,aby nikam nezdrhli :grinning:
19. bře 2014 v 08:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak poslední kontrola u gyndařky... vyšší tlak, cukrovka ok. Dostala jsem nadaný, že ještě nemám domluvenou porodnici. Jestli už fakt nechci tu neschopneku, že jsem to fakt vydržela dlouho. Čípek i hdlo ok, tak ten týden ještě dám, :slight_smile: Snad. Mimina praktikují 69 :D velmi zajímavý pohled na ultrazvuku :slight_smile:

@vrtulka81 Na zahrádku by to chtělo stylově z králičího pletiva i ne? :D Ale vůbec není špatný nápad, jsem přemýšlela, jak to budu dělat, když budu dělat ve skleníku a to by šlo :D
19. bře 2014 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Já včera na kontrole ok, děti okolo 1700 g, rostou hodně... :slight_smile: Na ultrazvuku jsem si jich moc neužila, nic tam vidět nebylo... Jen obvod hlavičky, stehenní kost a nějaká žebírka, ale doktorce se líbily... :slight_smile: Holčička zůstává v poloze příčné, ale změnit se to ještě může. KTG mi zatím nedělali ani o tom nemluvili, ale na Obilňáku snad začnou zavčas...
19. bře 2014 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky dotaz.. dá se něčím snížit tlak? Přiznávám, že tomu moc nerozumím. Ale co jsem pochopila tak spodní je OK, ale ten horní je vyšší? tepovka prý taky v pohodě.
19. bře 2014 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem pokud si měla vyšší tlak jen při jednom měření, tak to neukazuje vůbec na nic, navíc tlak ovlivňuje spousta okolností, já mám u dr vždycky vyšší tlak a doma ho mám ukázkovej, stačí když přiběhneš do čekárny a jdeš hned na řadu, pokud by jsi chtěla vědět jak jsi na tom skutečně s tlakem, je potřeba ho měřit několik dní v kuse, z toho se pak dá usoudit, jestli máš vyšší tlak, já si kuli tomu pořídila tlakoměr, dr mi na začátku těhu vyhrožovala kuli tlaku nemocnicí, ale v domácím prostředí má člověk skutečně jiné hodnoty, u dr jsi nervózní a je to hned, když sem měla naposledy problémy s břichem a jela sem na pohotovost, měla jsem tlak 170/110 a nechtěli mě pustit domu :grinning: až když sem jim ukázala na papírku svoje domácí měření, tak mi uvěřili, že ten tlak mám skutečně jen ze stresu co mi doktoři řeknou...prý se tomu říká nemoc bílých plášťů. A navíc ke konci těhu se tlak zvyšuje zcela běžně :wink:
19. bře 2014 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@nikina88 Spíš než na jednom, tak se mi postupně zvyšuje. Na počátku těhu jsem začína 120/60 a nyní mám 150/80 .. minule 135/69. Souhlasím s tím, že tam vždycky doběhnu, ono stačí asi jen to si zout kozačky a oblečení a zadýchám se :slight_smile: A když mi naměřila poprvé vyšší, tak mě tchánovci po hodině měřili a měla jsem daleko nižší než ráno v ordinaci. Ten stres s kotrorychápu, taky si myslím, že to má dost velký vliv, protože jdu tam vždycky vyjukaná a nemůžu se dočkat kdy řekne, že to je ok.. jenže před tím, je ten tlak :D Hmm.. no hold mrknu po nějakým domacím .)
19. bře 2014 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@zunem Ty hodnoty u dr jsou strašně orientační, jak píšeš, stačí se zout, svléknout, vylézt na kozu, bát se verdiktu, já tam chodím s dcerkou ta mi tam taky leze někdy na nervy, takže to je tlak hned vysokej, na každé kontrole doktorce ukazuju papírek s domácím měřením a díky tomu jsem se vyhla nemocnici(kde by mě právě několik dní měřili aby se vidělo jak na tom jsem) a případným lékům na tlak, mám doma tlakoměr a jsem v klidu, teď když cítím že ji mi divně tak se pro jistotu hned změřím a vím :slight_smile:
19. bře 2014 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@margaritavnk budeš rodit na obilňáku,od kud si? To by si tam mohla potkat savci,pokud půjdou do půlky dubna ven.Já tam budu taky rodit pokud iimina neudržím do 36tt,což nevidím vůbec nadějně,dns mě cítím nějaké změny ve východu,tak nevím.Chci aspoň ukončit 34tt

Tlak mám vždycky nízký,někdy i dost,mě nepomože ani když lezu do schodů o ordinace,vždycky mě ho měří až po tom co vlezu na áhu,ani ten pohle na 70kg mě ho nezvedne :slight_smile:
19. bře 2014 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 nestraš, určitě vydržíte déle jak do 34.tt :wink: a co já bych dala za 70kg :grinning:
19. bře 2014 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Jsem z Brna-Líšně, s obilňákem počítám od začátku, doufám, že tam bude o dvojčátka dobře postaráno a stejně je to pro mě nejbližší a nejdostupnější porodnice. Zatím doufám, že se ven nechystají, ideální by byl až konec dubna, ale kdo ví...
U mé gynekoložky jsem měla taky tlak spíš vyšší, ale teď na kontrolách docela nízký. Nevím, čím to je, nervozní jsem byla tam i tady. Ale taky je pravda, že u paní doktorky na obilňáku se cítím mnohem lépe a taky už mě netrápí velké úzkosti jako před tím.
19. bře 2014 v 16:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@margaritavnk jeee my v Líšni koupili byt
19. bře 2014 v 17:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak zitra se vydam na gyndu,mam jet do poradny az v pondeli,ale to bricho je silene,zase to tvrdne jako blbé.Behem hodiny x cxxkrat,navic me picha ve spodku.vy co ste okolo 30 tt,tlaci vam prckove na spodek? Me teda silene.No radsi at na me mrkne a zachytne to včas
19. bře 2014 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 fakt, mě přímo na tuto řekli 15 kg, máš to někde v těch papírech napsané, že je na 20kg, prosím? Já se bojím, že budeme mít cvalíky, tak aby jsme to využili, ale líbí se mi moc, právě i protože se dá využít jako cestovní postýlka. Tak uvidíme ještě to možná přehodnotím :slight_smile:)
20. bře 2014 v 07:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Tlačí, ale jen když dlouho stojím a nebo dělám jako, že něco fakt dělám, tak mám pocit, že mi chdou vypadnout ven jaký je to tlak na spodek. Říkala jsem to gyndařce a tak taky přidala variantu, že to může být způsobeno tlakem plných střev. :slight_smile:
20. bře 2014 v 07:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ewulka88 jo je to v papirech napsane,do 15kg bych taky nevzala.To by moc nevyužili.Vedle ni stála s krtkem at ta uz je menší a delalo to velky rozdil.

@zunem ja prave nemusim ani velice nic delat,chcu si zajet pro jistotu na gyndu,kdyby se to zase pohlo,tak at se to vcas stopne,chci fakt aspon min 34 tt.Navic me to dost tvrdne,hodne často
20. bře 2014 v 07:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky zda se to jen mě,nebo ten pupek klesl :confounded: Doufam ze ie to jen tim,ze prckove zmenili polohu
20. bře 2014 v 08:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Ahoj, mě se nezdá, že by kleslo. Jinak ty potíže co popisuješ, mám taky. Už dva dni ležím a dávám nohy nahoru. Začalo to předevčírem poledne. Tlak na spodek a co dvě minuty břicho jako kámen. Naštěstí čípek drží. Prý to tedka hodně roste a břicho se natahuje a děloha nestíhá. Holky mě za týden narostlo břicho o deset čísel. Pak hodím foto.
Ale radši jdi, ať máš jistotu. Jinak krásné kulaté bříško :wink:
20. bře 2014 v 08:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana ja doufam ze je to tim ze ted budou nejvic pribirat,ale do pondeli se me cekat nechce,kdyby se fakt neco delo,tak at sem pod dohledem.
V realu to de videt vic,nez na te fotce.
20. bře 2014 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 to víš, ty fotky hrozně zkreslují. Pak dej vědět. Budu držet pěstičky, ať je to jen ten růst. Jinak v pondělí jdu taky na kontrolu a jsem zvědavá, kolik mimča nabrali.
20. bře 2014 v 08:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 špatně se mi posuzuje to klesnutí břicha, ale je vtipný že obě řešíme ten samý problém ve stejný den, ráno jsem šla na wc a řekla jsem si, že mi ten pupek nějak klesl, už včera mě to napadlo, ale dneska sem byla už několikrát u zrcadla :slight_smile: tak uvidíme no :slight_smile: dej vědět co u dr.
20. bře 2014 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrtulka81 Někdy mě taky dost tlačí dole, nepříjemné je taky, když mě tam klouček boxuje. Ale na kontrole se nic nezměnilo, jen nevím, jestli vydržím na další 2 týdny, radši bych už chodila každý týden. A včera večer mi taky břicho hodně tvrdlo, ale holčička se mi tam šíleně převalovala a tlačila se na stěnu, tak myslím, že to bylo tím...
20. bře 2014 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem...tak dneska jsem byla akční a přihlásila jsem se na laktační kurz. Byl jste někdo na něčem obdobném? :slight_smile:
20. bře 2014 v 11:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana Zatím ne, uvažuju o přihlášení...
20. bře 2014 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@lanitana o laktačním kurzu zatím neuvažuju, kdyby mi to nešlo, zavolám si domů laktační poradkyni. Ale přihlásila jsem se (dost pozdě, já vím), na předporodní kurz. Budu ho chodit celý v 33.tt, tak snad budeme ještě ok. Já jsem měla (a mám pořád) trochu problém družit se s ostatníma pupkatýma maminkama :slight_smile: Internet je pro mě přijatelnější :slight_smile:. Nakonec jsem si domluvila individuální kurz, kam budu chodit jen já a manžel u jedné porodní asistentky. Tak jsem nakonec ráda.
20. bře 2014 ve 13:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak to máte s účastí partnera u porodu? Bude? A dobrovolně? :grinning: Můj se k tomu moc nemá....
20. bře 2014 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@blanick Můj se na začátku neměl, ale teď tvrdí, že půjde tak ani nevím, jestli nechce říct ne nebo se rozhodl, že tam prostě chce být :slight_smile:
Kurz jsem vzdala, jeden bych nestihla začátek a další zase pravděpodobně konec. Takže jsem dala přednost samostudiu a máma mi včera psala, že mi sehnala panenku ve velikosti mimina, ať můžu trénovat oblečky :o))
Ale laktační poradkyni chci, chtěla bych jak budu doma, tak před porodem zaučit co a jak a následně kdyby byl problém tak aby došla i k nám. pořád si říkám, že to jsou nejefektivněji investované peníze. Když vezmu kolik stojí UM tak pár hodin zaplatit paní bude prd :D

@vrtulka81 dej vedět jak jsi dopadla, ať nepřebíháš v tabulce :slight_smile:
20. bře 2014 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek