• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Február - únor 2007

23. ledna 2013 
tady je krasne, Mia ted spi, odpo valime na bazen, tak se tesim.

Luci, to bude v pohode, vsak to vsechno opravej
1. srp 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,krasny vikendik zelame :slight_smile:
kristi ako bolo v zoo? :wink:
1. srp 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci,no ten vyraz "ved ked to uz bude hotove,bude to super"tak to poznam,aj my si to uz tri roky hovorime a stale to este vsetko nie je :sweat_smile:
1. srp 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek děvčátka!! zdravím vás zpátky!! teda řeknu vám,že tentokrát bylo tak fajn a super počásko,bazén dosplělí i malí,že jsem si připadala jak na dovolené :grinning:
Ale už jsme to dnes zabalili a bylo to tak tak,myslím,že už naše máti začala chystat lehce nerva :grinning: :grinning: (ani se jí nedivím) :sunglasses:

Hošani fakt perlí, někdy jsou super a jindy zas ooobr zlobiči,že by jednoho z nich trefilo..

jo a chci se zeptat, nedělají vám dětičky před spaním tornádo? naši hošani zas dělaj před spinkáním takovej bugr,že vždycky málem zboří barák a všichni z toho mají zalehlýž uši.. :angry:

za chvilku nám dorazí babička na chvilku pohlídat kluky a my si zajdem někam na pivko a véču.manža pro ni už jel,tak frčím dát rychle cíígo než dorazí :grinning:

Luci to je super že už bydlíte a internetuješ! ostatní se časem doladí :grinning:

krásný večer všem!!
1. srp 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný sobotní večer :wink:

dani mě dělá Dála bugr neustále... :grinning:

luci vítej z nové adresy a hezky se zabydlete :dizzy_face:

holky nemáte některá recept na ty mufiny co dávala kdysi škaredka?
1. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dragi - byly to borůvkové mufinky? ten mám..zkopčím od ip jestli je to ono...
1. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné nedělní ráno :slight_smile:

dani díky :slight_smile:

holky kolik váží teď vaše dětičky? Dála má 13,2 tak jen abych věděla jestli už to srovnává :grinning:
2. srp 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, no zooo fajn, ale Miu to stale jeste tolik nebere (coz jsem cekala) jako tucnaci dobry, ale vetsinou cumela na zamky, sroubky apod. ona je proste technik.

vecer super v te restauraci, Mia skakala na trampoline, lezla na klouzacky apod. Fakt se na 3 hodky zabavila a my se v klidku najedli

Drago, Mia vazi nejakych 12,7 kg a meri okolo 90 cm
2. srp 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ja mam nakou rymu, nevim, kde jsem to vzala a Mie asi roste zub, pac ma uz 3 dny lehkou srajdu, ble
2. srp 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek,nádherné slunečné ránko,to miluju! :slight_smile:

hospůdka včera fajn, dělaj tam tak obrovský porce,že jsme si oba nesli domů krabici s jídlem a ráno koukám,že už ho mám snězený. asi nějakej noční šotek řádil v kuchyni :grinning: :grinning:

dneska klíídeček, vyperu si,něco nakoupím a odpo vyrazíme na nějakej výlet, určitě k vodě. dofuám,že odpo nepřijdou bouřky a počásko vydrží až do večera :wink:

kolik maj kluci to nevím,přeměřím :slight_smile:
2. srp 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko!

Dragi, Lea ma 97cm a asi 15kg.... :sweat_smile: :grinning: Stale stejne monstrum :grinning:
2. srp 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, Lea pred spanim tedka taky vyvadi, u nas to bude tim prechodem na velkou postel :slight_smile: Asi 150x z ni vyleze, nez usne, des.
A dneska rano se potvora vzbudila uz v 7h, a povida si tam "fujj, pocurana plinka" vylezla z postele, bezela do koupelny, sundala si plinu, vycurala se do nocniku, a pochvalila se "bravo Lea,bravo" :grinning: :grinning: :grinning: no snad se nebude takhle budit kazdy den...
2. srp 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci to je slušná příhodička,se tu směju! :grinning: :grinning:

já ted celekm zírám jak borci vyvádí. před spaním,fajn,¨to se ještě dá a člověk je uklidní. ale co mě fest bere,a nejen mě,celou rodinu, tak oni jsou šíleně hluční,nemluví,vlastně furt ječí,masakr,si připadám jak kdybych byla nonstop v mateřské školce :grinning: :grinning:
2. srp 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko a zdravím z návratu z dovolené :slight_smile:

Bylo opět super, jsme si to bezvadně užili, Mára se vyřádil...tak to má být. Ale nejvíce se zabavil s vrtačkou a nářadím, co mu Rosa koupil na baterky, dělá normálně zvuky jako vrtačka, vrták zajíždí dovnitř a vypadá to, jako by opravdu vrtal. Chodil s tím nářadím spát, zakrýval ho peřinou, dával jim pusinky na dobrou noc a tak :grinning: Mi to totiž připomělo Miu, jak Kristi psala, že ji zajímají jen šroubky a zámky, Mára je totiž stejný kutil. Už dlouho je jeho nejoblíbenější hračka šroubovák, kladívko, kleště, smeták, šroubky atd. a taky jsem zjistila, že je workoholik, absolutně si nesedne, furt všude něco spravuje, zaklepává, zametá, šmirgluje atd. Takže z něj měli všichni prču, jaký je pracovitý :sweat_smile:

Tak jsem po vašem vzoru změřila Máru a měří 93-94 cm a váží kolem 13 kg., takže žádný macek.

Včera byla grilovačka, Stodolní jsme přesunuli, páč ten náš kamarád o tomto víkendu nedělal, až příští, tak půjdeme asi příští týden, pokud tady ještě budeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale grilovačka se povedla, domů jsme dojeli až po půlnoci, já v mírné náladičce, sešli jsme s e požehnaná rodina, takže jsem zase vychlámaná na dlouhou dobu :sweat_smile:

Luci Leuška má dobré hlášky :grinning: , to je šikulka, že už takhle povídá, to od Máry můžu očekávat jen jednoduché věty a ještě poskládané vlastním slovosledem :grinning:
2. srp 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem chtěla napsat, že je mi moc líto, že Lucka přišla o prcka :frowning2: , snad se to podaří co nejdříve a bude vše v pořádku :dizzy_face:

Taky zdravím Lucku Frantici z nového bydlení, ať se vám dobře a spokojeně bydlí a do nového domečku přibyde ještě minimálně jeden obyvatel, jinak to pro vás 3 bude moc velké :wink: :slight_smile:
2. srp 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle mi došlo z rodinky:

Vsimate si pristupu ditete k televizi? Pouzivate ji v pripade nouze jako bavice? Nekteri detsti psychologove tvrdi, ze deti mladsi dvou let by nemely televizi sledovat vubec. Dite mladsi peti let totiz nedokaze rozlisit mezi mnozstvim informaci, ktere se na nej sype z televize. At jiz jde o fikcni drama, reklamu, talkshow, zpravy nebo sitcomy, pamatujte, ze male deti stoji stale jednou nohou ve svete fantazie, takze informace z televize jsou pro nej vzdy pravdive. Proto muze smyslene drama byt stejne desive jako televizni zpravy o nestestich ve svete. Az ve veku sedmi let bude schopne rozlisit mezi skutecnym a smyslenym. Predskolaci veri, ze akteri urcitych scen v televizi citi a ziji stejne mimo televizi, jako v poradech v ni. Ve sledovani televize lze ale vzdy najit kompromis. Napriklad by nemela slouzit jako odmena nebo jako kulisa u jidla. Je take dobre divat se s ditetem a vysvetlovat mu veci, kterym nerozumi.

Vas zivot s ditetem

Knizky jsou stale nedocenitelnym spolecnikem. Dite umi ukazat na obrazek, na ktery se ho zeptate a pri mluveni bezne kombinuje slova.

Dobre rozumi slozitejsim radam a prikazum a dokaze pojmenovat az sest casti tela.

Uz zvladne take praci s omalovankami. Nemusite se jiz obavat poskytnout mu k malovani stetce a zdravotne nezavadne barvicky - nejlepe vodovky. Na zem rozprostrete noviny nebo velky igelit a na nej vetsi arch papiru. Dejte diteti prostor k ztvarnovani vlastnich predstav. Podporujete tim rozvoj jeho fantazie a stale preciznejsi koordinaci rukou.

Ve veku dvou a pul let je dite schopne plne vnimat a uvedomovat si co smi a co nesmi samozrejme podle vasi reakce na jeho chovani. Proto je nejvyssi cas zacit uplatnovat princip tzv. prisne lasky, coz znamena, ze nedovolite diteti chovat se urcitym zpusobem, protoze ho mate radi. Jde o spojeni lasky a prisnosti. Deti potrebuji znat vymezeny prostor, ve kterem se budou orientovat. Vztek a vzpurnost byvaji casto nepochopenou prosbou k rodicum o jasne vymezeni pravidel. Tim, ze dite v okamziku, kdy nas rozzlobi vykazeme do jeho pokoje jej nicemu nenaucime a vychovna situace se casto bez efektu opakuje. Dulezite je dite naucit vnimat chybu, ktere se dopustilo, aby se ji znovu nedopoustelo. Musi umet odpovedet na otazku, co udelalo spatne a co ma delat v budoucnu, aby to napravilo.

Tip pro vas

Doprejte si take trochu relaxace, s malym neposednym capartem si ji asi pres den moc neuzijete. Napustte si plnou vanu, pridejte do ni nejakou svou oblibenou vuni nejlepe ve forme esencialniho oleje, naneste si na tvar vyzivnou pletovou masku a k vane postavte misku s nutelou a jahody. Namacejte jahody do Nutely a k nim popijejte vychlazene sampanske. Dopravejte si zaslouzeny odpocinek. Do koupele muzete samozrejme pozvat i manzela.
2. srp 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my se po obědě chystáme tentokrát na Žermanky, na bazén nemusím, je tam hlava na hlavě a samé známé ksichty, takže pojedeme na přehradu.
2. srp 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
čus ženy díky za míry a váhy vidím, že Dála to dohání statečně :slight_smile:

teda andrejko ten tip na konci je super, ale jako kdy si ten relax mám dopřát to tam nepíšou :grinning: :sunglasses:

Luci Dála taky spí už ve velké posteli a je fakt, že ho uspávám což jsme v malé nemusela ale lehnu si k němu a povídáme si co jsme všechno prožili a dělali a usne během 10-15 minut...přes den i večer...takže zatím spaní dobrý...ale to ráno...to se buď kolem 6 přesune k nám do postele a ještě usne nebo ne takže fakt skvělý :grinning:
jinak k těm plínám Dála si jí taky sundává sám a komentuje...eeefuj tam neni Dála jenom čůral... :grinning: no na to spaní nám asi vydrží ještě hodně dlouho :wink:
2. srp 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Kristi kde jste byli v jaké restauračce, že se tam Miuška tak pěkně vyblba? a vítejte v klubu kutilů...u nás taky vede vrtačka, kladívka a šroubováky :sunglasses:
2. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dragi a kolik měří Dála?

Jinak s tím relaxem je to fakt na prd, náš Mára usíná až kolem 22-23 hod. a to se pak na nějakou relaxační vanu můu vyprdnout, páč jsem bez energie :sweat_smile:
2. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, ten konec je super, ve vane bozi...

Drago, sim te, na Zofine je restaurace Zofin garden, najdes nekde na netu. V nedelí maji od 1115h brunche, deti do 4 let zdarma, dospeli 550 Kc vcetne piti a jidla kolik snis. My jsme byli na vecernim jidle, takze jsme platili 690 Kc za osobu,ale v tom byla voda, 3 lahve vina, predkrm, testoviny, pizzy, maso, gril. zelenina, hranolky, salaty a zmrzlina, takze jako fakt super.

vecer hodim fotky, fakt super pro ty decka.

my jsme se byli jeste dopo koupat, tak nam pekne vyhladlo...
2. srp 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my se vrátili z koupáku, nakonec jsme na přehradu nejeli, protože jsme si říkali, že pro Máru bude lepší bazén ale řeknu vám, hlava na hlavě. A to jsme byli předtím na 2 koupalištích, kde se nedalo ani lehnout, tak jsme nakonec skončili na třetím a i když tam bylo taky plno, už jsme tam zůstali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem Dálu přeměřila a má 95cm

kristi tak to je asi pěkné na tom žofíně ...škoda že už ne su pražák :grinning:
2. srp 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem byla cvicit, jsem uplne mrtva.

na koupaliste bych nevlezla, mne vytaci kdyz je nekde hodne lidi :unamused:
2. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme dneska dali taky koupák, ale jinej, dali jsme výlet tady kousek za Brno na venkov, lidí bylo dost,ale nic strašnýho. Hlava na hlavě ne. Ty venkovský koupáky,když jsou pěkně udělaný a ne starý,mají fakt kouzlo..

Luci chystám se na koupák do Újezda,mám kousek od tamtud tu kamarádku s dvojčátkama,tak s ní. Přidáš se? :wink:
2. srp 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj viděla jsem je dneska a chtěla jsem jí napsat že nechápu, kde berou ty nápady, má prostě boží fotky :dizzy_face: asi nejhezčí, co jsem na MK viděla :wink:
2. srp 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!
tak my mmame za sebou vcerajsiu oslavu manzovych narodenin,vecer som padal mrtva teda fakt,neni to uz moc pre mna vsetkych obskakovat,este ze ma do porodu uz ziadna oslava necaka a po porode uz vonkoncom nehrozi :slight_smile:

andrej,no ta posledna pasaz v tom prispevku je ozaj dobra,az na to ze som rada ked sa za 5 minut osprchujem a zalahnem :sweat_smile:

luci,u nas so spanim to iste,odkedy je vo velkej posteli tiez mo odtial 300krat vylezie kym zaspi,povacsine uz az s krikom :unamused: ked si predstavim ze dva roky spaval vecer bez pipnutia,nooo,ale sak hadam si casom zvykne

kiko ma okolo 95 cm urcite tiez a tak 14 kilov mozno 14,5,je to riadny chlap :sweat_smile: ,ukecany je teda poriadne,vcera ked som mu nieco nechcela dovolit,tak prisiel za Dodom a povedal mu :dame mame na zadok! :grinning: no vsetko co nanho "pouzijem" tak mi to vrati,tak uz si musim davat pozor na usta,inak vety vykecava fajn,uz cele,normalne skoro ako my,ale stale si hovori "kiko to urobil"kiko to chce..."nepovie si ze "ja"
3. srp 2009 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranko, tak je docela hezky, jdu vymyslet, co budeme delat... :slight_smile:
3. srp 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko!
Konečně vstávám dřív než malá, tak můžu v klidu napsat pár řádků.
O Alči jsem vůbec nevěděla, že je těhotná. ale normálně mě to nedávno napadlo. A ona už má před porodem. Fotky má prostě úžasné, ale to já už jí několikrát psaLA, ŽE JEJICH FOTKY JSOU PROSTĚ NEJLEPŠÍ:slight_smile:
U nás je dnes opět krásně, tak buď půjdeme odpoledne na koupák, nebo k našim na bazén. Něco z toho.
Jinak ve čtvrtek jedu s kámoškou na pár dní do Prahy, jedem za další naší nej. kámoškou. Tak kdybyste se Pražandy nudily, tak můžeme dát někde kafčo, co? :sunglasses: Já tu mohutně vymýšlím, kam všude zajdeme. Chtěla jsem hlavně nějaké divadlo, ale to je pasé přes prázdniny. Tak jsem říkala aspoň nějaký zámek či hrad kolem Prahy. A pak nás lákají ty Žluté lázně nebo Smíchovská pláž. Chodíte tam?
Jo, jinak mám poslední tři týdny mateřské, za tři týdny už nastupuju do práce, tak si to s Terkou užíváme. Te´d bude poprvé delší dobu na prázdninách u babičky, tak z toho mám teda docela strach, ale snad to zvládne, je tam zvyklá.
Nic, jdu vás dočíst.
3. srp 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek