• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Február - únor 2007

23. ledna 2013 
Kristi, ja to s tou tvoji mamou nejak preskocila, to je sila, kdyz uz je to v takovem stadiu... :frowning2: tezko pak tomu cloveku nejak pomoct, kdyz o to nestoji.
31. srp 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se vsichni snazime, ale je to k nicemu. Kdyz uz to terba 2-3 mesice vypada dobre, tak pak to znova posere....
31. srp 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je vesele pondeli, muze mi chytli na dalnici Passatem a pry pul roku bez ridicaku. Ja fakt kurva nevim, proc se tady nesmi jezdit o kousek vic?? pak se kazdej stresuje ve 130, jedou dva soubezny pruhy jak dementi a cesta pomala....zlaty Nemecko
31. srp 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi - já to asi blbě napsala, promiň - ale sama jsi psala, že jste měli super víkend ... já spíš brala to vínko, grilík, zábavu :wink: S mamčou to není nic příjmného, vím :frowning2: tak tfuj tfuj, ať se to zas zlepší :wink:

Jak Kája spala, tak jsme se vrhla na koupelnu, pak se najedla a šly jsme nakoupit. Pak na písek a už chtěla dom a jde baštit malej hladovec :dizzy_face:
31. srp 2009 v 17:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, ne to je v poradku, mas pravdu, ze zbytek vikendu byl super... :slight_smile:
31. srp 2009 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi - tý jo, tak to je blbý :astonished: určo potřebuje auto k práci ne, když má realitku :fearful: Kolik to valil ?
31. srp 2009 v 17:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi to s mamkou je moc smutný...však víš jak dopadl táta Milana...tohle je fakt děsný...a ono k tomu stačí fakt kousek...ale pokud sama nechce nemá to smysl...včera dávali hezký film o tom na jedničce večer...

jinak my dneska byli ve školce na dni otevření...školka pěkná ale co naplat, když nás do ní stejně nevzali :angry:

Luci já bych taky na chvíli brala toho tvýho Jeníka... :sunglasses:
31. srp 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drago, prave z evim :frowning2: zes rikala,ze to byl taky takovej bordel. Ach jo...

Mori, ani tak ne, on je jako vykonnej reditel, na naky prohlidky a takovy veci uz moc nejezdi...do prace dojde pesky za 8 min., jinak budu ridit ja a nebo on, no
31. srp 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi kámošky manželovi taky vzali řidičák a šel tam nějak dřív a uprosil je...
31. srp 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nevim, zatim neni doma, pak to proberem...hlavne,ze jsem vcera jeli tu samou trasu a normalka rychlost max. 140 a nikde zadnej passat....

uvidime, predtim nemel ani bod tak snad prihmourej oko
31. srp 2009 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, tak ted vim, kolik jel a to je jasnacka, ze bude rad, kdyz mu ho seberou jen na pul roku. Dobytek
31. srp 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tÝ JO, TO JÁ ABSOLUTNĚ NEŘEŠÍM NĚJAKOU RYCHLOST, JÁ JEDU TAK, JAK MÁM NÁLADU, ALE VĚTŠINOU NA DÁLNICI KOLEM 160, můj chlap jezdí taky jak hovado...já totiž pomalu jezdit neumím, mě to pak uspává. Ale možná kdyby se mi stalo něco podobného a třeba by mi vzali body nebo řidičák, tak bych najisto jezdila pomalejc a poučila bych se :sweat_smile: . Když jsem jezdila do Talošky, na dálnici jsem nejela pod 170 :sweat_smile: :sunglasses:

Malej už chrupká, dnes jsem ho schválně nedávala spát po obědě, ať mi brzy usne a je zítra ráno fit do školky :grinning: , já už se tak těším :grinning: . Akorát jsem teda v šoku, dnes jsem koupila filety, myslela jsem si, že všechny jsou bez kostí a krmím máru a najednou se začal dusit a já na něj, že se zakuckal. Tak jsem mu dala další sousto a zase se začal dusit a až pak mě to napadlo, že to má kosti :astonished: . Další sousta jsem mu už kontrolovala, ale chci se zeptat jak pokračovat, kdyby se mu zapíchla kost do krčku, bude se mi dusit nebo jak se to projevuje? A co bych měla případně dělat?
31. srp 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej, mne sere, ze tu dalnici zname oba tak, ze ji muzeme jet poslepu, nikoho by nikdy neohrozil, jede rychle jen kdyz je klidecek, vis jak. A oni budou vysirat, ze jede rychle, tak na co asi ty auta mame, kdyz s tim clovek nemuze ani jet? Nereknu, kdyby jel ve vsi 100 km, kde chodej chodci atd,a le na dalnici? to je proste pi*ovina

a jo, zitra uz jdou prckove do skolky, to nam to uteklo :frowning2:
31. srp 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jo, mě to taky sere, e se musí jezdit pomalu....

hele co s tou kostičkou v krku, nevíš?
31. srp 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejko, neco jsem ti vygooglila :slight_smile:

Rybí kost v krku Pokud vám zaskočí kost v krku, měl by vám někdo uvolnit dýchací cesty pomocí silných úderů mezi lopatkami. Děti je dobré přehnout přes koleno, aby trup a hlava visely dolů. Pomoci může také kousek suchého chleba, který posune kost dále - do žaludku a žaludeční šťávy si už s kostí poradí. Dostane-li se však kost do dýchacích cest a vaše snažení je bezvýsledné, okamžitě přivolejte rychlou záchrannou pomoc.
31. srp 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
to fakt netusim, ale nasla jsem neco

Když v krku uvízne kůsta z z ryby, oloupejte citron a dužinu rozkrájejte na kousky. Postižený je musí sníst – kyselina rybí kost změkčí.

Nebo zkuste kost zajíst suchým chlebem.
31. srp 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tema dalnicema mate pravdu, mohli by to zvednout aspon na 150. Kdyz to jde v Nemecku...
My jsme zatim v pohode, pac me tady ve Fr muzou dat pokutu ale nevezmou mi body.

Dragi, ja ti ho na chvili poslu a uvidis ze te to prejde :grinning:
Hele ale byla by to sranda udelat porad "vymena manzelu" ne? Ja bych na to koukala rada :grinning:

My meli krasne odpoledne na plazi s kamoskama a detma, pak jsem odvezla Leusaka ke tchyni, at si ji na par hodin uzije, nez zitra odjedem. A ja si aspon v klidku sbalim.
Vsem skolkou povinnym preju krasny vstup do noveho skolniho roku :slight_smile:) a dejte vedet, jak to zvladli. Lea pujde az se vratime z CR.
31. srp 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo to je v riti, když on mi malej už spinká...ale stalo se mu to před hodinkou, já si myslím, že kdyby mě něco v krčku, tak už by se to projevilo, ne?
31. srp 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem to nedopsala s tema ridicakama. Jsem vubec netusila ze muzou vzit papiry jen za rychlou jizdu :confused: :astonished:
31. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, kdyby mel kost v krku, tak si toho urcite vsimnes. By se mu to moc nelibilo :slight_smile:
31. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi a kolik teda jel?

já dneska nad tím přemýšlela a jsem nakonec ráda, že Dála do školky ještě nejde, těch 2,5 roku je opravdu málo, jsou to ještě takový trubičky...myslím, že bude lepší trochu počkat...sice by stejně teď chodil jen na pár dní v měsíci ale stejně si to najednou nějak neumím představit :sunglasses:

rybí kost je hnus ale Mára jí určitě zaseklou nemá to by nebyl v klídku a pokud tak jí prostě už snědl a má jí v žaludku, kde se rozpustí...nejhorší je to zaseknutí v krku případné vdechnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko!
Všem školkou povinným přeju ať vykročí tou správnou nohou :wink: :dizzy_face: ať se jim tam hlavně líbí :slight_smile:

Já měla kost v krku 1x a bylo to fakt hrozný - chleba nepomohl, tak cestou z práce se u nás stavila známá zdrav. sestra a vyndala mi ji pinzetou - byla cca 1 cm velká a koukala jen špičička. Já myslím, že Mára ji tam už nemá, páč to by asi jen tak neusnul ...
1. zář 2009 v 07:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ale je to v kelu co ? Jak je tu září, tak Vánoce jsou tu coby dup :confused:
1. zář 2009 v 08:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko!
kristi,no to je radsot,ale snad mu ho vratia s nejakou pokutou nie?u nas beru vodick ked prekroci myslim ale o 40 km za hodinu tusim...tak nejak ani neviem presne,muza tiez minule capli,na 50 tke isiel 80,tak ze 200 eur pokuta,nakoniec ho ukecal na 50 :slight_smile: ja neviem jak to robi,to ani blondina nie je :grinning:
1. zář 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezke rano, jeste uvidime....jel 194, coz je dost. Jsem ho hnedka sejmula, ze se nam chce nekde zabit :astonished: je za to pul roku az rok bez RP, 5 bodu a pokuta
1. zář 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko dámy :slight_smile:

Tak my jsme úspěšně zvládli vstup do školičky, Mareček se sice při vstupu vzpouzel, nechtěl ani za boha do školky vlést, ale jakmile jsme ho tam konečně dostali vlezl hned do herny a začal si hrát, e se ani převlést nechtěl. Pak jsem ho nějak zabavila, převlékla a když viděl, že odcházím, chtěl jít se mnou, ale paní ředitelka řekla, že jdu jen do obchodu a pak se vrátím, tak se uklidnil, dal mi pusinku a ani slzičku neuronil :sweat_smile: , zato já byla úplně naměkko :pensive: . Nicméně jsme se domluvili s ředitelkou, že do konce týdne ho budu vyzvedávat po obědě a od příštího týdne vyzkoušíme ho dávat na celý den :wink:
1. zář 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
všem co jdou poprvé do školky hodně štěsí a maminkám pevné nervy :wink:

kristi to zase není tolik jsme myslela, že to valil přes 200 :sunglasses: tomu známýmu co sebrali řidičák to nebylo za rychlost ale za to že jel napitej a fakt mu ho vrátili dřív tak uvidíš co s policajtama mužíček vyřídí :wink:
1. zář 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohle mi přiško dnes z rodinky:

Vase dite ma v teto dobe docela slusne povedomi o tom, jak by mely fungovat urcite veci podle pravidel a kriterii dospelych. Vyboceni z normy ho muze lehce zmast a nasledne znervoznit. Zde se zacina uplatnovat dulezitost jednotneho systemu vychovy ze strany rodicu i prarodicu. Kdyz napriklad babicka diteti nabidne zakusek pred obedem, nebo chuva po cas vasi nepritomnosti nedela v domacnosti presne totez, co vy, dite muze byt velmi zklamane. Brzy se ale nauci, ze vse nefunguje vzdy naprosto stejne. Chce to jenom trochu casu.

Vas zivot s ditetem

S rozvojem uvedomovani si ostatnich lidi, zacina dite pomalu menit zpusob reci i ton hlasu podle toho, jestli mluvi se svymi vrstevniky nebo dospelym. Muzete si vsimnout, ze s mladsimi detmi pouziva jednodussi vyrazy.

V tomto veku se take u sveho ditete muzete dockat urcite uminenosti pri hre ve spolecnosti deti. Napriklad v parku na piskovisti se mu zalibi zrovna ten zluty kyblicek, ktery ma holcicka vedle nej, protoze on sam ma kyblicek cerveny. Zrovna tak se mu muze libit boreni cizich babovicek nebo hazeni pisku do vysky bez ohledu na koho potom dopadne. V takove situaci, kdy dochazi k ohrozovani druhych deti je nutne neprodlene zasahnout. Neni vsak treba dite hubovat a zlobit se na nej. Neni nutne ukazovat ostatnim maminkam, jak mate sve dite zvladnute. Proto privolejte dite k sobe na rozhovor. Vzdy si muzete najit zastupny problem jako napriklad rozepnuty knoflik., rozvazanou tkanicku nebo dotaz zda nema zizen.. Nekdy pomuze cinnost ditete prerusit a ona se pak jiz neopakuje. V pripade, ze ale neucinkuje zadny zpusob, jak dite zastavit, je nutne ho proste odvest pryc. Az se zklidni, smi opet pokracovat ve hre. Spolecnou hru na piskovisti muzete "trenovat" s ditetem a v okamziku, kdy se chova nevhodne resit problem v uplnem zarodku.

Tip pro vas

Otazka, zda u jidla mluvit ci nemluvit se asi resi ve vetsine rodin. Nazory na tuto problematiku se znacne lisi. Vetsina odborniku vsak dnes jiz zastava nazor, ze prijemna a klidna konverzace pri jidle je nejen neskodna, ale dokonce podporuje pekny prozitek z jidla a lepsi traveni. Spolecne jidlo je koneckoncu casto jednim z mala okamziku vsedniho dne, kdy se cela rodina sejde pohromade. Neni ale dobre v takove chvili resit zakazy, prikazy a dokonce nechat problem vystupnovat az k hadce. Prani dobre chuti a podekovani tomu, kdo jidlo pripravil by mely byt samozrejmou soucasti kazdodenniho stolovani. Deti tim vzdy prijemne prekvapi i hostitele na navsteve.
1. zář 2009 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak 194 mi prijde jeste v norme. To je prisny teda, ze hned clovek prijde o papiry.
My to mame poreseny dobre, kdyby nas nachytali ze jedem rychle v CR, ridil Jenik, kdyz tady, ridim ja, aspon takhle nemuzem prijit o body :grinning:

Ten clanek z rodinky - dulezitost jednotne vychovy, to je podle me dulezity delat od narozeni, a ne zacinat ve 2,5 letech :sweat_smile:

Jdu dobalovat posledni veci, v poledne vyjedem...
1. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci šťastnou cestu :wink:

Za chvilku půjdu pro prďolu do školky, jsem zvědavá, jak to prožil :slight_smile:
1. zář 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek