• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Február - únor 2007

23. ledna 2013 
Dobré ránko :slight_smile:

Akcul Naty už umí všechny barvy a počítá do desíti? :astonished: :astonished: :astonished: , tak to je šikulka, čumím :wink: Náš Mára říká jen 3, 2, 1 hop :grinning: JInak s mluvením jsme dost na štíru, doufám, že ho ve školičce něčemu přiučí, pokud tam ovšem bude chtít chodit, že? Dnes scény už před školkou, vícenéně už cca. kilák před školkou začal plakat a říkat "mami tady ne, tady ne" a slzy jak hrachy. Do školky už jsem ho musela natlačit násilím, úča ho sebrala a řekla mi, ať rychle mažu ven, že se snad zklidní :unamused: , no tak jsem z toho byla docela špatná :pensive:

A k tomu jak jsem se vrátila ze školky nám zkolaboval pán odnaproti z baráku, přijely 2 rychlé, snažili se ho oživovat do 3/4 hodinky, bohužel svůj život prohrál :confounded: :rolling_eyes: Jak jsem ho viděla na té zemi, jak ho přikrývají plachtou, bylo mi fakt zle...ale neodvážila jsem se jít blíž tak ani nevím, kdo to byl :confounded:
4. zář 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase pocita 1,2,3,4,5,7,8,10, barvy pozna ale rict neumi
4. zář 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andry,
to je mi líto, že to dnes bylo zase s pláčem. :frowning2: Asi to chce pár dnů vydržet, no. Ach jo, já jednou budu asi brečet víc než Natálka. :sweat_smile:
Se sousedem je to hrozný. Já taky jednou takhle viděla jednoho chlápka, co ho to kleplo přímo na chodníku u obchodu a bylo mi z toho pěkně zle. :pensive:

Počítání Naty už dlouho hrozně baví, počítáme všechno balonky, kytičky v zahrádce, prsty na rukou.... No prostě z toho má zábavu no. :slight_smile: A barvy už umí taky všechny, jen občas černé řekne bílá. Ale jinak bych řekla, že neplete nic.
4. zář 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naty je fakt sikulka :slight_smile:

ja silne doufam, ze tu skolku zvladnem. Stejne nic jinyho nezbyde
4. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejko chjooomě je Máry tak líto úplně vidím toho mýho trpaslíčka a nevím jak to dokážu :slight_smile:
jinak zážitek se zkolabováním pána je děsný...ale je to život nenaděláme nic...
Dála též umí 3,2,1 teď ...
počítá asi 1,2,3,5,7,8,9 ale jak vidím není to nic neobvyklého...barvy? no tak jako jen náhodou když se zrovna trefí...
zato ví kde je v autě výfuk, to jak nemůžeme obejít parkoviště bez toho aby ho prolezl po zemi, a umí vyprávět červenou karkulku a to je teda fakt jako legrace...
4. zář 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drago, nejak jim ta sestka nejde, co?
4. zář 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drago my taky vypravime,a nejlepsi je kdyz ji vypravi nane :grinning: :grinning: to je prca
dneska se ucila barvy,nejde ji to do hlavy,taky se vzdycky trefi
4. zář 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, tak pohádky u nás taky frčí. Naty nejradši říká taky Karkulku a Perníkovou chaloupku. Nejlepší je, jak u toho mění hlasy, když mluví třeba Jeníček a pak Ježibaba. :grinning: :grinning: :grinning:
4. zář 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej,vidite,pocitat sme sa este neucili,asi veru aj zacneme ,kiko kazdemu rozprava ze ma 3 a pol roka,nejak sa mu to cislo paci :slight_smile:
juj marecek,chudiatko,no treba to fakt len vydrzat,no,aj ked je to teda tazke fakt,ja teraz za chvilu idem po neho,som zvedava ako bolo

no rozpravky ani nehovorte,ja ovladam asi tak 3,tak mu rozpravam stale dokola,musim si uz nastudovat aj nejake ine :grinning: ale jemu to nevadi,vzdy si aj tak vecer vypyta snehurku,lebo ta je najdlsia,vychcanec maly :sweat_smile:
draga,tak to mas taky technicky typ ako aj my :slight_smile: este aj auto startuje,vie kde su stierace,svetla,ostrekovace,vsetko ...no,chlapi,nooo
4. zář 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej to ej hrozny,
Ja takhle zase videla s kamoskou,(to sme byli maly)uz nevim zda pani nebo pan,jela na kole a na moste z niceho nic spadla,zezelanala,prisel jen doktor a prijela rakev,to byl hnusnej pocit,my tam staly jak dve blbky,mela infarkt,nebo mel,to uz nevim,a to prikryti je nejhnusnejsi...
4. zář 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
saku jj jen nastartovat a ujet :slight_smile:)

já se cestou z písku stavila v sekáči a s příchodem chladna koupila 2 tepláčky a jedny oteplený kalhoty...Dála měl už všechny krátký tak jsme na podzim vybavený jen aby i z nich nevyrostl mi přišlo, že nějak ryhcle teď vytáhl z těch věcí :grinning:

kristi u nás ještě vynechává statečně tu 4 asi se mu nelíbí nebo co :sunglasses:

saku já jsme zjistila, že jsem pohádky totálně zapomněla...ale naštěstí on chce furt jen tu Karkulku, když vyprávím jinou poslouchá a v půlce začne, že chce kakulku maminko....hlasy mění taky a jak pěkně zdůrazní, že kde se vzal, tu se vzal VLK :grinning: já se u toho vždycky taky nasměju...
4. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak to tak popisujete tak mně připadá, že je můj Mára zaostalej...počítat, barvičky ani pohádky neovládá a to mu čtu celkem pravidelně, baví ho všechny a žádná, nemá žádnou oblíbenou, říkat je už neumí vůbec....se budu muset nad sebou trošku zamyslet :sweat_smile: :grinning:
4. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak Mára to prej celkem zvládnul ve školce až na to, že plakal až do svačinky, pak ho to přešlo, prej se začal mazlit se všema tetama, líbat je, povídat si s nima, tak učitelky prohlásily, že je to malej italskej milovník po tátovi :grinning: a prej si nemám dělat starost, že do měsíce už bude chodit automaticky :wink:
4. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejko bud klidná, pamatuješ na zásadu hlavně nesrovnávat. každý děcko je jiný. Naši taky nepočítají (popravdě jsem je to ještě ani nezačala učit :sweat_smile: :confused: ) a vykládat pohádku to ani nááhodou. oni melou furt ,ale že by jeli plynulé věty to ani omylem.
Mareček to se školkou brzo zvládne, musí to být pro tebe těžký. Hele a co ty? Jak to máš s mateřskou,nepřijdeš o ni,když máš Marečka každej den ve školce? Nebo už jsi začala makat?

dragi - u nás jedině Karkulka. už mi z ní lehce hrabe :grinning:

tady prší a prší,vůbec nevím co podniknem, ještě k tom užádná z kamarádek nemůže,to je pakárna. ted to začne - hnus venku a nuda, furt vymýšlet co podniknout. já se fakt odstěhuju někam do věčného jara,třeba na Kanáry :grinning: :grinning:
4. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrej,no vidis,on si zvykne,ja som tiez teraz bola pre neho,nakukla som do triedy a on tam taky nestastny sedel vzadu na stolicke a prave sa rozplakal,ale hned ma zbadal tak isiel za mnou,ze :kiko plakal za maminkou"tak som sa pytala ucitelky ci plakal aj doobeda,ze vsetko bolo ok,ale tie dva dni ked som prisla oni boli vonku na dvore a teraz bolo mokro tak nemohli ist na piesok a preliezky,tak isli len na prechadzku a ked sa vratili tak nechapal ze preco sa ma zas vyzut a ist do triedy,tak sa rozplakal,si myslel ze nepridem,nestastnik :slight_smile: ale ked som sa ho opytala ci pojde este do skolky,tak ze ano,tak snad to bude fajn

inak synovec plakaval minuly rok vyse mesiaca,a to uz mal 4 roky,takze to je normalka

ja tiez mam kika zatial bez stravy-aby mi ho nemuseli nahlasit a od 1.10, uz pojde oficialne,preve dva tyzdne ako adaptacne obdobie a od 13 teho ja nastupujem uz na druhu matersku,takze fajn,ale mam stastie ze mi vysli takto v ustrety,ale keby nie,tak by som ho dala az od oktobra
4. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky napadlo vás co si asi ty dětičky když najednou jsou bez vás musí myslet? to je šílený...já to budu prožívat hodně emotivně už teď bulím nad představou opuštěného Dáli, i když vím, že se bude mít hezky, hrát si...ale stejně ...

andrejko on se Mára srovná neboj a hlavně, že ví jak na to...udělat si z učitelek *přítelkyně* to není marný ...si je pěkně omotá kolem prstu :grinning:

Dani nemysli si, že Dála vypráví nějak úplně čistě, prostě tu karkulku má naučenou takže jí jakoby odvypráví ale kdybyste to poslouchaly vy rozumíte každé x té slovo, i když kamarádka ho nedávno chválila jak už mu pěkně rozumí...
jinak jsem si tuhle na tebe vzpomněla...musela jsem pustit Ferdu...ble (nesnáším ferdu odmala a pak ještě neználka)....a byl to nějaký díl s mimozešťanama...děsný...ještě, že to dvd má ocucaný a brzo poletí do koše :grinning:
4. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga,ver za aj ja cely ten cas rozmyslam co tam tak robi,ci neplace,alebo nerobi zle atak podobne,asi si musim zvyknut aj ja,je to ozaj iny pocit ako ked je u nasich alebo u deda,vtedy viem totalne vypnut lebno viem ze je ok,ale takto ked je v skolke este stale nad tym rozmyslam......

baby u nas je hnusne,prsi ,tak okolo 20 stupnov,bleee
4. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jste mě nahlodaly s tou školkou...my tu máme takové jedno zařízení, soukromé berou dětičky od 2 let není to klasická školka ale spíš takové centrum, v soukromém baráku se zahrádkou...sice stojí hodina 80,- Kč ale si říkám, že bych zkusila Dálu, aby tam chodil třeba jeden den v týdnu na dopo...no zkusím tam zavolat a domluvit se...potřebuju si už taky trochu dát oraz...sice to pro mě bude šílený jak už jsme psala výše, zvyknout si být bez drobka, ale asi je čas aby si trochu začal zvykat, než bude ještě hůř....
4. zář 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dragi jednou týdně na dopo to ti plně schvaluju.. Pro Dálu to bude aspon pomalý nenásilný zvykání na školku a být bez mamky,pro tebe trošičku odpočinek. I když jestli to bude jak v mém případě,tak si moc neodpočineš, vždycky ten volný čas využiješ na něco co je lepší bez dítěte,vyřizování, nějaká práce apod. Já si už právě ted naposledy řekla,že příště,jak budu mít děti v jesličkách,tak ten den celej konečně proflákám :grinning:

já jsem se nakonec vydala sama s dětmi do babycafé, doma s nima nebylo k vydržení. tak aspon nějaký zabavení,no..
4. zář 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarec, tak u zubare super, zadny kaz nemam, jen zubni kamen, uz jsem objednana na hygienu, takze super..ufff. jsem si oddechla.

cumime na Troju, chlastame a pohoda
4. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě učitelka říkala, že ty děti si fakt zvyknou, ale je třeba jim dát čas, někdy to trvá i měsíc.

Saku většinou je prej kritický třetí den, tak uvidíš, přeci jen jsou ty děti s náma denně a když je pak máme opustit ony mají prej strach, že už pro ně nepříjdeme a že jsme je opustili. Ale když fakt uvidí, že pro ně pravidelně příjdeme, tak ony si pak na to zvyknou. Mareček na mě prej dnes čekal po obědě a říkal, že už příjde maminka...takže pochopil, že jak popapá příjdu si pro něj :wink:

Já nepiju, od pondělka držím dietu a ta se jaksi neslučuje s vínečkem ani žádným alkoholem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranko,

Andrejko Mara to zmakne.

jdu udelat snidani
5. zář 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko! u nas je hnusne,prsi,kosa... :stuck_out_tongue_closed_eyes: fuj,neznasam jesen :frowning2: aj ked vlastne este je stale leto,nie?no kde je,kde? :confused:
5. zář 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saku, v pondeli zase bude dobre
5. zář 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady teda svítí sluníčko,ale je chladno a fouká,takže taky žádná sláva..

no,odpo máme program jasnej,rodinná oslava devadesátin,tak je mi to počasí stejně jedno. Hlavně aby zítra vyšlo,to jdem k přátelům opíkat i s klukama špekáčky :grinning:
5. zář 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,aj u nas uz svieti,ale fuci a je dost chladno teda
my tiez ideme poobede na oslavu,kikov dedo mal narodeniny,tak chcel grilovat pstruhov a tak,no co ja viem v takej kose,akoze ma taky altanok pod strechou,ale aj tak,mne sa grilovacka spaja s teplym vecerom....
5. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj,my jsme to taky měli mít venku ale raději jsme to přesunuli domů k našim :wink: tady šíleně vyfukuje, bylo by to o ničem :wink:
5. zář 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky!
Po dlouhé odmlce vás zdravím! Konečně je noťas opravený! Neměla jsem několik dní doma vůbec pc, te´d jsem objednávala trafo a takové ty věci, ale ode dneška už to vše končně funguje,jak má.
Já ve škole zatím v pohodě. Děcka jsou zatím celkem ok, uvidíme, jak se vybarví. Akorát máme pořád samé porady, tak je toho te´d docela hodně.
Malá ve školce zatím zvládá, i když se slzičkami. Teda spíš ráno, když ji tam vedu. jen co zmizím, tak je v pohodě, ale ráno se snaží mě mrška vydírat. naštěstí ředitelka je strašně fajn, hned mi pošle třeba smsw, že malá je v pohodě, že se nemusím bát. Od pondělka by tam už měla spávat, tak snad to nějak zvládneme. Jak říkám, v práci máme samé porady, takže už to nejde jen do dvanácti. Tento týden jsme se nějak prostřídali ve vyzvedávání, tak se to ještě dalo.

A co tady nového? Co vaše děti ve školce? A co jinak nového? Snad se dostnau k dočtění, ale mám toho teď tolik, že nevím, co dřív.
5. zář 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tAK jsem dočetla aspoň kousek a vidím, že Marco je na tom podobně jako Terka. Taky to ráno zkouší. Můžu vám říct, že ve středu jsem šla do práce s brekem, snažila jsem se uklidnit, ale bylo mi hrozně. Malá řvala, nechtěla se mě pustit, že půjde s maminkou. Ale jak říkám, pak dobré. Bohužel nám nic jiného nezbývá, do práce už chodit musím, takže si na to budeme muset zvyknout.
Jinak počítat moc nepočítáme, buď je jedna, nebo dvě. A co je víc, tak je taky dvě. Třeba kjdyž já začnu počítat a odříkávat, tak mě doplňuje a vyjmenuje to, ale sama říká na všechno množné číslo dvě.
A barvy vyjmenuje, ale nepřiřadí správně. Ale zatím nestresuju. Učitelka ve školce ji velice chválí, že na dva a půl je šikovná, tak snad to tak bude. :grinning:
5. zář 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek