• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Február - únor 2007

23. ledna 2013 
Krásné ránečko!!

Včera kafíčko super,trochu jsem se přejedla,ale jinak dobrý. :grinning:
Kristi - tak třeba se povede bucnout odpoledne :wink:

KLuc lehce pochrchlávaj oba, tak asi dnes zůstanem doma. Aby ještě neměli tu prasečí chřipku :confused: člověk to všude čte,prý to vypadá jako normoš nachlazení :confused:
4. lis 2009 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky se bojim. No my jdeme na tancovani, tak snad to nejak zvladneme...
4. lis 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko! My razíme ven, máme nějaké zařizování - jako vůbec semi tam nechce, páč dost fouká :confounded: Odpo přijede kamarádka z MK s chlapečkem, tak si prckové snad pohrajou :wink:
4. lis 2009 v 08:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak my nikam nesly, pak jsem na Miu sahla a ma 37,6, tak jsem skocila pro Nurofen a lezime.... :pensive:
4. lis 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! aj u nas dnes hnusne fuci,brr,a to som presla len do auta a z auta do obchodu :unamused:
kiko je od rana u deda,tak som si v klude navarila a asi za chvilu ponho pojdem,je od pol 7 hore :angry: sa uz asi nevyspim nikdyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :unamused:
a chystam sa dat kika zaockovat proti chripke asi buduci tyzden,no moc sa mi do toho nechce,potom ho tam zas tak lahko nedostanem do tej ordinacie...ale jak je v skolke uz je druhy krat chory,takze asi dam...
4. lis 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no že jsem nejela autem ... jsem přišla dom jak zmoklá slepice, přestože jsem si nasadila kapuci ... hrůza to počasí :angry:
4. lis 2009 v 11:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no,tak Mie je uz lepe, to jsem rada :slight_smile:
4. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani tak se nechte ockovat? My jsme letos vsichni ockovani jak na sezonni chripku tak i na H1N1

Rozdily mezi Nachlazenim a Praseci chripkou:

Nachlazeni vetsinou zacina s bolesti krku, ktera se vytrati behom jednoho nebo dvou dnu. Nasleduje ryma, ucpane dutiny spolu s kaslem (kasel 4-5 den) Horecka je velmi ridka u dopselich, ale deti muzou mit slabou horecku.

Pri nachlazeni je nejprve ridka ryma prvnich par dni, ktera se postupne stane tohou a tmavsi. Tmavy nosni sliz je normalni a vetsinou neznamena, ze je pritomna bakterialni infekce.

Vice nez 200 viru muze zpusobit nachlazeni.
Nachlazeni trva zhruba jeden tyden, behem prvnich 3 dni je clovek nakazlivy a mel by se vyhnout styku z jinymi lidmi.
Pokud se priznaky nezlepsi behem tydne mate pravdepodobne infekci a budou potreba antibiotika.

Chripka (praseci a sezonni)
At uz ma clovek praseci nebo sezonni chripku priznaky se zdaji byt velmi podobne. Priznaky chripky jsou vic silne nez u nachlazeni a objevuji se daleko rychleji. Tyto priznaky jsou: Bolesti krku, Horecka, Bolesti hlavy, Bolesti svalu, ucpany nos a kasel. Praseci chripka je take spojovana s prujmem a zvracenim.

Vetsina priznaku chripky se vylepsi behen 2-5 dnu, ale clovek se nejspis bude citit zeslably 1-2 tydny. Bezna komplikace chripky je zapal plic, hlavne u malych deti, starsich lidi a lidi s plicnimi nebo srdecnimi problemy.

Stejne jako u nachlazeni, chripkovi virus se dostane do tela sliznimi membranami nosu, oci nebo ust.
Jak poznate jestli mae chripku nebo nachlazeni?
Zmerte si teplotu, nachlazeni jen velmi zridka prekroci teplotu 38,4C.

Symptomy Nachlazeni Chripka
Horecka Obcas, velmi nizka Zvykla, 38-39C, muze byt vetsi u malych deti

Bolest hlavy Zridka Bezne

Boslt svalu, kosti Mirna Bezne, casto akutni

Unava, slabost Obcas Bezne, muze trvat 2-3 tydny

Extremni vycerpanost Nikdy Bezne, na zacatku nemoci

Ucpany nos Bezne Obcas

Kychani Obvykle Obcas

Bolest krku Bezne Obcas

Bolest hrudi, kasel Mirny, suchy kasel Bezny, muze byt akutny

Priznaky, pri kterych je treba okamzita lekarska pece:
Dospeli:
Akutni bolest hrudniku
Akutni bolest hlavy
Ztrata dechu
Zavrate
Zmatenost
Neustale zvraceni

Deti:
Tezkost dychani, nebo rychle prudke dychani
Namodralost kuze
Odmitani tekutin
Letargie a neschopnost normalne reagovat
Extremni podrazdenost a uzkost
Priznaky, ktere se zlepsovali a najednou se rychle zhorsi
Horecka s vyrazkou
4. lis 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kua to se mi to s tou tabulkou nepovedlo . .jak to smazu? Asi nijak ze :sweat_smile:
4. lis 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
peťo nevím s tím očkováním, zatím jsem o tom neuvažovala..

erik je zatím jen lehce nachlazenej ,bez teplot,když si lehne trošku pokuckává,je trochu zahleněnej,chřipka to asi určitě není,protože je celkem čiloučkej,žravej, v pohodě. akorát jsme doma,aby se to nerozběhlo do něčeho horšího..
4. lis 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas by ani neockovali, Dani....teda myslim, pac jich neni tolik tech vakcin....kdyz to podchytis, nic zavaznyho to snad neni
4. lis 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky!
Tak tady čtu příznaky prasečí chřipky a teda není mi z toho dobře. Zvláš´t když denně píšou, jak se to lbíží k nám,že. No a navíc malá dnešek strávila doma. Večer ji bolelo břicho a v noci zvracela. Nad ránem už měla průjem. naštěstí teda od dopoledne už nic, ale můžu vám říct, že tolik praček jsem v životě nevyprala. Jediné štěstí, že máme ve sklepě sušárnu. :unamused: Do práce jsem samozřejmě nešla. Zítra už jdu,m malá bude s naší mamkou. Ale vypadá zdravě. Pořád chce něco jíst, což samozřejmě nemůže, tak se vzteká. A dZřejmě to chytla ve školce, protože doktorka se hned ptala, jestli jsme z té a té školky, že už tam několik děcek ráno bylo.
Kristi,s tou mamkou je to fakt hrozné, snad by to fakt třeba změnil nějaký chlap. Láska dělá divy. Jinak fakt nevím. Každopádně držím palce.
4. lis 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reaguju ješt na minulé stránky.
Andrej, krevetky s těstovinama bych si teda dala. Za dnešek jsem snědla jen krupici, a to ve stoje potají, aby to malá nechtěla taky. Takže tak.
Dragu, v práci dobré, jsem až překvapená, že jsem do toho tak bez problémů vplula. Zatím se denně do práce těším, tak to je hlavní. :wink:
4. lis 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzi!
To snad Terezka nebude mit to praseci chripku, to by mela horecky a jen by lezela, kdyz je cila chce se ji jist a hrat tak bude v poho, nejspis to je jen takova nejaka strevni prehanka. Drzim palecky at je brzy zdrava jak ryba :slight_smile:
4. lis 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, ji by v takovym stavu zadnej chlap nechtel.... :unamused:
4. lis 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky neblbněte s prasečí chřipkou...pokud je člověk zdravej tak to zvládne jako normální chřipku...podle mě to je zase příliš nafouklý balon...o očkování neuvažuju...nechci...viz bližší zkoumání info o očkovacích vakcínách :(

jinak Dála smrká a kašle fest, v noci se dokonce probudil a kašlal až se zase pozvracel...ale byli jsme u té mudry a pravila, že teď toho lítá plno...
4. lis 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drago, souhlasim s tebou, si myslim, ze je potreba tu imunitu mit , kdyz se budeme proti vsemu ockovat, tak nakonec umrem na rymu :slight_smile:
4. lis 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi no právě, já jsem se teď hodně začetla do témat o očkování a nestačím se divit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já je taky nechci dávat očkovat. nevím jestli tu vznikl dojem,že jdu kluky dát očkovat proti chřipce..Taky si myslím,že je potřeba si vytvářet imunitu a nejsem zastánce zasekávání organismu různýma očkováníma. Ted chřipku nemaj určitě a jestli ji dostanou,stejně se nedozvíme jestli je prasečí nebo normální. Nafouklej balon to je. Na normální chřipku prý umírá větší počet lidí.

zuzi to je super,že tě práce těší a klape to. :slight_smile:
4. lis 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, my jsme na ockovani museli jit povinne :grinning: aaronova mamka je zdravotni sestra tak nam to vsem pichla.

Chripka zadna, ale uz tri dny chrchlam a je zazrak ze jsem se z tech hlenu jeste neudusila. Samule nic, energie ma az moc.

Ja tak nejak nevim co si o tech ockovanich myslet. Co se tyce praseci, tak si taky myslim, ze je to az moc prehnany, jedinej problem je ze je to novej virus a nikdo nema imunitu. Ale co je zajimavy je, ze na sezonni chripku trpi hlavne deti a stari lidi a na praseci je to od 5-30 (jestli si to dobre pamatuju, nekde jsem to cetla)
4. lis 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj maminy :slight_smile:
Jen se zase po čase hlásím, že je u nás vše OK. Občasmo čtu, ale nepísám, nepísám, potím se u scrapu a kalendářů...
Děti jsou fit, jen mě nejak dlouho píchalo v uchu a pořád to trochu zlobí. Tak jsem radši zašla na ušní, aby mi řekli, že to mám od krční páteře :fearful: Tak jsem nafasovala doporučení na ortopedii a případné rehabky. Když jsem tam volala, abych se objednala, tak jsem se musela smát, když jsem říkala "Mě k vám posílaj z ušního" :sweat_smile: :grinning: Jsou to věci, jak to všechno propojený :sunglasses:
Dragi, nedávno jsem tu také četla, jak si vzpomínala, jak jsi musela vstávat v noci k Dálovi na kojo. Já nevzpomínám, já tím žiju a popravdě budu ráda, až budu taky vzpomínat. Naše nová pediatrička je pro kojení do roka a jelikož to máme za nějaký měsíc a půl, tak už to dotáhnu :slight_smile:
Očkování proti chřipkám a prasečí chřipku neřeším...
Ahoj Peťulko, dlouho jsem tě tu neviděla :slight_smile: Zrovna říkali ve zprávách, že Slovensko má první obět prasečí chřipky a prý to byl roční chlapeček :cry: Tak nevím, s tím věkem. Myslela jsem, že je to stejné jako skoro u všechno, tj. ohrožení jsou hlavně jedinci s oslabenou imunitou :confused:
Marodům přeji, ať jsou brzy fit! Venku je to stejně na pytel, takže taky dost smrdíme doma :unamused: No, snad bude brzy přijatelněji, aspoň na malou prochajdu :sunglasses:
4. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beji deti ti krasne rostou! Moc hezke fotky :slight_smile:

S tim vekem tam psali, ze v pomeru sesonni/praseci, je to tak ze sezonni ma vic obeti malych deti a starsich a praseci zase od tech5-30. Ale to jsou statistiky, takze to zrovna moc presny asi nebude :pensive:
4. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránečko všem přeji!!

Den začal teda celkem divoce. Po sedmé tu zvonil jeden pán ze spoda, všechny nás vzbudil. Pak dorazil tchán, pohlídat mi na hcvilku kluky,abych mohla skočit se psem. Mezitím se Pepan počůral, nechápu proč, byla jsem s ním večer osobně a je vyčůranej a ještě Papan jak se ráno lekl toho zvonku tak hned po tom dostal záchvat (epileptickej). NO paráda. a na mobilu od manžela ještě z noci vysírací textovka (včera odjel a trošku jsme se chytli)..tak snad to nebude pokračovat dál.

zítra jdu na tu operaci,tak mám dneska celkem dost práce,musím jim tu navařit,hošanům :confounded:

beji ahoooj, radši přijď za náma než nějakej scrap :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zitra jdes,jo? tak at ti to dobre dopadne...

tady je krasny slunicko a my budem doma, pac MIa ma stale teplotu, chjooooo
5. lis 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!
beji,no ze sa ukazes :slight_smile: :wink: boze,maly ti snad uz aj beha :slight_smile: jak to leti,strasne rychlo...
dani,to ides s tou nohou zajtra? drzim palce,aby nebolelo :wink:
u nas tiez chaosia s tou chripkou,muz mi zas dal bojovu ulohu vykupit lekaren,on je taky stresman co sa tyka tychto veci...no,snad to fakt prehanaju len a plasia ludi,dokelu...
a inak keby vraj zverejnia statistiky kolko ludi umrie na normalnu chripku-len o tom sa nepise...
teraz cakam deda,ma prist pre kristiana,a ja si vybehnem troska po obchodoch este,ale je hnusne a aj prsi,tak az tak moc sa mi teda nechce..
5. lis 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj ženušky :slight_smile:
Dálovi se fest spustily smrkance, tak i odsává, on je dobrej, vezme si vysavač a odsaje sám....je to šikula, protože to co z něj leze by jen tak nevysmrkal, i když smrká ukázkově :grinning:

Dani tobě přeji ať to máš rychle za sebou a příjemnou rehabilitaci s klukánkama :sunglasses: neumím si to vůbec představit, že bych to s Dálou dala a ty máš draky dva...chudinka Pepánek :pensive:

Beji čus bus že se taky ukážeš, tuhle jsem na tebe vzpomínala...to tak letí Jindřich už je skoro král :grinning:
5. lis 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko!!

já to poobědový spinkání miluju :grinning: :pensive: :grinning:

mori dneska máme tvůj nescafé moučník, udělala jsem zase jinak tu polevu a vynikajícíííííííííííí!! zrovna si dávám u kafíčka :grinning:
5. lis 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mia uz je dobra, tak to asi bylo od tech zubu, fakt nevim....

v 17h mam schuzku s chuvou, tak jsem zvedava, zda si padneme do oka
5. lis 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani,ze dobre ranko!!! :grinning: sak uz je skoro tma :sweat_smile:
posli sem kusok mucnika,chutil by mi ku kavicke :slight_smile:

kristi,tak nech ti to dobre dopadne,poriadne ju vyspovedaj :sweat_smile:

a moje aktualne z dnesneho dna
http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=3498048&vReferer=
5. lis 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek