• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Február - únor 2007

23. ledna 2013 
boha jeho, mi se tak nechce veeeeeeeeeeen
27. led 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno!

kristi - mě se líbí jak maj v Tchibu ty věci do kuchyně - krásně barevný :dizzy_face:
27. led 2010 v 08:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako tady je furt -15 , by mě zajímalo kolik bylo v noci, když teď je ještě tolik

jinak vám musím napsat co Káju teď hrozně baví - hraní na prodávání :grinning: Dostala pod stromeček pokladnu, košík s potravinama, nějaké potraviny už i měla, a taky dětské penízky a každý den nakupujeme a prodáváme :grinning: K narozkám máme schovaný ještě jeden košík s jinýma potravinama, tak budem prodávat jak o život :grinning:
27. led 2010 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, jj...ja bych nutne potrebovala to fialovy prostirani,asi se tam dneska stavim, zda ho jeste maji :slight_smile:

Jo, Miu tu taky bavi, vcera prisla zaplatit nausnice atd, asi taky dostane pokladnu
27. led 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi - no jo, tobě tam parádně sedne :slight_smile: Mě se tam zamlouvaj ty hodiny, ale chybí mi tam vteřinovka :unamused: Celkově se mi tam toho líbí hodně, i to kytičkovaný, i když to bych si zrovna nekoupila :grinning: ale pěkný to je - takový jarní :wink:
27. led 2010 v 08:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u nás letí taky hra na nakupování a prodávání a taky na vaření, vaříme pořád :grinning: :grinning: Máme od Bino dřevěné ovoce a zeleninu, to se jim fakt moc líbí. A pořád taky chtějí cestovat v prádelním koši, vezmou si čepice (teda Jáje jí musím nasadit já, sama to neumí a Anička by jí u toho urvala hlavu :grinning:), sednou si za sebe a dělají mašinku nebo sanitku nebo autobus... :grinning: :grinning:

Holky co ta Lenka a malej, ví někdo něco nového???
27. led 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je dobrý no, teď mi volali ze školky z té druhé co tu je (tam jsme původně chtěli), že by nás vzali, když mi končí mateřská a pokud jdu do práce. tak jsem teda řekla, že už chodíme tady v Máchovce - ale nevadí tady to máme u nosu, přes silnici - koukáme na ni z okna :wink:
27. led 2010 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký den :slight_smile:

Dála od příštího týdne začíná ve školce spát...to bude masakr asi :slight_smile:

jinak kdybych nemusela do školky tak ven nos ani nevystrčím...

o Leni a Vikynkovi žádné zprávy...chjooo to je taky hrozný...mi je jich tak líto :pensive:

Dála pořád jezdí na kole (po bytě), přesouvá všechny krámy co má, na nakupování si taky hraje moc rád...a hlavně nevím vůbec co k narozkám asi nedostane nic jen tu žehličku :sunglasses:
27. led 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim,
my jsme zpet, doma bylo super, az na tu kosu, -20 fakt masakr... Tesila jsem se, jak prijedu skoro do leta, tady bylo totiz jeste vcera 10st, ale ochladilo se taky, dojeli jsme do cca 0st, plus studeny vitr, tak taky nic moc... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chudak Lea, jsme ji vzali poprve na lyze, tak v -17st statecne sjela 2x kopec ale pak uz toho mela plne kecky, vubec se ji nedivim. Pokracovat budem asi az pristi zimu.Ja jsem zkusila snowtubing a nikdy vice :grinning::stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

Dneska cele dopoledne vybaluju, peru, vsude bordel, znate to...Jsem si ted aspon zasedla ke kafi, ze si doctu co je noveho ...

Vidim, ze o Vikim nejsou zadne zpravicky, drzim moc palce Leni, snad uz je lip a budete brzy doma :pensive: Si vubec neumim predstavit co prozivate, to musi byt soky :pensive:

Ja to mam s rodicakem podobne jako Andrea. Vybrala jsem si sice 3letou variantu. Ale.. za necele dva roky mi prisel domu dopis, ze jelikoz jsem pred tehotenstvim nejakou dobu nepracovala, meni se mi vyplaceni davek od 22. mesice ditete tak, ze mi snizuji castku ze 7500 na nejakych cca 3800 a pochopila jsem to tak, ze mi to ted budou vyplacet az do 4 let, ale jiste to nevim, uvidime v dubnu, jestli jeste neco dojde ci ne. Jsem rada, ze mi vubec neco dali. Pro srovnani tady dostavame od zacatku pouhych 170e mesicne, takze 7500 bylo fakt super.

Lami, tobe drzim palce, verim, ze mimi dopadne :dizzy_face: a preju at je to pro zmenu kluk :wink:
27. led 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peto, uvidis ze az pojedete do cech, se ti Samuska vice rozmluvi. A beze stresu, neboj. Kdyz zjisti ze to s ceskyma detma jinak nejde, tak proste prejde do cestiny.
U nas, musim zaklepat, zatim ta dvojjazycnost funguje idealne. Se mnou a cechama jenom cesky, s tatinkem a frantikama jen francouzsky. Sem tam nam i preklada uz, to je prca.
Je teda trosku pozadu za svymi vrstevniky, mluvi min, jako kratsi vety, hur sklonuje a casuje, spoustu pismen neumi vyslovit, ale na to prdim... vsak je jeste mala, to prijde :wink:
27. led 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar ženy.

tak dnes jsem se zaregistrovala mezi nezaměstnané, Dobrý den! :grinning: :sunglasses:

Já jsem na to tchibo náhodou zrovna tedka koukala v bille. přijde mi to ale ve skutečnosti ne tak krásný (to barevný nádobí( jako na stránkách. Paradoxně jak vždycky tchibo má super pěkný a velice kvalitní věci, tak tady ty hrníčky a misky jsem měla v ruce a nepřipadaly mi nic moc. Dokonce na dvou hrncích ze tří byla vada, taková protlačenina, každej jinak tvarem a mají býtstejný, no.. Přemýšlela jsem o nich, ale zavrhla jsem to. Možná jsem měla jen pech na blbý kousky, co já vím. Přitom já jsem taková tchibomanka :grinning:

Luci - pozadu za vrstevníky? s mluvením jsou pozadu teda naši borci, u nás o skloňování, minulých časech, výslovnosti - nic moooc teda. já tomu říkám hatátitlá :grinning: Oni to maj prostě odposlouchaný jeden od druhýho, no..

Dneska prohlídka ve 3 letech:
barvy, obrázky, zrak, sluch, váží o kilo míň než u mé tchýně :grinning: ( bachaa, to ale znamená že i já má o kilo mííííň,cha chááá :grinning: ), u doktorky 14,2 E a 14,6 A, přitom Erik byl vždycky větší tlusťoch. ALýsek se asi víc rozežral :grinning: a měří rovnej metr.
Akorát nám nešlo vůbec koukání jedním okem a poslouchání jedním uchem, to musíme natrénovat a za čtvrt roku nebo před létem znovu zkusíme.
27. led 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám děti ještě u mamky, tak honem do postele, vypiju si grepový pivo, přečtu jednu kapitolu a hajííííí :pensive:
27. led 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!
dani,tak uz si nezamestnana? :sweat_smile: chalani su teda borci,ze meter!!!ja teda netusim,uz som davno nemerala-ale asi tiez tak nejak to bude veru aj u nas
zatial spia obidvaja,ludia pokroooook-kiko vyliezol z postele po hodke a isiel sa vycikat a isiel spat dalej-takze kooonecne to neskonci v posteli dneska dufam...snazim sa mu zrusit tu spaciu plienku-takze cez obed mu je nedavam uz a hadajte ako sa nam dari? 8 krat isiel bez-a 8krat sa docmochtal :grinning: :grinning:
tak ale dneska to vidm nadejne teda,som mu slubila ze ked sa nepocika tak mu kupim navlecky so spongbobom-to u nas fici strasne teraz-tak zeby si vstupil do svedomia? :sweat_smile:
jako uz ma nebavi kady den prat paplon,plachtu aj navlecky ze ano... :angry:
27. led 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem doma, vcelku znicena teda. :slight_smile: vecer zehleni fuuuuj
27. led 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danco,

tak tedy pozadu za "nekterymi" vrtstevniky :grinning: My mame v cesku asi stesti na same male kamarady, kteri uz snad od kocarku recituji basnicky a vypraveji pohadky atd, tak to u Ley zatim velmi nehrozi :slight_smile: Ale jak rikam, neresim, vzdyt je fakt jeste mala a navic ma ty jazyky dva.

Jinak co se mereni, vazeni tyce, to nase monstrum melo metr a 16kg uz nekdy v prosinci, tak jsem zvedava, co bude mit ve 3 letech :sweat_smile:

A gratuluji k novemu statusu "nezamestnana" :slight_smile:))

Saku, co to jsou ty navlecky?

Silham hlady, jsem se v cesku zas tak rozezrala, to je konec, mam bachor ze vypadam jak v 5. mesici.... tak se musim hodit trosku na dietu, chjo, to je furt dokola... Ja bych tak chtela zrat a zrat a vubec nepribirat :grinning:
27. led 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
pockam,az premeri nasi, doma ma cca 13,2 kg a 92 cm. S usima a ocima to jsem teda zvedava, to bude fakt sranda.

Luci, to mi povidej, ja mam pred MS a sezrala bych vsechno
27. led 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci - "monstrum", se tu chechtám, super výraz :grinning: bude to kus baby, no! jako já! :grinning: :grinning: já jsem taky monstrum :grinning: :sunglasses:

hele s tím mluvením je to asi fakt u každýho dítěte jinak. já viděla už lepší,mnohem lepší, než jsou kluci, ale i děti co mluví úplně stejně. trágu z toho dělat nebudu. mluvím na ně česky, ne jak na ufony, tak to snad pochytí, ne?? :grinning: :sunglasses: :grinning:

no nic, jedu pro pacholíčky. se mi ani nechce, mám tu práce jak na lesy, akorát jsem si hodku dáchla a mýti už vypisuje, at přijedu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem o viku sama domaaaaaaaaa, k tomu v patek mam hlidani,takze razime ven s devcaty a v sobotu si to asi zopaknu, kdypak se mi to zase povede, ze?
27. led 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No luci Samca anglicky vali cely vety, ale cesky dokupy vetu neda. To spis tak treba neco rika anglicky a mrskne tam par ceskych slov :slight_smile:

Jo a ja uz taky mluvim jak tatar, dnes rano ji rikam: Put (dej) to zpatky in a drawer (do supliku)
jsem se musela sama sobe smat :grinning:

jinak mi porad resime co a jak s lekarem pro Samcu, to pojisteni co ma plati jen v illinois, takze tady nemuzu sehnat lekare. Mike to bude muset resit. Jo a nechal ji udelat zivotni pojistku na $20 000 ... tak jsem z toho takova spatna
27. led 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vy to zdravotnictvi mate fakt na hovno, to je desny. Zlate tady tohleto
27. led 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo kristi, nenadelas nic. :unamused:
27. led 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mas pravdu, tak preju, at doktora najdete. Jinak Mia umi lehce anglicky, zpiva se mnou pisnicky :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, hlavne ze Samca rozumi. Vy asi doma mluvite hlavne anglicky, ze?
Ja na Leu prave mluvim od mala vyhradne cesky, takze zatim (klepy klep na drevo) nam to takhle funguje.

Kdyz jedeme do cech, me uplne serou ti chytrolini, co se ji vzdycky na neco zeptaji, ona treba hned neodpovi, a hned "no jo, ty mluvis jen francouzsky, co?" nebo "ty nam asi cesky nerozumis" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S muzem mluvi Lea zas jen francouzsky, a ten me pro zmenu vytaci, ze ji casto vubec nerozumi... Ona proste jeste nektere pismenka nevyslovi poradne, To bych fakt vyletela z kuze, ona mu neco rekne, pekne francouzsky, a on na me "co to rikala?" :rolling_eyes: Abych jim snad delala prekladatele z fr do fr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nekdy min. tyden jsem poslouchala na Radiozurnalu reportaz o tom, jak ucej deti matiku v prvni tride anglicky i cesky najednou, ze si to decka fakt zapamtuji. Bylo to nekde v Liberci a fakt super, proste tam byla naka Americanka, co jimt o vstipovala anglicky a pak normal ceska ucitelka. Stridaly se a deti fakt chapaly
27. led 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, v tomhle veku si fakt zapamatuji vsecko...Kez by mi slo uceni taky tak jednoduse :grinning:

Ja bych chtela Leu zacit ucit anglicky, jen nevim jak, teda hlavne kdy mam zacit, tady to maji ve skole az nekdy na druhym stupni, zadne kurzy pro deti neexistuji....ja jsem myslela tak od 3-4 let by to uz bylo dobry...
27. led 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
si myslim,ze cim driv, tim lip jim to leze do hlavy. Ale ono u vas to asi nebude nic moc chtenyho, co?
27. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak Anča má cca 13,5 kg, s měřením počkám na dr....a kecá neskutečně, lidi co já bych dala za to, kdyby tu hubu občas zavřela :grinning: :grinning: Umí už zazpívat asi deset písniček úplně komplet bez chyby, další s chybama (jakože nerozumí některým slovům, tak je vynechá nebo něčím nahradí....) totéž básničky, má velkou knížku s básničkama a už jen říká dle těch obrázků....tuhle říkala manželovi i hody hody doprovody, tak se chechtal....ale je to výhoda, hodně mluví na Johanku, tak ta už skvěle rozumí. Ale zas je líná jak veš! Teda Anička, Johanka je šílenej drak :slight_smile: Prostě každý dítě je úplně jiný....
27. led 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky teda tak nevím co pan Dalimil předvede na prohlídce, barvy fláká, tvary jako aby na dálku poznal kolečko, čtvereček apod. to vůbec nechápu co jako bude plodit a poslouchat jedním uchem umí od mala (myslím tím, že dělá že poslouchá a pak to stejně neudělá :slight_smile:))
váží něco mezi 13,7-14,0 kg podle toho co zrovna sní...takže ho asi nafutruju před tím, než tam půjdeme :grinning: kolik měří nevím, protože chvilku nepostojí...

jinak mele pořád, hlava mi z něj třeští, rád zpívá a tančí...ale ta výslovnost...někdy mi připomíná vitnamce...úplně stejný přízvuk...hlavně u věty...To nevadí, to je dobrý...jo a včera mi frajírek řekl Klídek... :grinning:
27. led 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Anča barvy v pohodě, ale ty tvary to teda taky nevím, to jste mě dobře navnadily, musím zkusit, jestli to pozná :grinning: :grinning: :grinning: Teď tady likvidujou tatínka a já mám chvíli haváááááááájjjjj!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci - co to je snowtubing ? :sweat_smile:

dani - grepový pivo to existuje jo :confused: Jsem dnes nějak mimo děvčátka

No já jsem taky zvědavá co předvedem na 3-leté prohlídce :grinning: jako třeba barvy říkáme žlutá jako sluníčko, zelená jako tráva apod. :grinning: tvary pozná jak kdy, asi podle nálady :grinning: básničku či písničku fakt nedá, se nedivím, když se rozmluvila teprve před 2 měsíci :grinning:
No ale jako fakt to nehrotim, určo se toho teď spoustu doučí i ve školce :wink:
27. led 2010 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek