• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Február - únor 2007

23. ledna 2013 
krásný prvomájový večer :slight_smile: hodně lásky a radosti :slight_smile:

my na čarodějnicích byli ...nejdřív jsme si opekli buřtíka na malým ohýnku a pak zapálili obrovskou vatru a nahoře na ní uvázanou čarodějnici...Dála kulil oči :slight_smile: pak z toho nemohl usnout a dneska chtěl zase pálit báby :slight_smile:) zapomněla jsem foťák doma (klasika) takže bez dokumentace...
1. kvě 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme meli super den, fakt krasa. Krest, zradylko, odpo lehce spanek a pak jeste na Petrin, na nakup a ted uz jen vinecko a oblozenej talirek :slight_smile:

my fotky z Carodek mame, jsou v albu
1. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nekoukate na Ct2? Davaji tam divadelne zpracovany Pribehy obycejneho silenstvi
1. kvě 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hezký večer :slight_smile:
Luci, díky za tip na nůžky :wink: Bohužel do Ikey pojedeme až kdoví kdy, tak jsem koupila takové menší a jak jsem zjistila, tak už umí stříhat docela dobře. Asi jí to naučili v tom Klubu. Dost se jim tam věnují. Marky si vždy přinese nejaký pěkný výtvor, už nevím, kam to dávat. Z každýho výtvoru mám radost :dizzy_face: Má to všude v pokojíku a vymalovaných obrázků mám plnou lednici, resp. ty dvírka. Snad mi rozumíte
:grinning:
Mori, moc hezká fotka :dizzy_face: O foťáku jsem uvažovala už loni, ale mají toho tolik, že jsme upřednostnili jiné věci a ještě máme dost nevybalených dárků zpět ve skříni... Letos asi moc neutratíme, spíš si uděláme místo ve skříni :sweat_smile: Teplo bylo festovní. Jsem ráda, že mám "zimní" děti a pupendo mi nevyšlo na léto. Mori, Tobě moc držím palce a hlavně přeju, ať nejsou takový vedráče :confounded:
Jééé, já bych spala taky furt a opravdu nejsem těhu :sweat_smile: Fakt mívám přes den drsný krizovky, kdy nesmím sedět nebo bych vytuhla.
Lami jsem potkala ve čtvrtek, když jsem šla k doktorovi. Musím teda písnout, že vypadá naprosto skvěle, štíhlá jak nit (břich žádný - jen taková plošinka, ale těhu gatě nosí :sunglasses: Holky jsou obě princezny, tak jí držím palce, ať jim vyjde princ :slight_smile:
Saku, kočárek Lami se nenašel, ptala jsem se jí...
Já teď taky hodila nohy hore, ale měla bych uklízet. Tuze se mi nechce a jelikož mi ten bordel neuteče, přemluvím se zítra, snad :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. kvě 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodky byli fajn :slight_smile: děti dostaly od hasičů buřtíka s chlebem a pitíčko, Kája chtěla opéct, ale jíst nechtěla :sweat_smile: tak jsem si dala já :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Domů přišla unavená, že během 5 min. usnula :wink:

Včera jsme si udělali výlet do Liberce do Dopravního podniku, byl den otevřených dveří - hrady na skákání a další blbosti, histrockým busem jsme se svezli i do Vratislavic do Automuzea (to chtěl samo tatínek ), pak já zas chtěla na výstavu "Už nejdu do Ještědu" (bývalý obchodní dům na fotkách) a Kájuška chtěla hranolky, tak jsme nakonec zašli do KFC :grinning:

Dnes šel taťka pracovat, tak tu jsme samy. Já ráno vyžehlila, vyprala a k obědu udělala smažák. Kájuša šla teď spát :wink:
A hodila jsem na Rajče fotky BŘEZEN, DUBEN a včerejší výlet http://maarsel.rajce.idnes.cz/
2. kvě 2010 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyvoj reci triletaka

Uvod

Ve trech letech dite ovlada zhruba 1000 slov.

Pokud dite po tretim roce neumi dat dohromady ani jednoduchou vetu, lze uz uvazovat o opozdenem vyvoji reci.

Uz dokaze rici i vetu, ve ktere je vice nez jedno sloveso. Napriklad misto "Ja chci dzus." uz umi rict "Ja chci dzus co pijes." Stale dela cetne gramaticke chyby, jako napr. "modra les". Casto si vymysli sve vlastni varianty slov nebo je komoli, napr. misto "cokolada" rekne "kokodala" a podobne.

Umi dat dohromady vety s "a", "ale", "nebo"

Umi rict, jak se jmenuje, kolik mu je a jestli je chlapecek nebo holcicka. Casto o sobe jeste mluvi ve treti osobe a teprve se uci uzivat zajmeno "ja".

Kolem tretiho roku ditete se rec dostava na dalsi uroven, jedna se o tzv. stadium logickych pojmu. Dite uz dokaze spojit slovo s konkretni predstavou a neopakuje rikanky, aniz by vedelo, co znamenaji. Chce vsemu rozumet. A tak se dostane ke slovu vysvetlovani. Co je to krejcar na tabacek? pta se batole. Protoze sice umi odrikat basnicku, ale ted teprve prichazi chvile na to, spravne ji pochopit a porozumet ji. A nastava obdobi Proc? Jak to? Co to je?

Rec ditete prochazi kritickym obdobim. Sice uz zna velke mnozstvi slov, ale casto je jeste neumi vyslovit. Rychleji tedy mysli, nez je schopne se vyjadrit. Diky tomu dite muze zacit zadrhavat. Nemusi to nutne znamenat, ze dite bude koktat. Presto je potreba tomu venovat pozornost a pripadne se poradit s pediatrem ci logopedem.

Tip pro vas

Kazdy den si s ditetem ctete v obrazkovych knizkach. Pri tom nechte dite pojmenovavat jednotlive veci na obrazku. Chvalte ho a opakujte pojmy po nem se spravnou vyslovnosti.

Pro bezchybne mluveni je dulezite umet dobre ovladat svuj dech. Jak v tom diteti pomoci? Treba tim, ze mu koupite uplne obycejny bublifuk a naucite ho foukat bubliny. Take mu muzete dat brcko a nechat ho ve vane foukat do peny. Na papir muzete nalit trochu barvy. Dejte diteti brcko a nechte ho barvu rozfoukat po papire.

Male deti se nejlepe uci opakovanim. Nase babicky vedely, co delaji, kdyz s nami zpivali jednoduche pisnicky nebo nas ucily rikadla. Oboji diteti pomuze lepe vnimat hlas a rytmus reci.

Knizni tip

Cviceni pro rozvoj reci, Charlotta Lynch, Julia Kidd, Portal

Brousek pro tvuj jazycek, Frantisek Kabele, Albatros

Moudra slova

Hodne mluvit a hodne rict neni totez.
Sofokles(recky dramatik a politik, 5. stoleti pr. Kr.)
3. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus baby, jen jsem zkopčila, co mi přišlo z Rodinky a zase valím :grinning:, později písnu...
3. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, ja nejak nestiham, dneska na pracaku a cely den jsem tu mela mamku a tetu, takze jsme si to fajnove uzily a byla sranda. Jsem ale pekne znavena z toho :unamused: jeste musim uvarit a jinak se na to muzu pekne vyprdnout a hodlam se jen a jen valet
3. kvě 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,ja akosi nestiham,minuly tyzen ,ked bolo krasne sme behlai po vonku,aj vcera sme stravili den v zoo a boli sme na detskej zeleznici a predvcerom na chate,som si posadila nejaku zeleninku na leto a dnes rano maly vstane a je chory,rano len hrdlo a sople a teraz mu stupa aj horucka,uz ma cez 38 a navyse cely dne lezi,co u neho nie je inac normalne :frowning2: :frowning2: :frowning2: a aj pozasie je dnes o nicom a navyse aj mna akosi boli hrdlo :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: amusim vas docitat len nevim kedy :astonished:
3. kvě 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Andrej dik za novinky z rodinky, teda 1000 slov se mi zda nejak moc, ale jinak jsme v norme :slight_smile:
Lenrie, tak at se maly brzy uzdravi!

Ja jsem dneska mela doma dve deti na hlidani, plus Leu, pac byla ve skolce jen dopoledne, a reknu vam, jsem si oddechla, kdyz ty dve odesly, a zustala mi doma jen moje :sweat_smile: No asi ze me nikdy nebude 3detna matka, to se fakt clovek nezastavi :sweat_smile:
3. kvě 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Luci, to je narez, to ja bych asi nedala :wink:
3. kvě 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hezký večer :slight_smile:
Oooh, já bych si dala buřtíka, řádně opečenýho karcinogena :sweat_smile: Už dlouuuho jsem neměla...
Andrej, díky za zkopčení, mně to nechodí a ráda si to tu počtu. Zrovna jsem min. týden zjistila, že Marky začala používat "já." Její mluva se lepší, ale jestli dá tisíc slov to teda taky nevim :confused: Věty dohromady dává, ale špatně artikuluje. Když jí opravuju, tak se vzteká a z pricipu už to nezopakuje... Neumí L, R, Ř, zaměňuje "M" za "N" ap. Tak uvidíme časem. Jinak to logopedie jistí.
Lenrie, my měli doma zánět průdušek - já a děti, všichni na ATB. Opruz strašný... držím palce, ať se toho brzy zbavíte! :wink:
Luci, já taky hlídala tři děti a moc rozdíl mezi dvěma a třema nepozoruju. Byl to ale jen jeden den. Mezi moje děti přibyl jeden dvouleťáček :sunglasses: Byli věkově jak schody, jedna-dvě-tři :grinning: Hráli si i spolu, i když samozřejmě nastaly momenty, že všichni chtěli jen tu jednu hračku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: Nicméně u nás zůstane u těch dvou dětí, i když muž zajásal, když zjistil, že se nám do ložnice vejde cestovní postýlka! Prý aspoň nebudeme muset měnit naší novou postel na to třetí dítko! On je takový vtipálek, ha ha :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký večer...

marůdkovi přejeme ať je brzo fit a mamince taktéž :slight_smile:

Kristi tys už zase byla na pracáku?

Beji tak to třetí dítko bude stačit jen hlídací :sunglasses:
3. kvě 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beji, ja je dneska mela taky tak, vek 1-2-3, co se hrani tyce, pohoda, ale okolo obeda, a hlavne pak ulozeni k spanku po obede trochu mazec :slight_smile:) Nektere dny budu mit nastesti o toho maleho chlapecka min a o jednu starsi holcicku vic, takze budou 3 holky ve veku 2-3-4 roky, to by mel byt klidek, se uplne tesim :slight_smile:))

Beji, nekecej, takze budete nasledovat Lami :grinning:

Ja jsem vzdycky chtela 3 deti, no ale ted nevim :sweat_smile: Hlavne jeste ani nemam druhe, ze? :wink:
3. kvě 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Třetí dítko je "problém" z více stran, např. větší auto, tj. další náklady a do budoucna totéž a samozřejmě s věkem budou náklady narůstat. Takže i z finančních důvodů třetí dítko neplánujeme, beru HA. Jak jsem už někdy psala "Nikdy neříkej nikdy, tak neříkám." Ale když už by čistě hypoteticky bylo, tak s největší pravděpodobností neplánované :wink:
3. kvě 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vím já, co bude... Teď ne a opravdu to ani do budoucna nevidím. Už tak budu doma dost dlouho, blbnu, fakt mi narůstají tiky na těšení se do práce :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nemusím ani psát, že se dvěma příjmama, to bude hned finančně lepší :slight_smile: Je prostě více důvodů proti než pro.
3. kvě 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby, tak jsem zde jak jsem slíbila. Dneska jsem byla školení ohledně povinného ručení, které jsem teda začla dělat a jak jsem se vrátila domů, Mára měl předek totál ostříhaný, takže nezbylo nic jiného, než vzít strojek a celé mu to sjet. A to už byl takový frajer, s takovým hárošem, no nic, aspoň to bude mít na léto odvzdušněné :grinning:

Jinak letíme příští pátek na 4 dny do It., tak už se moc těším. Béji na tebe myslím s těma páskama, konečně je snad pro manžu dovezu :grinning:

S těmi slovíčky to taky nevidím na 1000, nicméně se dobře rozkecal a když říká, že něco udělal nebo chce udělat říká "já Marco". Jinak myslím zvládá docela vše :wink:

Lenrie ať se malý brzy uzdraví, ještě že není pařák, to by bylo horší sedět doma, ale v takovém počasí to moc nevadí.
3. kvě 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
nevim co se u nas dnes stalo, jsem vzhuru od 6 hodin, Lea od 7h, to je dost nevidane, normalne budik zvoni az kolem 8 a jeste mame problem vstat. Je to ale vyhoda, clovek stihne veci, skoda ze takhle nevstavam denne :grinning:

Andrej, a v tom vlasovym salonu uz nedelas? :wink: Marecek je ale teda krasavec i bez vlasku.

S temi 1000 slovicky, rekla bych ze by je mohla znat, ale ze by je pouzivala, to urcite ne.

No, dopiju kafe a jdu se chystat, vezu Leu do skolky a prijede mi "nahradni" dite na hlidani :slight_smile:
4. kvě 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobreeeeeeeee, dam kaficko a nic. Dneska jdu na vypalovani bradavic, snad to nebude tak bolet, jako to ucho
4. kvě 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejko to máš dobrý, že se Mára ostříhal...mě se líbí víc krátkovlasatej...ale co udělal Dála, nedávno jsme byli na návštěvě u kamarádky, která si zakládá na růstu vlásků jejího synka ...má je jak Ivánek...a co se nestalo...Dála vzal můžky a milého chlapečka ostříhal...kámošku málem trefil šlak :slight_smile: mě taky ale přiznám se, že mi to přišlo vtipný...teda až na to, když jsem si představila co mu těma nůžkama mohl způsobit...jo a k mluvě...myslím si, že i těch 1000 slov jo, vždy´t se počítá téměř všechno...ale přehazuje ty souhlásky :slight_smile: někdy to je legrační a říká Já ale i Dála...takže tak napůl :grinning:

jinak všem krásný den :slight_smile:
4. kvě 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase rika infinitiva napr. ja jdu se schovat atd. Ale rozkecala se krasne, nekdy me fakt prekvapi
4. kvě 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drago, jinak jsem opet byla na UP a jdu zase 3.6 :astonished:
4. kvě 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja se docela tesim na dobu, kdy bude mit Lea ve francouzstine vetsi slovni zasobu jak ja, anebo az me zacne opravovat :grinning: Musim s ni trosku dopilovat gramatiku, az bude chodit do skoly :sweat_smile:
4. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

Luci vlásky dělám, ale je to spíš nárazové, není to denně. Se to teprve rozjiždí :wink: . Ale dělám havarijka a povinné, nejlevnější na trhu, a to jako fakt. Většina pojišťoven uvádí, že mají nejlevnější, ale na naše ceny se nikdy žádná nedostane. Takže mám docela dost klientů, i když za to není moc peněz, ale každá korunka dobrá. Takže dámy, kdybyste měla některá zájem, zařídím vše :wink: Pošlu ceníky pro porovnání, vypovím vám stávající smlouvy a udělám vám komplet servis :grinning:

Draguš tak to já bych byla asi taky na nervy být tou maminou :grinning: , mě fakt málem jeblo když jsem to včera viděla, ale nic, aspoň se nebude v létě tak potit :slight_smile:
4. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec při úterku :grinning: Já byla od neděle bez netu, ale dnes už to je OK :wink:

Kájuša včera i dnes ve školce chrní, chtěla sama od sebe, tak je to fajn :dizzy_face:
Zítra ráno v 6 h jsem objednaná na cukr, už teď z toho mám hrůzu jak to do 8 h bez jídla a pití zvládnu :confused: :astonished:
Dnes jsem dopo skákla do práce s lístkem na peníze, nakoupit a teď dodělávám krůtí guláš s houbama s kolínka k tomu :dizzy_face:

Jinak vám povim, že to mimi co nosím, je pěknej divoch - poslední týden kope imrvére :grinning: no včera snad celý den s menšíma přestávkama a v noci taky :grinning: Jako u Káji tak časté kopání nepamatuju, ta chrápala už v bříšku :grinning: Se asi máme na co těšit s tímhle prckem :grinning:

luci - to je mazec takhle 3 dítka :astonished: :grinning:

mi dnes dorazila pro mimi postýlka a spirála na postýlku :grinning:
4. kvě 2010 ve 12:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek vespolek!!

andrejko kde máš fotku ostříhanýho Máry? v albu jsem nic nenašla.. možná na fg, tamjsem ještě nebyla..
Já jsem dneska taky byla dát kluky ostříhat, byli hrozně zarostlí, krásně jim to prospělo. Nemůžu si pomoct, mně se kluci (tím myslím všeobecně, ne jen ti moji) líbí s krátkýma vláskama.. Zrovna dneska jdeme ospoledne ke kamarádce, ta si taky zakládá na vlasech svýho dvou a půl letýho synka, kterej vypadá jak holka. ještě ho ani jednou neostříhala, jen mu zastřihává ofinu, aby vůbec viděl na svět. děsný. Draguško-půjč mi Dálu, já ho tam vezmu na návštěvu :grinning: :sunglasses:

Luci - jsi fakt dobrá, že to zvládáš, ty 3 děti. Jako u nás doma by se taky třetí děcko v pohodě ztratilo.. Ale jak ty píšeš, takhle malý mimo a každý rok od sebe, to má asi každý jinak jídlo a jinak spaní, ne? No jen aby tě to neodradilo od dalšího vlastního mimina. Už máte domeček, tak je na čase, neee???? :grinning: :grinning:
4. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, aspon se nebudete nudit :slight_smile: :slight_smile:

ja si nechala vypalit bradavici a jako to kua dost boli, az jsem zapomnela, jak to osetrovat? nevite nekdo?
4. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mori, tak mozna to bude maly fotbalista, ne? :slight_smile: V 6 rano to mas jeste dobry, ja si vzpominam, ze jsem byla objednana asi na 9, to bylo krute vydrzet do 11h. No ale humus, tak drzim palce, at to mas uz za sebou.

Ja dneska varila spagety carbonara, a pripravuju se pomalu, co budu varit a chystat zitra, pac mam na vecer pozvanych 7 kolegyn :wink: Kazda teda neco malyho prinese, tak to bude jen takovy bufet.
4. kvě 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis, to je tak bozi si nekdy chrupnout po obede, ach :slight_smile:
4. kvě 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
no aj nejak nestiham tohoto kona uz,mala spi pomenej,vonku sme skoro stale,mame dvoch marodov,kiko kasle a mala je zahlienena ze az,ale uz je lepsie konecne...
andrej tak 1000 slov,joooo????tak to ja mam pocit ze kiko vie viac jak ja uz :grinning: vkuse mele a teda ze ma az hlava z neho boli a mame teraz to super obdobie "preco"? a preco to a preco a preco a preco a ako sa to vyraba a hento sa ako vyraba-jako fakt uz niekedy ani neviem co mu mam odpovedat,lebo tie jeho otazky fakt nemaju konca...
a take tie hlody ze:napr minule u nasich:
babkaaaa,pohojdaj ma na nohe
nemozem kiko
a preco
lebo ma boli nozicka
a preco
lebo som si ju buchla
a preco
lebo som nedavala pozor
minuta ticha a
"tak ti treba" !!
:grinning: :grinning: