Február - únor 2007

Tak tu máme sedmičku a doufám, že bude pro všechny šťastná x-)
kristi
2. dub 2009
je vybornej, fakt
mori
2. dub 2009
kristi - tak to vypadá dobře. Já tedy vlašáky nemusím, tak bych dala lískový 😉
akcul
2. dub 2009
Tak my jsme zpátky z obchodu. Sluníčko tam teda svítí nádherně, ale ten fičák.... :-| Jsem měla chvilkama strach, že mi to Naty odfoukne i s motorkou. 😃
daniellka
2. dub 2009
Krásné prosluněné ránečko!!
to je kráááása!!!! berem plavky a jedem na koupák!! 😃

já vás poslední obou nějak moc nestíhám..včera fofry celej den o krok pozadu,furt jsem něco doháněla,s dětmi na motorce,pak u mé mamky,večer kafe s kamarádkama,dobře jsme pokvákaly 🙂

dneska je úplně ukázkový počásko, ale já dnes budu lítat jako hadr na holi. něco s manžýou zařizujem,tak mám dnes 3 jakýsi vyřízení,hus,nesnáším to. snad se odpo dostanu ven s klukama,jestli nebudu uplně vyřízená
andrea73
2. dub 2009
Nazdár bazár 🙂

Teď jsme něja často na druhé stránce 😎 ....my pořád horečkujeme, včera to vypadalo nadějně, měl horečku jen odpoledne. Nicméně v noci v 1 jsem mu dávala Nurofen čípek, krásně mu do půl hoďky srazil horečku a stejně se mi vzbudil ráno opět s horečkou :-| .Dnes už by muměly zabírat ATB, snad už bude lépe. Ale přidal se mu ještě kašel takže paráda ]-( Tady je úplně nádherně, já su tak nasratá, že trčíme doma :-S
andrea73
2. dub 2009
Tohle mi dnes přišlo z rodinky:

Jestlize bylo dite dosud trochu baculate, nyni muzete cekat vetsi zmeny i v jeho proporcich. Zacne byt cim dal stihlejsi. Jeho hlava roste pomaleji zatimco koncetiny a trup se prodluzuji a tim se pomer jednotlivych casti tela vic pripodobnuje proporcim dospelych. Kdyz dite prekroci vekovou hranici dvou let, doporucuje se postupne snizovat podil tuku v jeho strave na mene nez 30% denniho prijmu kalorii. Muzete zacit diteti nabizet nizkotucne mleko a syry a take vice celozrnneho peciva, fazoli, ovoce a zeleniny.

Vas zivot s ditetem

Velkou radost mu dela behani a skakani. Umi kopat cilene mic a dobre s nim hazet. Do schodu i ze schodu jiz chodi zcela samo, samozrejme s pridrzovanim se zabradli.

Take postavi vysokou vez z vice bloku. Uz se docela dobre zabavite pri prohlizeni knizek, protoze dite vam bude schopne samo ukazovat na pozadani obrazky a pojmenovavat je.

Dokonce se pomalu muzete setkavat s jeho smlouvavym postojem, kdyz se jde spat. S postupnym rozvojem reci je vase souziti s ditetem mnohem snazsi. Uz nemusite odhadovat co mu asi schazi nebo co chce, dokaze vam to dobre rici, nebo naznacit. Take se mu zlepsuje pamet, takze vam s postupem casu bude umet vecer sdelit, co melo k obedu, nebo jake zviratko dnes odpoledne videlo na ulici.

Tim, ze si dite samo umi vylezt do sve autosedacky vam mnohdy usnadni praci a urychli vas spolecny odjezd.

Tip pro vas

Micky a balonky se stavaji pro dite cim dal zajimavejsi hrackou. Take se s nimi nauci mnoho veci. Krome toho, ze dite umi dobre a orientovane hazet, se mu obcas podari i mic chytit. Rozestavte mu po pokojicku nekolik kosu nebo krabic, kam se muze ucit trefovat. Bude si tak dale zlepsovat koordinaci rukou.
andrea73
2. dub 2009
dívaly jste se včera na fotbal? Tý jo my už nejsme schopní se ani dostat ze skupiny...tý jo to bylo maso. A co říkáte na to moderování Slováka a Čecha dohromady? Mně se to líbilo, bylo to takové zpestření...
pitrska
2. dub 2009
Cusik holky
tak venku nadhera a my mame 40 takze doma doma a zase jen doma :-| a este k tomu samy tata je zase na fotbale
mori
2. dub 2009
pitrska - ježiš takovu teplotu jo :-o tak ať je Vikince brzo líp ... posíláme uzdravovací pusinku x-)

andrej - i Marečkovi uzdravovacího hubánka posíláme 🙂 ať můžete brzo ven x-)
akcul
2. dub 2009
Tak Naty právě zdlábla plnej talířek bramboračky a pak ještě 1,5 knedlíku s játrovou omáčkou. =-) No já ji nepoznávám, tohle snad není moje dítě. :-N 😃

V sobotu nás čeká první letošní grilovačka. :-p Můj taťka měl včera narozeniny, tak budem trošku slavit. 🙂

Andry, Pitrsko,
přejeme brzké uzdraveníčko! 😉

U nás fotbálek sleduje jen manžel, to je starej fotbalista. :-N Já jsem si včera radši vlezla do postele s knížkou. Mám novou - Máme se téměř báječně.
andrea73
2. dub 2009
Pitrs to je mi líto, je to hrůza, že děti mají takové teploty...my taky když jsme nemocní, máme většinou kolem 40, už jsme měli i hodně přes :-S

Děkujeme za pozdravovací a uzdravovací vzkazíky, všechny poctivě vyřizuji 😉
akcul
2. dub 2009
Jo jinak nedávno mluvili v televizi o stavebních úřádech a říkali tam, že staveb. úřad s Sokolnicích (pod ten my spadáme) je nejpřísnější v celé republice. ]-( Prý chtějí staveb. povolení i na stojan na kolo. 😃 😃 Tak to se už pak nedivím, že nám to vyřizování tak dlouho trvá. ]-( ]-( 😞
andrea73
2. dub 2009
tož knížky u mě absolutně nehrozí a to bych si tak nějakou přečetla...já su ráda, že se dostanu občas k nějakému bulváru a ke knížce italštiny :-N
akcul
2. dub 2009
Andrejko,
já jsem teď začala víc číst až v poslední době. Zjistila jsem, že se mi tak zužuje slovní zásoba, že už se skoro neumím vymáčknout. :-| Tak s tím musím trochu něco dělat. Navíc v televizi je stejně většinou prd, tak co. 😎
pitrska
2. dub 2009
Andrej my meli v noci prave taky pres,mohla jsem si usmazit na ni vajicko jak horela hruza des,a ted spi a zacina to mit znova
lienkal
2. dub 2009
jé, všem marůdkům brzké uzdravení,
my jsme zpět z hřišti, fakt paráda, jako jsem sice unavená, ale bylo to fajn 😉
kristi
2. dub 2009
Leni, krasna fotka.....ja jdu sazet bylinky do kvetinacu, pak letim s Miou k tomu zapisu a pak uz nic, mam toho az nad hlavu dneska
sakura77
2. dub 2009
ahojte!
my sme boli doobeda v centre na hodku,potom na dvore na piesku-samozrejme som ho nemohla dostat dovnutra,je dnes krasne teplucko aj tu,takze poobede zas vyrazame

andrejka,to sedi na 100% na nase dítko-hlavne to cielene kopanie 😃

kolacik by som si aj ja dala,le zeby sa mi ho chcelo aj piect,to nieeeee-len papat :-N
zuzankafi
2. dub 2009
Ahojte, tak jsem naspala tak dlouhý příspěvek a neodeslalo se mi to, ach jo.
Tady je nádherně, dopoledne jsme byly s malou na hřišti, odpoledne mám teda doučko, ale až ve 4.
Topmu manželovi od kolegyně nic nebylo, takže se to bude vyšetřovat, jestli to nebyla třeba sebevražřda nebo i vražda. Fakt ale nevím. Je mi jí každopoádně hrozně líto, fakt. Ale to je život, jeden den máš vše, druhý den jsi na dně.
😞
kristi
2. dub 2009
Zuzi, promin ze se ptam, ale to byl nejak jako divne mrtvej, ze resej i vrazdu???
lucija76
2. dub 2009
Ahojky,
ja jsem dneska mela v pohode dopoledne, jak Leus spala u tchyne, Yann nesel do prace, tak jsme byli sami dva doma jak za mlada, docela nezvyk 😉) Pak jsem ji vyzvedla, naobedvali jsme se, sla spinkat a odpoledne pujdem s kamaradkou a jejima detma na plaz. Venku je krasne, hlavne nesmim tentokrat zapomenout krem, protoze ono to fakt uz pece.

Zuzi, s tou kolegyni, to je fakt smutne 😞 Je hrozne kdyz zemre nekdo tak mlady a jeste necekane.

Andrej, fotbal jsem sledovala jen na netu, ale teda byla jsem nastvana, Frantici vyhrali, tak se mi ten muj chlap zase skodolibe posmival :-p 😃

Luci, vyhledala jsem si o cem je ta tva knizka a vypada to dobre, davam si do oblibenych 😉
Ja tedka ctu tohle: http://www.kosmas.cz/knihy/144462/sberatel-deti/ a je to teda sila, no ale na cteni moc pekny a napinavy.
lucija76
2. dub 2009
Leni, opet pekne nove foto! Zmena je zivot, co? 😃

Jinak zdravime vsechny marudky.... at jsou vsichni brzy zdravi!
kristi
2. dub 2009
my valime na ten zapis, Mia nespala, snad tam po nas nebudou nic chtit
zuzankafi
2. dub 2009
Kristi, já o tom moc nevím, jen od té kámošky, ona včera mluvila s jednou kolegyní. a o tom šetření mi zase říkal ta´tka, protože se s ním znal. ale fakt nevím, jak to bylo.
Já te´d čtu😛lachý milionář odchází. A super kniha na dobrou noc. 🙂 Holky, tady je tak krásně, že už plánuju stěhování káviček na balkónek. 😉
draga
2. dub 2009
ahoj holky nestíhám je krásně tak jsme pořád venku 🙂

andrejko fotbal katastrofa nechápu...jo a to moderování bylo fajn, jen si ymslím, že polovina čechů už nerozumí...a dobré bylo jak hráli hymny a oni říkali, kdysi to byla jedna společná i když v opačném pořadí 😎

marůdkům přeji brzké uzdraveníčko

kristi ty pak písni jak jste dopadly v praze u zápisu 😉

zuzi to je fakt strašný takovej mladej chlap...ale přece nezemřel jen tak...když mu nic nebylo?? záhada |-|
lienkal
2. dub 2009
my byli u zápisu včera, eine grosse Katastroffe 😃, v jedný mi řekli, že (neříkala jsem, že je vikin nemocnej) mi místo držet nemůžou do února, že ho můžou mít jen v záznamu a pak se mám zeptat...v druhé školce mi řekli, že mám dodat razítko z práce, že nastupuji do práce..ale fakt šílenejch dětí a málo míst..no zkusím přihlásit Niku a vyřizovat papíry pro Viktora, co s námi vymyslí..

jo a volala jsem si na odbor. školství, kolik si můžu podat přihlášek, tak mi řekli, že kolik chci a ve školce mi řekli, že podat jednu přihlášku jinak dostanu za uši 😃 😃
kristi
2. dub 2009
dopadly jsme jednodusse, pani uz si nas pamatovala, takze si akorat vzala papiry a hotovo. Mame cekat a misto pry bude od toho brezna snad urcite, bydlime tu, manza tu ma praci, ja budu taky asi nekde na Pze 2, takze asi ok...
zuzankafi
2. dub 2009
leni a máš se kam vráti? myslím jako práci? že kdybys jim dala razítko, tak by ho třeba vzali,ne?
lienkal
2. dub 2009
Zuzi, oficiálně bych se měla kam vrátit, to jo...ale já ho na základě doporučení lékařky do školky dávat nemám
kristi
2. dub 2009
tak Mia po O nespala, tak aspon pujde brzo vecer. Udelalal jsem sopak, a taky kridylka s chlebem, at uz kua dorazi muz, mam hlad