• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hľadám kamarátku z okolia Brna

25. října 2009 
jj Dukie, nakonec vše dobře dopadlo - ale ti povím, že po porodu to byl pěknej záhul - vypiplat malého. a za chvila mu bude rok - to je neuvěřitelné, jak to letííííííííííííí!
holky, vy co máte ty 4 děti - jste pro mě bohyně!!!! já si vůbec nedovedu představit, jak to jednou budu zvládat se dvěma, víc jich ani neplánuju :sweat_smile: jsem bačkora!!! :dizzy_face:
28. črc 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!Rioko,dík za pochvalu dcer.Vojtíšek je také nádherný.
jana.sun,slovo bohyně je krásný,ale pro mnohé jsem už blázen.Hodně lidí odsuzuje rodiny s více dětmi.Dokonce moje matka mě zavrhla zkrs to,že mám více dětí.Jinak se to dá zvládnout,ikdyž některé dny padám na hubu,když příjdou nemoci nebo nějaké problémy.Nejsi bačkora,časem zvládneš určo i tři děti,uvidíš!
29. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun: To mi povídej... nebudu tu popisovat celých 11 měsíců... jedno za všechno... chodí spát ve 21:30, vstává v 5:00, mezitím se zvládle tak 4 x probudit (důvod nejasný)... během dne spí max. hoďku dopoledne, druhou odpoledne. A to je všechno. Ale z druhé strany - jsem za to vděčná, protože bylo hůř... byly i doby, kdy spal max. 6 hodin za den (2. a 3. měsíc). Jinak hodně živej, vyžaduje neustálou pozornost... padám na hubu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Představa dvou dítek mě (i manžela, hodně mi se vším pomáhá, bez něj bych fakt padla za vlast) fakt děsí. Nezbývá než doufat, že to druhý bude klidný a hooooodně spavý miminko. :grinning: :grinning: :grinning:

macek28: Ona se totiž vžila představa, že moc dětí = rodina "sociálka"... že jako tolik dětí je hrůza uživit, že jim nemůžeš dopřát to, co jednomu nebo dvěma atp. Osobně si myslím, že daleko větší roli dneska hraje to, co už nahlas moc lidí neříká - tj. že "si" pak nemůžeš dopřát to, co s jedním nebo dvěma dítky (protože prostě na luxusní dovolenou v Egyptě ty penízky nějak nezbydou...), takže je to spíš o tom "sobectví" (nemyslím to zle, lepší slovo nemůžu prostě najít) než o tom, co kdo chce nebo nechce svým dětem dopřát, pokud se teda máme bavit o té finanční stránce počtu dětí. Navíc si hnedka každá ženská řekne, že taková maminka musí být úplně vypatlaná, že už ji nikde do práce nevezmou, že úplně zakrní a kdovíco ještě... nebo lidi řeknou, že se jí prostě nechce makat. Promiň, že to tu píšu tak "na plnou hubu" - aby bylo jasno, já si to nemyslím. :dizzy_face: Prostě je to ve společnosti takhle "blbě" zažitý a nějakou dobu asi potrvá, než se to změní... Třeba časem lidem dojde, že zachování "bezdětné" životní úrovně za každou cenu (tedy třeba i za cenu "pouze" jednoho dítěte není jediný správný řešení života...), že každej máme jinej žebříček hodnot... a že štěstí může být pro někoho právě v tom, že se kolem něj hemží spousta dětí a neustále se o něco přou, strkaj se, přetahujou, křičí... ale i objímají, hladí, pusinkujou... vždyť to musí být krásný. :dizzy_face: Dřina, která si zaslouží metál (souhlasím s janou.sun), ale ve výsledku obrovský pocit uspokojení, že jsi to všechno dokázala a že ti prckové rostou v nádherný samostatný lidi. :dizzy_face:
29. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dukie, krásně řečeno - o tom počtu dětí :wink:

druhé dítko bude určitě moooooooc hodné, spavé a klidné :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face:
29. črc 2009 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dukie- to jsi napsala krásně, je vidět, že jsou ještě lidi, co umí dát přednost velké a spokojené rodině před penězi a pohodě s jedním dítětem. Každýho věc, kolik dětí má, ne? A já osobně se 4 taky nemám na to, abysme lítalipo dovolených, ale mě stačí, když z dětí vychovám slušný lidi, který sice nebudou mít na co si vzpomenou, ale budou mít dobrý morální základ a holt nepořídím každému byt a auto, budou urřitě muset chodit na brigády, aby si na pár věcí ušetřili, ale myslím, že jim to jen prospějě, mě taky nikdo nic nedal a dnes si vážím každé věci, které jsme s manželem vybudovali vlastními silami
30. črc 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
macek28- jak to zvládáš te ke konci těhotenství, masakr, co?
30. črc 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holky,

konečne som sa sem dostala, poctivo som dočetla ale reagovať na všetko by bol masaker.. Momentálne sa nachádzam na Slovensku u rodičov , tak preto sem nechodím moc často, proste nie je čas.. Samé návštevy, každý chce vidieť malého a tak.....

So zrazíkom súhlasím, len nemožem od cca 15.8. - do 31.8. to budem zase na Slovensku. Ale inak pohodička, rada vás spoznám.

Tak sa zatial majte, prajem vám všetkým krásny dník.... :wink: :slight_smile:
30. črc 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacir - myslílm, že jim tímto přístupem dáš ty nejlepší základy do života. protože zahrnout jedno dítě všemi možnými i nemožnými vymoženostmi není zrovna to nejlepší, co se jim do života bude hodit - špatný žebříček hodnot :pensive:

Macek - přeju ti co nejpohodovější zbytek těhotenství - no a 5.porod, to už bude brnkačka, ne??? :grinning:

Mimi - pěkně si užívej návštěv a Tobík obdivu - však je koho obdivovat, že? :wink:
30. črc 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte taky bych ráda mezi vás....bydlíme kousek od dětské nemocnice:slight_smile:

holky co máte víc dětí-jak to zvládáte?já ze zdravotních důvodů přemýšlím o druhém tak do dvou let a nedokážu si to vůbec představit:frowning2:

jinak-plánujete srazík?je tu někdo kdo by šel s kočárem na procházku?

zatíp pá:slight_smile:
30. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
amirra55, mě se taky narodil clapeček o 4 týdny dřív. Je to moje čtvrtý dítě, ale je v pořádku, zvládám to, jak to zvládám, je to těžký, ale jsou čtyři. Tydvě urřitě zvládneš, neboj, za dva roky už bude mít Damiánek tři a už to bude veselejší. Jak si pořídíš děti dvě, tak pak zvládneš klidně i tři. Je lepší mít aspon dvě, pokud to jde, než jedno, to je o strach a ty děti jsou pak sami. Je dobrý, když vyrostou a mají jeden druhýho :wink:
31. črc 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacir a máte nějaký problémy nebo v poho?malej má slabé svaly cvičíme a zatím ještě nesedí ani neleze-jen se plazí-já měla ale porod vyvolávanej
31. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
amira55-no, zatím jsme v poho, má máme dva měsíce, porodní váha byla2260g a 47cm, apgar skore dobrý, jen špatná barva, sám dýchal a nebyl ani v inkubátoru, kojím aneměli jsme žloutenku a nic, akorát jsme museli být dlouho doma, než jsme mohli jít ven. Ted má váhu 5000g, takže už přibral jednou tolik a zatím vypadá dobře. Já začala prostě špinit a porod se po klystýru a píchnutí vody rozjel a trval asi hodinu bez komplikací. A co vy?
31. črc 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
porodní váhu jsem upsala, měl 2660g
31. črc 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ja mela taky vyvolavany porod, protoze mel malej nedostatek kysliku a posledni mesic vubec nerostl. Ted ma 4,5 mesice, 5700 g, ale motoricky je moc sikovny, vali sudy, umi se pritahnout do sedu i do stoje, obcas sedi i sam, sam se umi ze sedu postavit... nechci videt, kdy zacne chodit, uz jsme ho museli dat do ohradky, protoze ode vsak vylezl, pripadne se skulil. Ja bych klidne drndat sla, bydlim taky v Cernych Polich, zast. Fugnerova. Druhy planujeme do dvou let po Honzikovi, asi se brzy zacneme snazilkovat, protoze uz Honzik se nam povedl nejakym zazrakem :sunglasses:
31. črc 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacir malej měl 2650g a 49cm apgar 9-10-10 a žloutenku jsme měli docela silnou.malej první 2-3 měsíce jen spal:frowning2:no já měla špatný jaterní testy takže jsem ležela na rizikovce a pak porod vyvolalali....no mi byli taky dlouho doma páč byla zima tak o to to bylo delší...
31. črc 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
amirra-55 a na to ti přišla doktorka, že má slabý svaly? mě se zdá malej v pohodě, krásně zvedá hlavičku, i když ze začátku taky asi měsíc prospal snad v kuse, je teda sice menší, ale to snad tyhle děti doženou, ne? My jsme měli apgar skore taky 9-10-10, takže byli skoro nachlup stejně velcí i stejně vážili :slight_smile:
1. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no on začal zvedat hlavičku až mezi 3. a 4 . měsícem a to ještě poté co jsme začali cvičit vojtovku víš? no a ty svaly má fakt slabý takže cvičit cvičit cvičit....no malej má teď 9 kilo a 76cm takže velikost dohnal jen tu hrubou motoriku:frowning2:
1. srp 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My meli apgar 9-9-9 kvuli barve, posledni mesic uz malo dychal. A u porodu to byla totalni krize, mel porad na hlavicce sondu, ja se nesmela ani hnout, napojena na kapackach, oxytocinu, kysliku... v diagnoze mel hypoxii, ale myslim, ze vyvojove je paradni, hlavicku drzel, ve 2 tydnech, to se taky parkrat prekulil, zacal stat s oporou na konci 2. mesice, ted ma 4,5 mesice a pritahuje se do sedu, do stoje, obcas si sam sedne a ze sedu si stoupne, vali sudy, zvatla, snazi se zpivat, lezt, zdviha nozicky...to jsem zvedava, kdy zacne chodit. Ja pry chodila od 7 mesicu, tak jsem zvedava. Uz ted ho musime mit v ohradce, z kocarku vyleze, z letiste se skuli, na zemi si odre nosika, jak se snazi lezt. Sem tam si zaplace, kdyz se sam posadi ci postavi, a pak mu dojde sila v nozickach a spadne na hrkotku :sweat_smile: . Akorat byl hodne spavy, hlavne u jidla, malo sal az byl silne dehydrovany, takze dokrmujeme sunarem.
2. srp 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verusko007, ani se mi nechce věřit, co tady píšeš, že by dítě stálo ve dvou měsících, tak to je sci-fi ne :sweat_smile:? A nebo superman :grinning: !
2. srp 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Petipacka - Verus píše, že se postavil ted ve 4,5 měsících :wink:
a je teda neuvěřitelnej!!!
my jsme o měsíc dřív, porod spontánní, koncem pánevním, 3 dny byl Maty po poporodním traumatu na JIP, kojo nic moc, když se začalo rozjíždět, tak nám ho zakázali, ptže byl slabej a nevypil pak dokrm, já pak už z psych.důvodů se nerozkojila :frowning2: jinak měl 2650g a až natáhl nožičky, tak nám dodatečně naměřili 46 cm.

Vojtovku cvičíme od porodky - ale Maty má vždy dost sil na to, aby se ze cviku vymotal a vzepřel se, ale málo sil, aby ten cvik zacvičil :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: je to náš paličák!!! lézt se mu nechce, i když se houpe na kolínkách, tak jak chce "vykročit", tak padne za vlast na břicho a plazí se - takže taky cvičit, cvičit, cvičit - posilovat záda dokud nepoleze :rolling_eyes:
2. srp 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
.....zacal stat s oporou na konci 2. mesice....
Podle mě je to kravina :grinning: !
3. srp 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vwruska007- tak já měla děti taky šikovný, dcera dokonce v devíti měsících chodila a od osmi stála, ale ve čtyřech? To se mi taky teda nezdá
3. srp 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun ahojky a ke komu chodíte cvičit?my cvičíme od 3,měsíce a jinakmalej měl taky 2650:slight_smile:
3. srp 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!veruska007,jsme skoro sousedky,bydlím kousíček od tebe. :slight_smile:
jani,dík za přání,kéž by to byla brnkačka.Nějak to vidím,že to bude hodně rychlé.U Lili byla hlavička venku už v sanitce.Ted snad neporodím doma,nechciiiiiiii,bojím,bojím!
kacir,poslední těhu týdny jsou ted v těch vedrech šílené.Ještě do toho prázdniny,denní vaření no mám aji už dost.Vůbec bych se nezlobila,kdybych už jela.Sice mám pořád na vše čas,ale už se chystám.Zítra peru,kabela do porodky se také plní,no zkrátka mám to za pár.
3. srp 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macek, tak hodně sil - musí to být fakt záhul v těch vedrech a ještě ta domácnost! snad ti starší dětičky pomáhají!!! :wink:

Amira - chodíme na Obilňák k paní Křenkové a jsme spoky :slight_smile:
3. srp 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
janha.sun my chodíme do dětské a taky spokojení:slight_smile:co už malej umí a proč vlastně cvičíte?taky jste měli nožičky úplně u těla???my s těma žabíma bojujeme hrozně dlouho:frowning2:
4. srp 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ami, ted nevím, co přesně myslíš -nožičky u těla? Matyho ještě v porodce prohlídl neonatolog a doporučil Vojtovku, tak cvičíme - je možný, že kdybych od začátku cvičila poctivě 4x denně jak je doporučeno, tak už nemusíme chodit - Maty je motoricky pozadu. ted už jen řešíme, aby začal lézt - dokud se jen plazí, tak má slabá záda a musíme cvičit - jenže ted ho udržet v těch pozicích - to je teda sííííííííííla!!! jsme u toho vždycky oba zpocení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale i ted se k tomu prostě 4x denně nedostanem :frowning2:
4. srp 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no když leží mimi na zádech tak nožičky přitažený k tělu-jako žabička:slight_smile:jinak ty záda máme taky slabí já doufám že si je posílí lezením páč já u ž ho taky neudržím-má přes 9 kilo a 76 cm a já na něj prostě už sílu nemám:frowning2:takže se plazí a co sezení?já si připadám jako blázen když furt vozím tak velký dítě v leže:frowning2:
4. srp 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ami, tak žabičku my nemáme :dizzy_face: ale dr.nám říkala, že mu jdou nohy nějak jako ven a mají jít směrem dovnitř - když je na bříšku a to že je taky špatně - jen teda nevím, co se s tím má jako dělat :confused: :confused: :confused: :sweat_smile:
sezení taky nic - tuším, že budem mít taky něco k těm 9.kg - a vleže ho nevozím - mám ho v golfáči v polosedě - ale on se stejně do sedu nepřitahuje, tak to je důležitý, že si nevytvoří ten špatnej vzor - kdyby se začal přitahovat, tak ho asi budu vozit vleže, ale na břichu - aby to nevypadalo tak divně :sweat_smile:
ale sem tam už mi i přijde, že si za chvili sedne sám - ale to jsou jen náznaky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
My zas resime opacny problem, Honzik je motoricky vepredu. Taky neni moc co zavidet, doktorka me porad strasi, co vsechno si malej znici, kdyz bude ve 4 mesicich sedet a stat, a to uz zacina zdvihat nozicky, tak nechci videt, kdy zacne chodit. Ja chodila od 7 mesicu, za ruce uz na konci 5., ale nic mi z toho nebylo, tak doufam, ze doktorka zbytecne plasi. Koupila jsem hluboky kocarek s velikou korbickou, aby mi v ni malej mohl byt jeste v zime, protoze je drobek, ale uz dva mesice jezdime s autosedackou (do sportaku je malinky), protoze jakmile nevidi, tak se rozciluje, navic si cestou sedal, a ja se bala, ze mi vypadne :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale kamoska mela mimco, co ji taky jen lezelo az do 8 mesicu, a ted ma rok a je uplne podle tabulek.
5. srp 2009 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek