• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hľadám kamarátku z okolia Brna

25. října 2009 
veruska- mě dcera strašně brzo chodila a doktor mi to zakázal, prý neměla dovyvinutý nějaký klouby a hrozně dlouho jsem ji musela nosit, abych jí zabránila v chození. Ještě mi nadával, že se jí tím zničí nohy, ale to jsem jí je měla zlomit, aby nechodila?
5. srp 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun ty nožičky ven to jsou ty pozůstatky noh u těla-to znamená že tam nejsou dovyvinutý svaly který dovolý aby se ty nohy mohly podsunout pod něj do lezení....vždyť říkám že je to to stejný.ty nohy úplně u tě+la jsem myslela jako u miminka víš?já ho taky občas do polosedu dám ale je to špatně ničí to páteř ale on v leže řve navíc se mi přitahuje do sedu i sedačče tak je to horor ho furt opírat:frowning2:my zkoušíme ten šikmej sed že ho tahám za ručičku přes bok a on se o druhou opře-u fyzioterapeutky to zkusil sám že nám málem spadl ze stolu ale od té doby nic....
veruska007 hele já bych mnohem raději řešila že mi chce dítě chodit to mi věř-sousedce chodil za jednu ruku v 8 měs a my ještě v 9 ani nesedíme už nevím co jí mám furt říkat páč ona na nějaký cvičení nevěří a zase nechci aby si myslela že je malej retardovanej:frowning2:
5. srp 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amira, nic si z toho nedelej, kamaradka je fyzioterapeutka a jeji mimco v 7 mesicich jen lezelo. A pak zacala chodit na rehabilitace, ted ma maly rok a je uplne normalni, umi sam sedet.

Ja se ptala na kyclich, jestli muzu maleho nechat chodit, a doktor rikal, ze ma kycle spravne vyvinute, ze klidne. Taky ma uz takove vytvarovane chodidlo jako dospely - prohnutou klenbu. Braska to mel az ve trech letech. No, kazde miminko je nejaky extremista :sunglasses:
6. srp 2009 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ami, nám je skoro rok - teda gestačně 11.m a nesedíme - tak si z toho nic nedělej :wink: taky cvičíme ten cvik, že ho tahám za ručičku a o tu druhou se opírá a sedá si - má to rád, směje se u toho. někdy mám pocit, že ten kluk přeskočí lezení a sezení a rovnou si stoupne. ted už je pro něj normální, že se v postýlce narovná - ale je u toho pořád na kolínkách - takže do stoje už je to jen kousek :confused:
6. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun no malej si zaboří hlavu třeba do polštáře opře se o předloktí a zvedne zadek a narovná nohy:slight_smile:nám prostě dělaj problémy ty slabí záda...
co všechno cvičíte?a jak to zvládáš?já už to spíš teda flákám než zvládám:frowning2:
6. srp 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ami, taky to moc nezlvádám - snažím se, ale někdy je tak vzpurnej, že ho do těch poloh ani nedostanu :frowning2:
ted máme jen už na to posílení zad - leží na břichu - jednu nožičku pokrčenou pod sebe (chodidlo musí být přes okraj - u nás postele ) a ručičku v té "lezoucí" poloze - jde o to, že zabírá na ty záda, když se vzepře - ale udržet ho takto jen tou jednou rukou a zadeček vlastně jen loktem - to je fakt někdy nad mé síly!!! strašně u toho řve a zuří :pensive: pak už máme jen nějaké posilovací procvičování - na čtyřech na klínkách a "lomcovat" s ním - aby se udržel na ručičkách a pak ho držím narovno zádky k sobě a nechám ho jakoby padnout - měl by se opřít o ruce (což dost často neudělá a padne na obličej - ještěže máme měkkou postel :sweat_smile: ) a jak je na těch ručkách, tak taky "lomcovat" a pak ho tak nechat, aby se sám zvedl zpátky nahoru - snad jsem to popsala srozumitelně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. srp 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, jen vás zdravím všechny. zítra vyrážíme na 14 dní na chjdu, kde nebude net - tak se tu mějte hezky a opatrujte se :slight_smile:
9. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, tak jsme zpět z dovči. Zatím čas na dočítání není, snad si ho udělám :slight_smile:
11. srp 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Amira. Nekde jsem na Konikovi narazila na Tvou diskusi ohledne kojeni miminka. Muzu rict, ze jsme na tom v podstate stejne. Honzik se narodil a mel 2,65 g (byl trosku driv, navic zjistili, ze posledni mesic nerostl), byl hodne spavy, od zacatku mi ho prikrmovali Nutrilonem, ohledne kojeni jsem zadne poradne rady nedostala. Zkousela jsem pak doma na rozkojeni vse mozne i nemozne, ale bez uspechu, bohuzel, porad castecne kojim, castecne dokrmujeme. Brzy zacneme prikrmy, a pak uz me to snad tolik trapit nebude :sunglasses:
11. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
veruska- já měla malýho předčasně 2660G V 36 týdnu a kojím uplně normálně, malej nyl taky spavej, ale pil hezky, no já kojím čtvrtý, takže možná proto jsem si věděla rady, ale je divný, že v porodnici ti nepomohli, protože to je přece duležitý, hlavně, že kojíš aspon napul a snažíš se, to je hezký
12. srp 2009 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
veruska007 ale to už je dávno:slight_smile:u nás byl v podstatě problém že nám doktorka doporučila přikrmovat aby rychleji rostl a pak už nechtěl vůbec:frowning2:až budu mít druhý mimi tak jí v takové blbosti neposlechnu.malej přibíral sice né závratně ale přibíral-dneska už vím že ten příkrm byla blbost

kacir ono né každej porod v 36tt může být stejný.myslím tím že když se mimi rozhodne přijít na svět v 36 týdnů tak už je vlastně skoro jakoby donošené, ale třeba mýho dostaly doktoři ven vyvolávaným porodem což může být pro dítě dost traumatizující-alespoň to můj názor.navíc jsem měla problémy s játry což malému také moc nepomohlo:frowning2:
12. srp 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlele kacir jak zvládáte finančně tak velkou rodinu????
12. srp 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
amira- no jde to, žádná amerika, ale musí to jít, manžel má naštěstí dobrou práci, tak nás zatím vcelku dobře zabezpečí, ale dovolený nebo nějaký párty moc nehrozí :wink: Já vím, každá nemuže kojit a většinou je to mrzí, ale umělý mlíčko není o nic horší :wink:, každá správná máma by chtěla kojit, ale někdy to holt nejde :sunglasses:
12. srp 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoky my taky cvičíme vojtovku, Vojtíšek nejdřív měl nestabilitu na bříšku, to všechno dohnal, ale má teď pořád slabší jednu stranu, otočí se jen na pravou, snaží se plazit na pravou, prostě levou zanedbává. Dnes na neurologii se to doktorovi dost nelíbilo tak mu dělala EEG, ten je ok ale ještě musíme na ultrazvuk hlavičky jestli není problém v hlavičce, ale snad ne. No jinak je prý moc šikovný, je hodně vnímavý, furt vykládá, všechno ho zajímá, bere všechno do ruky, strká si nohy - palce do pusinky, jen ta strana je prostě línější
12. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
rioko už jsme tu tři co cvičíme:slight_smile:...dřív se s dětma necvičilo a dnes cvičí skoro každej-divná doba:frowning2:
12. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Amira, my teda necvicime...

Taky jsem mela vyvolavany porod (maly mel spatny monitor, nevyvijel se uz, mel malo kysliku, tak me vzali na prijem, ze ho budou sledovat... a za par minut praskla voda. Druhy den porod vyvolali). Bohuzel, byl velmi slaboucky, porad spal, nebylo mozne ho vzbudit jinak nez ponorit do studene vody. Kdyz pak doma nepomohlo po 24h ani to a on porad spal, volala jsem k doktorce. Prisla sestricka a zjistila, ze je Honzik silne dehydrovany a neni schopen si mleko vysat, takze musim odsavat+dokrm sunarem, protoze ze stresu jsem prisla o mleko (nastesti se mi pak obnovilo, ale uz ne v takovem mnozstvi). Priste uz budu chytrejsi :wink: .
13. srp 2009 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
veruska já nemyslela tebe ale janu.sun víš?
13. srp 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
chodí sem vůbec ještě někdo.

Plánovaly jsme ten sraz, tak na kdy to vidíte?
26. srp 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, všechny zdravíme :slight_smile:

jj, stále cvičíme a stále je to boj :pensive: :pensive: :pensive:
ty miminka narozený v 36.tt jsou nějaký "začarovaný" - my jsme taky tak, porod byl spontánní, začla mi odtékat plodovka, ale Maty byl KP, tak byl pro něj porod větší trauma, navíc při průchodu hlavičky zvedl obě ručičky, tak mi ho dr.musela vypáčit - proto byl asi tak slabý, nedovolili mi v porodce kojit (teda první 3 dny byl na JIP, tak to nešlo, pak dva dny jo - to jsme se rozkojovali, ale pak mi to zakázali, že je slabý a nevypije pak ani tu dávku dokrmu), no mě to psychicky dost dostalo a pak doma taky málo pil a jak už mu v porodce dali láhev a já nemohla kojit, tak už pak ani nevěděl, co s prsem, uměl to jen z lahvičky a to taky moc dobře ne. byla jsem tehdy ráda, že vůbec pije a kojení pak už šlo nějak stranou - tedy zkoušela jsem odsávat, ale vůbec to nešlo rozjet - bylo toho stresu na mě moc a prostě jsem to nezvládla :frowning2: u dalšího dítěte už budu aspon o něco chytřejší a sand i připravenější, tak se snad kojení zadaří - byla bych moc ráda.

Rioko, tak at se cvičení daří a povede se Votíškovi vše srovnat. :wink:
26. srp 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana sun 36tt je přelom 8. a 9. měsíce těhu ne?a říká se že osmý měsíc je pro narození horší než sedmý tak nevím....my jsme taky 36tt.jinak malej nesedí sám jen z vyvýšené roviny se na moment dokáže posadit, neleze-jen se dostane na čtyři zato stojí u postele a už druhý den si ve stoje dřžíc se postele hraje :grinning:
a co vy?nějaký pokrok?
30. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kalerat sraz?doporučovala bych dříve než začne být ošklivo :wink:
30. srp 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte nějak to tu umřelo:frowning2:kde je kdo????
4. zář 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tu někdo???
10. zář 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, no jak koukám, tak to tady trochu umřelo a já se tedy přiznám, že jsem na toto téma pozapomněla.

Tak co ten sraz??
17. zář 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
řekni datum a nějak to domluvíme ju?co jana sun?tu jsem chtěla poznat páč má s malým taky problémy ohledně vývoje lezení, sezení atd...
23. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych s Vojtíškem taky dorazila jestli můžeme
jinak nám už rehabku ukončili, jsem ráda, Vojtíšek všechno dohnal a snad už to bude dobré
8. říj 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak na kdy to domluvíme, někdy na příští týden?
8. říj 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, rádichychom se přidaly, jsem sice rodilá brňačka, ale delší dobu jsem tady nežila, pak se vrátila, a ono už ty vazby přátel se přetrhaly, že...
Jinak teď jsem v černovicích, ale příští týden se stěhujeme směr mimo Brno do domku (taky hlavně kvůli capartíkům) máme tři dětičky dva klukany a teď malou princeznu...
dočtu Vás...a pokud můžeme rádi se připojíme :wink:
8. říj 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já můžu kromě čtvrtka kdykoliv
8. říj 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Já se taky ráda srazím. Od příštího týdne kdykoli. (Teď je malej nemocnej - naštěstí už asi ve fázi uzdraovací.., doufám, že to příští týden nevypukne u mě...) :slight_smile:
8. říj 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek