• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hledám kamarádku, Karlovy Vary a blízké okolí

15. srpna 2016 
No Mates je taky pěkně protivnej,když jsem s ním sama doma.A co je v tom koutku?A tam se dá jet s kočárem?
28. led 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Holky,

tak už to vypadá, že se tahle diskuze rozjede.

Koukala jsem, že se většinou rozhodujete mezi Varama a Ostrovem. Malou jsem rodila ve Varech a malého v Ostrově. A jednoznačně u mě vyhrál Ostrov.

Dobrej tip ta Prima, jak to tam vypadá???
29. led 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A v čem byl Ostrov lepší?
29. led 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U Vanessky byl porod dlouhý, zaplatila jsem si nadstandart a jako prvorodička jsem doufala a mělo by to být, že když něco semnou dělají, tak mi řeknou proč. Když už jsem kvůli křížovým bolestem lezla málem po stropě a neotevírala jsem se, tak jsem chtěla epidural. To že jsem čekala hodinu a půl, než mi ho píchli a přítele věčně odbývali slovy, že pan doktor přijde a ten si v poklidu papkal chlebíčky, povídal si se sestrama, atd. Pak mi ho píchli, působil hodinu a já si mohla chvilku odpočinout a konečně jsem se začala otevírat. A za půl hoďky, kdy přestal působit jsem mohla tlačit. Přišla sestřička, která pracovala na dětském a vyhodila ze sálu ty, co tam byli se slovy, že jsou neschopné a moc mi tenkrát pomohla. Pak šla zpátky na oddělení a já požádala o pomoc, aby mi malou pomohli přiložit k prsu, nepomohli. Přítel pak šel domů a sestra mě brala do sprchy, kde mě tam nechala a já mezi tím sebou pěkně sekla, ještě že jsem se svezla a nepleskla se o něco. Kojení mi nešlo, protože video vypadá jinak než reál. Zajdová si sice nevidí do pusy, ale je to profesionál a to co řekla s tím jsem musela souhlasit, i když se to některým maminkám nelíbilo. Druhý den po porodu mi ten doktor, co mě rodil, řekl. No, vidíte maminko, kdybych Vám to píchl dříve nemusela jste se tak trápit. Taky jsem měla nateklé nohy, jako bačkory a na žádné vyšetření mě neposlali. Jídlo dobré, až na uřvanou uklízečku, která neuměla zavírat dveře a věčně budila děti. Byli jsme na pokoji tři a vždycky, když přišla tak po jejím odchodu děti řvaly.

Samuelka jsem rodila v Ostrově. Ve 34tt jsem tam byla hospitalizována na 7 dní pro kontrakce. Absolvovala jsem všemožné vyšetření, když se mi něco nezdálo, tak mě radši poslali na kontrolu. V den porodu sloužila paní doktorka, při nástupu mě vyšetřila, řekla mi, jak na tom jsem, co mám dělat pro urychlení, za jak dlouho přijde. Přesně na minutu přišla, vyšetřila, řekla jestli se to do hoďky nezmění, tak pokud budu souhlasit, že mi píchne vodu a že se mám natáhnout do vany. S píchnutím vody jsem souhlasila, začala jsem se rychle otevírat, pak se to nějak zastavilo, tak semnou cvičila na míči, zatímco přítel mi sprchoval záda. Když už jsem mohla tlačit, tak m ě dole masírovala, díky tomu jsem neměla ani jeden steh. Malej se narodil do přítmí, hned mi ho dali na bříško, úžasnej pocit a po všech vyšetřeních mi ho pomohli přiložit k prsu. Na pokoji se snažili, abych byla sama, i když jsem neměla nadstandart. Sestra semnou šla do sprchy a pak mi přinesla chladící lahev na břicho. V postýlce byl monitoring dechu. S kojením pomáhali.Péče o děti dobrá, i když mě překvapilo stáří dětských doktorů. Zase mi natekly nohy, poslaly mě na ultrazvuk, jestli jsou v pořádku ledviny. Postel se dala polohovat, což bylo příjemné, kvůli těm nohám. Snažili se vše dělat potichu, nerušit první chvíle maminek s miminky, uklízečky byli jak myšky.

Myslím si, že profesionalita je v obouch stejně dobrá, ale v Ostrově mi přišlo, že je zajímám, jejich osobní přístup ke mě a ohleduplnost. Díky tomu u mě vyhrál Ostrov. Vše je o lidech, já třeba narazila na špatně seskupení lidí ve Varech. Jak se tobě líbilo???
29. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla porod v pohodě.Porodní asistentka je totiž moje kamarádka a spolužačka.Takže to jsem s ní měla nadstandartní.Na šestinedělí nic moc.Hned první den přišla na vizitu Zejdová a hned mě stresovala.Nedřív mi zdělila,že když nebudu mít mlíko,tak dají malýmu kravský.A říká: a to vám říkám , že to pro něj vůbec nebude dobrý ( tak jsem měla strach aby malýmu neublížili-což už je mi jasný,že by si nedovolili) .A pak mě učila jak dělat z buničiny ruličky na čištění nosu.Já ze všeho samozřejmě vyprdlá,takže mi to hned nešlo,tak ta na mě řvala,tahala mě za ruku a byla vzteklá jak čokl.Pak jsem se každý dopoledne děsila,že zas příjde.Nepřišla pak až do konce.Je to káča.Já jsem taky zdravotník a neumím si představit se takhle neprofesionálně chovat.Možná, že jako doktorka je dobrá,ale chová se jak nacistka.Takže po její hlášce s kravským mlékem já vynervovaná,že ho malýmu dají,protože mlíko furt nikde.Pak malej ještě dostal žloutenku a jen spal a vůbec nesál.Ńakonec mi začali dávat příkrmy ( kupodivu ne kravský ),protože malej moc zhubnul.No ale stejně,když mi řval hlady a já si šla pro příkrm , tak na mě koukali,jak na nějakou mrchu nebo neschopnou matku,co nechce kojit svý dítě.Takže když jsem pro příkrm šla ,tak mě nervama bolelo břicho.Pak tam byla jedna starší dětská sestra a ta mě tam furt stírala a dělala ze mě blba,hlavně na vizitě.Mlíko se spustilo až pátý den po porodu,až když jsem se smířila že mlíko nebude a poslala manžela pro umělý.Asi za hodinu na to co jsem ho poslala, ze mě mlíko začalo stříkat a já nakojila 50ml místo 5ml.Ostatní dětský sestry i ženský byly dobrý.Myslím,že kdyby tam hned na začátku na mě Zejdová nevyjela s tím kravským mlíkem a ta stará dětská sestra tam nebyla ( nebo se chovala normálně ) , tak bych byla jinak spokojená a mléko se mi nezarazilo.Samozřejmě jsem byla dost přecitlivělá,ale s tím by tam u ženských po porodu asi měli počítat.
30. led 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo tak s mlíkem to byla taky trága, to jsi mi teď připomněla, malá měla převrácený režim. Přes den spinkala a v noci měla hroznej hlad a tak plakala. Tak jsem si připravila mlíčko přes den a odnesla ho do ledničky a když jsem si pro něj šla v noci, tak mi ho odmítly dát. :angry:
31. led 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je síla.no ale dost lidí co tam rodilo právě třeba před těmi 3roky a vrátilo se tam teď,říkalo,že se to tam hodně změnilo k lepšímu.No a měla jsem tam tenhle rok pár kamarádek prvorodiček a byly spokojený.A ty chodíš unko jinak ke gynekologovi do Varů?Já chodím ke Klikarovi a on dost preferuje varskou porodnici.Jestli se příště rozhodnu pro změnu a zkusím Ostrov,tak bude určitě blbě koukat :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Ono je to v tom Ostrově asi takový rodinnější ne?Sice mě poprvé přesvědčila ta jipka ve Varech,ale zase teď už vím do čeho půjdu,takže nemám strach a říkám si že si nesmím připouštět , že by se s mimi něco dělo.A i tak pořád je to nemocnice....Malá ti už chodí do školky a nebo je doma?Tchýně furt plaší jako že bych se malýho měla snad přihlásit snad už ted,aby ho pak vzali...Nějak se mi to ale nezdá.
1. únor 2010 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já chodím k Martykánovi a když se mě ptal, kde chci rodit, tak jsem mu normálně vysvětlila situaci, které jsem se chtěla vyhnout a zeptala se ho na rovinu, jestli mi zaručí, že tam bude, až budu rodit. On mi řekl, že mě chápe, ale že má službu jen ve středu. Pak jsem byla hospitalizována ve 34 tt v Ostrově, protože do Varů jsem nechtěla a po té jejich úžasné péči jsem měla jasno. Dcerku jsem rodila ve Varech kvůli jipce, ale i když jsem měla problém Samuelka donosit a kdybych v té době opravdu začla rodit, tak mě uklidnilo to, že jakmile by věděli, že malej půjde ven, tak mě okamžitě přesunou a už s tím mě hospitalizovali. Díky klidu a jejich péči jsem tam ležela jen týden, malej si to rozmyslel a já věřím to, že kdybych šla tenkrát do Varů a nervovala se tam, tak porodím předčasně. Taky jsem si nejdřív říkala, že bude blbě koukat, ale pak jsem si řekla, že je to můj porod a chci ho prožít hezky, i když to bolí a nechci, aby na mě koukali, jakože otravuju. Takže když se mě zeptal kam má poslat papíry, řekla jsem Ostrov a ani nepípl.

Tchýně to myslí dobře, ale je to brzo zápisy jsou v březnu a je dost ve školkách nátřesk. Já mám Vanessku lednovou, takže jsem šla k zápisu ve dvou letech a vzali mi jí na pět dní v měsíci od září. Teď od ledna může chodit každý den. Záleží na tom pod jakou spádovou oblast patříte, jak je silnej ročník a jestli budeš chodit do práce. Ale budeš muset bojovat, opravdu mají omezené možnosti. A nikoho nezajímá, že děti potřebujou dětskej kolektiv
1. únor 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm takže když Matějovi budou dva v březnu 2011 tak na zápis můžu v tpmmhle rocce jít.A oni ti Vanessku teda vzali od září na těch 5dní v měsíci i když ji byly jen dva?Já myslela že do školky berou až od tří.A když mají volno tak vezmou teda i když do práce nechodíš?My spadáme do Starý Role.
1. únor 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vandě bylo dva a půl, domluvili jsme se s paní ředitelkou, aby si malá začla pomalu zvykat. Já podnikám, takže mi paní ředitelka vyšla vstříc. Mi chodíme na Javorovku a je to tam super
1. únor 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to je kde?Já bych chtěla do tý Role,jelikož neřídím a máme to tu kousek.
1. únor 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Je to za šraňkama v zatáčce nad policajtama, je to podle mě taky role
1. únor 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,tak to jsou tu školky asi tři.
1. únor 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jukni sem http://www.skolkykarlovyvary2.cz/ já jsem chtěla malou školku s individuálním přístupem, každá se zaměřuje na něco jiného, ale hlavně jsem se řídila osobním pocitem
1. únor 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eliško, je to na Sokolovský, ale vchod je ze Šmeralky, což je ulice, kde je ZuŠka a vede dolů směr Hypernova.

Holky pěknej rozbor porodnic.....já jsem teda rozhodnutá na 80% pro Vary a proti sestrám na šestinedělí se budu muset obrnit.

Holky co už máte děti, masírovali jste si hráz před porodem nebo třeba nějak cvičili apod. aby vám to usnadnilo porod?
1. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já osobně jsem cvičila na míči doma a při začátku kontrakcí u druhého porodu jsem začla brát homeopatika pro snažší porod
1. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se snažila hráz masírovat olejem od weledy.Při porodu mě normálně nastřihli a zaslechla jsem hlášku že ta hráz je hodně tuhá.A to mě ji asistentka během porodu taky masírovala.Takže nevím asi je to k ničemu moc nebude.Težko říct,každej je jinej.Dnes bych se na to vyprdla.to nastřihnutí se rychle hojí.Jinka unko dík za adresu :grinning:
1. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V poho taky jsem proštudovala, co se dalo :grinning:
1. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm....takže nic moc.....no uvidíme, nechám se překvapit :unamused:

jinak jánjsem byla holky na velkém UTZ, všechno je v pořádku, jsme zdravé holčičky :dizzy_face: ....tak jsem ráda, že je holčička potvrzena, máme skoro vše růžové :slight_smile:
1. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je fajn,tak si holky užívejte :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky váhám mezi Ostrovem a Varama.. díky za komentáře.. spíš vede Ostrov, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne :confused:
Ode dneška jsem zůstala na neschopence, jsem toho měla v práci docela dost - těžký nohy, mám je samou modřinu z popraskaných žilek :unamused: pravidelně se mi z toho sezení začlo pnout nepříjemně břicho, celkově jsem byla víc unavená, doufám, že se to doma zase trochu uklidní :wink: až teda na ty 4h vycházky, ale to snad tu chvíli už vydržim..

Marti, to je dobře, že je vše v pořádku :dizzy_face: my byli v pátek na 3D, hezkej zážitek, byli tam na nás moc příjemný a hlavně u toho mohl být manžel, což v sokol. nemocnici na ultrazvuku běžně nepovolujou :angry: takže poprvý mohl vidět mimčo.. jak to tak vypadá, pan doktor si byl "téměř" jistej, že budeme mít holčičku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla doma taky od 24tt na neschopence.Nejdřív kvůli práci a pak jsem stejně musela i kdybych nechtěla.Taky jsem měla ty 4h vycházek.To bylo trochu blbý.Já to ale´dodržovala-měla jsem strach aby mě nenachytali,ale nikdo mě za celou dobu nekontroloval.Na 3D jsi byla na Bělehradský?Mě se tam taky líbilo.Kdyby to tak bylo všude,co?Už máte jméno?
2. únor 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se to taky budu snažit dodržovat, vim, že tady v okolí, kdo byl z holek takhle doma, tak kontrolu vždycky měl.. nechci mít tu neschopenku dlouho, chci si ještě do oficiální mateřský vybrat nějakou dovču..
jj, byli jsme na Bělehradský, kdyby se takhle chovali všude jinde, tak snad chodíš k doktorovi i s radostí :dizzy_face: zatim vede Eliška :wink:
2. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm Eliška se mi taky líbí.
2. únor 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pugie: Já mám taky teď neschopenku a vycházky 4 hod denně, ale mám kamarádky, které mají neomezené vycházky :frowning2: ....tak snad těm našim beruškám nenarostou pindíci, já už nakupuju všechno růžový :grinning:
....na ten 3D se moc těšim, jdeme za 3 týdny..... manžel byl se mnou na UTZ u mého doktora a moc se mu to líbilo :slight_smile: a to 3 Déčko ho vezmu taky a nejspíš půjde i tchýně :wink: :slight_smile:

....Eliška je moc hezké jméno :slight_smile:
....my budeme mít Sofinku :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky nesmutněte stejně teď není moc hezké počasí na vycházky. Jména máte moc hezky vybrané. Mi jsme měli vybrané, kdyby to byla holčička jméno Rozárka. Na Belehradský jsem byla na klasickém ultrazvuku a bylo to tam super, ohodně lepší, než v nemocnici.

Jinak mě napadlo, že kdyby jste buď chtěly vy nebo znáte někoho jiného, tak mám doma spousty věciček po dětech - hrazdičky, oblečení, atd. a nevím, co s tím. Nebo neznáte nějaký bazárek, nevím, jak to v nich funguje
3. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,no hodně maminek obchoduje na www.mimibazar.cz.Jinak počasí na prd a my mám oba virozu.Takže úplně na prd :frowning2: .Tak nám držte palce ať jsme už zdraví.Je to fakt maso,když je člověku na umření a děcko to chytne taky....
3. únor 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Posílám hodně síly, ať se brzo uzdravíte. Mimibazar znám, ale přijde mi, že vždycky někdo napíše a pak je ticho po pěšině
3. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
m.r. achoooooj, jsem teď dlouho nebyla, vždycky zapomenu nakouknout i sem :grinning: no děkujeme za přání, letí to jako blázen, jsem koukala na Adámka, letí to fakt hrozně,pamatuju, když jsi byla těhulka, ale kde jsou ty časy co? :slight_smile: a jak se jinak máte?

pukanka: není zač.... já jsem byla celou dobu v těhu v poho,a malá taky,tak jsem si říkala,že ta jipka snad nebude zapotřebí :slight_smile: děkuji za pochvalu Natálky, zvládáme v klidu,je to hodný dítě,ale teď to vypadá,že mám málo mlíka,tak jdem zítra na kontrolní kojení k dr.... tak jsem trošku nešťastná,ale dr. říkala,že u hodně maminek nastává pokles mlíka kolem toho 3 m, a že se to pak ještě může rozjet,tak budu doufat :slight_smile:
3. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lillisek:jj utíká to rychle,člověk se ani nenaděje a budou tady druhý narozeniny. :grinning: Jinak Adámek je pěknej "rošťák",ani chvíli neposedí.Pořád někde lítá.Aspoň má maminka co dělat :grinning: Luci,já jsem taky začala mít kolem 2.měsíce málo mlíka,kojila jsem jenom do 6.měsíce.Uvidíš ještě se ti to rozjede.
Krispli: Přejeme ať jste brzo zdraví:slight_smile:
Unka7: jinak v tý Primě to je super,je tam dětský koutek ,bazének s balónkama,klouzačka,maminky si tam můžou dát kávičku něco malýho k snědku a přitom koukat na děti jak si hrajou:slight_smile:Akorát tam neni výtah ,takže jsme táhly kočárky na horu po schodech.Nebo je nechat dole u vchodu:frowning2:
Tak zatím papa :slight_smile:
4. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek