• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hledám kamarádku v Praze

6. listopadu 2012 
ahoj!
mobo není ta mateřská náhodou 7600 na 3roky nebo 3600 po dobu 4let?
13. říj 2008 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
mohu se k vám přidat jsem z Prahy 5 mám 3 měsíční holčičku?
13. říj 2008 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ja myslela ze 4leta je 7600 do 2 let ditete a pak 3600..?

Cau holky, sem vas tady konecne nasla :wink:
13. říj 2008 ve 20:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky

tak tedy nevím nevím
já mám mateřskou jen na 3roky
za 7600kč
4roky mělo být snad jen 3600kč
a na 2roky
to u mě nehrozilo!!!

tak jak to tedy je :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2008 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Terri

to víš,že se můžeš přidat
budeme rádi
čím víc tím líp :wink:

no a kde pak jsi rodila?a jaký jsi měla porod?
jaká je Anička miminko povídej přeháněj :slight_smile:
to víš,jsme tu zvědavé ženské
aspoň já teda jo
13. říj 2008 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj babaro

a od kud jsi ty?jaká Praha?
já jsem tě tu ještě neviděla
píšeme si tu hlavně já Moba a Nara
snad se to tu zase rozjede :wink:
13. říj 2008 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj koukala jsem, že už jsem tu jednou byla to jsem byla ještě těhotná a rozmýšlela jsem se mezi Aničkou a Sárou.
Rodila jsem v Motole porod pohoda, ale ty sestřičky děs. Naštěstí jsem vypadla 4den.

Tak jsem si dala práci a našla to:
Nový systém nabízí tři rychlosti čerpání rodičovského příspěvku v délce 2, 3 nebo 4 rokya tři varianty výměry rodičovského příspěvku: zvýšenou (11 400 Kč), základní (7 600 Kč) a sníženou (3 800 Kč).
Rychlejší čerpání – 11 400 Kč do 24 měsíců věku dítěte, pokud máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství ve výši alespoň 380 Kč za kalendářní den (celkový objem čerpání rodičovského příspěvku činí 216 600 Kč),
Klasické čerpání - 7 600 Kč do 36 měsíců věku dítěte, pokud máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství (celkový objem čerpání rodičovského příspěvku činí 235 600 Kč),
Pomalejší čerpání - 7 600 Kč do 21 měsíců věku dítěte a dále 3 800 Kč do 48 měsíců jeho věku (celkový objem čerpání rodičovského příspěvku činí 224 200 Kč).

Penežne se nejvíc vyplatí 3 roky, ale zase jste o rok méně s mimískem. :grinning:

K Aničce musím jí pochválit takřka od měsíce mě nechla v noci spát, teď kojím jednou za noc.
Je to takové spokojené dítě zapláče jen když je unavená a chce spinkat.Stále se směje ráda blbne a povídá si.
:slight_smile:
14. říj 2008 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my od pátku průjmujeme, takže se malej cpe jenom borůvkama, banánama a mrkví, tak doufám, že to nebude nic infekčního, ve čtvrtek uvidíme!

Lenerka, neboj malá se určitě naučí potápět a že brečí je normální, aspoň to tvrdí instruktorky, co František na plavání vyváděl, chtěla jsem to z fleku zabalit a dneska patří mezi nejlepší!

My máme fusak emitex combi s odepínatelnou teplou vložkou, celková délka je 110 cm.

Zdravím všechny nové tváře!!!!

Terri, to je super, že malá takhle spinká, nám František taky v jednom měsíci začal spinkat celou noc a vydrželo mu to až do konce pátého měsíce (já si bláhově myslela, že to bude na pořád).
No a pak to pozvolna začalo, nechtěl usínat sám, tak jsme ho začali chovat, pak se začal budit a u kojení usínal u nás v posteli, pak začal řvát, když se přendal do svý postýlky, tak u nás trávil půlku noci, pak celou, pak nechtěl usnout ani v náručí, pak se budil v naší posteli, co půl hodiny, ke svojí postýlce získal averzi. Šlo to pozvolna po celý tři měsíce. Takže před týdnem jsme ze zoufalství zavedli do praxe Estvilovu metodu, nebo jak se to píše, a už se dostaviyi první plody. První den řval hodinu v kuse (čekali jsme to horší, kamarádce malej řval do tří do rána), pak usnul, druhý den brečel 20 minut, a budil se dvakrát za noc. Tak jsme ho nechali brečeti v noci, do tří minut vždycky usnul! Po týdnu usíná sám bez jediné slzičky a v noci se budí jednou! Asi se to nedá aplikovat na každé dítě. Jjá jsem tuhle metodu vždycky docela odsuzovala. Ale u nás to zabralo a ani to nebylo moc drastický.
Zavedli jsme usínací rituály a teď u nich prostě musíme vydržet. Šli jsme do toho s manželem společně, protože jedinec by to asi fakt nezvládnul...
14. říj 2008 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, můžu se k Vám přidat?
jsem z Vysočan a mrnous by se měl narodit na začátku prosince a já nějak zjištuu, že tu vubec nikoho neznám, není tu někdo taky z Vysočan? :wink:
14. říj 2008 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ale nechci, strašit :grinning: , užívejte si každé neprobděné noci :wink:
14. říj 2008 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
co to je za metodu Estvilova neslyšela jsem o ní.
Prý se dítě nemá brát do postele, že pak nechce spát samo a vyžaduje spolenost.
14. říj 2008 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
aho terri můžeš se přidat no mateřská je na 4 roky tak je to do 21měsíců 7600kč a pak do těch 4 3600kč a když je jen na 3 roky tak je to 7600kč po celou dobu, ale když to zaváděli tak podle narození se padalo do různejch možností a mi jsme měli tu nej že máme až do 3 let 7600 kč a ten poslední rok do 4 let 3600 kč třeba sestra má jen o 3 měsíce mladší hoku a ty už to měli jak jsem psala na začátku.
14. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj korculo můžeš se přidat já bydlím na Pankráci tak to není daleko, vite co to bude? A kde budeš rodit? To budete mít krásnej dáreček pod stromeček

Nara teda tak to jste dobrý že jste to vydrželi, no u nás je problém že už leze ven sám tak že ho dám do postýlky a on za chvilku příjde, když byl menší tak jsme také chtěli aby se naučil usínat sám, jemu teda stačilo že jsme se děli u postýlky i teď někdy sedávám , ale když jsme ho chtěli naučit usínat samotného tak řval tolik až se pozvracel tak že na to jsem teda žaludek neměla.
Doufám že jste mě pochopili ohledně té mateřské
Jo lenerka náš fusak je také od Emitexu jako píše Nara je to Happy Kids troj komb
14. říj 2008 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to jsi to hezky vymakla Moba ;) to je uplne idealni :slight_smile:
ja si zvolila dvouletou, pokud se nam po dvou letech plus minus podari druhej prcek tak se to vyplati nejvic. Pak bych si asi zvolila 3letou, ale kdovi co bude pak...
Chcem stejne druhyho co nejdriv, ale po cisari by se melo aspon 2 roky pockat, tak asi od dubna zacnem zkouset :slight_smile:

Jinak ja jsem ze ctyrky, resp. 11, Haju a znam Naru a Mobu z diskuzi Phy4.
14. říj 2008 ve 14:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jo to jo taky jsem byla ráda, že nám to tak vyšlo, to tě obdivuju tak rychle druhé.
14. říj 2008 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
No budem bydlet s tchyni, ta rada pomuze, uz je v duchodu.
Si rikam, ze budou zas driv "z krku" a budou si spis rozumet no.
14. říj 2008 v 16:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
moba: děkuji...:slight_smile: no prý budeme mít chlapečka...:slight_smile: shodli se 3x, tak snad ano, i když je nám to celkem jedno....

rodit bych měla v Podolí, pokud se něco nevyvrbí jiinak, mají totiž 23.11.-1.12. odstávku a my termín 5.12., takže to nesmí přijít dřív, jinak nevím kam pojedeme...:slight_smile: a dáreček to bude doufám, že ten nejkrásnější...:slight_smile:

jinak zatím máme plán jako babara, zvolit 2letou mateřskou a do tý doby mít druhý, tak uvidíme co přinese čas... :wink:
14. říj 2008 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Korculo

tak to my máme taky vánoční miminko
Kačenka se narodila 26.12.2006 :slight_smile:
a měla být 22.12.
ale je to hodná holka vydržela tam déle já chtěla koukat ještě na pohádky a být u štědrovečerní večeře :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a povedlo se
a na Silvestra už jsme byli doma a celý jsme to prospali
taky jsme rodili v Podolí a nemůžu si na nic stěžovat
Podolí doporučuji
a jestli bude ještě někde ségra nebo brácha,chtěla bych zase do Podolí
no ta odstávka to zase budou asi malovat :grinning:

a kde jsi se tam zaregistrovala?je tam prý pěkný nával
jo my bydlíme kousek od vás na Praze 9 proseku
14. říj 2008 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Korculo

a ještě můžeš mrknout na diskuzi
maminky z proseka a letňan
tak jsou taky manky z čerňáku Kobylis letnan atd. :slight_smile:
14. říj 2008 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Naro

no dneska jsme zase byli na plavání
já to už snad vzdám!
to je šílený pořád jen pláče :confounded:
a to mě slibovala,že plakat nebude a že se těší na koupání
jen uviděla vodu a instruktora začal řev
celých 30min prořvala
asi jsem s ní měla začít chodit plavat dříve
jsou tam 3děti a těm není ani rok a ty jsou z plavání nadšený
ale ta naše ta by si jen hrála a byla ve výřivce ,kde je cca 33C
no nevím nevím,ale už se to asi nezlepší
asi jsem vyhodila 3100kč oknem :frowning2: :frowning2: :frowning2:
14. říj 2008 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
lenerko: díky za přivítání...:slight_smile:

tak to jste měli vyloženě Vánoční dáreček... my budeme mít spíš Mikuláše...:grinning: aspon doufám...

no do Podolí jsem se registrovala už v 10.tt, jinak by asi už měli plno... :sweat_smile:

a díky za tip, kouknu i do tý diskuze...:slight_smile:

a kam chodíte plavat? to je škoda, že Ti malá pláče... třeba si ještě zvykne, jak dlouho chodíte?
14. říj 2008 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
lenerka-mi chodime s malou taky plavat , byly jsme už na 2 hodinach a taky mi plače a to jsme začli ted když ji byly 4 měsice a to ja jsem platila 4000kč
14. říj 2008 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Iira

tak nás to stálo 3100kč
chodíme do hotelu Step v Praze je to ve Vysočanech
hotel je krásnej
i bazény i výřivka,ale bohužel kačku tu neoslovilo
první lekci jsme měli 9.9.
první 2lekce pohoda a pak jsme se začli potápět a byl konec :confounded:
dneska dokonce se nechtěla už ani sprchovat doma!!!!
no tak to je tedy konec
budeme mít asi doma malou špindíru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. říj 2008 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
korculo

no nevím nevím,jestli porodíš rovnou na termín
ale bylo by to dobrý na chození čerta a mikuláše porodit mimčo :wink:
švagrová má dcerku narozenou 6.12.06 a měla být až po 15.12.

no já se taky registrovala docela brzy
asi ve 3měsíci ani to na mě nebylo vidět
ale to bylo před 2rokama
teď jsem slyšela,že se musí mamky registrovat do cca11měsíce fakt nechápu,ale těhulí je prostě moc
14. říj 2008 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jee, ahoj Irco :slight_smile: teda tady je znamych tvari :slight_smile:
Tak vy uz chodite taky plavat, my snad zacnem od listopadu, konecne se nam zahojilo raminko po ockovani, tak dem ve ctvrtek na to trimesicni (s 3mesicnim zpozdenim :slight_smile:).
No a uz snad budem moct plavcit taky.
14. říj 2008 ve 22:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

lenerka a iira: nevzdávejte to a trénujte polévání hlavičky doma, já jsem dneska moc ráda, že jsme to nevzdali, ale taky to byl boj, zlomilo se to až ve druhém bloku. Jsou děti, který prý probrečí i tři měsíce (viz. dcera naší instruktorky), vysvětlili nám to tak, že děti nejsou zvyklé "pracovat" a v bazénu jsme vedoucími zkrátky my a musí tam dělat, to co chceme my a ne oni. Náš František má svojí hlavu, takže u každého nového prvku se vždycky maličko zabejčí a chvilku trvá, než je ochotnej to udělat. Ale už si zvyknul, že mu v bazénu fakt nic jiného nezbyde. Je super se pak na sebe dívat pod vodou. A taky musí být přesvědčená maminka o tom, že je to správné, což já jsem teda ze začátku nebyla. Jednak se sama docela bojím vody, tak se mi vůbec nelíbilo, že ho mám potápět a docela jsem se bála tam s ním manipulovat. No a u nás musí rodiče dělat, to co děti, takže i já jsem se za tu dobu naučila vydechovat do vody a zjistila jsem, že potápění je fajn. Teď to učíme taťku :grinning:
Chodíme 2x týdně a je to spojený i se cvičením, taky je to docela pálka...

korcula: mně se to povedlo porodit přesně v termínu a kamarádce taky, tak třeba se to povede i tobě.

My jsme z Prahy 4 - Kačerova, na Vysočanskou jezdím akorát k zubaři.

babara: diskuse praha 4 je nějaká mrtvá, co?
15. říj 2008 v 07:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík. Jak se všichni máte? Dlouho jsem tu nebyla. Naše málá Lucinka, roste jak zvody. A máme hodní dítě v noci nám taky krásně spinká. A už žvatlá a hraje si s hračkami. Je to šťastné dítě. A usmívá se na mámu a tátu! :grinning: Jsme na ní pyšní. :slight_smile:

IIra a kam chodíte s malou plavat? Dlouho jsem vás neviděla: :frowning2:

Terri. Vítej. Někdy by jsme se mohli domluvit a nějakou prochajdu. :sunglasses:
15. říj 2008 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
lenerka: jéé do hotelu Step chodím na těhotenský aqua aerobik, ten bazen je tam fakt hezkej a vždycky koukám na ty mimča v malým bazenu a už se těším...:slight_smile:

s tím termínem uvidíme, on si stejnak malej udělá co bude chtít.... :grinning:

s tou registrací já ještě neměla ai prukazku, museli mi u gyn vystavit že jako jsem těhotná, a v Podolí mi řekli že jsem přišla v nejvyšší čas.... :angry: Ale přijde mi to na hlavu, v tu dobu člověk ani neví zda vše dopadne jak má a už je registrovanej v porodnici
15. říj 2008 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
to je fakt běs s tou registrací v porodnici, já si zase říkám, jestli už bych neměla shánět místo ve školce :grinning:
15. říj 2008 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
nara: no s těma školkama to asi bude taky zajímavý.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2008 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek