• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hledám těhulky z Prahy na pokec u kafča, cvíčo

18. dubna 2013 
autor
@vanocni_stromecek Jenom ať jste oba v pořádku, to je nejdůležitější!! Určo to bude všechno v pohodě :wink:
19. bře 2013 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liny29 a další maminky, mám na vás otázku. Nemáte někdy takový nepříjemný pocit a strach, jestli je miminko vlastně v pořádku, jestli tam uvnitř je vše, jak má být? Dokud miminko necítíte, existuje nějaký způsob, jak se o tom přesvědčit? Čekání na prohlídku jednou za měsíc je strašně dlouhé :frowning2:
Mám sice něco jako angel sounds, ale srdíčko jsem asi ještě nenašla nebo ho nepoznám.
Díky a všem zdravá miminka!
19. bře 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oililygirl Přeju hezký den. Mluvíš mi z duše :wink:....já mam úplně to samý, hlavně jsem to prožívala hůř v prvním trimestru, teď už jsme se přehoupli do toho druhého a začíná mi pomalu růst bříško, takže jsem už o poznání klidnější. Ale tenhle pocit dobře znam, že i když mi sice nic nebylo, neměla jsem žádné problémy, tak jsem pořád měla strach, jestli tam fakt je a jestli je v pořádku. A taky to zatim mam tak, že žiju od utv k utv a pak mě vždycky na chvíli uklidní, že jsem ho tam viděla, jak dělá kotouly nebo tak :wink:. Snažim se to brát tak, že když se nic neděje, tak je to jenom dobře :wink:. držim palce a hlavně se snaž být v klidu, já se s tím taky zbytečně stresovala.
20. bře 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margarita42 Děkuju, nikomu to nepřeju, ale je dobré vědět, že v tom nejsem sama. Nechci se stresovat, vim, že to není dobré pro miminko, ale ten strach prostě pořád mám. Nemůžu se dočkat každé kontroly, ikdyž mívám i strach, aby bylo všechno v pořádku. Chci ho vidět, ten malý poklad a přesvědčit se, že je v pořádku. Už bych nejradši rodila. Nedokážu si to užívat. Je to krásné, ale je to strašně dlouhé.
Přeju všem klid a zdraví!
20. bře 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek ahoj aj ja byvam na stodulkach hned u metra a tiez som len na zaciatku odbery ma este len cakaju :D a rodim v 2 rijna :D
20. bře 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikaaaa4 :grinning: tak to je mazec, ještě řekni, že v Hábově :slight_smile: no já se stejně budu stěhovat do jiného bytu, ale doufám, že na Praze 5 zůstanu :slight_smile: Tady je to fajn.

Já byla dnes na NT u Apolináře, nic sem neplatila, jen 100 kč za fotku. Screening negativní :slight_smile:. Akorát mrňous nechtěl spoluracovat, spinkal, tak sem byla poslána si koupit colu, aby se probral :grinning:, pak ho ještě musela doktorka pošťouchnout, ale nakonec se natočil, jak bylo potřeba :slight_smile:. Asi je to noční tvor po mně. Když sem byla na pohotovosti, to bylo kolem půlnoci, tak sebou šil jedna báseň.
21. bře 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikaaaa4 Jo a rodit mám 1. října, třeba se sejdeme v porodnici :grinning:.
21. bře 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja 2 rijna :D dufam ze nemame rovnakych otcov :D
21. bře 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je to to NT aj mna tam posle ? ja inak mam doktorku tu na Luzinach v tom sukromnom centre a Screening je co? boze ja som hrozna nic neviem :frowning2: ja byvam na Floglovej
21. bře 2013 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikaaaa4 Aspoň by nemusel jezdit dvakrát :grinning:.
NT screening - nuchální stranslucence - je to vlastně soubor vyšetření - odběr krve a pak UZ, kde zjišťují, jestli prcek nemá nějakou vrozenou vývojovou vadu jako Down, Edwards, atd. A doktor tě tam poslat nemusí, mě tam neposlal (můj to dělá sám, ale chtěl po mně 3 tisíce - jakože takový balíček komplet různých vyšetření, jako asi je to fajn, ale já ty peníze nese..), to sem odmítla a u Apolináře mi to udělali zadarmo. tohle je právě daleko přesnější, než tripple testy, které se dělají později (ty ti doktorka uritě udělá, ale kolikrát vyjdou falešně pozitivní a pak trneš, jestli dítě nemá nějaké postižení). Chodí se tam v 11.-13.tt, tak, pokud ti už doktorka něco neřekla, tak se zkus objednat sama. Nemusíš mít doporučení. Já, co nezjistím na netu, to taky nevím...:grinning:. Ještě že je :slight_smile:.
22. bře 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikaaaa4 já byla v Pranatalu, mají docela i dobré stránky,kde najdeš základní informace o vyšetřeních, co tě čekají, je tam i popis vyšetření NT, jak probíhá, co zjistí apod. Já platila 1450,- (VZP nehradí, ale údajně oborová pojišťovna ano).
www.prenatal.cz
22. bře 2013 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kam by nemusel jezdit dvakrat? :slight_smile: ja budem slobodna matka takze kludne moze :grinning: a to si sla sama do toho apolinare a poziadala o testy ci ako?urcite by som tam sla aj ja ked je to zadara lebo moja mi tiez povedala o nejakych testoch ktore sa platia ze si mam pripravit miliony no ba hovno kde ja na to vezmem :grinning: na prve testy a dufam aj fotku pojdem teraz k svojej vo stvrtok
23. bře 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verueu a ten pranatal to je ? :slight_smile: boze ja som fakt uplny debil z toho ale ja tu nemam ziadnu tehotnu kamosku som prva takze fuuu :slight_smile:
23. bře 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikaaaa4 Do Apolináře si zavolej, nejlíp hned v pondělí, já si tam taky volala sama, sestřička mě objednala na krev a rovnou i na UZ (na odběrech mi vzali jednu zkumavku krve navíc, prej dělají nějaký výzkum), ale aspoń je to díky tomu zadarmo...v Prenatalu se to platí, aspoň co sem tady četla...
Já sem taky poprvé těhotná, ale pokud budeš chtít s něčím poradit a budu vědět, klidně se ptej :slight_smile:.
23. bře 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to tam mam zavolat objednajte ma testy ale zadarmo :D ci co im mam povedat? dik
23. bře 2013 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erikaaaa4 Tak co, objednala jsi se???

Holky, kdy jste se registrovaly do porodnice?? Má to být ve 14.tt, ne? Ale kdy přesně? Někde sem četla, že 14+0tt, ale třeba je to jedno. Díky.
26. bře 2013 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek Mně doktorka říkala, že nejdříve v tom 14.tt + 0 a taky to píšou většinou na stránkách porodnic. Ale ideální je podle mě zavolat si přímo do porodnice, kam se chceš registrovat a domluvit se přímo s nima - např. v tom Podolí ti podle datumu porodu řeknou přesný den, kdy se můžeš přijít registrovat. Jinde to pak můžeš udělat přes internet (od dubna snad i v tom Podolí).
26. bře 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@margarita42 Já bych právě chtěla přes net a buď Apolinář, nebo Motol. Tak díky, to mám ještě týden čas...:slight_smile: Zkusím kuknout na jejich stránky.
26. bře 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek Apolinar ma na svzch strankach takovou tabulku, kterou si muyes stahnout, a tam presne vidis, kdy jsi 14+0 a kdy se muzes registrovat.
26. bře 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek taky jsem registrovaná do k apolináři, všechno bylo perfektní, postupovala jsem tady podle toho návodu http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm a bez problémů, na svůj termín 3. srpna bylo plno, tak jsem se druhý den přihlásila hned ráno a dostala místo na 4. srpna, do 3 týdnů od online registrace se pak dostavíš do porodnice na sepsání anamnézy a tam ti to datum zapíší přesně, bylo to pro mě lepší než stát od 5 od rána ve frontě v Podolí, ale slyšela jsem , že by taky měli rozjet již brzy registraci online.
26. bře 2013 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verueu Stejně je to zajímavé s tou registrací...co když budu rodit v jiný termín nakonec? Třeba dřív nebo pozdějc?? Já v mém okolí neznám nikoho, kdo by rodil přesně na termín (ale jsou to holky, co rodily na malém městě, takže se nikde neregistrovaly). Pak mi přijde ta registrace zbytečná úplně. Nebo ne úplně, asi jim jde o to, aby třeba všechny nepřišly rodit k nim, ale aby to bylo jaksi rovnoměrně rozdělené všude možně po Praze. Ale co když tam přijedu mimo termín, že rodím a oni nebudou mít volno? To pak budu jezdit po Praze a hledat, kde mě vezmou? :grinning:
26. bře 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanocni_stromecek přesně jak píšeš, je to jen kvůli tomu, aby se to nějak rozumně rozptýlilo mezi všechny porodnice a nikdo moc nepředpokládá porod v termínu - četla jsem nějakou statistiku, že se miminka prvorodiček nejčastěji rodí 14 dní před a po termínu:slight_smile:. Podle papíru co mi dali, tě můžou odmítnout jen před ukončeným 32. (možná 34. teď nevím přesně - mám to doma) a to z toho důvodu, kdyby neměli volnou kapacitu inkubátorů, ale jinak by tě vzít měli bez problémů - vše ti řeknou při té osobní registraci (dokonce jsem i něco kvůli tomu podepisovala).
26. bře 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, já jsem taky poprvé těhotná jsem ve 13.týdnu, termín máme určený na 6.října :slight_smile: a jsem ze Strašnic :slight_smile: teď v úterý jdeme na screening 1.trimestru, tak se těším, zároveň i trochu bojím, aby vše dopadlo dobře....
31. bře 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@funca Ahoj, kam na Prahu 4 se budete stěhovat? Já bydlím v Modřanech a nikoho tu neznám, tak už sonduju nejaké nové kamarádky na kočárky a klábosení :sunglasses:
31. bře 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@funca Jo,tak uz jsem se docetla..:slight_smile:
31. bře 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuska_01 držím pesti,ať Ti to dobre dopadne!! Jdeš do Gennetu?

@carpatia cauky,my se budeme směřovat spis k Pankráci,aby to přítel neměl daleko do prace ;) tak klidne mužem vymyslet aktivity společně,jestli chces. Mam v Praze jak přátele,tak známé,ale jen dve holky mají rodinu,takže taky budu rada za dalsi fajn maminu ve svém okruhu :slight_smile: původně jsem z Ostravy a Ty?
1. dub 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@funca No,sranda, ja jsem puvodne od Frydku-Mistku :grinning:
1. dub 2013 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@funca nene můj Dr. ten screening dělá sám, takže jdu přímo k němu. Děkuji snad bude vše pohodě. Jinak celkem náhodička - taky jsem z Ostravy :slight_smile:
2. dub 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuska_01 @carpatia pecka,holky,tak se mužem domluvit a pokecat,hmm ;) moc volného času ted nemám,ale kdyz člověk chce,vsechno jde ;) a po rozepři pohlavi miminka u různých doktorů,je ode dneska potvrzena zdravá holčička :slight_smile:
2. dub 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@funca Zdravím, moc gratuluji k holčičce a děkuji za tip na těhu cvičení, našla jsem to v předešlých příspěvcích, že chodíš do Slunečnice, taky jsem po něčem takovém koukala, ale tady u nás (Dejvice) je všechno hrozně drahý, nebo v nevhodný čas, nebo hrozně špatně dostupné MHD (nejsem pojízdná)..a navíc hrozně málo možností), tak tohle budu mít na trase tramvaje i metra. Chtěla jsem chodit na cvičení pro těhotné s dětmi v úterý, ale k mému obr úžasu ho nedělají, že nebyl zájem...tak jsem se "vetřela" na cvičení ve čtvrtek na balónech, dovolili mi přijet i s malou, že tam mají hračky, tak si bude hrát, nebo bude u mě no, že je tam málo lidí v té skupině, ona je docela hodná a klidná, snad se zabaví, uvidíme. Ty chodíš na kterou hodinu, mohly bychom se tam potkat a dát kafčo...moc se tam těším, fotky vypadají nádherně :slight_smile:
2. dub 2013 ve 13:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek