• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky těhulky z Olomouce. Jste tu?

13. prosince 2015 
@bureska dostala jsem ji od přítelové babičky, je strašně hezky udělaná: Deník nastávající maminy(těhotenství, porod a 10měsíců poté) od Katja Kesslerová :slight_smile: jn přesně tak taky to nebudu riskovat, zkusím jen ten čaj a možna tu směs, ale to s tou kořalkou vubec...
16. bře 2012 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@silvuskaaa ja mam taky par knizek, ale tam doporucujou jen ten malinik...ja si porad myslim, ze to miminko si samo rekne kdy chce na svet. Ten caj zkusim taky a k tomu ty homeopatika...pak asi masaz hraze, ale zadny experimenty radsi fakt ne
16. bře 2012 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bureska teď mi psala kamoška má termín 27.3. tři dny už trpí s bolestma, dnes jela na kontrolu do porodky do Štemberka, tak jsem ji přála ať si ji tam nechají ať to má konečně za sebou a prej ji řekli, že otevřená sice je, ale ať jede ještě dom, to je přístup, hrůza
16. bře 2012 ve 12:04  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@silvuskaaa tak bud nemaji misto nebo je jeste otevrena malo, tak se ji porod asi hned nerozbehne. Poradili ji aspon co ma delat? Nebo ji hned mezi dverma vylifrovali?
16. bře 2012 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@bureska nic ji k tomu právě neřekli
16. bře 2012 ve 12:17  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@silvuskaaa tak to je chovani reznickyho psa...nechapu ty doktory obcas. Obcas si pripadam jako bych je hrozne obtezovala.
16. bře 2012 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@bureska jo že, taky mi to tak někdy přijde, no jsem pak zvědavá na mě tady v Olomouci, doufám, že já přijedu pak akorát, domů s bolestma nepojedu
16. bře 2012 ve 12:27  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@silvuskaaa nam v kurzu rikali, ze se ma jet az jsou kontrakce po 5 minutach, treba i po odtoku plodove vody a odchodu hlenove zatky...ze to uz zpatky neposilaji. A pry jsou na sestinedeli hodny sestricky i doktori. Ze se neni ceho bat a hlavne, kdyz budes chit s cimkoli poradit tak se nebat zazvonit na sestru...
16. bře 2012 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Určitě myslíte ricinový koktejl :slight_smile: Do toho bych taky nešla. Ten panák se mi nezdá úplně dobrej a taky bych měla strach, že to ovlivní miminko. Já si myslela, jak zvládnu 1. dobu porodní doma, v klidku a do porodky pojedeme až na poslední chvíli a ono o půl 3. praskla voda a o půl 4. už byly kontrakce po 5 ti minutách, tak jsem volala do porodnice jestli jako jet nebo na a vzala to tam taková mladá kačena a řekla : "A co si jako myslíte, že vám na to řeknu! No přijeďte!" Byla příjemná jak sviňa. Když jsme dorazili, tak mě přijímala, ale naštěstí jí zrovna končila služba. Pak už jsem natrefila jen na samé super lidi :slight_smile:
16. bře 2012 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bureska
@silvuskaaa ten alkohol je to nejmenší si myslím, ale ricin je jed - proto dostaneš průjem a tím se začne dráždit i děloha, a proto by to mělo pomoct k porodu, a je to docela nebezpečné, já bych do takových babských rad vůbec nešla. Ať se prostě narodí kdy uzná za vhodné a ne takové vyvolávání porodu :( Ten maliník je ale dobrý nápad, tem mám taky v plánu :slight_smile:
dneska poslední den v práci, hurááá :slight_smile:
16. bře 2012 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucifereeek pry ho tehotnym nechcou ani moc v lekarne prodavat sem cetla na jine diskuzi, ja bych do toho taky nesla. Kdyz si predstavim ze pulka vseho co zkonzumuju jde do mimca. Precetla sem si par prispevku v te diskuzi a nad uvahou nekterych holek zustava fakt rozum stat...ale kazdyho vec. Jen pak kdyz se neco "posere", tak za to vzdy muze doktor....
A jak si se v praci rozloucila? :slight_smile: Tak aspon si uz muzes uzivat, chystat a odpocivat.
16. bře 2012 v 18:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@bureska já to nebudu nějak hrotit, nechám všemu volnej průběh a jak to příjde tak to přijde :slight_smile: ten čaj jsem si dnes koupila a voní pěkně už se na něj těším :slight_smile:

@lucifereeek tak to je super, konečně skoro lehárko :wink:
16. bře 2012 ve 21:27  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi ja sem nevedela ze ten ricinovy olej je na prujem, ale v kombinaci s tim panakem a merunkovym dzusem to musi byt peknej drijak. Nechci si ani predstavit co by se mohlo stat, kdyby se fakt rozjel porod, ale z nejakyho duvodu museli dat anestezii a provyst cisare a ja bych jim tam vysvetlovalala, ze sem treba pozila alkohol :grinning: Nevim jak dlouho muze zustat v tele ted, kdyz na to nejsem vubec zvykla....

@silvuskaaa taky si myslim ze to tak bude nejlepsi...v prirode to tak funguje x tisic let :slight_smile:
16. bře 2012 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
.Já si taky říkala, že je blbost porod nějak vyvolávat sama, ale když přišel první temín porodu a nic, pak druhý a zase nic, tak už jsem toho měla plné zuby a dělala vše možné, aby už porod začal :grinning: Ale riciňáku se taky bojím.
16. bře 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@paffi njn říká se že holkám se moc ven nechce :grinning:
16. bře 2012 ve 22:25  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@bureska přesně tak, ať si každý dělá co chce, já vím ale určitě že bych do toho nešla :slight_smile: jo v práci fajn, pro malou jsem dostala oblečky - už trošku větší, a pro mě kojící čaj :wink:
@silvuskaaa jj už bude klídek a pohodička :slight_smile:
17. bře 2012 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@paffi tak jsou i prirozenejsi a nezavadne cesty jak miminko po terminu vyhnat :grinning:

@silvuskaaa to jsem taky slysela, a kluci udajne chcou na svet o neco malo driv, tak uvidime :slight_smile:

@lucifereeek tak to je supr ze se s tebou takhle rozloucili. Tak snad vybrali hezky oblecky co se ti libi :slight_smile:
17. bře 2012 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@bureska to víš že jsou, jen u nás teda nepomohlo nic krom toho nápoje :wink:
@silvuskaaa v tom případě se teď budu modlit, aby to byl tentokrát kluk :slight_smile:
@lucifereeek je to docela nezvyk být najednou doma a nechodit do práce. Já jsem ze začátku nějak nevěděla co si s tím časem počnu:slight_smile:
17. bře 2012 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky :slight_smile: chci se zeptat jestli budete někdo rodit tu v Ol a jestli jste slyšela nějaké informace o porodnici. Díky moc :slight_smile:
17. bře 2012 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@paffi uvidíme, zatím se mi ta představa líbí, že příští týden už nikam nemusím ale asi po čase je to jak říkáš :slight_smile:
@slunickomaja já chci rodit v OL, probíraly jsme to tu o pár stránek dozadu :slight_smile: já myslím, že je to dobrá volba hlavně pro případ komplikací :slight_smile:
18. bře 2012 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@slunickomaja ja chci taky rodit v Olomouci. Neslysela sem na olomouckou porodnici vylozene spatny ohlasy, primar gynekologie je navic odbornik a je tam novororozenecka JIP
18. bře 2012 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky díky moc :slight_smile:
18. bře 2012 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@slunickomaja já rodila v Olomouci v roce 2010 a teď budu určitě znovu. Je sice fakt, že oproti Prostějovu je Olomoucká porodnice dost škaredá, ale to bylo to nejmenší co by mi u porodu vadilo. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že na porodním boxu není záchod a sprcha, takže sprchovat jsem se mohla naposledy asi kolem 8. hodiny ráno a pak už to nešlo, protože tam chodily maminky na ozvy. Ale jinak jak říkají holky důležité pro mě bylo, že Olomouc má dostatečné vybavení pro miminko, kdyby nastaly nějkaé komplikace. Personál v porodnici i na šestinedělí byl úžasnej, takže si nemůžu na nic stěžovat. Pokud bys chtěla vědět něco konkrétního, tak se klidně ptej, ráda odpovím :slight_smile:
18. bře 2012 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@paffi moc děkuji :slight_smile: Já rodila prvního syna v Karlových Varech, druhého v Kadani a teď kdy nás osud zavál sem na moravu tak tady v Ol. :grinning: Naprosto souhlasím, že to jak porodnice vypadá je to poslední. Pro mne je nejdůležitější jistota, že se o miminko postarají jak nejlépe to jen jde i v případě komplikací. Taky přístup personálu je pro mne dost důležitý, protože v K.Varech jsem si tenkrát užila své až se divím, že jsem ze stresu neztratila mléko :confounded: Já půjdu na císaře a co mě děsí je způsob šití :grinning: svorkování :grinning: to neznám a přijde mi to děsný :unamused: nevím je to o zkušenosti asi. Nevíš jak to vypadá a jaké to je? :slight_smile:
18. bře 2012 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@slunickomaja o císaři toho moc nevím, ale zkus založit tady na koníkovi diskuzi a zeptat se, nebo projít staré diskuze, třeba tam najdeš odpověď. A nebo se poptej přímo v porodnici až půjdeš na ozvy jaké to má vlastně výhody oproti klasickému šití.
19. bře 2012 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@slunickomaja svorkování se neboj. Jsou jakoby takové malé kolíčky na prádlo akorát jsou kulaté. Vyndavání nebolí vůbec a jizva je po tom hezčí :slight_smile: .jo a svorky se vyndavají nadvkrát jeden den se vyndají třeba 4 a za 3 dny zbytek
19. bře 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@slunickomaja ja sem slysela, ze v Olomouci na sestinedeli je taky jedna sestricka ktera je prijemna jak vred...ale to je asi v kazdym spitale. Jinak co se tyce cisare, tak manzelova sestrenice na nem byla vloni a ranu mela zasvorkovanou, zadny problemy s tim nemela a jizvu ma skoro neznatelnou. A jestli se muzu zeptat, ty na cisare jit musis z nejakyho zdravotniho rizika nebo protoze chces? Dnes si pry spousta maminek ten zakrok zaplati aby nemusely ke klasickymu porodu
19. bře 2012 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@paffi moc děkuji :slight_smile: pročítala jsem diskuzi o císaři, ale ne celou tak nevím jestli tam o svorkování píší. Každopádně se zeptám přímo v porodnici až půjdu na ozvy :grinning:
19. bře 2012 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@fajn moc děkuji za uklidnění :slight_smile: a podrobné vysvětlení :wink: asi to nebude taková hrůza jakou z toho já dělám :grinning: :grinning: :grinning:
19. bře 2012 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@bureska jj v každém špitále se najde černá ovce :grinning: :grinning: Já bohužel na císaře musím, protože oba syny jsem musela rodit kvůli komplikacím císařem. Takže teď mi nedovolí rodit spontálně ani náhodou. Prý by mohla prasknout při stazích děloha...
19. bře 2012 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek