• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky těhulky z Olomouce. Jste tu?

13. prosince 2015 
@silvuskaaa
@bureska Vy už to holky máte obě za pár :slight_smile: taky se mi líbí načančaný postýlky, ale taky budu dávat jen mantinel a zavinovačku, popř. spací pytel a nějakou tu deku. Já nebesa mít nebudu, ani se mi to nelíbí a je to zbytečný lapač prachu :sweat_smile:
27. bře 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunickomaja no právě, aby pak mimču vyhovovaly, mě se zdá, že ty akce jsou často, akorát je to třeba vychytat :slight_smile: já mám taky jen asi na první 3týdny :slight_smile: pampers new baby, pampers premium care a pár babylove, tak uvidíme :slight_smile: stejně pak chci začít látkovat, tak ty jednorázovky budeme kupovat spíš výjimečně.
27. bře 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lucifereeek no az me to uplne desi :slight_smile: Mne se treba nebesa libi moc, ale mas pravdu ze to je lapac prachu. Navic sem cetla v nejakym clanku na netu, ze na miminko ma jit v prvnich tydnech slunecni svetlo kvuli vitaminu B...
27. bře 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska dneska peru - první pračka plínek pověšená :slight_smile: teď peru druhou :slight_smile:
27. bře 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bureska
@lucifereeek tak tak nebesa lapac prachu a prijde mi to na tu chvilu uplne zbytecny,mantinel staci,povlecu si i perinu s polstarem jen na ocko at to vypada a jinak pytel a zavinovacka myslim postaci :slight_smile:
27. bře 2012 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silvuskaaa taky si myslím :slight_smile:
27. bře 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska ten teploměr určitě pořiď už teď ze začátku se mimčo měří při každém přebalování, takže ho vyhužiješ hned jak přijedeš z porodnice. Ta odsávačka hlenů na vysavač je super. Vyzkoušej si ji zapojit, zapnout vysavač a pak zkusit přiložit prst a uvidíš, že ten tlak je opravdu malý a bát se přestaneš. Odsávačku můžete potřebovat taky hned po příjezdu z porodky, některá mimča chytí už v porodnici rýmu, tak ať pak nemusíš nikde běhat.
Jinak k té odsávačce mléka: Taky si myslím, že je to zbytečnost. Já ji nepotřebovala nikdy. Pokud ji budete potřebovat, už v porodnici, tak si ji tam půjčíte pak i domů za poplatek než si koupíte svoji. A s těma porodníma lehátkama jsem to taky slyšela, že jsou teď o moc lepší než bývaly.
@lucifereeek my taky budeme látkovat. Už máš nakoupenou plenkovou výbavičku? Popř. kde ji chceš pořizovat? Já použiju tu co mám po prvním dítku, takže přikoupím jen nějaké svrchňáčky a separačky a hotovo.
27. bře 2012 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paffi mám plenky už objednané, Anavy, Haipa-Daipa, Gro via a svrchňáky Imse Vimse, Haipa-Daipa, Thirsties a Anavy + budu používat i normální KIKO (bílé, bambusové) na snapku :slight_smile: a nějaké vkládačky a jen pár těch separaček na zkoušku :slight_smile:
objednala jsem vše na www.ekopleny.cz
27. bře 2012 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek já objednávala ze Slune.cz - mají pobočku v Olomouci, tak jsem si to tam vyzvedávala bez poštovného:slight_smile: My máme Baby Lucy, Haipa Daipa a aio Pop - in a vsrchnacky taky Imse Vimse, Haipa Daipa, Thirstie, vlňáčky Disana tuším a pak nějaké obyčejné myslím taky Baby Lucy.
27. bře 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paffi AIO jsem si koupila na zkoušku 2x Anavy a Gro Via a uvidíme co bude vyhovovat :slight_smile:
27. bře 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek taky jsme měli jen 2 AIO a úplně to stačilo :slight_smile:
27. bře 2012 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paffi a látkovali jste od začátku? já bych chtěla začít tak ten 3týden po porodu.
27. bře 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek taky sem dneska prala, zitra vyzehlim a doperu posledni pracku. Ale uz jen polstry na vibracni lehatko...a mam to vsechno. Pak jen doplnit do pokojicku textilie a je to :slight_smile:

@silvuskaaa to je pravda, az zacnou mimca vstavat, tak ty nebesa stejne musi pryc, jeste by to na sebe strhli :slight_smile:

@paffi to jsem nevedela ze se teplota meri po kazdym prebalovani...myslim, ze to neni nutny kdyz je mimco zdravy, ale je dobry to mit doma, kdybych nahodou mela podezreni ze se neco deje. Odsavacku na hleny koupim urcite a na mliko, to az kdybych potrebovala. Staci zajet do obchodu nebo nekoho vyslat a za chvilku je doma...
27. bře 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska taky budu zítra zas pokračovat :slight_smile: to slyším taky prvně, že by se mimču měřila teplota pokaždé, to bys ji musela měřit i 10x denně, což teda nevím nevím :slight_smile:
27. bře 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek ja sem teda slysela, ze aspon v porodnici se mimco vazi pred kazdym kojeni, ale o mereni teploty taky slysim prvne. To radsi delat nebudu, bala bych se, ze pri tak castym mereni mu zpusobim nejaky zraneni na prcine :slight_smile:
27. bře 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek @bureska opravdu vás to tak budou v porodnici učit a teplotu po každém přebalení budete zapisovat do papírů, které kontroluje sestra. Miminka ještě nemají termoregulaci, takže se rychle přehřejí nebo naopak prochladnou a proto se to po porodu dost hlídá. Pokud má mimčo o nějaký stupínek vyšší teplotu, tak se to hned řeší. Však uvidíte samy v porodnici :slight_smile: A o zranění nemusíte mít strach, ty teploměry mají ohebnou špičku, takže určitě neublíží.
27. bře 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek začali jsme látkovat asi po šestinedělí, protože ze začátku mimčo po každém kojení kakalo a to bych se z toho asi taky brzo po..... :grinning: Takže stejně jak to máš v plánu ty.
27. bře 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@paffi ja sem prave myslela ze se tam spis hlida vic ta vaha nez teplota...ze treba zalezi aby melo miminko vahu vic jak 2,5 kil aby mohlo jit domu...
27. bře 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paffi
@bureska no však já myslím, že nám tam snad vše řeknou, co bude potřeba :wink:
27. bře 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bureska @lucifereeek Jasně, všechno vám to řeknou tam. Já si taky myslela, že ta telota není zas tak důležitá a že když je o 2 stupínky vyšší, že je to v pohodě, ale sestřička okamžitě začala řešit příčinu a musela jsem ji pak volat hned po dalším měření jestli to kleslo nebo ne. Naštěstí to v našem případě bylo prostě přehřátí, protože tam měli hrozné vedro a mě nenapadlo mimčo vysléct :slight_smile: U té váhy bylo důležité, aby začalo miminko přibírat než půjde domů, ale nevážilo se zase tak často a ne hned od začátku. Myslím, že až od 2. dne po porodu.
28. bře 2012 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dojem, že ta teplota se měřila jen jednou denně-sobě i prckovi-a ještě jen v porodnici.....doktor mě učil, že mám miminku sahat na zátylek-tam se to nejlíp pozná. Jinak ty teploměry vážně neublíží-a je zase dobré se to naučit, dokud je mimi ok-až mu budeš chtít změřit teplotu, protože bude nemocné a uplakané a nebudeš to dobře umět, můžeš mít problém. A s vážením si to moc nepamatuju, mám dojem že malou vážily sestřičky-měla žloutenku, takže mi ji nosili jen na kojení. Ale že nás kvůli váze málem nepustili domů, to si pamatuju :frowning2:
28. bře 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie a malá se narodila jako nějaká malá nebo když nepřibírá podle tabulek, tak tě taky nepustí? :confused:
28. bře 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek No ona právě během pobytu v porodnici shodila půl kila-při narození vážila 2900-a nedařilo se to nabrat-doktor váhal-prý že ti žloutenkáři s tím mají problém, protože jsou víc spaví, tak hůř přibírají-nakonec nás pustil, ale musela jsem ji pravidelně budit na kojení-a nakonec i doma shodila, takže jsem musela začít přikrmovat...
28. bře 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ garfie my dostali v porodnici každá takové lejstrum a tam byly kolonky na zapisování časů kojení a na tu teplotu. Možná se měřila třeba jen 3x denně, ale mám dojem že to bylo při každém přebalování. Přeci jen jsou to už 2 roky :slight_smile:
28. bře 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paffi já už si to taky právě vůbec nepamatuju.....ale rozhodně jsem neměřila doma....:wink:
28. bře 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie já jsem nějakou dobu ještě měřila i doma, než jsem získala tu jistotu, že teplotu poznám i bez teploměru :slight_smile:
28. bře 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Tak co jak se máte? Ještě jste v pohodě? Sejdeme se s některou v porodce? :grinning: :grinning: :grinning: Vím, máte ještě čas...ale co kdyby, že? :grinning:
28. bře 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě hrozí předčasný porod, malý je dost nízko, takže i když mám čas, možná se potkáme....:wink:
29. bře 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, mne doktor v pondeli rekl, ze budu rodit za 3 tydny, ze malej je taky uz niz...tak mi taky hrozi predcasny porod...
29. bře 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska Tak to bychom se fakt potkat mohly :grinning: tak hodně lež a odpočívej, já už mám od doktora klidový režim skoro tři týdny-u prvního dítěte mi v nemocnici zastavovali už rozjetý porod, takže byl trochu vystresovaný. Ale kdybych prý jooo chtěla, tak příští týden-až ukončím 36. tak můžu rodit :wink:
29. bře 2012 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek