• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky těhulky z Olomouce. Jste tu?

13. prosince 2015 
autor
@garfie treba to vyjde :slight_smile: ja od nej klidovy rezim jeste nemam, ale ja fakt, ze uz me vsechno tak nejak vic zmaha. Chodim spat v 9, po obede se taky natahnu :slight_smile: Vcera sem mela docela desny poslicky, sem uz myslela ze snad se mi ten porod rozbiha...ale at tam radsi jeste zustane, aby mu pak nemuseli davat injekce na dovyvyjeni plic...kdesi sem cetla ze se to pred ukoncenym 38 tt picha :unamused:
29. bře 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska Aha, tak mě řekl doktor, že musím vydržet minimálně do ukončeného 36.-takže jsem usoudila, že to je ta doba, do kdy se vyvíjí plíce. Pokud ti neodejde plodovka, tak jsou ještě schopní to zastavit-to jsem právě zažila u malé, začala jsem rodit o dva měsíce dřív-ale teda přišlo se na to při běžné kontrole, já byla úplně v pohodě-a doktor se hrozně divil, že necítím kontrakce :slight_smile:
Ale jinak čím déle tam zůstane, tím líp, to je jasný. I když trochu dřív to doufám bude, tak polovinu dubna bych brala...:wink:
29. bře 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie ja se v tom prave neorientuju :slight_smile: V nejake knizce o tehotenstvi sem cetla, ze za donosene dite je povazovano to, ktere se narodi po ukoncenem 38 tt a s porodni vahou nad 2,5 kg. Tak nevim co se dela kdyz se narodi treba v 36.tt, ale myslim, ze to neni takova hruza jak treba ve 30 :slight_smile:
A co ti pak v nemocnici delali, nebo jak se ten porod zastavuje??
Ja mam termin az 2. kvetna, ale uz dlouho mam tuseni ze malej se narodi na konci dubna a ted doktor prisel s tim, ze tak v pulce dubna...moji kamosce taky rekl ze bude rodit driv a tipl si spravne :grinning:
29. bře 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie
@bureska
No holky teda tak snad to ještě ti vaši milánkové v bříškách vydrží, protože každý týden navíc je dobrý. Ale kdyby přeci jen tak moc spěchali na svět tak se třeba opravdu potkáme v porodce :grinning: Jdu v pondělí zas do porodnice na kontrou a snad se dozvím kdy asi bude ten císař a jsem zvědavá jak to tam dole postupuje :grinning: Byla jsem v pondělí otevřená na špičku prstu :grinning: což je nula nic :grinning: Uvidíme, nehrotím to..až to přijde tak to bude :grinning: Hlavně odpočívejte ať ty sluníčka mají klid :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
asi máš pravdu, ale po 36. už to asi taky není takový problém-spíš třeba může mít nižší porodní váhu....pamatuju si, že mi tehdy doktor v porodnici vysvětloval, že v průběhu osmého měsíce se vyvíjí plíce a že nejhorší je porod právě v době jejich vývoje (ale ono to může být u každého miminka trochu jindy)-že už je lepší, porodit dřív-a nechat ho kompletně "dozrát" v inkubátoru...
Jinak v nemocnici mě cpali hořčíkem a podávali nějaké speciální léky na zastavení děložní činnosti-už ale nevím jak se jmenovaly. Musela jsem tam ležet tak cca 7-10 dní, pak ještě doma na špalcích-myslím že tak cca ten měsíc před termínem mi dovolili fungovat normálně. Doktor říkal, že aspoň budu mít rychlý porod a měl pravdu-nakonec jsem rodila překotně-cca dvě a půl hodiny se vším všudy-asi 14 dní před termínem. Ale čekala jsem to-v porodnici mě doktor zval na kontrolu za týden-s tím, že se zřejmě uvidíme dřív :wink:
29. bře 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@slunickomaja tak at ti to dobre dopadne :slight_smile: Lepsi tomu asi nechat volny prubeh nez se nejak stresovat...no ja myslim, ze se v porodce urcite s nejakou jinou tehuli vzajemne potkame :slight_smile: Jeste abysme se poznaly :slight_smile:
Ja odpocivam jak muzu, ale prcek ma na to jiny nazor...poslednich par dni je desne akcni :grinning:

@garfie tu nizsi porodni vahu urcite dozene. Moje neter mela 2 200 g a dohnala vsechno. Spis aby meli dovyvynuty ty plice...
Tak to si mela supr porod...to je sen kazde tehotne :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska To jo, jen pekelne bolestive-nestihli mi dat zadny oblbovak (no, uprimne-ani jsme nestihli dodelat prijem :slight_smile: a porodni asistentka mi pak rikala, ze rychle porody jsou na jednu stranu super, ale vetsinou subjektivně bolestivejsi-ze si jako nemas cas na kontrakce zvyknout a trochu si odpocinout. Ale fakt je, ze asi lepsi nez 20 hodin!!!
29. bře 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie ja myslim ze to asi boli vzdycky ne? Pokud si nenechas dat epidural :slight_smile:

holky co uz to znate, kam po prijezdu do porodky pak mam jit? :slight_smile: At tam nebloumam po chodbach.
29. bře 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to by mě taky zajímalo, aby jsme tam pak nelítali jak spašný kůň :grinning:
29. bře 2012 v 10:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@silvuskaaa no prave :slight_smile: ja sem v porodnici byla nekolikrat jako navsteva, ale nevim kam budu muset jit az tam pujdu rodit...myslim ale ze nekam do druhyho patra jak sou porodni saly :slight_smile:
29. bře 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naproti oddělení šestinedělí jsou porodní sály-tam zazvoníš a ujme se tě asistentka. A je lepší zavolat, že vyrážíš-zvlášť v noci, aspoň už jsou na tebe nachystaný :wink: Myslím, že je to druhý patro?
@bureska no jo, bolí to asi pokaždý, ale jde o to jak moc.....ale možná se mě snažila jen utěšit, uvidíme podruhé...
29. bře 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie myslim ze sestinedeli je ve druhym patre...ze v prvnim je gynekologie a nad tim porodnice...diky za ifno, asi by me nenapadlo predem zavolat :slight_smile:
no je fakt ze kamoska i svagrova mi obe rekly ze je to priserny, ale protoze si to numim predstavit, tak se toho zas az tak nebojim, ale to prijde s prvni kontrakci, to si sem jista ze me smich prejde :grinning:
29. bře 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavně tam budete ten poslední měsíc chodit na kontroly, takže můžete omrknout a zeptat se, co a jak.....
@bureska to si piš, že tě přejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nakonec to všichni přežijí....
29. bře 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie doufam ze do te doby neporodim :grinning: :grinning: a ze to teda aspon stihnu omrknout...
jo, to si taky rikam ze to vsechny prezily...prcek navic bude zrejme mensi, pry tak do 3 kil, spis 2,5...tak treba to nebude takova hruza jak u kamosky co mela skoro 4 kilovyho macka :slight_smile:
29. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to bych teda rodit nechtěla....moje měla 2,5 když jsme odcházely z porodnice-ale zase jsem se na ni pomalu bála sáhnout :grinning:
29. bře 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já četla, že u předčasných porodů to prý bolí víc, že ty cesty na to nejsou ještě připravené a uzralé, ale nevím co je na tom pravdy. jinak dneska kontrola, malá je hlavou dolů, má 1742g ale mám se šetřit, je už hodně dole a vypadá to že taky budeme rodit dřív :confused:
29. bře 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie no to je taky fakt, ty mimca sou krehoucky...a oblikla si ji do 56 nebo si prikoupila 50? Mne jak doktor rikal ze podle ultrazvuku je mensi, tak nevim, jestli nekoupit nejakou 50, ale zda se mi to zbytecny, aby to nemel na tyden...

@lucifereeek no je to mozny, protoze ty cesty se asi roztahujou postupne a kdyz je to driv, tak asi jeste nejsou tak povoleny. Mne uz teda boli docela trisla a podbrisek, takovy pnuti...to je asi to roztahovani :slight_smile: Jeee, tak mala at tam jeste vydrzi aspon do toho 36 tydne...
29. bře 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek Tak to je hodně brzy, snaž se ležet, jak říká bureska aspoň do toho 36 to musíš zvládnout!
Já zase slyšela, že to víc bolí, když odteče plodová voda najedou (to byl taky můj případ), protože když odtéká pomalu, tak průběžně zvlhčuje porodní cesty-tak nevím. Ono se toho napovídá dost-a nakonec je to stejně pokaždé jiný :slight_smile:
@bureska Kamarádka, co měla taky minimiminko mi pár věcí hned po narození půjčila-a taky mi půjčila moje malá neteř oblečení na panenku-takovou tu Šušu, co vypadá jako mimino-je to srandovní, ale malá to fakt unosila :slight_smile:
Ale jinak bych se na ty 50 vykašlala, je fakt na týden, jak říkáš. A třeba ještě prtě v bříšku povyroste. Dáš mu plíny a to ho taky zvětší.....
29. bře 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie :slight_smile: tak to je dobry, to si asi pujcim od dcerky sestrenice, ta tu panenku ma...akorat cekam kluka, tak to bude vypadat :grinning: :grinning: :grinning: no ona je ta 50 asi zbytecna, stejne je mimco jeste v zavinovacce...takze je jedno jestli bude mit pod ni velky obleceni :slight_smile:
29. bře 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska já bych to zatím nekupovala, kdyby náhodou tak ti může pár oblečků pak koupit mamka, ne? ale myslím si, že ještě něco doroste a taky ty odhady nejsou vždy přesný :wink:
29. bře 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie no snad ano, :slight_smile: ale myslím si, že kdyby to bylo nějak moc hrozný, tak by mě poslal do nemocnice, no ne?
29. bře 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek To určitě, mě u prvního poslal můj doktor do nemocnice hned-a tam mě okamžitě hospitalizovali-ale já se cítila bezvadně, tak jsem se ještě naivně zeptala, jestli si teda aspoň nemůžu skočit domů pro věci a pak nastoupit-no nechtěj vědět, jak na mě křičel :wink:
Určitě to nebude taková trága, ale buď opatrná. Já mám právě špatnou zkušenost z prvního těhotenství. Bylo strašně snadný-cítila jsem se parádně, žádný nevolnosti, přibrala jsem jen málo, prostě pohodka...nebýt břicha, ani o něm nevím. Přišla jsem na normální kontrolu-boty na podpatku, kabelka tak akorát na peněženku, druhý den jsme měli jet s neteří na výlet....a můj doktor v šoku-říkal, že nechápe co se stalo, 14 dní před tím jsem byla úplně na pohodu, žádný horší nález-a najedou dítě málem na světě.....
29. bře 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt teda je, že jsem se vůbec nešetřila a běhala jak pominutá :slight_smile:
29. bře 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@garfie no uvidíme, objednal mě za 14dní na kontrolu :slight_smile:
29. bře 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska v té porodnici se nejdřív šlo úplně v přízemí k okénku, kde jsem dala myslím těhu průkazku a průkaz pojištěnce a oni si mě zaregistrovali a dali mi číslo, kterým jsem se pak pokaždé prokazovala. A porodní sály jsou ve druhém patře vpravo od schodů, vlevo je šetinedělí. A když jsem v noci začala rodit, tak jsem si taky nejdřív volala, abych zjistila, jestli mají otevřený příjem a vezmou mě, protože někdy se stává, že mají plno a rodičky odesílají jinam, tak abysme zbytečně nejezdili z Prostějova do Olomouce a pak zase někam jinam :slight_smile:
Taky jsem si tenkrát nebyla nějak jistá, jestli už do porodky jet nebo je ještě čas, tak jsem se chtěla zeptat, ale sestra byla milá jak osina v zadku a oznámila mi, že samozřejmě mám přijet, co si jako myslím, že mi řekne:confounded: Jo a holky máte některá číslo na porodnici? Já tenkrát v noci hledala na netu číslo a nemohla jsem se v tom vůbec vyznat. Pak jsem se dovolala na gynekologii, kde mi řekli správné číslo :slight_smile:
29. bře 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla posledně to číslo v těhot. průkazce, ale teď ho tam nemám-možná mi ho napsali až jak jsem tam začala chodit na kontroly? Na netu jsou tři čísla, ale netuším, který je to správný :slight_smile:
29. bře 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek ja si taky rikam ze ta 50 je zbytecna...svagrova mi v nedeli ukazovala bodycko v tehle velikosti a je to jak na panenku, z toho musi byt to mimino hned venku...stejne bude v zavinovacce, bude mit plinu nebo i dve kvuli kyclim, takze si vystacim s 56

@paffi jo to vim, to sem si nacetla v tom pruvodci...ze kdyz jdu poprve do spitalu na ozvy, tak se nahlasim v okynku dole...ale spis sem se ptala co pak az tam prijdu rodit a bude treba pulnoc, takze v okynku asi nikdo nebude...ale zkusim do druhyho patra a zazvonim na sestru...

Holky ty cisla taky nevim, taky sem se divala na netu a sou tam 3 ruzny, tak netusim na co volat...ale je tam jedno cislo ktery je stejny jak na doktory tak na sestru 588 444 103 - tak jestli to nebude ono
29. bře 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono stejně když přijedeš v noci, tak bude budova zamčená a musíš dole zazvonit....a pak už se asi zeptáš. A hlavně-nebudeš tam sama-o takový věci ať se stará doprovod :wink:
29. bře 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska právě že i v noci se hlásíš na té vrátnici či co to je :slight_smile: Blbě jsem to napsala. Dole u dveří zazvoníš a paní z okénka přijde otevřít a dál s tebou vše řeší.
29. bře 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@garfie no tak to nevim, to bude slozitejsi....o takovy veci se prave budu starat spis ja

@paffi jo taak, tak uz to chapu :slight_smile: diky moc :slight_smile:
29. bře 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek