• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Holky těhulky z Olomouce. Jste tu?

13. prosince 2015 
@bureska
@lucifereeek
@lucifereeek
Holky já se taky chystám látkovat. Sice mám nakoupené i dost jednorázovek, ale to hlavně pro případ, že to látkování mi nepůjde. Jinak na cesty a možná i na noc budu používat jednorázovky.
10. únor 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@berunka81 taky sem uvazovala ze na noc budu zatim davat jednorazovky, ale holky co latkujou uz dlouho mi rikaly, at mu je davam jen v porodnici. Ze si pak na ty jednozazovky zvykne a nebude chtit kadit do latkovych :slight_smile:. Taky se bojim ze mi to nepujde, ale tak snad se to naucime :slight_smile:
10. únor 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bureska
@lucifereeek
ten nočník je u každýho dítka jinný, některý to pochopí v roce druhý až ve 3, ale je to hlavně o snaze těch rodičů, ale říká se že do 2.5let má nárok na plinku :slight_smile:)
10. únor 2012 v 18:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@silvuskaaa asi to hlavne chce zkouset a nenechat se odradit prvnim neuspechem...
13. únor 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska přesně tak :slight_smile:)
15. únor 2012 v 10:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvuskaaa
@bureska ahojky, tak jak je, co u vás nového?
26. únor 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek Ahojky, u me vse dobry. Byla sem na velkym ultrazvuku ve 30. tydnu a malej uz ma v norme ty ledvinovy panvicky co mel rozsireny. Tak sem rada. Jinak kope vpodstate non stop. Jak se mas ty a co novyho u tebe? Doufam ze taky vse v poradku :slight_smile:
26. únor 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bureska no tak to je dobrá zpráva :slight_smile: u mě snad taky dobrý, ve čtvrtek jdu na kontrolu a taky na ten test na cukrovku, měla jsem jít tento týden ale přeobjednali mě. A váhu ti neříkali, kolik už malý váží? :slight_smile:
26. únor 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek tak si vem neco na cteni, at ti tam ty dve hodky lip utecou :wink: malej ma 1.300 g a 37 cm zatim. Podle rozmeru hlavicky, hrudnicku a nozicek je ale o neco mensi a lehci nez by mel byt...doktor rikal ze porodni vahu bude mit tak 3 kila...tak doufam, snad to nebude obr jak ja. Ja sem mela skoro 4 kila :grinning:
26. únor 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bureska jj, na čtení si určo něco vezmu :slight_smile: tak ty tři kila to je tak akorát :slight_smile: a tos byla ve fakultce?
26. únor 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek mne to teda uteklo, cetla sem tak po chvilkach, jinak sem pozorovala deti co chodily na krev. Zajimavy bylo jak maly kluci byli statecnejsi jak velky holky. Ty do jedne vriskaly jak na lesy :slight_smile:. Byla sem ve fakultce, pozvali si me jeste na 30. tyden na kontrolu kvuli tem ledvinam. Ultrazvuk mi delal pan Dr. Hyjanek, tak si myslim, ze bude mit asi pravdu s tou hmotnosti, kdyz je takovej odbornik :slight_smile:. Ty jdes jeste taky ve 30. tydnu na posledni screening do fakultky, nebo uz jen ke svymu doktorovi?
26. únor 2012 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska to já právě vůbec nevím jestli mě tam pošle můj dr. ve fakultce nic neříkali, že bych se měla objednat, ale četla jsem, že je to normální, že se chodí ve 32tt ještě na poslední velký utz, tak nevím, uvidíme co mi řekne ve čtvrtek. Sem zvědavá jestli mi bude dělat i utz, protože naposledy mi ho dělali ve fakultce v tom 21tt.
26. únor 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek ja taky nevim jestli se tam chodi standartne nebo na kontrolu kdyz jsou predtim treba horsi vysledky. Ale doktor mi na minule kontrole v poradne rikal ze pristi nevstevu udelame ultrazvuk ve 32. tydnu...tak fakt si nejsem jista jestli to delaji jen gynekologove v ramci kontrol anebo posilaji vsechny tehule i do center.
26. únor 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska aha, tak to nevím, no uvidíme :slight_smile:
26. únor 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek ono je to asi jedno, hlavne kdyz je vse v poradku. Ja sem se tesila na hezkou fotku z ultrazvuku z fakultky, ale paradoxne je na te fotce prdola hur videt nez na fotkach z toho 20. tydne :slight_smile: Doktor rikal ze uz tam ma mimco min mista a pujde se hur zamerit na celej oblicej nez na nejakou jeho cast
26. únor 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska no jasně že jo, hlavně když je vše ok, ale chtěla bych vědět kolik malá váží :slight_smile: ale třeba mi to řekne můj dr. Ten by vlastně ten uzt ve 32tt mohl taky udělat když má utz, i když ne tak dobrý jako ve FN. A jak je to s registrací do porodnice v Ol musí se registrovat nebo nemusí? :confused: jdeš se podívat do porodky?
26. únor 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek ja myslim ze ti to rekne i tvuj gynekolog pokud ti bude delat ultrazvuk, ze to pozna podle rozmeru a velikosti hlavicky...ja myslim ze do porodnice se registrujem tim, kdyz nas tam nas gynekolog preda do pece v tom 36. tydnu...asi nam da zadanku a s tim tam pujdem a pak tam budem chodit na ozvy. Asi bych na prohlidku do porodky sla, ale asi se zeptam az tam budu...ty tam pujdes? A uz mas pediatra? Ja uz bych to chtela tento tyden poresit...chtela bych Dr. Blahovou, je na Janskyho, jako decko sem k ni taky chodila a byl dobra
26. únor 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska a co kdyby se stalo, že bych pak rodila dřív, myslíš, že by mě tam přijali? asi by měli ne? Já bych chtěla jít na prohlídku, je to každé pondělí od 16hodin, ale musíš se samozřejmě dopředu objednat. Pediatra ještě ne, asi bych se taky už měla po něčem kouknout, ať mám aspoň představu. Chtěla bych někde, ať to není uplně z ruky, kouknu asi na znamylekar.cz a vyberu podle toho, já si podle toho vybrala jak obvodní, tak gynegologa i zubařku a v poho :slight_smile:
27. únor 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek myslim ze by te vzali, ale nevim co by se delo kdyby meli plno. Ale myslim ze by te vzali i tak. To prece snad ani nejde aby tehulku poslali jinam kdyz uz je ten porod rozjetej, ne? Ja uz se po pediatrovi divam, chci nejakyho dobryho a schopnyho pokud mozno, nekde blizko bydliste, at treba s nemocnym mimcem nemusim nejak slozite cestovat.
27. únor 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska no tak já cestovat musím i tak, ale lepší někde, kde se dá dobře zaparkovat a není to tak uplně mimo. No tak já nevím ale víš jak, už to bylo i v tv, že odmítli maminku a poslali ji jinam, ale nevím jestli to nebylo třeba v Praze, tak se musíš registrovat do některých nemocnic už ve 12tt. Tady snad zas takový nával není :slight_smile:
27. únor 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek to sem taky prave slysela. Ja sem zkousela napsat email svoji byvale detske, treba jeste bere. Hlavne bych vedela do ceho jdu. Ona se zabyva i homeopatii, tak do tech deti nevali od malicka chemii, ale kdyz to jde, tak nasazuje nejakou stridmejsi lecbu. Tak uvidim co mi napise...kdyztak ti pak dam vedet ze bys k ni taky mohla s malou chodit. Ona ma oridinaci na Janskyho, je to docela schudny z cele Olomouce. A uz jsi doma, nebo jeste chodis do prace?
27. únor 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska chodím 2x týdně do práce, jinak pracuju z domu. Teď koukám na ty dr. ale málokterý dr. má www stránky, abych mohla mrknout :(
27. únor 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek tak to je fajn ze uz jen 2x tydne a jinak si muzes odpocinout...to sem si prave taky vsimla, ze ti pediatri nemaji stranky. Pak to jen zkouset na znamymlekari podle recenzi.
27. únor 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska na to sem se dívala napřed, jenže tam žádné reference na pediatry nejsou :( jj, je to lepší jen 2x týdně, kdy nastupuješ na mateřskou? to už někdy teď v březnu ne? :slight_smile: mě to vychází 8týdnů - 1.4. a 6 týdnů 15.4. :slight_smile: a ještě předtím si chci vybrat nějakou dovolenou :slight_smile:
27. únor 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek nejsou? Ja myslela ze tam bude hodne komentaru od maminek...mne materska vychazi od pulky brezna do konce brezna. Podle me cim pozdej tim lip...abych pak byla s malym doma delsi dobu...uz nam to pekne ubyva ze? :slight_smile:
27. únor 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska tam jsou jen recenze na obvodní, gynekology, zubaře, atd. ale prostě pro děti jsem tan nic nenašla, jedině zkusit, jestli to třeba není ještě na nějakých jiných zvlášť stránkách. Radši bych si teda přečetla nějaké recenze než takhle jít naslepo :slight_smile: tak u tebe pokud jsi na nemocenské tak ti dr. napíše určitě 6týdnu před. A dovolenou si budeš vybírat po skončení mateřské? nebo ti ji proplatí? No u mě je to celkem jedno, asi bych šla spíš od toho 1.4. na mateřskou (ale nevím jestli si to můžeš vybrat nebo záleží na dr.) skončilo by mi to 30.9. Od září pokud to s malou půjde a budou v práci chtít tak budu "aspoň něco" dělat z domu + RD na 3 roky (asi). No a ještě předtím než bych šla na mateřskou tak bych si vybrala dovolenou, akorát nevím jestli celou, nebo si radši něco ještě nechat.
27. únor 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek ted sem se divala a zjistila ze ta pediatricka kterou chci, tam taky nema hodnoceni. Je to zvlastni...ona mi doktorka rikala ze mi to napise jak ja budu chtit, co pro me bude lepsi. No ja mam dovolenou z lonskyho roku, asi 5 dni a chtela bych to proplatit. Z letosniho roku nemam narok na dovolenou podle me vubec, protoze sem neodpracovala uz ani den. Tak by mi tu pomernou cast nemeli z ceho vypocitat. Ja bych chtela taky materskou na 3 roky, ale nevim kdy by mi koncila, asi nekdy k datu kdy by mel malej 3 roky ne? Potom by musel do skolky...nemam babicku co by hlidala...moje mamka jeste ma do duchodu daleko, tchyne uz sice v duchodu je, ale jeste chodi do prace a neumim si predstavit ze by mela malyho na krku 8 hodin denne, minimalne, spis vic :slight_smile:
27. únor 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bureska aha tak to vlastně asi jo, pokud si nepracovala letos. Jj, mělo by to tak nějak být že když by měl malý 3roky tak nástup do práce. Já mám svoji mamku daleko a taky má daleko do důchodu, takže hlídání určitě mít nebudu. No nějak to budeme muset udělat a zvládnout :slight_smile: mě se zdají i ty stránky nějak předělaný když jsem koukala před nějakou dobou vypadaly jinak.
27. únor 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucifereeek no nejak to zvladnem...ditko pomaze do skolky, ta se pry musi zajistit kdyz ma mimco tak rok sem slysela...jo to je ona ta doktorka...ta je dobra. Uz sem ji psala mail, at tam nevolam v ordinacni hodiny a uvidim, kdyz neodpovi tak se tam zitra rovnou stavim
27. únor 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek