• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Fu maci tak ste dobry :wink: , ja som dostavala 4,400sk mesacne, ale tiez pekne, dakujem slovenskemu statu :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dani a Tebe tiez museli taliani poslat potvrdenie, alebo to iba v Cechach tak prudia. Ked tak uvazujem tak nejlepsie by bolo aby som malemu neuviedla otca a nic by sme nepotrebovali a este by som mala narok na pridavky. To je proste sila...
28. led 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

ja som sa to dozvedela az neskoro tusim sa to mohlo podat do 6mesiaca dietata...a nakolko ja nemam trvaly pobyt na sk tak by som muslela najprv to vybavit ...a muz tiez sa mu nechcelo vybavovat malemu obcianstvo...stacilo nam ked sme vybavovali papiere na sobas a obcianstvo tal...no co spravim :angry:
28. led 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji do 6 mesiaca bol ten jednorazovy prispevok pri narodeni dietata, ale ja som potom do 3 rokov dostavala aj ten rodicovsky, ale mas pravdu, papierov im bolo na to treba :rolling_eyes: .

Maci co si ja spominam, som nemusela nijake potvrdenie nosit, bo pani mala dake tabulky a tam pozerala, a ze hej v Italii nie je rodicovsky prispevok, takze ano mam nan narok na SK.

juj ja dnes bola konecne v meste, som bola vo fitku aj na nakup vacsi, mam to auto, riadne ferari :grinning: :grinning: :grinning: taka som vytesena.
28. led 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No vidis, takze na slovensku maju tabulky u nas nie :frowning2: Musime cakat kym sa talianom uraci :unamused:

Jaji o tento prispevok mozes poziadat do tretieho roka dietata.

No vidis, Dani, takze uz si zase vo forme :wink:
28. led 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
len sama neviem co treba....aj obcianstvo...a tak

stretla som kamosku co sme sa dlho nevideli a sme sa rozpravali o jaslach a ona mi povedala,ze ved v lete su zavrete :confused: tak som zvedava co zajtra povedia v jaslach.. :angry: nakolko mne ta pani povedala ze aj v lete akurat v septembri su zavrety 2 tyzdne :unamused:

dani tak si sa dnes pekne povozila :grinning:
28. led 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Myslim, Jaji, ale ze musis mat trvale bydlisko na slovensku. A Ty uz si asi trvalo prihlasena tu, ze?

Tak ked Ti ta pani povedala, ze su jasle otvorene, tak by mali byt, nie?
28. led 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak moj maly uz spi a tu nikto :unamused:
28. led 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci aj ja si myslim,ze treba mat trvaly pobyt na sk ale ja som ho musela zrusit ..koli zdrav.poistke..ta krava co tam bola tak my hovorila,ze dokym mam trvaly pobyt na sk musim si platit poisne a nedalo sa inac odhlasit tak som musela zrusit trv.pobyt vzali mi aj obciansky no co s nimi..zostal mi len pas a vodicak aj ten mi je na prd ked nemam obcanak ale teraz ho budem menit na taliansky
28. led 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to je v keli :unamused: No nic, budes musiet ozeliet.... Ale tu dostavate nieco na maleho, ze?
28. led 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko maci muz nieco dostava ale len v lete... :frowning2: ale az by sa dalo podala by som si to na sk...napiste mi do ip co treba vybavit..a potom sa skusim spytat na to moje bydlisko...

tak dnes ide muz do jasli o 13h som zvedava co povedia rada by som sla aj ja ale maly spi o tej hodine tak nic :confounded: len ma este sopliky a kasel ci mi ho vezmu ...
29. led 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaja asi nedostanes nic,ked uz nemas sk oibcianstvo,dam ti link,kde si to pozries
29. led 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, ja som musela mat trvaly pobyt v Karvinej a rodny list maleho. To je vsetko.
No skoda, ze do tych jasli nejdes ty,ale aspon napis manzelovi na co vsetko sa ma pytat :grinning:
29. led 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka ja mma este sl.obcianstvo nemam len trvaly pobyt
29. led 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak je tam jasne pisane o trvalom pobyte :angry:
29. led 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved hej,musis mat trvaly pobyt...ja mam,teraz si to vybavujem do zadu za 2roky...
29. led 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte kocky, tak mi maly zaspal v obchode a teraz uz haja v postielke.
Jaji podmienkou je trvaly pobyt :unamused:
29. led 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
najprv by som si musela vybavit trvaly pobyt a potom asi obcianstvo malemu a az potom tie pridavky :angry: neviete mi poradit co k tomu?
29. led 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to ja Ti neporadim, ale snad Lulka bude vediet, ked si to tiez vybavovala.
29. led 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji, no ja si to presne nepamatam, len viem ze som mala riadne nervy ked som to vybavovala, lebo mi stale nieco chybalo...Ale skus zavolat na slovensku ambasadu tu v taliansku oni ti povedia, lebo viem ze kamoska to cez ambasadu vybavovala to obcianstvo malemu.
29. led 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak muz sa vratil z jasiel :grinning: no ze mali oni tolko otazok az az... :grinning: :grinning:
ci sa mu paci hrat sa z vodou :confused: a muz ze mi ho nenehavame hrat z vodou iba ked sa kupe,lebo oni skusaju ked nejake dieta place tak ho nehaju hrat z vodou :confused: :confused:
ked sa byje z detmi ci je on ten co ustupy :grinning: tak to sme este nezistili :unamused:
prve dva dni budeme tam 2 hodiny a potom postupne zostane sam najpr 15min a potom pol hodinu ..
29. led 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jej, to by sa tam nasemu pacilo, on by stale plakal, len aby sa mohol hrat s vodou :grinning:
Urcite sa mu bude pacit, tolko deti, vela zabavy.
29. led 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dufam aj ja..ale po druhej stranke som aj nervozna bude mi chybat :frowning2: a by ma aj zaujimalo ako sa bude citit bezomna
29. led 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, ked si najdes pracu uz to bude lepsie, nebudes mat cas nad tym rozmyslat. Maly uz spi. Dnes tu bolo nadherne.
29. led 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji to su asi sukromne jasle, nie? To vyzera super, ked sa tak zaujimaju a maju program, plan....Neboj bude dobre.
Moja mala odkedy chodi do skolky, juj taka som na nu pysna, tolko veci sa naucila, oblieka, vyzlieka sa sama...A povedala, ze "Ja lubim tetu Marg....a tetu Cony "(pani ucitelky), tak som sa potesila, to znamena ze sa jej paci a ze tam chodi rada. A niekdy v sobotu, ked nejde sa vypytuje, ze kolko este dni a zacne zase skolky :grinning:
29. led 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...my uz sme tu strasne dlho neboli...hanba mi. Ako sa kto mate?
30. led 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,ja som si nasla na internete cislo uradu docialnych veci a rodiny,tam kde mam trvale bydlisko a zavolam tam dnes.jaja,ty by si mala spravit to iste,lebo tu urcite nebude lahke vybavit toto takto na dialku.alebo asi zavolam aj ja na ambasadu a uvidim,co bude jednoduchsie...
30. led 2009 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak tu zdochol pes :unamused:

Evka urcite si tu veeeeeeeeelmi dlho nebola, pretoze Ta vobec nepoznam :wink: Vidis, ze mas dvojicky, moja svagrina tiez caka dvojicky. Ako to zvladas? Ona sa toho velmi obava, doma ma uz 15 mesacneho chlapca.

Dani to je super, ze sa malej v skolke paci. Ja si pamatam do dneska ako nerada som chodila do skolky. Ja totiz od narodenia nejem mliecne vyrobky a tam ma s tym tlacili a pokial som to nezjedla, tak som sa nemohla ist hrat. Takze ja slzy ako hrachy, plna pusa a aj tak to islo vsetko zo mna von. Musela tam prist mamina a povedat aby mi davali iba suchy chleba, ze budem daleko radsej. Normalne si to pamatam, aj co som mala oblecene. Takze az maly pojde do skolky, myslim, ze to nebudem dobre znasat :wink:
30. led 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
evka ani ja si ta nepamatam :grinning:

dani to je normalne comunalne jasle nie sukromne....kupila som mu aj zasterku do jasli potrebuju to ked budu kreslit aby sa nezaspinil :wink: este musim zbehnut dnes poobede k doky pre certifikat...plati sa za to?
30. led 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek