• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
autor
A maly sa tesi?
30. led 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem maci uvidime v pondelok to tam budeme hodinku a potom pomaly od stredy sa neha najprv 15min..a potom dlhsie az tam zostane jest a spat ..mna viac trapy to spanie lebo on zaspava bud na rukach chyta vlasy alebo pri postielke musim mu drzat ruku...akurat nam povedali ze treba sa snim rozlucit ked sa ide prec my sme vzdy utekali prec v lete aby nas nevidel inac plakal... :grinning:
30. led 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No vsak uvidis, mozno Ta milo prekvapi. Ale s tym spanim neviem, lebo svagrinka teraz dala dcerku do skolky a ta tam vobec nespi, lebo je zvykla zaspavat s mamou a v uplnom klude. Takze mala je potom cele poobedie hrozne nevrla :unamused:
30. led 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
uvidime :unamused: mozno ze bude ustaty a zaspi aj sam :frowning2:
30. led 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci, jajaalf - no ja so mtu naposledy bola ako tehulka a to som este robila...takze to uz fakt ze bola davno... :zipper_mouth: ale teraz sa snad polepsim... :sunglasses:
30. led 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj evka, tak to som tu este vtedy nebola ja :grinning: , tak vitaj spat :sunglasses:

jaji, no na to ze to je comunale a plati sa 300 eur, by mohli mat aj zasterky a plienky zdarma :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Nie ja sa len pytam, lebo u nas v skolke sa plati 47 eur mesacne, a do skolky musim malej davat len papuce, inac maju vsetko v skolke, dokonca ja veci na prezlecenie, v pripade "nehody", vreckovky na nos, zasterky....vsetko erarne :sunglasses: .
30. led 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Danka tak to mate super skolku za super penaaaaaaaaaaz :wink:

Tak vitaj Evka a kde byvas?

Jaji tak kolko si dala u lekara?
30. led 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no idem dat toho teroristu spat, potom sa tu mozno ukazem :wink:

Hrali sme dobru hru, nakrajala som ovocie, zaviazala malej satkou oci a davala jej kusky do ust a ona musela hadat co ma v ustach :grinning: :grinning: :grinning: Takto zjedla cele kiwi, pomaranc, jablko a kus anansu :grinning: , dufam ze mi v noci "nepraskne" :grinning: :grinning: :grinning: a este ma posielala nakrajat :astonished:
30. led 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani teda tomu sa hovori super cena...tusim tu skolky stoja podla priemeru ...tusim okolo 100eur
u lekarky tento krat nas to vyslo zadara :grinning: ale na nastenke mala napisane certifikati a ceny 30eur..asi zalezi aky je to certifikat a na co..co sa tyka penez vzdy nam nieco predpise aj tento krat nejaky sirup propolisovy..nakolko jej muzik si otvoril parafarmaciu a kazdeho tam posiela..ale inac je dobra doktorka vsetci si ju chvalia :confused:

evi budes nam muset pripoment odkial si a tak nejak sme na teba zabudli :sweat_smile:
30. led 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak aspon za certifikat si neplatila, ale zase mas sirupcek :wink: Pani doktorka v tom vie chodit, ale hlavne, ze je dobra.
Ja som dorabala este klasicky zemiakovy salat aby sa dobre ulezal. Ale ta ich majoneza mi pride taka cudna :unamused: No snad sa to bude dat jest :sunglasses: Tatinko uz zajtra vecer dorazi domov :sweat_smile:
30. led 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky :wink:
Tak vidim, ze som tu zostala sama a to niesom ani na pol talianka :grinning:
My sme mali hroznu noc, maly spava teraz velmi zle, takze chodim ako mrtvolka. U nas dnes skaredo :unamused:
Pekny dnicek.
31. led 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
maci no koli sirupu som pobehala vsetky lekarni nesla som k jej muzovy :grinning: no a stal 15eur :angry: len aby mu pomohol :pensive:
aj mi tu mame dnes zamraceno a len 2 stupne :confounded:

ako vam to ubehlo zajtra mate tatina doma :dizzy_face: :dizzy_face:
31. led 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak sirupcek bol dost drahy :unamused:
Tatino pride dnes okolo osmej, konecne :grinning:
31. led 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci to bol
normalne mi vrta hlave tie pridavky ci by som to mohla vybavit ale ved neviem ani kam volat a sa spytat
31. led 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, tak skus tu slovensku ambasadu, tam by Ti mohli poradit.
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=135
tu som nasla nejake informacie, tak si to prejdi.
31. led 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci musim neco vymysliet az sa da :unamused: tiez som mohla aj skor............
poobede sme nikde neboli :unamused: je hmla a zima...
31. led 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaja,ved ten isty link co di dala maci,som ti uz davala ja.comu nerozumies?ak nemas trvaly pobyt na sk,nemas narok na ziadne rod.pridavky.a ak tvoj manzel pobera pridavky tu v it,tak ani tak nemas narok na nic.tusim,ze sa to neda spatne nahlasit.ak si das trvaly pobyt na sk teraz,platit ti budu od toho datumu od kedy budes zaevidovana na sk adrese....
31. led 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky :wink:
Tak tu snezi a su 2 stupne :unamused:
1. únor 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
my sme dnes doma vonku poprcha :frowning2:

lulka rozumiem tomu len som chcela vediet ci by som to mohla spravit...ale asi je uz neskoro :unamused:
1. únor 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, preco neskoro, vzdy sa to oplati aj keby ti platili iba rok. Kazdy peniazok dobry, nie :wink:
Maly uz spinka a ja sa idem naobedovat. Marek musel este dopoludnia do prace :unamused: Ale aj tak budeme sediet cely den doma, lebo je hnusne.
1. únor 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci ja viez ze sa peniaze zidu ...ved aj o to mi ide ale to je vela a neviem ci by som styhla vsetko vybavit...najprv mne pobyt potom malemu obcianstvo a potom ziadost o prispevok :frowning2: a teraz maly zacne chodit do jasly to by som musela ist na sk a vybavovat :frowning2: asi sa na to vykaslem aj ked ma to mrzi :angry:

tak uz mate tatina doma?ako bolo ?
1. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tatino prisiel utahany, tyzden sediet niekde na riti, to je vylozene pre neho :unamused: A dnes musel ist este do prace, lebo kolegovi vcera ruplo v krizoch :unamused:
No ale uz planujeme cestu do Rima, vezmeme aj mami do Vatikanu, lebo ona je veriaca. Tak bude rada.
1. únor 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci ja som bola 2krat prvy krat ked som vybavovala papiere na svadbu boli sme na ambasade a potom druhy krat sa kolega zenil sli sme na sardeniu a sme sa stavili ...
1. únor 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak to sa mas, na Sardeniu by som tiez isla :slight_smile:
1. únor 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mám 2,5 ročného synčeka a poberám naň rodičovský príspevok. Treba ísť s príslušným tlačivom na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste trvalého bydliska (čo musí byť v SR- aj ty aj dieťa), a treba to urobiť do 1 roka od narodenia bába ja som to ale robila osobne, bola som v SR, takže z Talianska neviem či sa to dá. Ale isté doklady mi tam nosili naši, keď som bola v Taliansku, len museli mať môj OP
štátne občianstvo má bábo automaticky tým, že jeho mamina je Slovenka, len si treba vybaviť na matrike osvedčenie o št. obč. ale na vybavenie príspevku nemyslím, že ho treba - aspoň ja som ho nepotrebovala
1. únor 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kocky, tak tu je dnes otrasne, hrozne chumeli a fuka. A to sme tu isli kvoli lepsiemu pocasiu :grinning:
1. únor 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ja len tak nazeram...riesite tu prispevky...ja mam tvraly pobyt tu v IT a na Slovenku mi povedali ze nic neodstanem :confounded:
1. únor 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Evka.
Ked chces rodicovske prispevky, tak musis mat trvaly pobyt v SR, to je myslim jedina podmienka.
1. únor 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ze sa nema zmysel informovat ake prispevky su... :frowning2: tak poberam tie "enormne sedre" prispevky co mi dava Talianska vlada a snazim sa kazdy mesiac prilis sa neradovat- teda smiat, ked to vidim.... :cry: :cry:
1. únor 2009 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No mne keby to nahodou nepovedala jedna kocka, tak tiez neviem. Ale ja stale cakam na vyplatenie a bohvie ako dlho este budem cakat, lebo tal. urady na to uplne kaslu....
1. únor 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek