• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
evi tak sem asi na tom rovnako..ale ja som napisala na slovensku ambasadu uvidim co mi napisu..ale ako pise matap ze to treba podat do 1roka dietata tak uz je neskoro :angry: a ty si zrusila na sk pobyt?mas krasnych chlapcou a zaujimave mena :wink: kto vyberal muz?
1. únor 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, mne sa zda, ze mozes aj neskor ako do jednoho roka, ale nie som si ista. Je potreba sa informovat, informovat, informovat :sunglasses:
1. únor 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,jaja treba volat na ambasadu,lebo oni na maily neodpisu...su to blbeckovia,aj mne sa to stalo.najlepsie je s nimi hovorit a ist tam osobne.inak bez toho trvaleho pobytu sa neda nic.takze s tym musis zacat co najskor.a povedz pekne tvojej mame nech si zavola u vas doma na urad prace a socialnych veci,pre rodinu a nech sa tam popyta.takto na konikovi nevyriesis nic.neboj,nestracaj nervy,len treba rychlo konat :wink:
nam tu v noci snezilo,teraz na to prsi,takze budeme cely den seciet doma... :frowning2:
2. únor 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
O rodičovský príspevok môžeš požiadať naozaj len do 1 roku od narodenia - na sto percent!
2. únor 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky :wink:
Tak tu je hnusne, prsi, fuka, zima. Takze Lulka i my sedime doma :frowning2:
2. únor 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak rano sme boli nachystany do jasiel a oni volaju ze nemame chodit,lebo dve ucitelky su chore ze zajtra :angry: zacina to dobre..uz pred dvoma tyzdnami nam povedali ze zacneme az od februara lebo mal s nami zacat aj druhy chlapec a ten bol chory :unamused: :unamused:
nam tu prsi :frowning2:
2. únor 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja od rana na Vas myslim, ako to zvladate v jaslickach a vy sedite doma :frowning2:
2. únor 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
maci aj my sme s toho boli vedla :unamused: ale co narobime uvidime zajtra ci pojdeme alebo budu volat :sweat_smile:
tu sa to rozprsalo :angry:
2. únor 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak tu je zase pusto.
Jaji potom napis ako bolo v jaslickach.
3. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak v jasla bolo super..maly sa hral ani ma nehladal :dizzy_face: :dizzy_face: aj ked som bola v miestnosti s nim a z dalsimi detickami :slight_smile: hodina ubehla tak rychlo az az :sweat_smile:
3. únor 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak sa hlásim po dlhšom čase.. boli sme na Slovensku, urobili sme si pár dňový výletík..

jaji tak vy chodíte do jasieľ? :confused: a čo vás to vynde? tiež som nad tou možnosťou rozmýšľala .. chcela by som si nájsť nejakú prácu, len som ešte nebola v jasliach nikde sa pýtať :confused:

maci vy sa ako máte?
3. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jaji, no to je super, ze sa malemu paci :slight_smile:
Ahoj Martinka, no dlho si tu nebola. Princezna je v poriadku? A na Slovensku sa Ti pacilo?
Ma ideme dnes na plavanie s detmi. Vcera nam zavolala Lucie78 ci nechceme chodit s nimi, tak to ideme skusit. No bude to trapas, ked neviem taliansky, ale chcem aby bol maly medzi detmi tak to musim zvladnut :sunglasses:
Prajem Vam krasny dnik.
4. únor 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko kocky,

jaji tak super, len tak dalej v jaslickach.

maci, tak si to na tom plavani uzite, a mozno sa cosi poducis po taliansky :wink: . Inac my chodime do hudobnej skolky, ja sice po nemecky viem ale ked zacnu spievat pesnicky som nahrata, neviem ani jednu :grinning: , aspon sa naucim.

marti, vitaj spat :slight_smile: , ako sa ma mala?

no a my zijeme, stale mame hadky s tatom, tahanice, nejak rychlo zabudol, ze ma dceru... :slight_smile:
4. únor 2009 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
marti ze sa aj ozves..v jaslach je dobre teda zatial dnes ako sme odchadzali plakal lebo sa chcel hrat z autami :confounded:
stoja 310eur an mesiac :angry:

maci to neva ze nevies taliansky mozno sa nieco naucis a ked je tam lucka tak ty ona prelozi :wink:

dani tak hudobna?oni tam asi skor nemecky ako taliansky co?a mala ako hovori nemecky taliansky a slovensky? :sweat_smile:
4. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak sme kupanie zacali s placom a koncili tiez s placom. Maly ma teraz obdobie, ze sa boji cudzich ludi, este tak pred mesiacom by isiel s kazdym a teraz sa ma drzi ako o zivot. Takze na zaciatku ked videl tolko ludi, tak plakal a stale sa ma drzal. Vo vode ho to opustilo, no a ked sme skoncili tak bol zase plac, pretoze on chcel byt este vo vode :sweat_smile: Tak sme si zaplatili cely kurz, tak uvidime. No ale sme tam najstarsi,mama aj syn :grinning:
Ale myslim, ze som z tej vody viac unavena ako on :sunglasses:
4. únor 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
my sme s vratili z jasli dnes som ho nehala 15 minut sameho ..musela som ho pozdravit a povedat mu ze idem na nakup a pridem neskor :sweat_smile: a ked som sa vratila ma objal a siel zase za detickami ...tak som rada
ale z druhej stranky stale si nieco spravi teda aj doma ale tam dnes sa buchol z druhym chlapcom a zacal plakat a hladat ma :frowning2:

maci len tak dalej urcite sa mu zapaci :dizzy_face: my sme viac neboli aj ma to mrzi uvidime neskor ci nezacneme trosku :wink:
5. únor 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby kde ste vsetky?
:frowning2:
v jaslach bol dnes sam 30min..neplakal :dizzy_face: zato vcera vecer sme si poplakali az az..kiko spadol prerezal si kozu pod nosom :cry: sli sme na pohotovost osetrili mu to a zalepili leukoplastom :unamused:
6. únor 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte zienky.
Tu je dnes velmi skaredo, takze sedime doma :frowning2: Vcera sme boli kuknut na dva domceky. Ale stale cakame :unamused: Jaji, maly aky je zlaty vo skolke :sweat_smile:
7. únor 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maci uz som si myslela,ze aj dnes budem pisat sama :grinning: :grinning:
nam prsalo celu noc ale rano vyslo slniecko tak sme boli zo susedkou na prechadzke ..no ateraz znova mraky tak bude asi prsat :confounded:

ako s domcekmi?
7. únor 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No pacili sa nam dva domceky, jeden dvojrodinny, ale je cely opusteny, videli sme horne patro, ale radsej by som isla do spodneho, kvoli schodam aby maly na ne nelietal. Krasna zahrada, na konci dedinky, takz kludocek a super vybeh. Troska ide pocut dialnica, ale vnutri nie. No a druhy domcek super vo vnutri, drevene tramy, no nadhera, krb, ale prostredie nic moc a hlavne by sme si asi moc neuzili slniecka :frowning2:
7. únor 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky..

jaji tak kikovi sa páči v jasličkách? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to je super

maci a vy sa kedy plánujete sťahovať? :confused:

ja som vo štvrtok v noci vyrazila s kamarátom na menší výlet, včera sme celý deň strávili na lodi, krása pozerať sa na to všetko, všade kľud a ticho :dizzy_face: Danielka to bez maminky zvládla ukážkovo :dizzy_face: čo som moc rada :slight_smile: a dnes ráno sme sa vrátili :slight_smile:
7. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti ze sa aj ozves...
nasla si si aj ty priatela ci skor kamarat? :confused:
7. únor 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti tak kamarat :wink: A nieje na lod troska zimka? Danielka je uz velka, sikovna kocka :sweat_smile:
My sa stahujeme ku Gorizii, blizko slovinskych hranic.
7. únor 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, je tu niektora z vas v Rime? My sme sa sem prestahovali pred rokom z amsterdamu, priatel je francuz a tak vela veciam stale nerozumieme ako tu funguju. Hlavne zdravotnictvo! Som v 16 tyzdni a nemam tu vlastnho gynekologa, povedali, mi ze musim platit za kazdu navstevu 100e (a porod 5-6tisic)a aj ked som zaplatila, bolo to nanic, lebo dortorka nehovorila anglicky a za 10min sme boli von. Ale nakoniec sa to vsetko zvlada :slight_smile: Teraz som tu nasla Conzultorio, kde vraj mozem chodit na pripravu a aj po porode na stretnutia, to vyzera fajn. Taliansky sa uz celkom dohovorim, ale rada by som stretla aj nejake slovenky :slight_smile:
7. únor 2009 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tosa vitaj medzi nami tusim z rimu tu neni nikdo :unamused: co sa tyka toho zdravotnictva maju aj statne..ja som chodila sukromne a platila som tiez 100eur ale o porode to sa mi zda divne ze si mas zaplatit ...ja som neplatila rodila som normalne v nemocnici...drzim ti palce a uzivaj si tehu :wink:
7. únor 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dik jajaalf :slight_smile: tehu v pohode, nastastie nemam ziadne vacsie problemy. Ten porod som mala platit ak by som chcela svojho gynekologa pri porode. A kedze za porod nebudem platit, tak sa mi zda zbytocne teraz platit za navstevy, ked aj tak mi doktorka iba zaskrtala kolnky na testy a musela som ist k obvodacke aby mi dala tie richiesty. Ale ak to u teba prebiehalo inac, daj mi vediet. V pohode zaplatim, ak tym nieco ziskam. Ty si kde?
7. únor 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajaalf na sk konzulate je velmi mila pani Torokova, skus zavolat jej. Vzdy sa mi snazila pomoct, s papiermy na univerzitu, aj s prekladmi pre francuzsku ambasadu (priatel je fr. tak sme sa tam chceli brat)
7. únor 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji bola som mimo domu tak som ani nebola na nete :zipper_mouth: ale snáď už častejšie.. len pondelok ide Maťko do práce tak už budeme samé s malou, čiže zas budem mať veselo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
inak je to len kamarát... žiadny priateľ, nemyslím si že by som bola pripravená na to mať s niekým vzťah.. necítim sa vôbec na nič také... :confounded:

Maci na lodi bolo parádne, bolo kus chladnejšie a pofukoval vetrík ale bolo parádne cez obed bolo dokonca celkom príjemne, bola som len v mikine :stuck_out_tongue_closed_eyes: zrána bolo chladnejšie to je pravda ale potrebovala som trošku vypnúť :sweat_smile: a dokedy sa to máte presťahovať? :confused:

nebola v Ríme katjan? :confused: :confused: či sa mi to len pletie s Milánom :confused: fú teraz naozaj neviem...
7. únor 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,vsetkym :slight_smile:kolko noviniek tu mame :wink:
matka,takze zacinaz zase zit,to je super!
jaji,to je fantasticke,ze kikovi sa paci v jasliach,na foto je vidiet,ze je spokojny!to by som aj ja prijala u malej,ked pojde do skolky,ze to bude takto zvladat.
tosa,aj ja som chodila sukromne ku gynekologicke a tiez som platila 100euro za kazdu prehliadku,aj ked teraz si uz myslim,ze zbytocne,lebo som mala ukazkove tehotenstvo.tu v taliansku,pokial nerodis na sukromnej klinike,ale v statnej nemocnici,si zo zakona nemozes vyberat tvojho porodnika(aby sa predislo vseliakemu uplatkarstvu a inym situaciam°)viem to s istotou,lebo moja svokra pracovala 30rokov v statnej porodnici.cize si menozu od teba pytat tych 5-6000euro!ak je to sukromne zariadenie,tak to je ine.ja ti vrelo odporucam consultoria,ja som chodila s malou po porode do poradne tam,a je to super.pracuju tam mile zeny,co ti vedia pomoc so vsetkymi problemami,od porodu az po psychologa a laktacnu poradkynu a je to zadarmo-mas na to narok v tomto state.
maci tazke vyberanie,asi ani jeden nebol to prave orechove,ze...neboj najdete ho urcite :wink:
8. únor 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lulka keby sme spojili tak tri domy aj s okolim dohromady, tak by to bolo to prave :grinning:
No budeme musiet najst kompromis. Pre mna je dolezita zahrada so slnieckom aby sa tam maly vyhral. A obidvaja vieme, ze nechceme byvat vo velkom meste.
Martinka to je fajn, ze tak relaxujes, potrebujeme to vsetci. A neboj raz pride taky, ked nebudes premyslat, ci si pripravena na vztah alebo nie :slight_smile: Boze, ved si tak mladucka, mas kooooooooooooooopu casu :sweat_smile:
Vitaj Tosa, do Rima sa chystame v aprili :sweat_smile: Uzivaj si tehotenstvo. Ja Ti neporadim, rodila som u nas.
8. únor 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek