• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte babenky :slight_smile: nám tu sneží dnes od rána, neboli sme ani von :confounded: také divné počasie je :angry:

lulka snažím sa nejako, nejake veci sa mi tak trošku "vyriešili" možno v neprospech ale teraz mám akosi čas na viac vecí :sweat_smile:
maci možno si to poviem keď budem o 10 rokov staršia :grinning: alebo o 20? :grinning: :sweat_smile: neviem ktovie ale možno aj na mňa príde raz čas keď začnem od znova :slight_smile: a čo si spomínala ten jeden domček ten prvý, tam prečo nechcete ísť? :confused: my bývame tiež na vrchnom podlaží, keď začala malá loziť, urobili sa dvierka aj pri schodoch, hoci sú tam aj dvere ale ona si o chvíľu aj tie začne otvárať a teraz na jar sa chystáme robiť dvierka aj na teraske, pretože sa nám dá schádzať aj tadiaľ do záhradky a je to v pohode..
8. únor 2009 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Martinka, k tomu vrchnemu bytu su dost dlhe schody a ja som chcela aby si maly mohol chodit sam sem a tam, aby som ho nemusela stale prizerat :sunglasses: No ale ked nebude k svetu ten spodny byt, vezmeme asi ten vrchny. Alebo nam este ponuknu nieco co nam vyrazi dych :grinning:
U Vas snezi? Tu vcera prsalo a dnes je pod mrakom. Uz sa velmi tesim na jar :sweat_smile:
8. únor 2009 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
aha čiže chcete jednopodlažný domček? :confused: a hľadáte to cez nejakú agentúru či len nejaké inzeráty? veru u nás dnes opäť sneží :confounded: ja sa už teším na leto :sweat_smile: potrebujem už slniečko, dobiť energiu a trošku sa zregenerovať po všetkých chorobách čo sme mali od nového roka :slight_smile:
8. únor 2009 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
My chceme aby mal maly volnost, takze co najmenej schodov a roznych prekazok aby sme zase nemuseli len kricat to nemozes, tam nemozes :unamused:
Tiez to chceme mat blizsie k moru aby sme to v lete mohli vyuzit :sunglasses: Hladame cez agentury.
Ja tiez potrebujem slnko, teplo.....
A co Matko uz je uplne v poriadku? Ziadne nasledky?
8. únor 2009 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte
marti veru treba zacat zit..ved zijeme len raz :wink:
tosa ja som pri riminach v bellarii...ako pise lulka nemozu si od teb apytat peniaze za porod ked je to statna nemocnica..ja som tiez hcodila k sukromnej a potom chodila k mojmu doktorovy ktory mi predpisal odber krvi a mocu..to co napisala gynekologicka...
8. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, aj ja som z Italie, my to máme k moru asi tak 100km, tiež sa tešíme na leto.
Ale teraz momentálne riešime škôlku, malej sa tam nejako nepáči. :frowning2:
8. únor 2009 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
caute kocky, vitam tu nove "virtualne" :grinning: tvare,

no marti tak treba uzivat si :wink: ,

jaji super ze malemu sa v jasliach paci, aj ja som strasne rada, ze mala si tak super zvykla na skolku a ze tam rada chodi...

bubchen, a kde presne si v italii? coze sa malej v skolke nepaci?
8. únor 2009 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Bývame v Trestine, to je tak zhruba v strede Italy. Blízko máme Perugiu.
Chodí iba prvý týžden a iba na pol dňa, ale je to konečná ked ju tam ráno nechávam.
Dost mi vyvádza, do troch rokov sme boli stále len spolu tak teraz to máme také tažké.
Ja tiež odchádzam zo slzami v očiach každé ráno zo škôlky.
8. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Bre ranko baby :slight_smile: konecne tu svieti slniecko (rim) cez vikend prsalo, tak sa nam ani nic nechcelo, iba prechadzka vcera, v parku v blate :slight_smile:
Lulka, consultorio urcite skusim, uz som sa prihlasila na predporodnu pripravu, tak dufam, ze tam aj stretnem dake tehule z okolia a aspon jednu co bude vedeit aj anglicky aby mi trochu prelozila ak nepochopim.. a som rada, ze tam budem moct ist aj potom s babom. (priatel je francuz, a skoro nikoho tu nepoznam :rolling_eyes:
Maci, ak budes mat v Rime cas tak sa mozme stretnut na kafe, uvidis ako to budete mat naplanovane :slight_smile: A uz konecne bude jar :slight_smile: A drzim palce paste na domcek, ja som min rok navstilila asi 30! bytov po celom rime,ked som hladala a teraz asi zase zacnem hladt lebo sa sem pristahoval velmi hlucny sused :angry: uz sa tesim!!!!
Jaja, tak sme na opacnom konci.. v Rimini sme este neboli, je to celkom daleko..A ani v Benatkach este nie! Zatial sme obiehali okolie rima, juh a ostrovy.
Uz ste tu dlho baby? My rok.
Pekny dnicek :slight_smile:
9. únor 2009 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
sorry toto je moj aktualny profil ..... ahojte vsetky.po dlhej dobe sa ozyvam.tak som sa tesila ze som nasla krajanov na nete v taliansku ked som otehotnela a potom som o babetko prisla, takze som sa uz s netom ani nespajala. ale teraz som opat tu. idem si o vas trochu pocitat lebo som stratila prehlad ale ked je tu niekto novy z padovy resp.okolia dajte vediet .... lebo sa v poslednej dobe citim tak trosku sama....s taliankami co maju vsetky male deti nemam moc chut sa stretavat :(
9. únor 2009 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojte zienky :wink:

Tu je dnes konecne docela pekne. Teda hlave ze uz neprsi.

Zucana to mi je velmi luto.Ale babatko urcite bude.Pozri na mna, prve mam az v 40 :wink: Drz sa a moc sa v tom nezamotavaj,chce to co najviac zamestnat mysel. Urcite to nie je lahke, ale musis sa o to pokusit. Ja by som sa rada s Tebou stretla, ale mam tiez maleho darebaka.

Tosa to by bolo fajn, keby sme sa stretli, chceme tam ist na konci aprila, ale uvidime ci vobec najdeme vhodne ubytko.. Dam Ti potom vediet.
Ked sme sa stahovali sem tak som bola uz v siedmom mesiaci a to pozeranie bytov ma velmi vycerpavalo. Hlavne ja som v tehotenstve pribrala 30 kil, takze som bola ako mala velryba :wink:

Budchen vitaj medzi nami. Ja myslim, ze s malym budem mat taky isty problem :unamused:
9. únor 2009 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maci. dakujem za podporu uz mi je lepsie a rada by som sa s tebou stretla...len neviem odkial si presne.a maly mi nevadi...to som len na margo talianok.poznam vela co ani nie su rady ze maju babo a dalsie co sa ani nestaraju a poznate talianky....ale to len asi teraz....
a inak ja milujem deti a tak sme sa tesili
inak maci,nestretli sme sa nahodou na letisku vo viedni smerom do trevisa?
9. únor 2009 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Urcite nie, mi jazdime autom na Slovensku. My byvame kusocek od Padovy v casti Saonara.
9. únor 2009 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
tak ked budes mat cestu do padovy tak daj vediet prip.poslem cislo.ja som raz totiz na letisku stretla jednu co sa ti trosku podobala a tiez mala chlapceka ....
9. únor 2009 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Som sa akurat vratila z fyzioterapie. Baby neviete ake typy zdravotneho poistenia tu existuju? Ja mam iba to cez A.S.L. a to mi je skoro na nic. Existuje ju nieco ako platit kazdy mesiac a potom je vsetko cez poistovnu? Ja som take mala v holandsku, asi to funguje tak aj na sk (ale uz som ztade 10rokov prec, tak neviem presne) To su neskutocne prachy co tu treba platit po lekaroch (fyzio mam teraz 500E!+ospeopat 60 za sedenie) a plus ta gynda a echa... pomooooc :slight_smile:
Zuzana, velmi ma to mrzi.. ale babo urcite pride. Ak si v okoli rima, rada sa stretnem, ale ked si letela do Trevisa, tak si asi dalej.... Ale ak prides, daj vediet :slight_smile:
Maci, kamaratka tu v rime robi pre dake b&b a hoteliky ak by si chcela kontakt na ubytko. Pozrela som fotky darebaka a velmi velmi mily je :slight_smile:
9. únor 2009 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tosa, to by bolo super my by sme chceli asi nejaky B&B. Dakujem. Maly je zlaty, len tu chodi ako mrtvolka, je unaveny, ale akonahle ho dam do postielky, tak je zivy az az :unamused:
9. únor 2009 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj tosa....teraz by som bola asi v 16tt tak je mi to tak luto
co sa tyka doktorov mas pravdu.ja teraz u gynekologa som za eko a kontrolu platila 200 eur. tiez som sa chcela informovat ohladne tych ostatnych poistovni ale asi to tu je iba ako nejaka extra poistka.neviem
v okoli rima nie som aj ked tam raz za cas chodime a rim je podla mna najkrajsie mesto....na svete
ja byvam v padove 22 km od benatok .....
9. únor 2009 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak si ma nim trosku nalomila aj na chalana :slight_smile: ja by som velmi chcela dievca, ale este nevieme co to bude, az v marci (dufam ze sa ukaze)
Kamaratka na ubytko sa vola Martina a ma skype id hostelroma, alebo ti poslem do ip telef na nu.
Idem na franinu! to je hrozny jazyk :slight_smile: oni vlastne rozpravaju iba v pismenkach namiesto skov... ale slubila som, ze zacnem, ked otehoniem, inac by sme mali strasne vela jazykov doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: pekny dnicek
9. únor 2009 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzana, velmi ti prajem aby sa vam to splnilo a coskoro budete cakat :slight_smile: ale hovori sa, ze asi babetko nebolo uplne zdrave.. prepac :frowning2: a ono to vase krasne zdrave pride a budete sa spolu vytesovat. Iba sa ako aj Maci spomynala skus venovat inym veciam a velmi sa tym nezaoberat. To vraveli aj baby co si tym presli, a teraz maju vsetky 3 co poznam deti.
Z Padovy som mala v Amsterdame niekolko kamaratov :slight_smile: Rim je na mna velmi velky a hlucny. Dufam, ze o rok-dva pojdeme..
Ozvi sa ked pridete :slight_smile: papa letim na tu franinu....
9. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky
vitam nove a zucana ze si zase privitala medzi nas..je mi luto co sa stalo a drzim palce pri dalsom tehu :wink:
co sa tyka zdravotnictva skoro vsetko sa plati.. :frowning2: ale tosa co spominas ty sa mi zda divne ved ja som platila stale 100eur teda kazdy mesiac akurat v 5mes.mi robila morfologica to je ze kontroluju a pozeraju organy dietata a tam sa platilo nieco viac..no a potom som bola par krat v bologni na specialnej klinike..lebo nasla moja gynekol. problem u maleho ohladom oblicky..ale viac som nic neplatila este tusim za krv neco sa doplacalo... :fearful:

bubchen musi to byt tazke ked dieta place a musis ho tam nehat uvidime ako to pojde nam neskor my teraz len zaciname som tam s nim ...zatial bol sam len polhodiny :confused:
9. únor 2009 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Zucana, ja som v Padove skoro stale :slight_smile: Moj priatel pracuje v Ikea. Chodime s malym casto do centra. Tu v mestecku sme naozaj iba ked je skaredo, alebo sa mi nic nechce :frowning2: Ale inak sme v Padove.
9. únor 2009 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj Jaji, tak nas certik konecne zaspal. Ako ide zivot?
9. únor 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
MACI dobre rano sme boli na kolotococh na autodrahe a na husenkovej :grinning: myslela som ze maly hned zleze ale drzal a sedel :grinning: :grinning:
je tu slniecko tak sa tesime :sunglasses:
9. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No to sa mate. Vidim, ze aj Vas je kolotocovy ako ten nas :grinning:
9. únor 2009 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
jej maci si tu ja som bola na skype so svagrinu uplne som zabudla sem kuknut :sweat_smile:
9. únor 2009 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ja som zvyknuta byt tu sama :sunglasses: Maly este spinka, tak sa nudim :unamused:
9. únor 2009 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
tosi mas pravdu nase male nebolo zdrave.aj mi to povedali....ale boli to.tak som sa tesila....no nic ved uz sa tym nezaoberam.moj muz vravi,ze male sa islo len do nebicka prezliect aby malo lepsie 'vestito più forte'....
no ale ked ani v tej robote to nie je nic moc....je tu taka discriminacia a to mozem mat skolu aku chcem...
maci tak niekedy by sme mohli dat meeting...do ikea inak sem tam skocim...aj minule som bola
9. únor 2009 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babeny.. jejda kukám že ste sa tu rozkecali ako pekne, vítam nové tváričky..

my sme dnes už boli samé, ujo v práci, Maťko šiel dnes do práce.. tak som sa zase len sama s malou obháňala..

Macka všetko je v poriadku čo sa Maťka týka, nemá žiadne následky.. našťastie "klop klop" ale už druhé auto rozbité :rolling_eyes: :rolling_eyes: :pensive: hlavne že on je v poriadku aspoň tým sa utešujeme...

Jaji ako kiko v škôlke? ako dlho ho nechávaš? :confused:

Dani vy sa ako máte? tiež sa tu asi moc často neukazuješ že?

bubchen a ty máš teraz prácu? :confused: či čakáš doma pokým nepôjdeš po drobca do škôlky? :confused:

zucana hlavu hore, miminko príde keď bude čas, držíme pršteky :wink:

tosa a vy ste sa ako dostali do it? :confused: kvôli práci??? hovoríte po tal. aspoň jeden či ani moc nie??

ozaj lulka a vy sa ako máte? ako sa má slečna?
9. únor 2009 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko vsetkym,babule ja normalne stracam prehlad,kto tu je!musim si sem v klude sadnut a pocitat si ...my sa mame fajn,mam novu pracu,koli ktorej budem asi vela cestovat,neviem vobec este,ze ako to budem riesit s malou,lebo do jej 3rokov ju chcem doma so mnou.ved uvidime.vcera som mala prve obchodne stretnutia a dopadli velmi dobre,je spokojny moj novy zamestnavatel a aj obchodni partneri,co ma velmi tesi....idem citat,potom sa este ozvem :wink:
10. únor 2009 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek