• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
DAkujem za privitanie. Ja som v Milane uz dost dlho,ale momentalne len teraz cakame babo, a tak som sa pozrela na tento web site, ci sa nahodou niekto nenajde v podobnom stave. Ahojte vsetky!!!
24. únor 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lulkaitaly, vidim,ze uz mas dcerku, a tak sa ta chcem spytat v ktorej nemocnici si rodila? Dik za odpoved. Pa
24. únor 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

tosa to ma mrzi z batozinou dufam,ze vam ju najdu....

dnes som sa bola pytat koli vodicaku talianskom..mate niektora uz tal.vodicak?vcera mi povedali ze treba dat prelozit na ambasade ale dnes som nasla dalsie ufficio a tam netreba nic prekladat...
24. únor 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Jaji batozinu nam nasli, dnes rano volali, tak uvidime co v nej bude, ked ju donesu.. vodicak mam iba slovensky, tak dufam, ze ho nemusim nmenit :astonished: ked som tu mam pobyt
Lulka presne, vsetkym vsetko trva vecnost, a ked som nieco nasla sama z konkretnej kancelarie, uz to nikdy nemali, hoci to boli cerstvo vylepene ponuky..teraz nas to asi bude cakat zas, mame total antisocial suseda (fyzicky handicap a nahnevany a cely svet, povedal, ze on bude urcovat pravidla a vsetci ostatny sa mu musime prisposobit a to trieska a bucha o 2-3 v noci, lebo o 7vecer este robi siestu) suseda nad nim potratila v 9 tyzdni a je na nervy, lebo nespi, vlastne nikto tu nespi, iba on.. neviem co mame robit, uz tam chodime ako na klavir , nech su tichsie ale nic... suseda chce pravnika, ale mi iba prenajimame, tak neviem ci do toho investovat, a tak idem asi radsej hladat novy byt... to bude zas des, a tie ceny v rime... vlasne celkove v taliansku
aj som zabudla ake je holansko lacne, platy 3xtolko a za denny nakup polovica, byt to iste... nechapem ako tu normalny taliani ziju, sorry, som sa rozpisala...
Erika gratulujem k tehu :slight_smile: cakate v juni/juli? my koncom jula, takze uz polovica za nami :slight_smile: My asi o 2 tyzdne budeme vediet co to je. aj som uz zacala kupovat dake vecicky, ale vela maju iba ruzovych alebo modrych, tak cakam.
Baby mozte mi poradit, ako s julovym, cerstvym augustovym mimi? bude tu urcite strasne horuco, tak neviem co prichystat, mam pocit, ze vo vsetkom by sa uvarilo.. alebo iba plienka a tielko?
24. únor 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika,ja som rodila v macedonio melloni,moja svokra tam pracovala 30rokov.tu nemocnicu mozem iba odporucat,aj ked moj porod bol strasny,pomahali mi dost.dobre sa o mna starali.ty kde budes rodit?kde byvas v milane?a kolko si tu?ja uz 11rokov.zijem blizko nemocnice macedonio melloni.
tosa,rychlo hladajte iny byt,lebo sa z nich zblaznis,mam skusenosti s tal.susedmi...skuste popozerat v zonach,kde zije viac cudzincov,ale nie africanov,rumunov a juh.americanov...myslim europanov a americanov,mozno v okoli univerzit.,..najdete tam viac tolerancie...
no tazko sa tu zije,penazi malo a vsetko je drahe,ved to zistite,a tu na severe je este drahsie
24. únor 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tosa ja som malem ho nehavala iba v body ked bolo moc teplo..a odporucaju aj ponozky... :wink:
24. únor 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji to fakt aj ponozky v tom hice?? :sunglasses: ale asi ok, ked v brusku je v 37, tak asi je zvyknute.. dakujem :slight_smile: hmm, snad mi nieco povedia aj v konzultoriu na priprave.
lulka, hladat aj asi zacnem, len sa mi do toho nechce... ale asi budem musiet... esteze nerobim (co je inac dost na depku, ale to by bolo este tazsie)
24. únor 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tosa, tak my sme tak ako ty- julovy, mal by to byt 13 jul, ale uvidime, 2 tyzdne hore dole. Lulkaitaly, dakujem za radu, ja byvam blizko San Carlo, tak rozmyslala som nad touto nemocnicou, co najblizsie , tym lepsie,ze? Uvidime este, a kurz pripravy na porod si robila? Oplati sa to? Ja som este v praci a dufam,ze sa bude dat az do 8 mesiaca, aby som potom mohla byt 4 s babom. Nevieme co to bude, ale na prvom nezalezi, hlavne to zdravie. Som tu uz skoro 10 rokov, jeeej jak ten cas uteka.....
24. únor 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky, neviem koho som uz vitala a koho nie :grinning: , ale eriku som tu asi este nevidela, tak vitam :sunglasses:

Juj mi sme dnes boli na karnevale, ina divocina....Mala zaspala o 19.00 aj bez vecere :stuck_out_tongue_closed_eyes: , hura....a ja som taka utahana akoby som ja na javisku tancovala...

Inac mi mame tento tyzden prazdniny :slight_smile: , tak nam je!!! Vo stvrtok sa chystame plavat.

A vy ako kocky?
24. únor 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babeny ako sa máte?
my sme včera boli plávať dnes budeme asi len doma oddychovať :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tosa neni som z Banskej Bystrice, ja pochádzam z Detvy, ale v Banskej Bystrici som trávila celé leto.. pochádzajú odtiaľ moji bratranci.. jeden je momentálne tu v Taliansku, pracuje a druhý je tam.. bývajú na sídlisku Sásová :wink:
inak my sme sem prišli prvý krát akurát cez leto, Danielka bola ešte krpček ale ponožtičky som jej nechávala :wink:aj keď sme boli domka aj keď sme šli na slniečko vonka :slight_smile:

vidím že sa pomaly začiname rozrastať :dizzy_face: erika vitaj medzi nami

dani a čo sa chystáte robiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: či ešte nemáte nejaký program :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano babinec, dakujem za privitania, ste zlate. Som rada, ze som vas objavila, urcite mi budete s moc vecami vediet poradit. :slight_smile: Chcem vsetkym , co ocakavaju popriat auguri, a pre tie, co su uz maminami, vela zdravicka pre deturence. :sweat_smile: . A ako hovorite s detickami? Taliansky? slovensky? Ako casto chodite na SK? Je tu niekto koho manzel nie je Talian, ale je cudzinec, a tak ma viacej vybavovaciek, ohladom vsetkeho, tak ako ja???
25. únor 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, talosky :grinning:

No mna dnes dako humor berie hned z rana...Asi by som sa mala pustit do upratovania, zehlenia mam taky mensi Mont Everest :stuck_out_tongue_closed_eyes: , bordel tu mame ako v bunkry asi budem musiet zacat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale ked vonku je tak krasne, slniecko mame....
A vy kde ste kocky?
25. únor 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte "talianky", neviete náhodou, či sú aj v Taliansku podobné diskusné stránky ako tieto?
25. únor 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak nakonec to vyhrala Pisa, tak nam ted zacina kolotoc :slight_smile: Nebydlite tam nektera nahodou? Jinak bych chtela poprosit jeste o radu,co je potreba vyridit nekde na uradech...prihlasit se nekde? diky moc
25. únor 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

ja som ponozky davala take tenucke..ale kazdy si robi podla seba :wink:body to nosi stale..
erika a tvoj muz je odkial?

matap neviem o inej stranke .. :frowning2:
25. únor 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,my sa mame strasne,zase mame tu hnusnu crevnu chripku,ide ma z toho porazit.je mi strasne zle,ledva stojim na nohach.malej je lepsie,ale ta ma zase hnacku....fuj
aj ja som nechavala malej ponozky aj v lete,stale.na sk chodime malo tak 3-4x rocne.z malou hovorim aj tak aj tak,ale ona odpoveda po taliansky :frowning2:
25. únor 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka nech sa skoro uzdravite... :wink:
25. únor 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby,
Lulka to ma mrzi, ze ste chore :confounded: .. a este taketo behave, keby aspon pod dekou zababusene.. dufam, ze vam to skoro prejde.
hmm, tak ponozky aj v lete, pohladam dake tenke.. mne akurat kamaratka povedala, ze je dobre viazat dieta do deckeho vankusa na tesno okolo telicka na zaciatku, ze oni sa potom citia bezpecnejsie..
Erika moj priatel je francuz, a tvoj? My tiez akurat rozmyslame co s nasimi jazykmi, ja som sa akurat zacala ucit franinu ( a nic-moc mi to nejde :confounded: ) doma hovorime anglicky, a na babo by boli asi 3 reci vela (slovensky, francuzsky a anglicky) mate niektora skusenost s viacerymi 3-4 jazykmi v rodine? s papierami sme toho mali asi rovnako pre mna aj prenho, akurat teraz so svadbou to je trosku komplikovanejsie. Ale co je najhorsie, ze tu este nemame zazemie, a vela veci tu funguje inac ako kde sme zili predtym. (zdravotnictvo, urady..) Vy sme sem prisli kvoli praci?
Poletucha mala by si ist na municipality (mestsky urad) vo svojej stvrti a tam sa prihlasit. mne to trvalo 7 mesiacov! ale poznam baby, hlavne v mensich mestach, kde to islo rychlo. ak budes chciet napisem ti do internej, je to celkom nudne a zdlhave.
Mata v bb bolo fajn kupko, ked vas vidim v otm bazene :slight_smile: dufam, ze sa ti to podari so skolou, neda sa to dokoncit dialkovo?
Jaji ja som kupila dake body tielkove, ale mali iba s ruzovymi kvietkami.. tak uvidime :slight_smile: az za 2t budeme vediet co to cakame :slight_smile:
25. únor 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tosa len moc nekupuj hlavne tie malinke vecicky...ja som kupovala na 3-6mes.a dost som toho podostavala..tak som maleho kazdu chvilku prezliekala :grinning: :grinning:
co som dost vyuzila je klokanka ci ako sa to vola...to ked mi darovali som hovorila ze tam maleho nikdy nedam ze sa to moze uvolnit atd..a nakoniec bola dobra :grinning: :grinning: mala som ju v kociku a ked mali nechcel byt v kocari tak som ho dala do klokanky na chvilku a bolo...

ja som neuviazovala maleho..ani som mu nedava dve plienky ako u nas koli klbom...
25. únor 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, Tosa moj manzel je z Alzirska, takze aj ked doma hovorime taliansky (zo zaciatku sme aj my aìpo anglicky), rada by som aby moje male hovorilo po slovensky, no a potom mozno francuzsky alebo arabsky. Uvidime.
Ja zatial tiez nic moc nekupujem, ozaj tu mas vsetko pre dievcatko -ruzove, alebo pre chlapceka- modre, a my budeme vediet az 16 marca (ak sa to ukaze) co to bude. Ale nadabila som na nohavicky bezove, biele a zelene, nuz to moze mat jak chlapcek alebo dievcatko. Mate uz vybrate mena pre malych?
25. únor 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tosa dekuju moc, budu rada za kazdou radu :slight_smile:
a kde jste vubec vsechny? Ja se dost obavam toho,ze se tam nikde nedomluvime...i kdyz je Pisa dost turisticky mesto,tak to bude zrejme stejny jako tady ve Spanelsku...kdyz konecne po roce uz ta jazykova bariera je lepsi,tak se stehujem :grinning:
25. únor 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,dakujeme...mne je uz lepsie,mala nechce nic jest,takze neviem,ako sa vobec citi.
no taliansko je pekne,ale na bezny zivot dost zlozite,ako sme uz vsetky zistili na vlastnej kozi,ze? :wink:
musite mat vela trpezlivosti a vsetko pojde ako ma
26. únor 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciao Lulka, dobre,ze si uz na tom lepsie, ,a dufam,ze aj malej to cim skor prejde. Drzim palce!!!Skore vyzdravenie.
26. únor 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, chcela som sa vas popytat par zalezitosti ohadom materskej. Viete ako to tu chodi, kolko trva, na kolko je pravo, kolko z platu vymeraju. A potom aj ohladom asilo nido, pocula som,ze do toho comunalneho treba dieta zahlasit, uz ak sa narodi, aby ste nasli miesto, inac zostava len to sukromne, co stoji omnoho viac. Viete kolko vyjde tak mesacne to statne? Ja si tieto podrobnosti este len zistujem, ale ak mate nejake skusenosti, mohli by sme to vsetko nejako pekne zhrnut. Co vy na to? :slight_smile:
26. únor 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulkaitaly- :grinning: je mi to jasny, bude to asi podobny jako tady ve Spanelsku...ze zacatku nam vstavaly vlasy hruzou na hlave...absolutne nic tu nefunguje :slight_smile:
26. únor 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

rano maly ked ide do jasly place a place :cry: ....uz v aute hovori no no no :pensive:

lulka som rada ze vam je uz lepsie... :wink:

erika co sa tyka jasiel...ja som maleho zahlasila min.rok a nevzali mi ho a az tento rok volali..tak neviem ci sa moze hned zahlasit od narodenia,nakolko niektore nidi beru deticky az od 12mes...my budeme platit 310eur za mesiac a je to comunalne..privatne tu u nas stoja okolo 350eur rozdiel je v tom ze musis malemu nosit jedlo...ale zase maju ine hodiny az do 19h..tie comunalne su od 8-16
k materskej ja som nebola lebo som nemala narok :angry: ale dali mi statnu to bolo okolo 1800eur..inac tusim materska je 6mesiacou na pred porodom a 4 po neviem presne...ale sa da aj predlzit len potom ty uz platia menej....
erika a ty teraz pracujes?
26. únor 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
babule,ja neviem,ale ja som absolutne proti jasliam.dufam,ze si to nevysvetlite zle,ale ak mozem budem s malou doma do jej 4rokov.pracujem z domu a vecer,takze je doma s otcom.moznoze v mensom meste by som to riesila inak,ale tu sa mi teda jasle veru nepacia.
jaja tych 1800euro bolo co?ja som veru nedostala nic :astonished:
26. únor 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, som tu zasa, po obednajsej prestavke. Ja momentalne pracujem, ale sefa sa ma uz pytal,ze kedy mienim spat, a tak (v tejto krize) nerada by som prisla o miesto, rozmyslam nad vsetkym moznym. Jasne, rada by som bola s malym do kedy sa bude dat, aj manzel chce aby som bola doma, (a vraj hned urobime braceka alebo sestricku), ale ked uz mam skusenosti, ze dobre miesto sa tu tazko najde, nerada by som prisla o moje. Nuz jasne dieta ma prednost, a tak vsetko je vo hviezdach.
Baby, ja oslovujem vsetky, neviem, kto a co uz napisal, a ako som tunova aj vase mena si nepamatam, a potom ak sa odpisuje, mam tu nad sebou spravu zo 6 marca 2008, takze asi tak.
Ja som si pocitala troska nejake tie pravidla, tak vraj dve mesiace pred porodom a tri po porode je materska, alebo ak doktor ti da osvedcenie o zdravotnom stave, mozes pracovat az do 8 mesiaca, a tak materska ti vyjde na 1 + 4 mesiace po, no a potom ak chces mozes vziat tu facoltativnu, pre mna by to vychadzalo asi 6 mesiacov, ale to mas z platu uz len 30 %, a potom mesiac dovolenky a nejake tie hodiny navyse, to sa mi nazbiera dalsi mesiac, takze do toho roku som nejako finance zabezpecena (aj ked ocino sa o nas starat bude) len ja mam rada vlastny prijem (co uz). Mam na Sk maly domcek a tak mi treba platit hypoteku. :slight_smile:
Aj ja som sa nejak rozpisala, ale vidiet, ze je kriza, v praci je skoro nuda. Idem nieco porobit. Pate.
26. únor 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka kazdy ma iny nazor o jaslch..aj ja som bola proti ale neskor som zistila ze maly je stale somnou a chcela som aby bol s detickami v jeho veku..aspon sa hra a sa aj nieco nauci... :wink: takto si aj ja vybavim vecy upracem doma som viac volna..aj ked stale na neho myslim..a my dost chyba :pensive:

co sa tyka tej materskej to mi dali cez inps nakolko som mala odrobene leto..tak som mala narok a ked nemas odrobene aj tak ty daju nieco od statu...
26. únor 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika,

presne ako si to napisala aj ja som tak dostavala matersku, 2 mesiace pred a 3 mesiace po porode, a potom sa moze poziadat este tych 6 mesiacov, a to je uz len 30% percent (ale tiez dobre). A este, moja mala sa narodila 14 dni po temine a to mi prislo este dodatocne (ako premia :grinning: , vlastne potom som dostala + pol mesiaca, pretoze sa mi pretiahol termin a najskor som nadavala, ze co uz sa nenarodi a potom som sa tesila :grinning: )

tosa (myslim k reciam) my zatial hovorime 2 jazycne, sme v Alto Adige ( ak ti to daco hovori) mala rozprava perfektne po slovensky, na co som velmi pysna a asi na 90% nemecky, a teraz pomaly pridavam taliancinu. No moja kamaratka to vyriesila uplne perfektne, (co vsak u nas nie je mozne, lebo zijem s malou sama a nemame tu ani starych rodicou) mama hovori s detmi cesky, otec a dedko nonno taliansky a babka nonna nemecky a deti hovoria na 90% vsetkymi 3 recami.
Ja som s malou od narodenia hovorila zasadne len slovensky a aj hovorim, otec (pokym sme spolu zili) s nou hovoril nemecky. Teraz zacala chodit do skolky a uprednostnuje nemcinu, ale ja zostavam neoblomna :wink: , a postupne si domov nosi talianske slovicka, vyrazy.... Neboj myslim si tvoje dieta hravo zvladne 3 reci a neskor ti bude velmi vdacne.
26. únor 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek