• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Suhlasim s tebou Jaja, urcite kazdy chce by s malym co najdlhsie, ale ak sa to neda, tak sa to neda. Ja sa tiez budem snazit co najdlhsie, ale viem, ze potom sa tazsie bude hladat praca, uz nie som z najmladsich a tak aj tym vekom sa to potom zhorsuje.

Jaja co si dneska robila? A ty Lulka, ked si cely den doma? A dalsie, co porabate?
26. únor 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika

ja s jaslami nemam skusenosti, mala chodi do statnej skolky, no sme v malej dedinke, kde su radi kazdemu novemu dietatu, takze my sme sa normalne prihlasovali rok dopredu...a u nas sa plati 47 eur mesacne, no skolka je len od 7.45 - 14.45. aspon tu u nas.
26. únor 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky za odpovede, ja som sa pytala aj kvoli tomu, lebo moja znama vcera porodila, a vraj hned zapisuje malu do jasli , aby od januara buduceho roka mohla ist, vraj inac nenajde miesto, skolky, aspon tie comunalne su tu preplnene, a tak treba rozmyslat do predu. Minule tak neurobila, a preto ze musela do prace, inac by stratila kvalifikaciu (ona uci na zakladke) tak nosila malu k babysitter, a to ju vyslo od 600- 700 eur mesacne. A za taku sumu dieta do skolky nedam, to radsej budem ja.

Langkofel to mas super, s takou cenou sa to da, a aj casove je to celkom dobre, ale aj tak uvazujem uz full time aj tak nebudem moct, ja teraz koncievam o 18.30
26. únor 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby mne sa tu z mozgu pari, ze co bude, a mala by som si hlavne uzivat bruska,ze??? :grinning: Ved nejako bolo, tak nejak bude, ze?
26. únor 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no erika, ved to full time mozeme zabudnut a ja teda urcite.... :unamused: Inac mne minuly rok jedna kocka strazila malu a tiez mi to vychadzalo tak 500 eur mesacne a to som mala dobru cenu..., tiez som cez leto robila na plny uvazok...
Inac ja sa chystam aj toto leto na plny uvazok pracovat, zatial som dohodnuta s mojou maminkou ze mi pride na 2 mesiace a potom si vezmu malu na sk, na prazdniny :frowning2: , zase tu budem 2 mesiace depky chytat, ale inac sa neda, ja nemam inu moznost... :frowning2: , boze uz teraz mam s toho paniku...ale nejako to musime zvladnut ...
26. únor 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne ze to zvladnete, aj ja som chcela najprv tu maminu doniest, ale vraj maminka nemoze na tak dlho (vraj mam doniest male na SK) ale to si neviem ani predstavit, a tak pride len zaciatkom juna aby mi troska pomohla v prvych dnoch. Tvoja malinka je uz velka slecna, a urcite jej dobre prospeje SK cerstvy vzduch. Aj nase ked bude troska starsie, bude chodit na prazdniny, maximalne dve mesiace, aspon sa vycvici v jazyku, lebo verim,ze tu sa mu nebude velmi slovensky chciet rozpravat
26. únor 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani ako pises aj ja volam segru a svokorvcou aspon na leto tak mozem robit..
26. únor 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vravim si ,ze kuknem,co mate kocky noveho. No vidim,ze tu dneska nikoho. To ste asi vsetky vonku, je krasne slniecko. :slight_smile: . Tak aspon vam vsetkym prajem krasny weekend.
27. únor 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak tu nikdo.my sme boli u doky maly prekakal celu noc..rano bol ok tak som ho odviezla do jasly a poobede ako sa zobudil mal horucku..doktorka povedala ze je to crievna choroba.
27. únor 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jaja, drzim Kikovi palce, aby to cim skor preslo. Moje male, dufam,ze brusko ho moc neboli.
27. únor 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kiko si pospal hodinku a nechce nic jest :frowning2:
27. únor 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, ja sa chystám práve spať.. ešte som zbehla niečo kuknúť na net..som vyšťavená, Dadka mala od rána horúčky, cez obed si pospinkala dlhšie ale teraz večer len plakala :rolling_eyes: neviem či to nebudú ďalšie zúbočky :frowning2: asi ju to bolí.. no uvidím ako bude zajtra možno skočíme aj k dr. :confounded:
ujo má zajtra voľno tak ak stihnem tak vás dočítam keď bude malá spinkať..zatiaľ pá
28. únor 2009 ve 02:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,jaja myslim na vas.davaj pozor aby si to nechytila aj ty.to je presne ta viroza,co mame my.mojej malej je uz dobre,ale medzi tym ochorel drahy,tak som to nevylezala aby som sa mohla postarat aj o neho a este som dost slaba.prejdeto do 36hod...je to detska choroba,bohuzial...
inak ste sa tu zase vsetky tsk rozpisali,ze nestiham citat.
erika ver mi,ze ja sa doma veru nenudim.nikdy som normalne nepracovala v kancelarii od 8-17hod,takze ani neviem ake to je.ja som studovala umenie...umelci su divni,ze,ja viem :wink: .koli peniazom som ,ale stale pracovala v nejakom bare...aj teraz sa zase vratim od bud.tyzdna.bohuzial zvysili nam najomne,ale robim barmanku a mam tu pracu rada.jedine co ma mrzi,je ze som potom unavena cez den a nemam moc sil ne behanie za malou
28. únor 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko..
noc hrozna :frowning2: kiko mal horucky 39.5 :cry: kakal iba rza...

maci a ty kde si sa stratila?pozerate novedomceky? :dizzy_face:
28. únor 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tusim som tu sama

kiko sa ma lepsie vcera sme ho trosku aj oplachovali s vodou aby mu klesla teplo..dnes je uz bez teploty..akurat ze teraz sm zle ja natom :frowning2:
1. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby, pozerám že nám to tu opäť nejako viazne :confused: kde ste všetky?

macka ty si sa fakt stratila niekam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2009 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vsetky,

Pozdravujem Jaja a Lulka, aby sa Vam mali cim skor vyzdravili. Lulka, studovala si umenie? Musi to byt pekne, napis mi o tom viac. A ak chces,a sa nemylim, si prave ty z MIlana, tak sa mozme niekedy stretnut, ak by si mala cas a chut.

Martinka, dufam,ze malej to budu len zubky, a nie ta crevna detska choroba. To bude napokon asi vo vzduchu, ked to reraz vsetke deti chytaju.

Babky, ja idem nieco porobit, prajem krasny dnik vsetkym.
2. bře 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, dneska tu nikoho niet. To bude asi tym,ze ste vsetky na chorej.

A tak skore uzdravenie. Vsetkym.

Pate
2. bře 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nemam cas ani pozret tu..maleho sme zase viezli ku doktorke tento krat mu uz dala antibio.,nieco na zasavenie hnacky a nejake vitaminy ved od soboty nic nejedol sem tam nejaku piskotu :frowning2:
ja som myslela,ze mna to preslo ale dneska zase ....tak sa muz musi o nas starat :sweat_smile:
2. bře 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,my sa mame uz celkom fajn,ale moj zaludok este strajkuje.
jaja musite hlavne vela pit,a to aj take veci ako polase a lacteol-lactobacilus kupis v lekarni.ak ti je moc zle nasad si tachipirina kazde 4hod....a len dietuj-suchare a cierny caj.ziadne cestoviny,len ryzu s kvapkou oleja a trosilinkou parmezanu...
3. bře 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka dik ale mne nechuti nic...aj caj ked vypijem tak hned ide von...maly dneska v noci nekakal..
3. bře 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

erika dúfam aj ja že len zúbky, ale malá nemá žiadne iné príznaky :slight_smile: ani horúčky už nemá len je hrozne vzdorivá posledné dni, len čo ju oblečiem do niečoho ona sa v momente začne trhať a vyzliekať, aj vonku keď sme, čiapku ani za svet :angry: :angry: :angry: už len čakám keď sa mi na zem začne hádzať :angry:

jaja a kiko je už na tom teda lepšie? :confused:
3. bře 2009 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti no nevim ci sa da povedat ze je na tom lepsie..v noci aspon nekakal ale rano to dobehol :pensive:
3. bře 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby, dufam, ze sa vsetci skoro vyzdraviete! Detske choroby su hroza...
Ja som v depke :rolling_eyes: bola som pozriet kamaratku v Londyne a tam vsetko tak krasne funguje..a je vsetko tak lacne.. jedlo, detske veci, mlieko pre miminka uz v krabicke hotove za 0,50...a minuly tyzden bolo to iste v Amsterdame... a tu mi v noci bucha sused nad hlavou a rano uz pred 7. masiar podnami stvrtil asi slona...a kazdy tu trubi prenic zanic uz od rana, uz toho rima mam dost... total antisocial, ale dako bude...
baby je to taky cirkus aj inde ako v rime, neviem, ci je to velkomestom, alebo taliani su taki?!.. ale nechcem ich vsetkych hadzat, dufam, ze je to len tym, ze tu su vsetci neprijemni v anonymite velkomesta.. alebo co ja viem... ok, necham tak...
Uz v sobotu asi budeme vediet co cakame :slight_smile:
tak sa ozvem neskor, snad uz v lepsej nalade :slight_smile:
vyzdravte sa, a pekny dnicek
3. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky, zase tu nikoho? Ako sa mate? A vasi mali? Uz su na tom lepsie? Vidiet, ze dieta este nemam, tak nemam s tym skusenosti, co to vsetko chce a vyzaduje.

Prajem skore uzdravenie.

Tosa, aj mne sa paci viacej Londyn, ale co uz usadila som sa tu a mojmu drahemu este by usiel Pariz, Londyn urcite nie. No co uz, treba kustik aj zvyk. Clovek si zvykne, ze? Vy ked ste tu ale kvoli praci, budete hodne cestovat, ze? Takze na buduce spat v Amsterdame, alebo niekde inde.
3. bře 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

juj zanedbavam vas, ale mam daky stres v poslednej dobe, teraz sme v sobotu, nedelu a aj pondelok boli pozvane na narodeniny, uz nechcem torty ani vidiet :grinning: :grinning: :grinning: Tento tyzden cely doobeda robim, nestiham nic....

Juj citam ze ste chori, tak skore uzdravenie, my sa zatial drzime, ale dnes sa mi mala dako nepozdavala, dufam ze neochorie. Nechcela ani velmi jest a tvrdila ze ju halvicka boli :confounded: , ale horucku nemala zatial...

Tosa :grinning: :grinning: :grinning: pytas sa, ze ci je len Rim taky hlucny? Neviem, ale ja byvam v dedine s 200 obyvatelmi a normalne som si uz zvykla na ten chaos, hluk, buchanie so vsetkych stran...uz to ani nevnimam, ale nasi ked u nas boli, pytali sa ma ako tu mozeme spat, a vobec existovat... :grinning: :grinning: :grinning: Zvyknes si.
3. bře 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,no musim povedat,ze vsetky byty v ktorych som zila tu v Milane boli ok a bolo ich veru dost okolo 15 myslim.milano je velmi rusne,ale zase ludia co tu ziju si strazia sukromie a domov si chodia oddychnut,ale zalezi zase aj na tom,ze ake je to stvrt samozrejme nie case popolari-tam by som teda zit nemohla.a Rim sa mne osobne moc nepaci,nevedela by som tam zit asi hlavne koli Rimanom...
my sa mame uz ok,ja mam este trosku problemy so zaludkom,ale ujde to.dnes mame 9.vyrocie a oslavime to ...poobede u zubara a drahy je vecer v praci...ale co uz,hlavne ,ze nam je dobre.
jaji ako sa citis?
4. bře 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak maly vcera aj vracal :frowning2: to s tych liekov davala som mu jeden fermenti lattici sa to tusim vola a ako som mu ich dala sa povracal...ale v noci sa zobudil chcel jest a teraz sa uz hra akurat stale bere lyzicku ze chce jogurt uz som mu dala jeden maly frutollo ale aj tak otravuje :confounded:
mne este zaludok protestuje dala som si tabletky co mam zo slovenska na hnacku.. :unamused:
4. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, vedeli by ste mi pomoct???
Potrebovala by som zistit, v taliansku prepravne firmy ale akosi sa k tomu neviem dopracovat

potrebovala by som nejakeho dopravcu napr z Livorna,co by vedel prepravit tovar na Sardiniu, ak nahodou viete o niekom pls dajte mi nejaky tip :dizzy_face: :dizzy_face: dakujeeem
4. bře 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaja nedavaj malemu jogurty aspoon tyzden!to ti pediatricka nepovedala?boze,z toho sa zase pokaka az za usi...ak chce jest,tak len bielu ryzu,biele cestoviny-to znamena bez masla,bez sugo,iba kvapku oleja a parmezan,alebo moze jest varene zemiaky a mrkvu...suchare,detske piskoty,ale nie cerealne...ziadnu inu zeleninu a okrem jablk ani ovocie.nesranduj s tym,da sa s tym skoncit aj v nemocnici...inak to trva okolo 10dni a ked sa hned zacne podavat normalna strava tak po 14dnoch sa to zvykne vratit...aj mne je este zle a to trva dlho,kym sa vratis do normalu
4. bře 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek