• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
wighy nemam skusenosti,ale poznam dhl,bartolini..daj do google autotrasporti corriere
4. bře 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka ja viem ale on tak strasne place a hovori mnam mnam :cry: inac nic ine sem tam piskoty...
4. bře 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka diky,problem je v tom ze ja nepotrebujem kuriera ja hladam spolocnost co ma kamiony, potrebujem prepravu na sardiniu od 7-24ton :unamused: ale ece raz diky :slight_smile:
4. bře 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
wighy to ja tiez ti neporadim... :frowning2:
4. bře 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,
chudacik kiko, musi byt uplne vystaveny.. jaji dufam, ze sa date rychlo dokopy..
lulka som prekvapena, ze nemoze jogurty, som myslela, ze je to dobre na obnovenie crevnej flory, ale asi mu bolo nieco ine, nesledovala som vsetky prispevky. ale super, ze sa tu da najst rada :slight_smile: tato dieta je na crevnu chripku?
langofel, ako dlho si tu? ze ako dlho si musim zvykat :grinning: som tu rok a asi si nezvyknem... ja som povodne z banskej bystrice, a amsterdam bol tiez male mesto, tak som si nie ista... ale nestracam nadej, mozno zacnem aj ja robit hluk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
erika, neviem zatial kde budeme nabuduce... zalezi od prace... ale amsterdam este asi nie, este asi pocestujeme... a nakoniec dufam francuzsko aspon pre dieta ked pojde do skoly, ako v milane?
papap
4. bře 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer,

no tak sa pridavam do klubu, mala zase horuckuje, som zvedava co sa s toho vykluje do rana :rolling_eyes:

Tosa no mas este 7 rokov na to zvykanie :grinning: :grinning: :grinning:

Wighy ja neviem o co ti ide,ako co hladas, potrebujes, nemam s takym ziadnu skusenost, ale skus FERCAM, oni su sice tu hore v Bolzane co ja viem, ale mozno maju aj dake pobocky, je to dost velka prepravna spolocnost, maju vela kamionov, inak nemam skusenost :unamused:
4. bře 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravim vsechny, mohla bych se taky pridat do diskuze? NAsla sem odkaz na modreho konika na beremese a rikala sem si, ze se zkusim podivat, jestli neobjevim nekoho z Italie a podarilo se:slight_smile: Ja tady ziju tretim rokem, vdana jeste nejsem, ale s pritelem mame pulrocniho chlapecka. No a protoze si tady porad nejak nemuzu zvyknout a hlavne na mistni doktory, byla bych moc rada, kdybyste me vzaly mezi sebe a obcas treba poradily co s malym:slight_smile:
4. bře 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulina vitaj medzi nami.kde zijete?
wighy z urcitostou viem ,ze bartolini ma kamioni,lebo som aj ja pouzila ich sluzby.existuje sardinska kamionova spolocnost vola sa Nieddu,pozri na nete.
tosa,to je dieta pri crevnej chripke.ziedne mliecne vyrobky sa nesmu minimalne 7dni.ja to bohuzial uz dobre poznam...
5. bře 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulka: ahoj, dekuju za privitani, my zijem v Civitanova Marche, coz je v Marche:slight_smile:, kousek nad palmovou rivierou. Nahodou nejste nekdo nekde pobliz, co:slight_smile: tvoje dceruska ma moc pekne jmeno, skoda, ze je na te fotce z profilu tak spatne videt. Jestli se muzu zeptat, spis to teda patri do jine rubriky, ale...cim jsi u male zacinala s prikrmy? Ja jen, ze v u nas v cesku se zacina zeleninou a tady bud ovocem nebo tim uzasnym receptem vyvar, parmazan olej:slight_smile: I kdyz tedy maly stejne nechce lzicku ani videt, ale tak abych vedela, na co se vic zamerit. Jinak mate tady silene moc stranek, takze precist uplne vsechno bude asi nemozne, tak se omlouvam, kdybych se ptala na neco, co se tady uz psalo nebo probiralo. Jak jsi ty dlouho v italii? A kdepak zijete?
5. bře 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky, vravim si,ze vas kuknem pozriet ci ste tu, ale vy ste tu stale ked ja nie. :frowning2:

Som rada,ze vase deticky su uz na tom lepsie, poradit neviem, co s nimi, zatial ma to este len caka.

Tosa, to mas super, tak cestovat, ja by som to hned brala a menila by som s tebou aj ten Rim. Kolko krat mi pridu sem praitelia, nemam im co ukazat- La Scala, Duomo, a koniec, v Rime je co pozerat. Aj ked som z malej dedinky na SK, z Gemera, neviem,ci to poznas, stale som chcela zit vo velkom meste, cim vacsie, tym lepsie. Milano je troska o nicom, nie je ako Londyn, tak sa stale nieco deje, tu je to skor dobre na pracu, ale cisto beton, takze ty si na tom lip.
Martinka, tak ako mala??? Boli to tie zubky? Uz sa ma lepsie tvoja caja?

Pavlinka vitam ta.

K tym kamionom, pozri sa na nete, a nemala by si lepsie nejaku slovenksu spolocnost? Dat zarobit slovenksym kamionistom, a urcite by ta to vyslo aj lacnejsie. Bude ich kopa, co chodia do Talianska.

Tak pekny dnik vsetkym a hlavne vela zdravicka.

Ja musim zase brat nejake tablety, puchnu mi nohy, ale to bude od toho staleho sedenia, inac brusko rastie :grinning:
5. bře 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby :slight_smile:
Pavlina vitaj :slight_smile: ja este vela neporadim, babo cakame v juli, ale som rada ak sa ty pytas, baby tu vedia dobre poradit a aj nam tehotkam sa to vsetko za chvilku zide.
Erika ja by som zasa bola radsej usadena :slight_smile: cestovanie je fajn, ale stahovanie a zvykanie si na nove prostredie, zvyky, system... ale nechcem sa stazovat :slight_smile: taliansko je pekna krajina hoci Rim by sa mi pacil viac na navstevu ako zit tu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A je to tazke s pracou (vo financiach) Ako dlho si zila v Londyne?
Lulka, dufam, ze vas teraz ta chripka obide :slight_smile:
Langofel 7rokov?? :grinning: rychlo to uteka, vsak.. :astonished: Ako je malej? Dufam, ze to nebude ta chripka... uzdravte sa!

Baby viete mi poradit, pod lavym rebrom, ked sa najem mi akoby trosku vyslo crevo??? kamaratka povedala, ze je to crevo, ale nepanikarila, a druha mi povedala, ze to treba operovat (ona nebola tehotna) moze to byt crevo? poculi ste o tom? idem k doktorovi na sono v sobotu, tak sa spytam, ale teraz ma vystrasila... :astonished: :rolling_eyes:
5. bře 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao Tosa, neviem ti poradit s tym crevom, ale mozno to bude male, co ti na lavu stranu tlaci, nie? Nestrachuj sa, to nic vazne nie je a operovat? Hadam nie!

V londyne som bola len dve roky, ale stale ma to tam taha :slight_smile: Tu som skoro desat, ale anglicko je viacej zvyknute na cudzincov, tu ak sa nieco zle stane , tak su to cudzinci, a my sme obaja, tak to dost tazko prezivame, ale co uz.
5. bře 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky baby, ten fercam je super aj bartolini

no ja dam dopravit odtialto tovar nasimi kamionmi do livorna ale tam to musim dat prelozit na dalsiu prepravu lebo tyto mi to zoberu iba do Livorna

ece raz diiiiky,skusim ich kontaktovat nech mi daju cenovu ponuku :wink:
5. bře 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Erika :slight_smile: ja si tiez myslim, ze to bude babo tako tlacit a posuvat, uvidim co povie doktor v sobotu :slight_smile: a tiez snad uvidime babo co to bude :slight_smile:
My sme tu tiez 2cudzinci, priatel je francuz a amstri sme boli 10rokov.. aj tam su zvyknuti na cudzincov a je to citelny rozdiel.. ale aspon je tu slnko, tym sa utesujeme :grinning: :grinning: :grinning: al etrvalo by som tu,urite nie v rime nechcela zostat, mozno inde je to ine, lebo krajina je nadherna a v a'dame sme mali velmi vela priatelov talianov, je to asi velkomestom, preco sa nam tu nie velmi paci...
Ako tehu? Sophie je krasne meno, aj ja som po nom pozerala, ale Thibova sestra je, tak by to bolo velmi blizko v rodine..
Po 10 rokoch to uz urcite mate zazemie priatelov :slight_smile: Ja sa to akurat snazim budovat, ale na to treba cas... pekny dnicek :slight_smile:
5. bře 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tosa, teho ok, vcera som bola prave pomerat tlak, odvazit sa, dalsie krvne a mocove testy, lebo mam opuchy noh. Ale inac oukej. Som spokojna, maly/mala sa hybu vo velkom, tak to je dobre.
Kopu praitelov? Ved tu nikto na nikoho nema cas, a ked tak to musis do predu oznamit, ci nahodou nie je busy, tie nase vztahy su ine, tu kazdy sa niekam nahli, a niet cas na nic. Mozno je to aj mnou, ale cely tyzden makam, sobotu makam doma, a v nedelu som rada,ze mam cely den volno pre manzela. No a minuly rok, som este po veceroch bola v skole, takze uz vobec. Jasne znamych mam kopec, ale to neni ono.
Sophie, mne sa moc paci, a zo zaciatku aj manzelovi, ale teraz zase vymysla, vraj Jasmine, Lilia, Fatima, Assia tak uvidime, ci to vydrzi. :frowning2: Ja som chcela aj Hannah, alebo Maria, ale nic z toho, neudrzali sa. A ty ake mas mena vybrate?????
5. bře 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

konecne to tu zije a aj u nas doma :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: kiko uz je zase ako predtym :dizzy_face:
dnes bol aj v jaslach..vcera sa pekne hral papal..tak sme ho dnes poslali...no len svokra ako volala ze co maly a ked jej muz povedal,ze je v jaslach hned zacala ze co tak skoro ze mal byt este doma.. :angry: keby sa tak starala o seba :zipper_mouth:
nestyham vas ani precitat :slight_smile:

vitam ta paulina medzi nami dufam,ze nam nieco prezradis o tebe..co sa tyka papania my sme zacinali z tymi vyvarmi a parmigiano olej a tie kase ..potom ovocie ...
5. bře 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jajji, no super,ze uz vam je lepsie, kiko bol v skolke v pohodicke? a zo svokry si nic nerob.. talianka by ho asi nechala doma pri sebe do 35rokov...
Erika, to sa male fakt tak hybe? :sweat_smile: jacitim iba trochu, rano a vecer, ked som v klude, iba ako slabe kopnutie 2-3x a nic, teraz som v 20tt... ale uvidime v sobotu na sone.. Lilia je krasne meno a aj Assia, to nepoznam, ale velmi pekne :slight_smile: Fatima mi pride dost zauzivane..Mala som kamaratku Amel, to sa mi pacilo, myslim, ze to znamenalo nadej? tiez som rozmyslala nad Amelie :slight_smile: povodne sme vybrali Anais a Etien, ale teraz som si nie ista..Etien mi pride velmi francuzske a nechcem velmi definovane meno, ani nevieme kde nas zaveje a kto si ako bude jazyk lamat na mene :stuck_out_tongue_closed_eyes: .. vela mien sme museli tiez vynechat, lebo ich obaja vyslovujeme uuuplne inac, tak aby dieta vedelo o koho ide :grinning: Uz pripravujete daco pre babo? ja som kupila dake body (v holandsku za polovicne prachy), baby tu na fore mi povedali, ze aj v lete ma byt v body a ponoztickach tak tie este dokupim, a zaciname pozerat po kocikoch.. ale to uz su zasa ine temy..
ozaj baby ake mate skusenosti s kocikmi? ci sa mam kuknut do kocikovskeho fora? :slight_smile:
5. bře 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda tady je ale vzkazu, je nejak nestiham:slight_smile: Ja se sem dostanu jen parkrat denne, kdyz mali spi, takze tolik prispevku tu asi ode me nebude. Muzu se zeptat,kolik vas tu vlasnte je? Ja jen, abych mela prehled, zatim se totiz moc neorientuju:slight_smile:
Tosa: takze jak sem pochopila, ted zijete v rime. A predtim jste se nejak vic stehovali? A gratuluju k "julovemu" mimiminku, urcite se moc tesite, co:slight_smile: Muj maly je narozeny v srpnu, takze taky letni miminko. Jinak to pod tim zebrem urcite nebude nic vazneho. Ja kdyz byla tehotna, kazdy den mi prislo, ze mi nekde neco trci, co by asi nemelo:slight_smile: Asi mas jen hodne aktivni a silne miminko a dela ti v brisku neplechu. Ale doktora se zeptej, at si klidnejsi. A jak zvladas tehotenstvi, vsecko v poradku? jo a jak ses ptala na ty kocarky, ja kupovala u nas. Puvodne sem chtela nejaky hodne velky, aby mimi melo misto, protoze sem pocitala ze do fusaku mu bude pul roku, tak aby se vlezl:slight_smile: No ale ja rodila v cesku a kocar sem pouzivala jen dva mesice tam. Pak sme se museli autem dopravit do italie, takze na kocar nezbylo misto a koupili sme klasicky sportak. a ten je super, mame ho doted. Kazdopadne az budu tehotna priste volila bych mezi temi vic skladnymi, my jezdime porad autem a je to otrava s velkym kocarem:slight_smile: Jo a urcite si vem takovy, na ktery se bude dat pripnout i autosedacka, to je k nezaplaceni.
Erika: takze ty jsi zila chvili v londyne a ted si uz desatym rokem v itali, a kdepak zijete? A manzel je odkud? A taky gratuluju k budoucimu miminku.
Jajaalf: dekuju za privitani, mas hezkou fotku, maly byl na karnevalu, ze:slight_smile: No a co bych o sobe tak prozradila, nevim, sem tu tretim rokem, zacinala sem tu jako aupairka, ale hned po tydnu pobytu sem se seznamila a pritelem a bylo to. Uprimne poradne sem tady ani nepracovala, vzdy jen chvilku nekde v baru, v restauraci, v nemocnici atd. No a loni sme se rozhodli pro miminko, i kdyz svoji jeste nejsme, svatbu planujem asi na pristi rok, ale jeste neni nic jisteho. Muzu se zeptat, kde v italii bydlis ty? Jo a maly ti ty vyvary s parmazanem jedl? Me se na to tvari, jak kdybych ho chtela otravit a zatim sem do nej nedostala ani kapku:slight_smile:
5. bře 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bola som na chvilku na julovcatach 2009 fore, tam to nestiham citat, nie to ze pisat, tak a dam vraj kuk sem.
Tosa, tak ty ides na sono v sobotu, a kedy mas ecografiu tu do 23 tyzdna? Na sk sa to vola morfo, zistuju ci su vsetky organy v poriadku, ja mam 16 marca, tak do vtedy ani nad kocikom nerozmyslam, aj ked som uz nejake videla, ten, co sa da prestavit na 3 je zaujimavy, ale chcem pozriet aj na Sk, teraz 26 letim , tak uvidime. Ale asi by som modry, ci to bude uz pre chlapca alebo dievcatko, menej sa uspini, nie?

Mena mas vybrate pekne, my tak isto ako vy rozmyslame nad menom nielen peknym ale aj takym co bude mu dobre sediet, myslim, kdekolvek pojde, nebude mat kvoli menu problemy, ze sa nan budu divat, ako na cudzinca, preto nam nesedi Christian, v Alziru by to nebolo ono, a tak isto mne nesedi Fatima, takze take pekne meno, s ktorym bude ok vsade. Uznaj moj drahy chcel meno po svojom dedovi, ktoreho zboznoval, ale zial, volal sa Mokran, no mozem mojho synceka tak volat, na sk by ho volali mokry, alebo pocikany, takze musime robit kompromisy. Nas moze osud zaviat do ALzira, Francuzska, Svajcu, Canady, Slovenska alebo zostaneme tu, takze well, zatial musime tak jednat.

Jaji som rada,ze tvoj maly je ok, konecne sa z toho dostal,hurraaaaa. Len aby v jasliach zase nieco nechytil, kamoskin maly stale nieco naberie v skolke.
5. bře 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Erika, Mokran je dobre, potom este dlhan a vyskocil :grinning: hmm, muza chapem, ked chcel po dedovi.. ale je to nie bezne meno, hoci to vlastne pekne znie. ale ako my aj vy ste zmiesani par a neviete kde budete zit, je urcite lepsie nieco beznejsie. Ale Assia a Lilia sa mi velmi pacia, ja som chcela aj Lili, ved uvidime. Morfologiu sme uz mali asi pred mesiacom, som sa riadne bala (mam 32) ale nakoniec vsetko v poriadku :dizzy_face: Teraz hladam nemocnice, kde sa da rodit do vody, aspon info.. vsetky baby si to chvalia. :dizzy_face: A so stahovanim: ja dufam, ze nakoniec zakotvime vo fr. aspon na pokus, ako to bude pre mna, ale asi predtym este pocestjeme... (nic moc krajiny na vyber:emerging market) Vam sa nieco crta na stahovanie, alebo toto su moznosti do buducnosti, ked vas to tu prestane bavit :grinning:
Paulina vitam este raz :slight_smile: aj ja som tu na fore vlastene nova :slight_smile: my sme predtym byvali 10r v holandsku a teraz sme uz rok tu, a kam dalej este neviem... Ja idem na sk buduci tyzden, ale neviem ci by sa mi oplatilo brat kocik.. ale vy vlastne idete asi autom? nam je to do rima daleko.. tak popozeram tu, tiez som rozmyslala, ze potrebujem vacsiu vanicku, kvoli fusaku na zimu, to bude mat babo 4-5 mesiacov.. tak uvidime co najdem, ale u kamaratky som skusila stokke a aj ked vyzera hrozne hrozne (sorry ak ho dakto mate :wink: paci sa mi,ze sa tak netreba sklanat k miminku a vkladat ho tak hlbolo dole (mala som pred 2 rokmi herniu :rolling_eyes: tak sa trochu bojim aby sa mi to nevratilo. Inac tehu zatial v pohodicke. Skor testy su nervy.. ci je vsetko v pohode a tak, ale teraz po morfologii som uz spokojnejsia :slight_smile: Srpen je 8mesiac? nejako mi teraz nedochadza :astonished: kolko ma teraz maly?
5. bře 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky,

jupi tu sa to zase rozbieha :wink: ,
vitam tu paulinu, tak sa hned predstavim, ja som Danka, mam 3,5 rocnu dcerku Leonie, som tu 8 rokov a zijem s malou sama v Alto Adige nedaleho Bolzana.

Paulina, ja som zacinala u malej s cukinou a mrkvou ,nechala som si na poradni odporucit a potom som si aj tak urobila podla seba, ved kazda mama najlepsie vie co je dobre pre jej dietatko.Jasne ze som ju nepchala hoci cim, ale ked chces zacat zeleninou, zacni a nestaraj sa o to co davaju iny ako prve. Len viem ze zemiak, mrkva dost zapeka. Ja som mala stastie, moja mala otvarala pusu na vsetko a jedla uplne vsetko co som jej dala...

Inac mne mala horuckovala vcera a dnes jej uz zase nic nebolo, toto sa mi stalo uz par krat a dako sa mi to nezda...Jednoducho ma horucku, bez akych kolvek priznakov a o den dva uz jej nic nie je...Nechapem, asi skocim na buduci tyzden s nou k Dr., nech jej dake vysetrenia urobi, nezda sa mi to normalne.
5. bře 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky my sme mali taku tabulku kde sme boli vsetky napisane, neviem presne kto to urobil...ale ja ju neviem najst, kde je?
5. bře 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani je v albume talianky tusim tak sa vola robila som to ja..teda z pomocou segri :grinning:
5. bře 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby vas precitat tie vase romany :grinning: :grinning: :grinning:

paulina ja som v bellarii pri riminach co je emilia romagna...a tvoj priatel je odkial?

co sa tyka kociku ja mam jane trojkolku a som celkom spokojna aj ked je dost velky kocik ale je pohodlny trosku problemy z dusami lebo su ako na bicykli....

idem vas docitat
5. bře 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peciem fasirku :slight_smile: ale neviem kolko casu jej treba, tak ju budem musiet rozkrojit a kuknut dnu, ale vonia ako doma :slight_smile:
Jaji, my sme tu nove :grinning: ale asi sa to tazsie cita, ked je toho tak vela, ale ked som taka rada, ze sa tu da aspon trosku pokecat... mam tu iba par znamych, ale nic -moc a kamosky z holanska mi neveria, ze niektore veci su ako su :grinning: :grinning: :grinning: plateni doktori a pod. a tiez nemaju deturence :wink: kikovi bolo ako v skolke? aj tam normalne papal?
Danka, ja som Andrea. a Leoni nic okrem tej horucky nie je? ale asi bude lepsie ist k doktorke. dufam, ze vam zisti co to je a da sa to do poraidku, ale asi to nebude nic vazne, ked sa hned z toho dostane. Bolzano nie je daleko od Rima, nie? tam su okolo termalne kupka, nie?
pekny vecer :slight_smile:
5. bře 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry vecer,

tosa vies co sme mali dnes na obed? Fasirky :grinning: :grinning: :grinning:
No neviem co je daleko a co nie, ale mari sa mi ze ja mam do rima dakych 600km :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak si vyber, ci som daleko ci nie? :grinning: :grinning: :grinning: Inac Bolzano je celkom na severe pri rakuskych hraniciach, a preto my tu viac rozpravame nemecky ako taliansky.
5. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem opet tu, maly usnul, pritel odesel hrat fotbal a ja mam klid:slight_smile:
tosa: a jakto, ze se tak porad stehujete? To kvuli manzelove praci? Ono na jednu stranu je to dobre, jakoze takove akcni a nenudis se, ale na druhou stranu se nikde poradne neusadis. A jak dlouho se tak jeste budete muset stehovat?JInak ja domu jezdivam vetsinou letadlem,autem malokdy,s malym je to cestovani hruza. Ale i kdyz letime z rima, mame to tam pres 3 hodky, takze si moc nepomuzu. Pritel nastesti ted zacal nejake obchodni veci i na slovensku, takze tak kazde 2 mesice tam jezdi autem. To je super, nebo si pro maleho nechavam vsecko vozit z ceska:slight_smile: Ja nejak nejsem na ty italske veci, takze davidek papa ceske mlicko, ma kasicky a plenky atd:slight_smile: Tyjo, a ty se chystas rodit do vody? Me to porad navrhoval pritel, ale ja sem nechtela. Voda je ale super, treba ja kdyz rodila, tak tesne pred porozenim maleho sem ve vane lezela asi pul hodky a ulevilo se mi, hlavne ty krizove bolesti. Ale pak sem se osusila, supla na kreslo a rodila radsi klasicky:slight_smile: Prece jenom kdyby neco, tak je to takovy rychlejsi zakrok a navic se v tom koupat...:slight_smile: Jee, to sem mozna taky moc nepatri co, takove reci:slight_smile: jinak srpen je august nebo jak se to u vas rika, takze 8.mesic:slight_smile: A ta korbicka co je vys je urcite lepsi. Ja treba mela deltim ekonomik, coz je taky kocar nic moc vzhledove, ale korbicka ma pres 80cm a je hodne vysoko od zeme, coz se mi taky libilo. Ale ten tady v italii urcite nesezenes, tady sou spis na ty mensi mi prijde. Jinak preju pevne nervy na ty testy. Ja kdyz byla tehotna, nebyla na zadnych testech:slight_smile: vzdycky sem nejak propasla termin nebo me tu spatne informovali a uz bylo pozde, tak sem to mela aspon bez stresu. Jo a maly ma ted pul roku a je to fakt zlaticko, i kdyz mi teda dava poradne zabrat:slight_smile:
langkofel: ahoj, diky za privitani a predstaveni, hned se lepsi orientuju:slight_smile: ty uz si v italii taky pekne dlouho teda. Ale taky si hodne daleko, v bolzanu sem myslim jednou byla, jestli si dobre pamatuju. jinak s tim jidlem mi mluvis z duse. Ja sem proti tem italskym receptum, zda si mi silene cpat dite smradlavym slanym syrem. Ja teda uz pred mesicem a neco zacla mrkvi. Jenze to sme byli v cesku a byla to ta ze sklenky. Maly ji jedl, my pak prijeli sem, ja mu udelala domaci mrkvi a uz ji nejedl. No a od te doby nechce nic. no s jidlem je to hruza, hlavne vsichni doktori porad stresuji, ze neji a uz nam pisou nejake vitaminy atd, to se me taky nelibi, vzdyt maly jeste nema ukonceny ani 6.mesic.No a je mi lito, ze mas dcerka horecky, snad to nic nebude. Ale nekde sem o tomto slysela, takove jen ty horecky, ale ted si nemuzu vzpomenout v jake souvislosti.
jajaalfv: jee, tak ty jsi uz prece jenom bliz, k rimini to mame tak hodku a neco autem. Jinak muj prital je Ital, teda vlastne tak trochu ital. Maminku ma totiz spanelku a narodil se v nemecku:slight_smile:
5. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj paulina, aj moja mala sa narodila v auguste :wink: ,
a inac ja som rodila do vody, ale ani som to nepalanovala, proste som tam tak lezela a mala mala dost na ponahlo, a babica vravi, uz to bude, pojdes von ci tam zostanes? A tak som tam zostala a mala sa do pol hodinky narodila. Inac ja som mala strasne lahky a rychly porod...Mne sa mala narodila 2 hodiny po tom co som dorazila do porodnice. A potom som si robila srandu, ze ak sa takto rodia deti, mozem aj kazdy tyzden rodit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A este pikoska, neviem ci som vam pisala, ale ja som sa do porodnice priviezla sama s 5 minutovymi kontrakciami a na 7 cm otvorena :grinning: :grinning: :grinning: a tvrdila som sestre ze som asi len spanikrila ani nic mi nie je :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
to som len chcela posmelit tehulky :wink:
5. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
langkofel: takze taky mas letni miminko:slight_smile: Je, tak tys rodila do vody? A vsecko v pohode? Musim rict, ze si mela moc fajn porod. ja ho taky nemela zly. Do nemocnice sem sla na kontrolu uz po terminu, tak si me tam nechaly, to bylo nejak v 9, aby mi to urychlili, dali mi kapacky, velke bolesti sem mela az od dvou hodin a o pul pate byl maly na svete. Mozna i pro ten dobry porod uz uvazujem o druhem miminku:slight_smile: a jinak jsi moc sikovna, privest se sama a v takovem stavu...hmmm:slight_smile:
5. bře 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek