• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Dobre ranko dievcata,

dakujem vam za povzbudenie. Tehotenstva si uzivam vo velkom, je to naozaj krasne. Nikdy som nebola taka stastna, ako vcera. Teraz si uz musim len presadit meno malej. Lebo ja ju volam Sophinka a manzel Jasminka, :grinning: chudatko moje male bude nejaka popletena.
Paulin, tak ako ty aj ja dufam,ze na tyzden na Sk bude pekne,a po snehu ani chyru a ani slychu. Ja to budem mat zabehane, ideme vo stvrtok vecer, a vutorok spat, treba mi vybavit pas, sobasny slovensky list, zubar,a este nejake vecicky per malu kupit, a potom v nedelu pripravit surprise party pre moju maminku, torta uz je objednana, darcek kupeny, ludia pozvani, uz len nejake to jedlo pripravit.
Paulin, a kde by ste teda chceli mat svadbu, a v ktory mesiac? Co mate presne v mysli?
Jaja, ako si to vymyslela s tymi vecami do skolky?
17. bře 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko holky, eriko, jen si uzivej. A o jmeno se tak nestarejte, ja sla do nemocnice i bez tech vyplnenych papiru na jmeno:slight_smile: taky sme se porad nemohli shodnout. A ty jedes na slovensko jen tak narychlo? ja myslela, ze trosku nadyl, aspon by sis odpocinula. Odkud vlastne letas? A co slavi tvoje maminka, ze ji chystas takovou velkou party? JInak my s tou svatbou, to je teda dilo. Momentalne hledame to misto a nejak nevime, objizdime ruzne zamecky, historicke vily a agriturismy, tak snad neco pekneho objevime. My totiz chceme, aby se na tom stejnem miste, kde bude hostina, dal udelat i obrad a ono to vsude nejde. A pak taky chceme misto te silene klasicke hostiny o x chodech jen bufet a to taky vsude nejde. jinak planujem pristi rok tak cerven asi. je to sice jeste daleko, ale taky uz to rezervuji ted, tak musime taky.
17. bře 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Paulinka,

no tak to budete mat krasnu svadbu, niekde na zamku, super. Objednat , to je jasne, treba cim skor, lebo potom uz nebude miesta, caka vas vela zhanania a vybavovania. Drzim vam palce aby ste nasli nieco kvalitne a aj cenovo dostupne. Ale hlavne, aby to bolo podla vasich predstav.
My sme nasu odkrutili iba na rychlo, tu v Milane obrad, potom obed, boli len dvaja svedkovia, a nasi rodicia, potom male posedenie pre moju rodinu na Sk, a este nas caka v Alzirsku pre jeho rodinu.
Odchadzam z Bergama do Blavy, no a potom ma caka este cesta na vychod. :angry: Je to malo, ale sef mi viacej volna neda, uz to je dost, ze mi dal 3 a pol dna.
17. bře 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika moja mala sa vola jasmin
inak stastnu cestu.
babky mam stresy aj doma aj s pracou...tak sa tu ani moc neukazujem
17. bře 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika tak chystate svadbu ...dobre robis ze iba bufet tu su zvyknuty na svadbach iba jest nei ako u nas ze sa pekne zabavis :wink:
tie vecicky no stratili teplakovu supravu,.ale nasla sa :grinning:
17. bře 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaja som rada,ze nakoniec sa ti tie vecicky nasli. Dufajme,ze sa ti uz viacej nestratia.Aspon ,ze si sa ozvala, niekedy mozno si decka aj pomenia veci, a druhi rodicia (aj ked vedia,e nie su ich) ich poberu domov.

Lulka, takze tvoja mala sa vola Jasmin? A kto je dal meno, ty alebo manzel? A ako ju volate doma, a na SK? Jasminka? Minka? Jaja? Mojmu manzelovi sa velmi paci toto meno, a tak rozmyslam ako by som ju skratene volala doma
17. bře 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby dnes volal muz svokrovcom ze dojdu na buduci tyzden :frowning2: juj len aby bola robota pojdem hned hladat aby som nemusel byt s nimi doma lebo zosediviem :grinning:
17. bře 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,jaji neboj pracu najdes!
erika meno sme jej vybrali spolu,ale nie arabske-ale stare anglicke meno-Jasmin,bez e na konci.volame ju SJ(sidzej)lebo ona ma druhe meno Selvaggia.aj na Sk ju volame tak isto,alebo Jasminka,ked ma nahneva tak Gelsomina...
18. bře 2009 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby, ako sa máte??? nemala som vôbec čas sa tu ukázať..jednak z práce som bývala unavená a teraz som tu mala od víkendu kamaráta na návšteve.. včera v noci šli domov aj s Maťkom.. vyhodili ho z roboty, lebo sa tam vrátil predchádzajúci čašník (talian) :rolling_eyes: a rozmýšľa že ostane už ne Slovensku :pensive: takže sme samé :frowning2: dnes to bude pre mňa ťažký deň.. ak budem dačo stíhať a mať náladu na obed tak vás aspoň trošku dočítam.. zatiaľ pá
18. bře 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte a dobre ranko.

Lulka dakujem ti,ze si mi napisala, sidze, je zvlastne a aj pekne, mi sa k mojmu brusku rozpravame ja Sophie on Yasmine, a kamosky mi malu uz volaju Sophie Yasmine, natahujeme sa, chudak mala, nebude vediet, s kym sa to bavime. Inac, co mas za stresy, pisala si, ze aj doma, a aj v praci? Dufam,ze vsetko zvladnes lavou zadnou.

Jooooj Yaya, takze svokrovci, a ako dlho budu? Pracu zaisto najdes, a potom vsetko zle je na nieco dobre. :grinning: Dobre s ami hovori, ked to nebudu moji: :grinning: Aj moja dojde, ked sa mala narodi, a vraj bude 2 mesiace. :frowning2:

Marti, v praci, nikdy nie je tak , aby nemohlo byt horsie, a tak to urcite zvladnes aj bez kamosa. Drzim palce.

Kocky prajem pekny den, aj Paulin a Ade, ak by sa tu nahodou ukazali. Drzte sa mi vsetky. Sme nejake zeny :grinning:
18. bře 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dorby den,..

erika tak sa tes ked pirde ta tvoja na 2 mesaice :grinning: ta moja tiez chcela zostat dlhsie ale po 10dnoch to vzdala a odisla ved som tu mala aj segru a ta je prednejsia ako ona :zipper_mouth:
18. bře 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko holky, teda uz spis poledne:slight_smile: Nemela sem cas napsat, protoze sem se konecne dostala ke kadernikovi. Giorgio hlidal pres 3 hodky maleho a kupodivu ok, je zivy, zdravy, a dokonce i najezeny a prebaleny:slight_smile: Myslim je spolu budu nechavat casteji:slight_smile: Jinak jaji, preju at rychle najdes tu praci, nebo mit doma tchyni s tchanem....Me stacilo, kdyz u nas jednou spala, kdyz sem byla nemocna, ze jako aby mi pomohla s malym. Prvni sok byl, ze si dotahla asi 4 tasky, myslela sem, ze me porazi, kdyz sem ji videla ve dverich, uz sem se lekla, ze jede na mesic:slight_smile: No ale ona nakonec prinesla je jidlo a povleceni a deky....jak kdybych ja doma nic nemela...no a po par hodinach to uz se fakt nedalo, ona totiz strasne krici, takovy ten ujeceny hlas a na maleho jeci jeste vic. No ja tehdy byla nemocna s usima, takze si asi dokazete predstavit jak sem trpela jeste s ni v baraku. Maly se mi zas budi, musim koncit, mejte se pekne, preju hezky den
18. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len sa smejte baby, ja nieco do vtedy vymyslim. :frowning2:
Minulke dosla, a nevedela som ako na dlho. Ale mala prist aj s malou 4 rocnou vnuckou, ale nakoniec malej nedali viza,a tak dosla sama. Vraj kedby dosla s malou by zostala dlshsie ale takto bez nej, sa brala az po 15 dnoch. No ja som mala fakt dost. A potom ja francuzsky nerozpravam, tak sme hovorili rukami a nohami. Inac je ticha osobka, ale vsetko jej vadi, a potom nie je sukromie. Najviac mi vadilo, ze mi popremiestnovala vsetky kvety z izby do chodby, dala mi svoje decky na stoliky, a ja som mala hackovane od mojej starej mamy, no a potom ja len kukala,ze co to ona robi.

Paulin zvykaj draheho na maleho aspon budes mat viacej volneho casu :grinning:
18. bře 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru veru paulina nehavaj maleho castejsie... :wink: :grinning: ten moj mu ani plienku nevymeni.. :confounded:

aj ta moja ked pride donese si jedlo lebo dole od nich z puglie je najlepsie..minule ked tu bola v lete kupila si toaletny papier,.,asi ten moj sa jej nepacil :angry:
18. bře 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ja chcem Sophie :unamused: :frowning2:
19. bře 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko holky, jak jste mi psali, at nechavam maleho vic s giorgiem, no oni jsou spolu celkem casto. vzdycky kdyz se vrati z prace, tak uz je s nim on. A ja vetsinou uklizim nebo varim nebo sem tam i odpocivam:slight_smile: A kdyz sem treba nemocna, tak se taky umi postarat. Ja celkem volny cas mam, kdyz maly usne, tak nedelam vubec nic:slight_smile: bud sem na netu nebo si ctu, nebo proste odpocivam. Uklizim jen s malym nebo kdyz je doma giorgio, takze si zas nejak nestezuju:slight_smile: Proto uz uvazujem o tom druhem mimi:slight_smile:
Eriko,jestli chces sophie, tak to dej, stejne to zalezi jen na tobe, ty pak vyplnujes papiry do porodnice:slight_smile: takze si tam muze napsat co chces. a manzel to urcite pochopi, malou bude mit rad stejne i kdyz to bude sophie misto jasmin:slight_smile:
19. bře 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pauli,maly je nadherny,gratulujem krasnej,stastnej rodinke :dizzy_face:
19. bře 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko..
erika vsak tak jej dajte obe mena sophie jasmin :wink:
dnes je kiko doma ma zapal ociek :frowning2:

svokra oznamila ze asi nemozu prist ze az na ten dalsi tyzden..tak ja ze tak nemusia chodit v tedy netreba :angry: no na nich sa neda nikdy spolahnut pritom su sami na dochodku nemaju aku taku pracu na robenie...
19. bře 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, dneska bolo v praci busy. Dakujem vam za rady, asi si hodime mincou :grinning: . Meno malej chceme dat len jedno, nie dve, tak uvidime.

Yaya, dufam,ze s malym Kikom to nebude vazne s ockami, daj vediet ako to dopadlo, isli ste k ocnemu? co mu na to dal? Moze to byt aj nejaky typ alergie.
K tvojim svokrovcom, potrebovali si nutne, aby dosli tyzden skor? Robotu si teda uz zaisto nasla.

Paulin videla som tvoj album, ste fakt pekna rodinka, a maly je moc zlaty. Je aj pekne od Giorgia,ze ti pomaha, tak to ma byt! :grinning:

Babky krasny vecer, drzte sa.
19. bře 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika robota je v hoteli kde robim v lete a uz muz oznamil sefke ze dojdem aj ja ..no ale asi tazko..
19. bře 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, eriko dekuju za pochvalu, malemu vyridim:slight_smile: uvidis, tvoje holcicka bude jeste hezci...pak je treba navzajem predstavime, ja chci, aby si nasel nejakou holku od nas, ne zadnou italku:slight_smile: Jinak zrovna dneska byl zas giorgio sikovny a vzal si maleho skoro na dve hodky, ja sem si v klidu pojedla a dala horkou vanu a relaxovala:slight_smile: Dneska sme ani ven nesli, prijde mi, ze se nejak ochladilo a rikali,ze o vikendu ma byt jeste vic zima, tak uvidime. Jaji, a co kiko? Ma to moc spatne ty ocicka? To je zanet spojivek, co? Ja to mivala porad driv, je to hodne nakazlive, ale par dni a zmizi to nastesti. Davidek kdyz byl maly, tak mel ty ocicka spatne porad az nam dosli na to, ze ma zacpane slzne kanalky a museli sme to jit proplachovat, fuj.
19. bře 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,citam vas tu.sikulky kolko toho popisete...
jaji,no mas to niekedy tazke aj ty.ja som bola v tieto dni pomoct kamoske v praci-v bare poobede a svokra sa mi vcera uz normalne zatajovala,len aby nemusela byt s malou.moje nervy.je mi z toho smutno,ze ma jedinu vnucku a takto sa chova.ja mozem naozaj ist do prace len vecer,aby som mala klud,ze je doma vsetko ok
20. bře 2009 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko..

lulka to mi je luto ze ta tvoja svokra sa tak chova...ale je to dost divne..nato ze ma len jednu vnucku a tak blizko.. :frowning2: je to smutne
kiko nema tie ocka take zle ma len trosku z boku cervene ale uz to je lepsie rano sa zobudil a nemal ich ani spinave tie kvapky mu dost pomohli... :slight_smile:
vcera mi volala teta ktora zije v lecce ze ujo ide do milana a na spiatocnej ceste sa zastavi posle nieco pre kika uz sa tesim... :wink:

my tu mame taky strasny vetrisko od vcera vecera az az.... :frowning2:

vcera poobede ako som bola s malym pred domou tak som mu dala okuliare na tie ocka aspon trosku aby sa mu to nezhorsilo
20. bře 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji veru je to smutne,takto normalne nemozem ist ani robit cez den.ked s nou nechce byt.v zivote ju nebola kocikovat,nebola s nou sama vonku...a vobec,uz som koli tomu tolko krat plakala,ze az...
tesim sa z tebou s kikovych ociek,neboj to rychlo prejde
20. bře 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, prajem dobre rano, alebo skoro dobre poludnie.
Lulka velmi ma mrzi,ze mas taku svokru, je to ozaj smutne, ze je taka, ale neplac kvoli nej, ona za to nestoji, uvidis, ak bude vacsia, a nebude traba davat na nu az taky pozor, bude s nou chciet byt. Aj ked tebe by sa pomoc zisla teraz, ze?

Jaja, som rada, ze malemu sa uz ulavilo, ake kvapky mu davas? Len aby som vedela pre buducnost, ja mam tiez dost problemov s ocami, a tak viem,ze to nie je slast ak bolia, preto som tak citila s malym Kikom. Aj u nas bol strasny vietor vecer, myslela som,ze ma odfukne. :grinning:

Paulin, :grinning: urobime s nasich malych fidanzatov? Uz sa velmi na malu tesim, strasne som tuzila po malom dievcatku,a aj dost dlho, takze to beriem, ako naplnenie sna. Vcera som sa bavila s jednou osobou, a povedala jej,ze sa nevieme rozhodnut nad menom, tak som dostala radu, napisat na papier obe mena, a dat mu jedno vytiahnut, lebo ak jeden druheho lubime, akceptujeme vyber toho druheho, a tak nasa laska je prepojena, a akekolvek to meno bude budeme tomu radi, lebo to vybrala nasa polovicka, a tak napisala som obe mena na papier, a dala mojmu vytiahnut jedno, on nevedel z prvu co robim, ale oni v Alzirsku maju take nejake porekadlo, ze ak budes musiet sa rozhodnut nad pravou a lavou rukou ber pravu,lebo to je ta pozehnana, a tak si vybral pravu, dievcata vybral Yasmine. Tak som si povedala,ze nasa mala bude Yas, potom sa jej prihovaral, hladkal mi brusko, a ona jedna, tak kopala, stacilo sa divat na brucho ako sa cele hybe :grinning: Meno sa jej urcite bude pacit, a ja ju doma mozem volat Yaya :grinning:
20. bře 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika tak uz ste sa rozhodili? :confused:

lulka to fakt koli nej neplac...
20. bře 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jaji, meno sme nie vybrali ale vylosovali :grinning: Vyslo jeho tak bude po nom, kedby vysla Sophie, bola by Sophie a musel by byt spokojny moj muz, teraz budem spokojna ja, jemu sa paci, a to je hlavne, lepsie mat take co sa jednemu paci, ako nakoniec vybrat nejake co sa nepaci nikomu, nie?
20. bře 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata chcela som sa vas spytat, ako hovorite s malymi, slovensky, taliansky? a ako su oni na tom s jazykmi, ci maju problemy, alebo zacali neskor hovorit, alebo to bolo celkom normal. Ja by som sa rada rozpravala len slovensky, ale uz teraz ked sa malej prihovaram, tak pletiem slovencinu s taliancinou. :sweat_smile:
20. bře 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika vsak to je dobre ze sa muzovy paci a neboj aj tebe sa zapaci..ja som mala meno vybrate uz davno este som nebola tehu :grinning: muz nenamietal..ale nakonci tehu sa mi nejak nepacilo ale nakoniec zostalo....hlavne z jeho strany sa vsetci pytali a preco christian?a h kde sa dava?no take blbe otazky...
co sa tyka rozpravanie pre man to je teda tazke ja ties melem vsetko dokopy zacnem sk a skoncim it..niekedy ma ani nenapadne sk slovo a automaticky poviem taliansky..hamba co :fearful:
20. bře 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, dneska sem nejak nemela cas se sem dostat, tady tech vzkazu teda je.
Lulka: na tchyni se vybodni a hlavne kvuvli ni nebrec, je to sice od ni skarede, ale asi uz je takova, i kdyz teda nechapu proc. Treba se to zmeni, az malva vyroste.
Jaja: sem rada, ze se kikovi ty ocka zlepsili, uvidis, ze za chvivlku ma potom. Ale teda s tim vetrem je to ted priserne,vubec se neda chodit ven. Nam tady vcera vecer presne od pulnoci snad prisla nejaka vichrice nebo co to bylo. My jeste jak sme u toho more, tak se nam to tu opira jeste vic, no trasly se vsechny okna, ty venkovni zaluzie, bouchalo to, meluzina, uplne jak kdyby me nekdo piskal v byte, no hruze, ja v nejakem hororu, ja mela uplne strach, protoze pritel zrovna sel hrat fotbal, tak sme byli sami doma. No a fouka doted, snad o vikendu to prejde.
Erika: no jasne, hodime ty nase mimca dohromady:slight_smile: Jinak sem rada, ze jste se nakonec dohodli, hezke ty jmena byly obe, takze to vlastne bylo jedno:slight_smile: Jinak ja s malym mluvim vyhradne cesky a snazim se mu rikat ruzne basnicky a pohadky a hodne mu zpivam cely den. Giorgio s nim zas mluvi jen italsky. Ja nekde cetla ze by se to tak melo delat, aby v tom to dite nemelo bordel a lehci se to naucilo, ze kdyz to vsichni budou michat, bude to met tezsi. Takze se to snazim dodrzovat a snad se nauci obe. Az bude trosku vetsi, chtela bych ho dat i na par hodin do skolky, aby s tou italstinou prisel vic do kontaktu. Ale on to zvladne, je sikulka:slight_smile: Jinak me se tam ta italstina opravdu neplete, protoze mi k srdci zrovna neprirostla a s pritelem mluvim tak italospanelsky:slight_smile:
20. bře 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek