• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
dobre ranko...
no na prvy jarny den to dneska vobec nevyzera :angry:vetrisko a zima..my sme sami doma cakam kedy sa mi ozve ujo ze pride....krasny vykend...
21. bře 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Som tu medzi vami dnes prvy krat a velmi by som sa vam podakovala, keby ste mi mohli poradit. Za mesiac by sme sa mali stahovat s manzelom a nasim babatkom (ma sa narodit v juli) do Padovy. Neviete mi poradit, kde najlahsie a najlacnejsie dostanem letenky do Benatok? To je asi k Padove tak najblizsie. Nie ste nahodou niektora z Padovy? Chodi sa z Bratislavy alebo Viedne? Dakujem Vam mooooooocno za pomoc a odpoved. :slight_smile:
21. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mononoke ...je tu niekdo z padovy..co sa tyka leteniek skus pozret na nete skyeurope..
21. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajaajf, dakujem, to uz mam okukane, sledujem aj Austrian, ci Ryan Air, etc. len by som sa rada poradila, cez ktoru company lietate vy- slovenske talianky, co sa najviac oplati, kedze isto cestujete casto. :wink:
21. bře 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak v tom ty neporadim ja chodim autom..moja sestra chodila cez sky..ale uz nechodi nakolko zrusili let do rimin...
21. bře 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko
nakoniec vcera ujo sa nemohol zastavit tak sme sli mi na dialnicu a sme sa tam stretli..vzali balicek co poslala teta pre maleho ...skoda myslela som ze bude aj tu spat..no co mozno nabucue :wink:
konecne dnes vypada ako jarny dnik...boli sme vonku :slight_smile:
22. bře 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,

Monooke ja osobne chodim z Ryanair, je to lacnejsie ako skype, a potom rovno z Blavy do Bergmama. Do Venezie, neviem.

Jaja, pekny dnik, mame tu jar, zboznujem jar, ked vsetko rozkvitne, a tesim sa vo stvrtok cestujem na SK :grinning: .
Jaja, a co pekneho ti poslali pre maleho? Sorry, ale ja som velmi zvedava. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. bře 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, pres vikend sem nejak vubec nemela cas se sem dostat, zase sme byli na regionalni objizdce potencionalnich vilek na svatbu. V sobotu sme se rozjeli do vnitrozemi k horam....uzasny napad...zima byla, hrozne foukalo, pak do toho prisla uplne snehova fujavice. No ale dve vilky sme videly a vypadaly pekne. Ale uz sme obe vicemene zavrhli, protoze sme tam od nas jeli pres hodinu, nebo to sou takove ty uzasne klikate cesty a pri predstave hrkotat se tam ve svatebnich satechv ve 30stupnovych vedrech, no radsi ne. V nedeli sme videli dalsi dve a vypada to, ze uz mame favorita. Dokonce sme tam byli uz podruhe na propocitani ceny jidla. Tak ted sem poradne musime rozmyslet, jestli teda jo a kdyz jo, tak se vdavam pristi rok 3.cervence:slight_smile: Jinak maly ma po te zimni sobote taky zanet spojivek, chudacek muj, ale uz mu kapu kapky, tak snad to rychle prejde. Dneska to nastesti vypada na krasny jarni den, konecne:slight_smile: Doufam, ze i u vas mate tak pekne.Jinak vitam mononoke:slight_smile: A gratuluju k chlapeckovi:slight_smile: Ja vyuzivam sluzeb sky europe, ale ryanair mas urcite levnejsii. Obzvlast do bratislavy sezenes letenku za par euro. Z venezie nevim jestli vubec neco lita, milano mate moc daleko? Jinak me jen cesta na letiste do rima trva pres 3 hodiny a da se to, i s briskem, i s malym mimcem:slight_smile: Muzu se zeptat, kde ted zijete?
23. bře 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paulin, blahozelam k sobasu, tak uz mate termin, super, cervenec to je jul? teraz mi to nejak nepride. Tak konecne mate nieco vybrate. A malicky , dufam,ze to nebude nic vazneho s ockami. Dostal urcite prievan. Ja som cez vikend tiez casu nemala, ale teraz som v praci, tak kedy tedy sem mrknem.

Monooke, ja chodi s Ryanair, je to lacnejsie a je to rovno z Blavy do Bergama, neviem ci lieta z Venezie. Zda sa mi , ze je aj nova letecka spolocnost Air Slovakia, len sa este neda objednat on line.

Dneska sa vracia Ada zo SK. waw, uvidime ako jej bolo.

Babky zdravim vas vsetky. Lulka, ako sa ty mas? Jaja, co ti poslali pre maleho?
23. bře 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky..
tak dnes sa vrati adka z sk?som zvedava co nam tu popise :grinning: :grinning:

erika teta poslala supravicku tricko nohavice a trigovicu ponozky a topanky ale tie su nam male..a este velkonocne vajco ktore sme hned zjedli :grinning: :grinning: :grinning:

dnes siel maly do jasiel zacala som trosku upratovat umyla som okna a zaclony :wink:
23. bře 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Dakujem za privitanie aj rady. Takze to vychadza na Ryanair. Pokusim sa nieco rozumne pohladat. :wink:
Este raz diiiiiiik!

Pauli, dakujem za gratulaciu. Strasne sa na nasho chlapceka tesime. Pozerala som si Tvoj albumik. Davidek je prekraaaaaaasne babulko. Gratulujem!!! My zijeme v Tokiu, ale uz fakt nie dlho. Buduci tyzden utorok sa po skoro 4 rokoch vraciame na Slovensko a uz sa velmi tesime. Manzel sice ide do Padovy uz v aprili, ale my s Filipkom az po sestonedeli, niekedy v septembri. Ako sa vam zije v Taliansku? Ste spokojne? :dizzy_face:
23. bře 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mononoke pekne meno ste vybrali :wink: mne sa pacilo..len muz povedal ze kamoskyn maly sa tak vola tak sme ho hned zrusili
23. bře 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, aj mne by trebalo umyt okna, ale vraveli mi, ze nemam. Tak to necham na manzela, ked bude mat chvilku casu :grinning: . Je dobre, ze niekedy ti niekto nieco posle, aspon tak pomozu, a vajicko maly hned spapkal, no fajne, a ma rad velku noc? Mate zvyk ako na SK? ze ta troska poobieva????

Monooke, aj ja sa pripajam k blahozelaniu Paulin, vsetko naj k chlapcekovi, mame podobny termin, tak mozno sa nam to narodi aj v ten isty den, ja mam 13 jula :grinning: . A co japonstina ide? Tvoj manzel je Slovak? alebo cudzinec? Prajem aby sa vam v Padove pacilo, a boli ste spokojni, bude to urcite kludnejsie ako v Tokiu. :sweat_smile:

Paulin, a kolko ludi budete mat na svadbe? Viac menej???
23. bře 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, dakujem! Filipkov je teraz fakt vela na Slovensku, ale mne sa tiez velmi paci a v mojom okoli Filip zatial nie je, takze o.k. :slight_smile: A Christian je tiez velmi pekne meno.

Erika, my sa pozname z juloviek. :slight_smile:
A manzel je Slovak, (nie japonec :slight_smile: ) A velke Gratulujem k dcerke! :slight_smile: Mozno sa nakoniec Filipko a Yasminka narodia rovnako. Kde v Taliansku byvate? Tak sa mi mari, ze si spominala Milano, vsak? A mas pravdu, po hektickej metropole sa uz velmi tesim na Padovu. Aj pre babulko bude lepsie, ked budeme v mensom meste ako blaznive Tokio.
23. bře 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej, tady se to nejak rozjelo:slight_smile:
erika: dekuju za blahoprani, jeste to teda neni jiste, ten cervenec (jul:slight_smile:, ale asi i kdyby to bylo na jinem miste, nechame to na konec cervna nebo zacatek cervence, protoze chceme oslavovat venku i v noci, tak aby nam nebyla zima:slight_smile: maly ma asi jen ten pruvon, on to sem tam miva. A po takovem vetru, co byl v sobotu, to byla fakt hruza. Kdybysme to vsechno nemeli uz domluvene, nikam s nim nejdu a sme radsi doma. jinak lidi na te svatbe bude kolem 100, 150 jeste presne nevime. Ja bych to rada trosku zredukovala, protoze ta cena, co nam vychazi jen za hostinu je silena.
jaja: nechces mi ty okna taky dojit umyt?:slight_smile: Ja je mam jak prase spinave:slight_smile: vzdycky kdyz prsi a fouka zaroven, mam na tom milion zrnek pisku z plaze. Takze momentalni stav je, ze pres ty okna skoro nevidime ven:slight_smile: Ale umyvat je....to se mi teda fakt nechce:slight_smile:
mononoke: my chteli taky filipka:slight_smile: teda ja, pritel ne, protoze pry zna nejakeho filipa a toho nema rad, takze to neproslo. A dekuju za pochvalu fotek, jsi hodna. tyjo, tak vy jste az v tokiu, to je pekna dalka. Predpokladam, ze ste se tam dostali skrz manzelovu praci, nebo ne? a jaktoze se postehujete zrovna do italie? Jinak udelas to uplne stejne jak ja...ja byla na par poslednich mesicu tehu v cesku a prijela sem zpatky do italie po sestinedeli. Teda presneji dva mesice po porodu, nebo sem jeste vyrizovala malemu pas. Ale nakonec sme stejne jeli autem...nedoporucuju:slight_smile: jinak ja v italii zas tak extra spokojena nejsem, ale mam tu pritele, takze to nejak zkousavam, co se da taky jineho delat, ze:slight_smile:
23. bře 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj babky,svokra mi tu spravila taky vystup,ze sa hanbim sama pred sebou....
mononoke ty si v tokiu?takze poznas aj niku,ze?
23. bře 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako by ste riesili situaciu keby ste vedeli,ze sa nemate na koho spolahnut?tu v italy-svokra po dnesku akokeby som ju ani nemala...drahy pracuje od 7h do 15h...takze s nim nemoze byt mala,ked ja mam ist o 13h do prace.mam moznost pracovat vecer-barmanka,to uz viete,ale len po,ut,st,a ne...tie tri dni co nemozem pracuje drahy aj v noci...babysiterka stoji cez den 8euro na hod,noc 40 euro cela noc,ale zase po prepracovanej noci ked pridem o 4.30 rano domov nevladzem vstavat hned k malej a byt s nou na nohach cely den.neviem co mam robit,mozem ist k mame na sk,ale drahy by ostal pracovat tu a to tiez nechcem....mama nemoze prist ostava jej 1,5roka do dochodku tak musi pracovat...do skolky ide mala ked bude mat tri roky-to znamena buduci januar,skor nie,aj keby som chcela nie je miesto v statnej a sukromne su vazne dost drahev teraz pre mna.a aj tak by som tam s nou aspon dva mesiace musela chodit tak ci tak...som smutna a neviem ako dalej
23. bře 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka, neviem ci ti pomozem, ale aspon ta utesim, ja riesim nieco podobne ako ty, len s tym ze ja tu nemam fakt nikoho, ani toho manzela - priatela... :confounded: . Ja som tu s malou prakticky a aj teoreticky sama, bez akejkolvek rodiny...

Uz s toho chytam depky, neviem ako dalej, nemozem vziat ziadne fix zamestnanie, lebo aj ked mala ochorie napr. mam problem, nemam ju kam dat v pripade ze by som pracovala dlhsie ako je v skolke, to iste soboty, nedele, vecere...A tak vazne zacinam uvazovat nad Au-pairkov, vidi sa mi to ako jedine riesenie...fakt nic ine ma nenapada.
23. bře 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky
tak nam to uz krasne jaruje,vsak?
Co mate nove,vidim aj nejake tvare co nepoznam--
Mononoke,z Viedne ide Ryan air do venezia treviso.Z trevisa to mas tiez celkom blizko do Padovy.
Tak vam prajem pekny tyzden.Pa
23. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj violoncielka :wink:

mne sa zda, ze my dve sme sa tu uz stretli :slight_smile: , ako sa mas ty?
A hej to mas pravdu uz nam to krasne jaruje, neviem ako dole ale u nas v dolomitoch uz krasne svieti slniecko, sice trosku pofukuje vetrik ale silu slniecka uz citit pri prechadzkach.

Aj tebe prajeme krasny slnecny tyzden :wink:
23. bře 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm,ano je to mozne riesenie,ale my nemame tak velky byt a ked pomyslime na to,ze by sme sa tu mali motat este aj s niekym uplne cudzim,no neviem ako by sme to vsetko zvladli,aby nam ostalo domace pohodlie a aby sa ta slecne necitila odstrcena,alebo zavreta v druhej izbe,pretoze mi radi travime cas spolocne aj doma...obcas,ked sa nam to podari....neviem naozaj....mam tu sestru,ale vidim ju asi tak raz tyzdenne,lebo je velmi zaneprazdnewna,takze ona mi nemoze pomoct.inu blizsiu rodinu nemam.moj muz je jedinacik a nema kontakt na inu rodinu svojej mamy,lebo sa jej zatajuju uz 30rokov,aj ich chapem,ze preco.....ako ma dnes ponazyvala vazne neviem ci sa cez to prenesiem
23. bře 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka, presne to riesim aj ja, neviem si celkom dobre predstavit, zeby som tu mala prakticky cudziu dievcinu, tiez si to neviem prestavit ako by som to urobila, keby sme si s malou chceli vyrazit niekam...no tiez neviem ako dalej...
A potom byt...Ja by som tiez musela prestahovat malu ku mne do spalne a vlastne s detskej urobit izbu Au-pairke, tiez rozmyslam nad vsetkym moznym...a potom ked budem pracovat na plny uvazok, pretoze s niecoho ju musim tiez platit a platit aj mase vydavky...Vyjde mi to vobec vsetko? Oplati sa mi to vsetko? Pretoze s jedneho platu, no neviem neviem...
Juj ja bych brala aj segru co by som videla raz za tyzden :frowning2: , ale ja vidim nasich tak 2x za rok a to je vsetko :pensive:
A potom nemaj depky :confounded:
23. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka je mi to velmi luto...sme na tom rovnako....asi :frowning2: dnes svokra oznamila ze nemozu prist neviem co maju zateho na starosti ked su obaja doma ale co uz ze pridu na bud.tyden akurat neviem ci na buduci tyzden bude robota a ci nebudes az na sibacku :frowning2: uz som povedala muzovi ze si najdem neco kde nebudem potrebovat druhych ludi aby mi boli s malym ale stale su soboty a nedele jasle zavrete tak to v hoteli nemam sancu a ani do obchodu... :frowning2:

musim pokukat fotky.. :wink:

dnes siel maly do jasly vsetko ok aj papal vsetko a od zajtra bude aj spinkat som zvedava ako nam to pojde..
s tymi oknami ja som ich neumyvala asi uz rok a som vyuzila pocasie pekne maly v jaslach :grinning: :grinning: tiez sa mi nechcelo ale aspon som nemyslela na neho ...
23. bře 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
violoncielka si tu dlho nebola kde ze si to ty v pordenone?a ako dlho sa snazite?

baby neviete nic o mace?dlho tu nebola.. :frowning2:
23. bře 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky, Lulka to mi je fakt luto, ja si taku situaciu este predstavit neviem, ale tiez sme sa s dharym bavili, ako to bude po roku malej, lebo ak ostanem doma, pridem o pracu, a ak do praci, tam mozem len na part time, a tak je to taky kolotoc. Ja by som ti mozno vedela pomoct od septembra, ked budem doma na materskej , tak by som mohla mat aj tvoju malu u nas. Ono pre mna to problem by nebol, lebo ja som robila au pair dost dlho. Co to mas za svokru? Kasli na nu, ved jej sa to raz vrati, aj ona raz bude potrebovat pomoc, zatial si to vsak este neuvedomuje. Mas tu segru? To ti je fajne, ja mam brata v Spanielsku, v Malage, tak ak niekedy pride som taka rada.
Babky, mame tak nejak rovnaky problem, drzim vsetkym moc place, aby ste nejake vychodisko nasli :slight_smile:
23. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčatá,,dúfam že , tam u vás mate lepšie počasie ako v SK,,ale dúfamže, aj u nás sa už ten fiju fiju ustáli,,,,,,,,,,,,,,,
23. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulina krasne foto.tvoj muz je pravy talian :wink: tmavy a opaleny..na krstiny si malho dala do zavinacky?a co na to taliani?
23. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mononoke, dakujem za blahoprianie, si zlata, jase, ty si tiez julovka ako ja, len tam to nejako nestiham, :grinning:
Dufam,ze Italia sa vam bude ozaj pacit, je to krasna krajina, aj ked bez problemov to asi nejde, ako nikde. Ale zvyknes si, zavisi od ludi. :dizzy_face:
23. bře 2009 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babky, tak zase tu nikoho, vsetkym krasny vecer uz mi na dnes sichta skoncila. :grinning:
23. bře 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
erika tak uz si skoncila :slight_smile: my sme boli na nakupe a vonku trosku bolo pekne... :wink:
23. bře 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek