• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte kocky,

hehe ja som vcera zalomila, ako napisala Ada :grinning: , ja som bola celkom K.O. a ked som to uz mala vsetko tak pekne ulozene v dvoch radoch, tak sa mi to zdalo dake krive, tak som do toho trosku buchla, ze nech sa to vyrovna a ono sa mi to zosypalo :rolling_eyes: , tak som to este potom 2 hodiny musela napravat a ukladat odznovu. Inac ak by sa dakto cudoval, ze co to za drevo, to som si objednala uz na dalsiu zimu, lebo mi mame v byte krb a ukladala som si to dole do pivnice, naramna stranda :slight_smile: .

No Pauli to je tak, to vychovne pravo 50/50 je asi tak len papierove...pretoze mala je vlastne stale u mna, s tym ze otec si ju moze prist kedykolvek vziat, navstivit a moze aj u neho prespat...Ale v praxi to vyzera tak, ze on pride kedy to jemu vyhovuje, cize tak asi raz do tyzdna...a to asi tak vsetko. A kazdy druhy vikend chodi mala k nemu a to tam aj spi. No a s tym bytom, no to jo, my odtialto pojdeme, s tym ze on nam najde iny byt...a potompovie ze nema prachy a my sme nahrane. Tu v tomto byte neplatim ziadny najom, len poplatky tak to je fajne, cize my sa odtialto urcite nechystame prec....ved nakoniec on chcel odist, on chcel zacat novy zivot...ja som sa nechcela rozchadzat... Ale to je uz jedno.
26. bře 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani vy ste sa ani nerozviedli?aspon nieco ze nemusis nic platit za byt..
26. bře 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
to dobre dozmyslas s tym drevom a to mas aj lacnejsie teraz?
26. bře 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaji, no my sme neboli manzelia, tym ze som napisala, ze ja som sa rozchadzat nechcela som myslela, ze to bol jeho napad, ja by som to bola este mozno zachranovala....Ale to uz je jedno.

A to drevo, to hej, jasne ze to lacnejsie je, lebo tak ked v krbe zakurim, to my pekne cely byt vyhreje a nemusim zapinat kurenie, cize usetrim. Len je s tam trochu roboty no a aj bordel, ked si to nosim hore do bytu a potom popol, ale da sa to a je to strasne romanticke, ked tak sedis vecer v obyvacke a praska ti ohen s krbu :dizzy_face:
26. bře 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som ci to je lacnejsi eked si to kupis teraz ako na bud.rok pred zimou :slight_smile:
takze vy ste neboli zobrati?
26. bře 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,
tak nas je tu pomenej, Danka asi ma fofry s drevom... a Erika dovolenkuje, a MAcu som tu uz davno nevidela, Matka toho tiez ma dost..
jooj svadbove debatky :slight_smile: ja kym som este planovala, tak som chcela tiez bufet a dobru hudbu, nech sa da tancovat, ale neviem ci sa k tomu dakedy este dostaneme. Tibo si sice mysli, ze ano, ale ja si myslim, ze som na to leniva..Teraz sa chcem vydat iba kvoli papierom pre malu, ak teda vybavim nacas papiere na svadbu :grinning: kamoska sa na mna hneva, ze nevyberam saty... ani nic.. akurat teda zasnubny prsten :grinning:
Jaji a kiko ta takto natahuje :sunglasses: chyba mu mamina, cvirik jeden ale ved si zvykne, je tam iba par mesiacov.. Pulin a kedy ches dat Davidka? ta tvoja svadba znie super :slight_smile: bufet je asi fakt najlepsi, a ludia sa mozu zabavat, ked nemusia byt usadeni na jednom mieste, este nejake koktejliky :slight_smile: a dobru hudbu, paradicka na jazere :slight_smile: My sme povodne chceli pri mori bol jeden hotelik pri Sperlonge, asi 100 juzne od Rima, je tam velmi krasne a je tam aj ubytko a je to priamo na plazi tak by sa dalo aj kupat.. uvidime ako to cele dopadne, teraz si neviem predstavit organizovat nieco.. a riesite aj kostol? Jaji a vy? ak budete ra robit svadbu, chcete v kostole? lebo jedine tak sa asi da, ak uz ste zobrati, ale co zasa chcu v kostole za papiere netusim...
Dnes som bola u ortopeda s tou mojou platnickou (mala som vyskocenu pred 2 rokmi) doktor maani poriadne nevysetril, a vraj fyzio mi aj tak nepomoze, tak nic nemam robit.. iba teda mat nadalej bolesti... parada... ale dako bude :sunglasses: babenky som sa rozpisalal, pekny dnicek vam prajem, tu je slnecno :sunglasses:
26. bře 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tosi ja do kostola nechodim nemam ani birmovku nic..tak asi tazko v kostoli ale mne staci aj takto..
26. bře 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, naposledy mi nenacitalo posledne prispevky..
Danka vitaj :slight_smile: poznam to s drevom, nasi, ked sa prestahovali na dedinu, tak zacali kurit drevom a to bolo celkom dost robity.. Ale zasa, ked tak sedis pred krbom a vonku snezi.. asi sa to oplati, a samozrejme nehovoriac o usetreni :grinning: s byvalym, dobre mas, ak dufam, nema zachvaty, ze sa chce vracat, to tak vacsinou byva.. vies co v zivoe je to vzdy tak, ze ten kto odide to nakoniec nerozchodi a vzdy to s nim ide a ten druhy si pomay vybuduje novy zivot, omnoho stastnejsi, poznam tolko takych pripadov.. vzdy to je tak.. :wink:
Jaji ja praveze tiez nemam ani prijimanie ani birmovku.. ale v tibovej rodine maju vsetci svadby v kostole, nie ze su super veriaci, ale skor asi ako tradicia a "pekne to vyzera" :grinning: :grinning: ja som veriaca tak po svojom.. takze ak by s tym nebolo vela opletaciek, kludne by som sa vydala v kostole, to by som potom hadam aj tie saty poriesila :slight_smile:
no ved uvidieme..
26. bře 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, davidka sem ulozila k spanku, tak snad to stihnu napsat, nez se zas probere. Dneska sme zas sami doma, giorgio jel pracovne do rima a vrati se az zitra. No nastesti,ze uz bude vikend, to si to zas vynahradime. Konecne to budem mit volnejsi, nemusime hledat zadne mista na svatbu, tak pojedem nekam na vylet asi. Doufam, ze se nepokazi pocasi jako posledne.
tosa: ty si leniva na svatbu?:slight_smile: vzdyt to neni zas tolik zarizovani. Nejhorsi sou ty papiry a ty musis vybavit tak jak tak. i kdyz to bude svatba ve dvou nebo ve 200 lidech. na to se moc netesim, jeste ze mam cas. To tvoje puvodni vybrane misto zni moc pekne, nerozmyslite si to prece jeste? jinak my kostel neresime, protoze se tam vzit nemuzem, pritel uz je rozvedeny. Ale jak uz sem psala, ja snim o svatbe venku. I kdyz sem verici, takze v kostele bych to teoreticky mela mit. V tom miste, co sme vybrali nam nabizeli i svatbu v kostele se starostou, pry to jde:slight_smile: ale to my nechteli, protoze by se tam vsichni nevesli. no a vidim,ze u vas mate stejne "sikovne" doktory jako u nas. fakt clovek aby se bal, aby mu fakt neco bylo. My zrovna zas hledame noveho pediatra pro maleho..
26. bře 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulina preco hladate noveho pediatra?
26. bře 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji, my uz meli dva a ani s jednim sme nebyli spokojeni. Prvni byl dokonce primar detskeho oddeleni mistni nemocnice, ale na to ze si bral takove silene penize za prohlidku byl takovy nijaky. prislo mi, ze se o maleho moc nezajima a navic sme se ani neshodli v otazce vyzivy. Ja do maleho urcite zadne susenky ani sul a parmazan rvat nebudu. No a ten druhy sme mysleli, ze bude dobry, ale taky nic moc. jako lepsi nez ten prvni, urcite se vic zajima, ale ma starou spinavou skaredou ordinaci, neumyje si ani ruky predtim nez chyta na maleho a vubec me neumel poradit s tim jidlem, maly totiz doted neumi jist lzickou. no a taky sem hakliva na ordinovani leku po telefonu a to on praktikuje hodne. Takze sme si s pritelem rekli,ze tentokrat zkusime nejakou doktorku, treba to bude lepsi. No snad neco najdem, uz me to fakt nebavi a hlavne me prijde, ze sou tady takovy neschopni.
26. bře 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj pauli, no tak to nic moc s tym pediatrom, my sme zase na zaciatku nemali vobec pediatra a to bolo hrozne, chodila som s malou ku vseobecnemu, a ten ked nevedel, co tak nas posielal do nemocky na detske....Ale to bolo na zaciatku a potom sme chytili fakt suprovu pediatricku, ked sa u nej uvolnilo miesto a som velmi spokojna.

Inac neviem ako u vas dole ale tu sa na poradnu, ohladom, vazenia, merania, dojcenia, prikrmov a tak...chodilo do
Azienda Sanitaria, a tam boli len detske sestry specialne na to skolene a s tym som bola fakt spokojna... Ale pamatam si ako tu bol raz na navsteve moj otec a isiel vtedy s nami na poradnu, a ked sme odchadzali mal sok, ze a kde bola doktorka :grinning: :grinning: :grinning: a nevedel pochopit, ze to boli len sestricky, ze mala vlastne chora nie je, len ju pomerali....a mne poradili s prikrmamy...Ale ked sa im nieco nevidelo, tak posielali hned k Dr.

Ale jasne ak nie si spokojna pauli, len hladaj dalej, ja som tak nebola s Gynekologiou spokojna, chodila som do nemocky, kde sa prakticky nic neplatilo, ale bol tam vzdy iny lekar, dlho sa cakalo, terminy boli vzdy plne, niekedy aj po mesiaci si dostala termin....a tak som zacala chodit k privatnemu, sice platim skoro vzdy 100 eur, ale zase nikdy sa neceka, je dobry, ma fajn pristup a este mi aj s uctu preplaca AS vzdy 30 eur, tak som k nemu odisla.

Drzim palce, nech najdete daku fajnu pediatricku (inac aj my mame zensku :wink: )
27. bře 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko vsetkym...
dani ty si si vedela vymysliet zabavku s tym drevom...no co uz,ze...to poznam ,ja sa zajtra chystam malovat chodbu.draheho mam prec pracovne,tak to vyuzijem.aj tak bude asi cely vikend prsat....
paulina,neber to tak tragicky,my mame pediatricku a ja som prestastna,ze ona ordinuje aj po telefone,lebo ma velmi vela pacientov a ist ku nej len tak na kontrolu,ked je v malickej vcakarni narvanych dalsich 10-12 chorych deti,veru nie je ziadna sranda.uz nam tak mala ochorela,takze ja som rada ked tam ist nemusim a staci m i zavolat.k tej vyzive-talianske deti vyrastaju v inych klimatickych podmienkach a z vyzivoveho hladiska nemozes mat k parmezanu ziadne vycitky,pretoze ten dietatu naozaj neublizi.okrem toho tvoj syn je aj tak na pol talian,takze ten syr ti bude jest po cely zivot.moja mala ho zboznuje...sol?o tom neviem,detom sa jedlo soli malo,a s detskymi susienkami tiez nic nepokazis...tak sa toho neboj.ci ako si chcela zacat s prikrmami?
my sme zacali jablkom...potom destskymi vyzivanmi ovocnymi(to ovocie je vsetko kontrolovane,takze ja sa nebojim co mi mala zje)skor sa bojim toho ovocia,co kupis niekde na trhu,ktovie od kial a ktovie ako chemicky osetrovane....potom sme zacali s masovymi vyzivami...brodinom a samozrejme s parmezanom...
27. bře 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe ahoj lulka,
tak s tebou trosku suhlasim, ja sa moc do takychto debat nezapajam, tiez mam na vyzivu svojsky nazor, ale aj ja som moju malu krmila parmezanom a brodinom ....a poharikmi :grinning: A pamatam sa ked sme boli na slovensku ako na mna vsetci krutili hlavou :stuck_out_tongue_closed_eyes:, ci som normalna...Ale ja vravim, nech si kazdy krmi svoje dieta cim chce, samozrejme v ramci racionality....Ja som si vzdy dala poradit, poprikyvovala som im na vsetko a dala som jej to co som ja uznala za vhodne...
A o poharikoch a cerstvej zelenine a ovoci s trhu mame identicky nazor :wink:
27. bře 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani,presne!ale ved co,kazdy sme iny...takze nie som sama co som divna :wink:
27. bře 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
viete babky,ked ma mama cas a chut a je sikovna v kuchyni ,aby pripravovala denno denne nocve cerstve prikrmi pre dieta,tak klobuk dole a suhlasim s tym.jha som bola,ale sama na malu,2 velkych psov ,domacnost a vsetko okolo,moj manzel je stale v praci,aby sme sa mali dobre...mala spavala zle a malo,takze ja som sa veru v kuchyni nepretrhla,aj tak to co som jej pripravila skoro nikdy nechcela.hippky ma zachranili a su este k tomu bio certifikovane,takze nemam z toho ziadne vycitky
27. bře 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale lulka, uplne presne.... Ja som bola sice cely den doma, a mohla som varit....bla bla, ale tych 10 lyziciek co mala zjedla, to som jej fakt radsej otvorila poharik, vedela som co tam je, ze je to bio, ze je to kontrolovane....a vycitky som s toho nemala teda vobec.
Jasne ze som aj varila, ale casto som jej davala Hippky.
Ved aj my si kupujeme susene cestoviny a nerobime si ich doma, alebo? No sice moja kamaratka si ich vyraba doma, ale to uz je iny pripad :grinning: :grinning: :grinning:
27. bře 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby,
Pauli vsetko dobre s doktorom! tu mi to fakt vsetko pride iba o peniazoch.. a aj ked zaplatis, nic z toho..mne co vsetko naordinovali kvoli tej platnicke na fyzio 10x to, 10x hento, 10x tamto a vsetko sa strasne plati, (400, 600, 200) a vcera mi ortoped v nemocnic povedal, ze nemam nic robit, aj tak mi to teraz nepomoze.. tak ja neviem... ale pocula som, ze conzultorio je super a ani sa tam vraj neplati, tak som rozmyslala, ze by som sla tam, mozno tam robia ludia,ktory to maju naozaj radi, bola som sa tam prihlasit na predporodnu a boli velmi, ale velmi mili tak tam asi zbehnem, a naskla som novu nemocku, kde sa da rodit do vody, tak som sa objednala :slight_smile: uvidime. Nie je ziadna rodacka v okoli, mozno ich pediater by sa vam pozdaval.. alebo sa popytat cez znamych, hoci to je tu asi tazke, mam pocit, ze taliani maju strarosvetsky zboznu uctu pred doktormi a pravnikmi a politikmi..
Jaji ty mas aku dokynu? vy viete asi o doktoroch tiez svoje... ozaj chcela som sa spytat, si spomenula, ze kiko mat tiez omotanu snuru okolo.. a ako to zistili a co robili a ako to je??? ja mam z toho trosku strach, odkedy mi kamoska porozpravala tu nestasnu story :cry:
27. bře 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, zasa mi vynechalo posledne debaty.. tak som videla iba poslednu pauli..
Danka, na zelezo malej su vraj dobre cucoriedky a na to sa snad viac v sladkom chyti ako na maso :grinning: a mozes to dokombinovat.. sice kde sa tu daju zohnat eviem, ale kamosky zo sk maju plno pozavaranych a pomrazenych.. snad mrazene by sa tu dali kupit, kupila som tu v it daku mrazenu lesnu zmes a tam su
Baby s tymi poharikmi mate asi pravdu.. kamoska je nakupca pre ovocie a zeleninu na detske vyzivy a vravela, ze vsetko kontroluje a tiez sa to hned spracuva, ale vraj z coho sa robia normalne dzusy je posledna kvalita...
tak asi aj ja budem poharikmi riesit, ale na to mam este cas :grinning: potom sa vas popytam
Lulka a ako ides malovat chodbu? A co s robotou a pani na strazenie?
Ozaj baby nerozmyslali ste aj na privyrobenie si brat nejake dieta k sebe? Svegerina takto dava malu, namiesto do jasli k pani co ma vlastne 3 deti - uz skolakov a plati jej okolo tisicky je to ale na cely den.. ja som rozmyslal, ze ked by som nemohla nic najst, a je problem s jaslami, zobrala by som k mojej malej este jedno babo, tak mozno po 2 rokoch...
27. bře 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, vidim, ze vy mate vetsi stesti s tema pediatrama. My tento tyden pohledame nejakou novou, ale stejne myslim, ze to bude vsechno na jedno kopyto, je tu proste jiny styl pristupu oproti cesku. Ale zkusim se zeptat na to hazienda sanitaria, jak jsi psala, treba to tu mame taky. JInak jak lulka psala o tom ordinovani po telefonu, tak to ja opravdu nemam rada, jako kdyz je to neco min vazneho tak treba i jo. Ale treba maly mel par mesicu nazpet sileny kasel. No a on nam po telefonu rekl dvoje kapky. Bez toho aby ho poslechl, jestli ma suchy kasel, mokry, jestli nema nahodou zanet prudusek atd. To prece po telefonu nemuze vedet, jak na tom je. Takze ja sem proti, to tam radsi jdu osobne. No a ten parmazan, to sem kategoricky zamitla hned. Je to slane, smrdi to a tvrde syry by stejne takovy maly nemeli jist. Na ty susesnky sem se v obchodech a lekarnach divala snad na vsechny druhy a vsude bylo dost cukru a sul, takze ty sem zavrhla taky. Ale taky mali italove to ji a jsou v pohode, takze to nebude az takove hruza, kazdopadne, pokud mam moznost vyberu, priklanim se k te ceske vyzive. Ja chtela zacit tak, jak se normalne zacina v cesku, mrkvi, bramborem, brokolici apod. Jenze maly zaryte odmita lzicku, takze porad nic. Ale posledni dva tydny sem ho obelstila, ze mu to davam do mleka, ted uz to pije pul na pul a stale to zvysuju, tak snad se postupne dokope jen k te zelenine a ovoci zvlast. Zatim mi ji cukety, dyne a kvetak a na svacinku jablko a hrusku, vecer pak davam, kase od ceskeho nutrilonu. zkousela sem mu davat i ty kupovane presnidavky, ale to odmita, me teda taky nechutnaji, vsude je vitamin c, tak je to pak kysele. Ja mu teda varim kazdy den. Koupila sem si na toho takoveho specialniho robota, tak je to jednodussi. tosa: to preju, at se ti v te porodnici, kde delaji porody do vody, libi. Pak dej vedet, jak ti to dopadlo. Jinak mas pravdu, ze italove maji zboznou uctu pred doktorama...proto i pritel tak vysiloval, kdyz maleho krmim jak chci ja a ne jak rekne doktor:slight_smile:
27. bře 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak dneska rano kiko plackal ked som ho nehala v jaslach a cakam ci my zase zavolaju :confounded: styhla som umyt zem ,oprat a ist na nakup..teraz si tu trosku posedim :grinning: :grinning:
paulina to mi je luto s tym doktorom...napriklad ja com mam doktorku vsetci by chceli k nej ist..aj ju volaju hotelovy klienti je velmi mila a dobra..problem je len sa mi zda ze lieky tolko predpise aj ked ona je proti liekom lebo viem ked ma maly nieco najprv skusa nieco lahsie a ked nezabere tak dava antiboitika
co sa tyka stravy proste tu v it maju svoj styl a u nas iny..ja som posluchala ako hovorila pediatra..tebe mozno smrdi parmigiano ale maly ho bude zboznovat :wink:moj maly ma rad skoro vsetky syry a mne smrdia :confounded:
si spominala jedenie z lyzickou?to ako si myslela?ze nevie jest z lyzickou?mne maly az teraz zacal..
k tym poharikom,mne to maly nechcel iba omogenizatto di carne a frutta...
minuly rok sme boli v jesole a tak som mu kupila tie pappe pronte no nic nechcel to :frowning2: tak som mu vyvarala tie polievky...
ale ked chces zacat ako u nas neni probvlem a ked pojdes k doky prikyvni z hlavu a je to...
decke piskoty tie tiez mu neublizia..ja kupujem doteraz plasmon :wink:
co sa tyka toho telefonu s doky ja volam iba ked ma kiko horucku a hned mi povie aby som ho doniesla a hned nas zoberie bez toho aby sme cakali ale kazdy doktor je iny

tosi pupocnu snuru..my sme nic nevedeli az pri porode..proste ja som tlacila a maly sa stale vracial naspatek..no tak to asi aj oni zistili ze neni vsetko poriadku..nakoniec my kazali tlacit stale aby bol cim skor vonku..nebolo to az take hrozne..no ale mohlo to aj inac dopadnut.. :pensive: preto mam aj tolko stychov ..ze som musela tlacit o 106 :grinning:
27. bře 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jaji, uvidis, ze nezavolaji, kiko je sikula a postupne se to nauci zustat v te skolce az do konce. Jinak ja to s tim parmazanem uz zkousela, pro klid pritelovy duse:slight_smile: a nic, maly vypadal, ze ho chci otravit:slight_smile: takze bude asi po mne a bude mu smrdet. No a maly doted jeste lzickou neji. Zkousela sem to od pateho mesice, asi mesic v kuse kazdy den a nic. proste sevre rtiky, otoci hlavu a nedostanu do nej ani za nic.A kdyz uz nahodou otevre pusu a ja mu to tam vpravim, tak se s tim zacne davit. Tak ceska doktorka mi poradila, at to pro zacatek zkusim davat do flasky s trochou mleka a pak postupne ucit na tu lzicku. No sem zvedava, jak dopadnem, pry v 9 mesici se maji ucit jist uz kousky neceho a to z flasky asi nepujde. A kiko taky nejedl lzickou? Je, to bys me potesila, ze v tom nejsme sami:slight_smile: Jak jsi to resila ty? JInak mas stesti, ze mate fajn doktorku, doufam, ze i my nejakou takovou najdem. A ten porod si teda mela zajimavy,nastesti vam vsecko dobre dopadlo. A nenavrhovali doktori i treba cisarsky rez? Jako kdyz se porad vracel dovnitr maly.
27. bře 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulino ja som to zle pochopila s tou lyzickou ja uz som si myslela ze chces aby jedol sam :grinning: :grinning: my sme nemali problemy ja uz som ho davala do sedacky este ani nepapal ked sme jedli mi a on otvaral usta.. :grinning: :grinning:
skus teda flaskou...
k porodu vobec nic nehovorili asi ani o tom nevedeli az ked som zacala tlacit.. :confounded:
27. bře 2009 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kdyby jedl sam, tak by to bylo uplne idealni:slight_smile: a jeste by si to mohl i uvarit, at mam min prace:slight_smile: no on tu pusu dobrovolne otevre jen kdyz je mu jasne, ze jime my a pro neho nic nachystaneho nemame:slight_smile: Mam asi nejaky moc prechytrele mimco:slight_smile:
27. bře 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulka a langkofel: mate jeste zajem o nejakou tu aupairku? Me prave psala kamaradka, ze jeji segra by rada odjela delat aupair, ze jestli nevim, o nejakych rodinach, tak sem rekla, ze se vas optam, nebo jste to tady nedavno zminovaly. Tak kdybyste chteli, dejte mi vedet a ja bych vam na ni dala kontakt.
27. bře 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
paulina tak skuste jest spolu :wink:
27. bře 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,

pauli a kolko ma maly presne? Ja neviem moc dobre poradit, lebo mne mala otvarala usta teda riadne a jedla o 106, bracho sa mi smial, ze ani sa necuduje, ked som jej 6 mesiacov len mlieko davala, ze je teda riadne hladna :grinning: :grinning: :grinning:

Ale ja viem mozno sa ti bude zdat divne, co ti teraz poradim, a mozno to hned zamietnes, ale skus pred maleho postavit tu misku (jasne ze tam daj len trosku jedla) ty pred seba svoje jedlo a zacni jest... Mozno sa chyti a bude chciet jest sam, ci uz lyzicou(je jedno ze nema koordinovane pohyby, ze sa netrafi), rukami, prstami alebo akokolvek, skus to, nechaj ho nech sa v tom pobabre aj ked s toho nic nezje...on na to pride, lebo bude vidiet teba. Ja som malej od zaciatku davala aj misku pre nu a lyzicu tiez, aj ked som nemala ziadny problem s jedenim, ale tak ziskala daky cvik a zodpovednost a urcite aj zmysel pre jedlo. Bola rada ze aj ona sa moze krmit sama.
No a samozrejme som na zem pod nu, prestierala igelit, lebo jedlo sme mali vsade, ale ved to poznat Bordel v byta, stastne dite :grinning:
Moja kamoska to hned zamietla a nikdy to malej nedovolila, lebo nechcela mat borde...tiez akceptujem :wink:
28. bře 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcela som napisat, ze ved to poznate: Bordel v byte, stastne dite... :sunglasses:
28. bře 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a este o au-pair, ja ak tak budem o tom rozmyslat na zimnu sezonu, teraz mam naj samlepsiu au-pair na svete zajednanu, moju maminku :sunglasses:
28. bře 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, no maly mel ted 7 mesicu minuly tyden. Ja od 4.mesice davam kase, od pateho sem zkousela ostatni-lzickou a nic. Jinak ten napad, at se naji sam, sme uz taky zkouseli, teda vlastne tak castecne. My nejedli, ale misku sme mu naplnili, at si vezme sam jak a kolik chce. No lzickou okamzite prastil na zem a do jidla akorat zaboril ruku rozmazl to kde mohl a do pusy to ani nepriblizil:slight_smile: Asi mu to bylo jasne, ze to je zas nejaka finta na nej:slight_smile: No zkusim to jeste i s tim, ze budu jist ja. Jinak me tak ani nevadi bordel po byte, jak kdyz si zaspini obleceni, obzvlast mrkvi nebo dyni:slight_smile: to pak z toho uz nedostan. Takze to asi budu zkousek s cuketou, ta aspon nebarvi:slight_smile:
28. bře 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek