• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Bre ranko baby,
sme sa v noci zobudili na to zemetrasenie, aj rime ho bolo celkom dost citit, asi minutu nam triaslo domom..
vcera sme vybrali kocik: inglesinu zippy, neviete o nej nieco, asi za mesiac by som ju chcela objednat. tak som vytesena, ze o starost menej. a pozerali sme byty... z asi 7 adries iba 2 sa nam oplatia aj vydiet, ostatne su hrozne ulice a strvrte.. a sused zasa v noci hukal...
Lulka drz sa s tou dietou, ale kilo hore dole, mne to skace ako pijem...
Mati, ako sa mate? ako je to bez Matka? a pride ti dakto iny?
Jaji ja som tiez takto oslovovala :slight_smile: ale vacsinou boli v pohode, vsak aj ja poradim ak viem :slight_smile: Tak svokrovci dorazili vcera vecer??? uffff.. pevne nervy... daj vediet, ze zijes :slight_smile:
Erika nasla som konecne kybel na umyvanie deti - Tummy Tub, kamoska ho mala v londyne a je suuper, omnoho spratnejsi a lahsi ako vanicka a aj dieta je cele vo vode, pozri si ho.
Danka ty sa ako mas?
babenky pekny dnicek, idem na fyzio a potom sa zahlasit na pracovny...
Ozaj kolko dni ste museli byt v nemocnici po porode?
papa
6. dub 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko babky,
cez weekend som bola busy,popratat, poprat, pozehlit, no proste dat vsetko do poriadku,co nestiham cez tyzden, Ada, boli sme tiez pozerat aj postielky, skrinky a vanicky, tu co si mi poradila pozriem. Kocik stale nemame vybraty, ale ved do jula este casu dost. Dufam,ze sa vam z tych dvoch bytov nejaky zapaci, hlavne,ze najdete prijemnych susedov. :slight_smile: . Myslim,ze v nemocnici zostaneme take 2 dni po porode, nie dlhsie, samozrejme, za predpokladu,ze sa nevyskytnu ziadne komplikacie.
Jaja, drzim palce, hlavne vydrzat!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Marti, Paulin, Lulka, Dani, zdravim, dufam,ze ste vsetke ok, ako aj vase deturence. Zacina nam teplucko, tak to mozete vyuzit na prechadzky v parkoch a na plazach.
Ja som zavreta tu v office, a este vydrzat 2 mesiace, a potom hop sa na matersku. Jeeeehe.
6. dub 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ada daj potom vediet, ako to dopadlo na fyzio a na pracovnom, ja tiez za chvilku budem musiet sa ist zahlasit na INPS.
6. dub 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano holky, me to zemetreseni taky dneska vecer vzbudila. Jak mam takovy slaby spanek kvuli malemu, tak toto se opravdu prehlednout nedalo. My sme navic jen asi 100km od toho, kde to bylo, takze me se vylozene trasla cela postel dopredu a dozadu a ja se cela trasla, no celkem silene. Me to teda v prvni chvili vubec nenapadlo, ze to je zemetresni. Prva sem si rikala, kdo me to budi a trepe mi s postelou a pak sem myslela, ze asi nejaky blby sen nebo nadprirozeno:slight_smile: No a rano mi pak vola pritel cely vydeseny, ze jestli vsecko ok. On byl totiz na noc v bologni, a rika mi, ze bylo v aquile silne zemetreseni. No a ted na to od rana hledim ve zpravach a je mi z toho uplne do breku. To je hruza, kolik lidi a hlavne deti tam umrelo a jak je to vsechno popadane ty centra. No a kdyz si predstavim, ze my sme tak blizko a kdyby to prislo i k nam...Jinak toso, gratuluju k vyberu kocarku, snad budes spokojena,pak hod fotky do albumu, at se muzem podivat. A ty planujes mimco umyvat v tom kybliku? ja se na to taky divala, ale radsi sem sla do vanicky. A sem moc rada, protoze ty prvni tydny je to mimi tak krehke, ze sem mela problem ho dat i do te vanicky, ne tak ho soukat do kybliku:slight_smile: Ale tak to je urcite na praxi, kdyz se to naucis, pujde to i v kybliku. Jinak v nemocnici ja byla 5 dni po porode, ale tady je to myslim jen 2 nebo 3. Je to urcite lepsi, tech 5 dni je zbytecnych. Eriko, taky zdravim a preju hezky den, i kdyz jen v kancelari. Uz se ti to ale krati, za ty 2 mesice muzes chodit na prochazky cely den:slight_smile: Tak jo, preju pekny den vsem, mejte se hezky
6. dub 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
som v hoteli pisem od tialkto :grinning: svokrovci vcera dorazili o 19h a tak tlacila klucku na dverach :angry: hadam si nemysli ze budem mat dvere otvorene lebo ja sa zamykam ved mi tam moze hocikdo prist..
rano sme odviezli kika do jasli plackal trosku ale sa hned utisil..stray uz hovoril ze on by ho tam nenehal .tak az zajtra pojdem do prace dufam,ze ho tam nehaju a ne ze ho dovezu naspat lebo plakal.ved s nim budu od stvrtka.
volala mi aj mama ze jej ide zajtra bus ale pride o 2 v noci tak som zvedava co povie muz ked bude muset ist pre nu :confounded:
idem vas precitat
6. dub 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aj vy ste poculi zemetrasenie aj tu bolo o 22.20 normalne som myslea ,ze sa vratil muz s prace a ze si laha do postele :grinning: zapnem svetlo a nikde nikoho tak som si myslela ze asi svokra robi neco :grinning: :grinning:
tosi tak kocik vybrati?dufam,ze budes spokojna :wink:
6. dub 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zemetrasenie,a ja o nicom neviem. Este som ani spravy nevidela, ani nic necitala, ale pozriem sa na net, co to bolo. Jaja, tak to teraz nebudes mat lahke, svokrovci :grinning: , a do kedy sa ti zdrzia?
6. dub 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,v milane nebolo zemetrasenie...my sme prakticky na vode,takze tu je naozaj velmi mala pravdepodobnost,ze by sa nieco take prihodilo.je to strasne,takto v noci,chudaci ludia....
je tu krasne,boli sme tri hodky vonku a mala teraz spokojne odfukuje.poobede ideme do parku...juj sa tesim na pekne dni,ze nebude casu na vysedavanie doma pri pc....ale sa pekne vylietame vonku.aspon schudnem,ze.dnes som oficialne zacala s dietou,tak mi drzte palce....
6. dub 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

no tak som rada, ze ste vsetky ok, aj ked ako som citala, daktore zemetrasenie citili, no hrozne :frowning2: , chudaci ludia...

Ada tak ja uz ocumujem tvoj kocik na nete :grinning: , inac co sa znacky tyka, nemam osobne skusenosti, ale kamoska co robila v baby klube, ze tam mali kociky tejto znacky, dost ich chvalila, ona sama sa nakoniec rozhodla pre peg-perego. A ma ten kocik aj vanicku? Lebo na nete som nasla iba passeggino.

No jaji, prijemnu zabavu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , rozumieme si, nie?!

My tu mame prazdniny, takze nie je skolka, mala mi robila doma zase teror, tak som ju supla do postele a poobede sa chystame do parku, mame krasne teplucko.

A kocky, jupiiiiiiii my ideme v sobotu domov, a vratime sa koncom mesiaca aj s mojou maminou, lebo ja uz 1. maja nastupujem do prace, sa tesim.
6. dub 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby,
Lulka a aku dietu si zacala, som sa musela smiat, ze aspon schudnem... ja som dnes videla par tehul, co mali nohy ako palicky a iba baloniky im trcali, no ticha zavist ma postihla :grinning: tak ja sa idem na leto mordovat s kilami navyse....
Jaji tak ty si uz v robote, nakoniec to vyslo :slight_smile: tak super. So svorkou prajem pevne nervy... predychavaj... ojojojj
Pauli, kamaratka mala ten kyblik a pride mi velmi prakticky a babo je cele vo vode, lebo vo vanicke je vzdy iba na jednej strane.. a tiez sa tahat s tou vanickou sa mi nechcelo.. uvidime ako bude, ale dam pozor nech si dieta neutopim :grinning:
ako casto kupete deti? vraj sa nema kazdy den, iba prdku, ale nie cele telo.. tak radte baby :slight_smile:
Erika, na pracaku som sa zapisala, ale na nic narok nemam, lebo som tu nerobila. vraj mam ist na sociale, ale tam sa mi nechce aj tak by nam nic nedali, lebo sa asi dovtedy zobereme a tibo ma dobry plat.. a vraj peniaze davaju podla toho kolko maju oni na rozdelenie??? to mi povedal chlap na pracaku.. ja tu v taliansku nicomu nerozumiem :grinning: a je mi to uz jedno... Ale tebe daco daju, kedze si robila..
Jaji este raz vsetko dobre so svokrou.. baby pekny dnicek vam
6. dub 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Danka, zasa mi nevyhodilo posledne spravy... super, ze idete domov, skade si zo sk? to budes skoro 3 tyzdne, tak si snad oddychnes :slight_smile: vraj je tam uz tiez pekne pocasicko. A kde nastupujes do prace? Myslim, ze si to uz spomynala, ale pochaval sa este raz :slight_smile: a kolko zostane mamina? asi dobre vychadzate, vsak? tak to bude fajn :slight_smile: hmm, ja to nemam az take ruzove.. ale kamaraty sa mi slubili, ze pride pomoct, ked sa bublinka narodi, tak som rada :slight_smile:
dik, ze pozeras kocik, ak sa ti daco nezda, daj mi prosim vediet, alebo na co si dat pozor... inglesina sa mi viac pozdava pred pegom lebo je asi o 20 cm vyssie vanicka a hladala som daco vyssie, aj pre mna ju dnu vkladat aj pre babo ako sa odraza teplo od chodniku. a zippy (ma aj vanicku) je iba dakych 8kg este maju otutto model, tam sa da otocit paseggino aj ku mne aj odomna, ale vazi asi 13kg.. myslis, ze vyuzijem aby som otocila babo v passegine ku mne, vsak sa aj tak bude chciet pozerat okolo, snad iba kvoli slnku, niekto to tu asi spomynal.. ale aj tak objednam az koncom maja, aby som mala dlhsie garanciu :slight_smile:
Dnes mi kamaratka vravela, ze jej kamaratka je niekde pri Bolzane, vola sa Petra, poviem jej nech sa pozrie na konika, alebo ak chce kontakt? teda ak ty chces :slight_smile:
Papa zatial
6. dub 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babenky,

Ada, ten tommy tub som si pozrela, vyzera to super, ani som o niecom takom nevedela,ze existuje, ja osobne som pozerala tie vanicky, co mas na vrchu na prebalovanie a pod asi 3-4 zasuvky, tak uvidim, lebo toto je tak prakticke, uvidim, kocik zatial u nas vedie peg perego. Ale tiez este nie iste. Tvoja mala kope vela, ale len kedy tedy?
Dani, tak uz za chvilku ides do prace, tak sa vymenime, ja budem doma a ty budes robit :grinning: , je super ,ze ti dojde mamina, aj mne dojde 16 juna, je to velka pomoc. Uzi si SK, zazijes aspon nasu slovensku velku noc. :grinning: s vodou a so vsetkym, co k tomu patri.
Paulin, co ty dneska porabas? Asi si cely den vonku, ked je teraz tak krasne, ze?
Lulka, drzim palce v diete.
Jaja, prajem ti , aby ti tieto dni presli cim skor, a nech su uz tie, co ti dojde maminnka. Kiko si na skolku urcite zvykne. A tvoja mamina ako cestuje busom? Musi niekde prestupovat? Z kadial si ty zo SLovenska?
Martinka, tvoja mala je moc zlata (videla som fotos), take usmievave slniecko. Ako sa vola?
Krasny vecer vsetkym.
6. dub 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky,

Adi, ja neviem, vanicku ked mas, je otocena k tebe, ale potom uz passeggino, sa mi zda zbytocne aby bolo dieta k tebe, na zaciatku som si tiez myslela, ze musim malu stale vidiet, ale ona velmi nadsena teda nebola, aj tak cumela do prava dolava, ked uz bola vacsia...Cize som pochopila, ze chce predsa len "lepsi vyhlad".
A ozaj o tom vedierku ze si pisala som zabudla, ja som ho nemala, ale lutovala som potom...Zdalo sa mi to praktickejsie, a ucili nas to na predpriprave...a potom to mala kamoska a ja lutujem dodnes ze som si to vedierko nekupila, well...mozno ked budem mat este dakedy druhe :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
A ozaj ja som z okresu TO na slovensku. Hej tesim sa ze pride mamka, bude tu 2 mesiace a potom pojde mala na prazdniny na slovensko (asi na 2 mesiace :pensive: ) je viem, je to hrozne a ja budem zase trpiet, tak ako minule leto, ale zial inac to nepojde, a potom asi este raz pride maminka znovu na dake 2 mesiace, juj boze...
6. dub 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,tehulky pozrite si www.bimbomarket.it...ja som si tam kupila velmi vela veci pre malu a bola som s nimi maximalne sapokojna a s cenou s pristupom...proste zo vsetkym.aj kocik som tam kupivala a z rima mi ho poslali kurierom do milana za 9.90euro....vedierko sme mali aj my,tiez ho odporucam
7. dub 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,
krasny dnik vsetkym.
Hroza vcera,to zemestrasenie, chudaci ludia. A este k tomu vsetkemu jedna kamoska mi vcera hovorila o jej sesterke, 24 rocnej, a hrozne chorej, tak to bol dost cierny den.

Lulka dik za web adresu, urcite sa na pozriem, a mozno aj cez nich objednam.

Ako sa mi mavate? Dani, tak budes mat pestre leto, a tvoja mala aka je stara? Urcite jej s babkou bude dobre, troska odlucenia neublizi, budete si vzacnejsie.

Ja som dneska zase vracala, dufam,ze to bolo len dnes. a nevracaju sa mi prve tri mesiace. Ani v noci od pol tretej az do piatej som spat nemohla, a potom rano sa mi tak nechcelo vstavat do prace.
Babiny drzte sa.
7. dub 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre odpoledne holky, ted nejak nemam cas sem psat,mam porad byt jak po vybuchu a nejsem schopna to uklidit. Dneska slibil pritel, ze prijde driv z prace, tak se na to budu muset vrhnout. vcera sme byli s malym na plazi, ale zrovna extra nadseny z toho nebyl:slight_smile: Dneska sme sli na prochazku uz rano, at mam ted vic casu na ten uklid. Holky, ja vam zavidim, ze uz s malyma muzete chodit na dlouho ven a hrat si do parku atd. Maly jak ma teprv necelych 8 mesicu, tak to jeste nechape, takze my chodime max na hodinku dve na prochazku. A to sem ustvana akorat ja, nebo on se vozi:slight_smile: Jinak toso, jak jsi tu vzpominala ten kocar, co ma prehazovaci rukojet...co ja bych ted za nej dala. Silne premyslim,ze asi na leto nejaky koupime. Malemu to slunicko dela zle na ocicka, pak je ma cele cervene a place mi, bryle samozrejme jeste nesnese. Ja byt tebou, tak beru ten prehazovaci. Ono se to vzdycky hodi, i kdyz je slunicko, nebo kdyz je silny vitr. Jo a me taky prijede maminka se sestrou, ale az v cervnu a jen na dovolenou, ne pomoct:slight_smile: I kdyz uprimne by se mi to taky nekdy hodilo. Tak jo, mejte se moc pekne, vsem preju krasny den
7. dub 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, vidim,ze dnes som nic nezmeskala, bola tu len Paulin. Paulin mate velky byt??? Ze mas toho tak vela? Ale asi ano. Tak drzim palce aby si ho dala cim skor do poradku, a nakoniec, aj tak bude bordel,tak si z toho nic nerob. A ked ti pride mamina aj so segrou, urcite ti aj nieco pomozu, uvidis.
Pekny vecer dievcata a vsetko dobreho.
7. dub 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda dneska tady opravdu nikdo nebyl, pokud nepocitam tebe Eriko:slight_smile: Ale tak zas bylo krasne, takze vsechny ste byly asi venku, co. Ja akorat doumyvala tu silenou horu nadobi a trosku poklidila v kuchyni a lednicce. Vzdycky se vsechno delam postupne a pekne to zvladam, jenze ted mi pritel prekazil plany tema veletrhama, byl porad pryc, tak sem zacla nestihat. Zitra mi pry ma zas prijit tchyne, achjo. Byli tu v sobotu a maly snad pul hodinu plakal, jako z nich. Ona je totiz takovy ten typ, co na nej zacne hulakat a sislat a ruzne pitvorit se a sapat uz ode dveri a chudak maly z ni ma pak strach, ode me na to neni zvykly. ja sem z tiche rodiny:slight_smile: tak ho i tak vychovavam. No snad si da tedka pozor, az prijde. Pry mi ma jit prijit pomoct s uklidem:slight_smile: No uprimne, i se to hodim, mam tam snad 20 kosil na zehleni...nesnasim zehleni:slight_smile: Jo a Eriko, jak ses ptala, tak mame celkem velky byt, nejakych 140m2, hlavne 2 koupelny, tam stravim vetsinou nejvic casu. Tak jo, jdu si trosku odpocinout u televize a pak spinkat, sem uplne k.o:slight_smile: Preju dobrou noc a zase zitra
7. dub 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,my sme boli vcera cely den vonku s malou.na obed sme sli k mojej sestre,ta rozmaznava malu vsetkym moznym s hello kitty,uz jej mame plny byt...chcem dnes umyvat okna,ale neviem,ci sa na to dam,lebo asi zase redsej vybehnem von.a komu sa chce tolko toho umyvat ,mame velke okna a dva balkony....
8. dub 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, ako sa mi mate? My sme sa prave vratili od lekara, vsetko ok, len mi dal nejaky krem na tie vytoky, vraj na 6 dni si ho mam davat. Baby, ako je to ohladom INPS? Neviete kolko do predu je nutne si ziadat congedo maternità, pocula som vraj dve mesiace, ale moj medik ma nejak moc casu, vraj staci aj den pre porodom. Beh, musim tam asi zavolat.

Paulin, mate velky byt, mas co robit, a to zehlenie, ja mam napodobne, 15, 20 kosiel, je to fuska, ale teraz si stale pozehlim 5-6 v sobotu, dam si muzovi vybrat ktore chce, a nezehlim vsetky. :grinning: Aj Lulka s tymi oknami ti nezavidim, mi mame mensie, byvame v starsom byte, a moze mat len takych 80 mq, takze aspon sa nenarobim, ale zaisto budeme aj my musiet menit, ked bude na svete babo, potrebuje predsa svoju izbicku.
Paulin napisala by si mi ako pripravujes tvoje pokrmy pre maleho, velmi by mi to pomohlo, vopred dakujem.

Ada, tak ako s bytom? Nasli ste nieco, co vyhovuje vasim predstavam? A co ta tvoja chrbtica? Co ti povedali ohladom porodu?

Jaja, Dani, Martinka, drzte sa a pekny dnicek aj vasim drobcekom.
8. dub 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, vsetko sa mi vymazalo co som napisala... :angry: a vcera vecer tiez mi zamrzol pc, tak som to nechal tak.

V noci som volala policiu, na toho suseda, fakt sa to uz neda vydrzat, huka v noci v jednom kuse , kazdu noc.. tak uvidime, teraz musime podat so susedou staznost, ona je uz tiez na nervy... :rolling_eyes:

Erika dnes sme boli pozriet jedem byt, ale nic moc.. tak hladame dalej.. uvidime. S INPSom neviem, ale na pracaku mi povedali, ze v it sa nemoze robit 3mesiace pred terminom a 2 po, alebo 2 pred a 3 po. tak dako, ale kedy sa treba hlasit netusim... najlepsie je tam si zavolat, ak to zdvyhnu, alebo tam ist, a vystrc brusko to nebudes musiet cakat, aspon daco :slight_smile: ako sa citite? mne mala kope a kope :slight_smile: som fakt rada, pocula som akurat hroznu story o kamoske, ale ona svoju malu vraj nikdy necitila :pensive: a viem, ze Yasminka (Sophinka :slight_smile: je tiez riadne sidielko, tak budeme radi, hoci nespime :slight_smile:
Danka uz iba par dni a idete, to vas doma asi aj vykupu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a leto vam obou urcite rychlo prejde, tebe v robote a malej (Leonka? ci to je Mrtinkina? a kolko ma? 2,5r? prepac, nemapatam sa presne) v novom prostredi u babky, bude musiet zasa vsetko prebadat :sweat_smile: urcite jej bude fajn a super, ze mamina moze zasa potom prist.

Baby doneste kosele mne :slight_smile: ja rada zehlim. aj okna umyvam,akurat teraz teda nemozem (hoci by sa im zislo :sunglasses:
ale fakt je, ze zehlim iba kosele a dake sukne a vzdy pri tom skypujem s kamaratkou, tak to mi rychlo prejde. ak budete chciet skypnite nabuduce mne, budeme mat zehliace stretko :grinning: :grinning:
8. dub 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre odpoledne holky, tak dneska u nas opet byli pritelovi rodice, nastesti se trosku ovladali a ztisili hlasy, takze maly aspon nerval a hral si s nima. Ted sem dala maleho na chvilku spat a pak jdem na nakup, v te lednicce porad nic neni:slight_smile: Byli sme i na plazi, ale maly je z toho porad takovy sokovany:slight_smile: Vubec nechape pisek a boji se ho i dotknout:slight_smile: No vsak si zvykne. Lulka, taky nezavidim s okny, my jich mame taky dost a navic jsou vsechny velke, ale ja je neumyvam:slight_smile: Tady jak trosku zaprsi a zafouka, hned to mam cele od pisku, takze to nema cenu. Eriko, jsem moc rada, ze u doktora vsechno ok, delal ti i ultrazvuk? Chodis vlastne k soukromemu nebo verejnemu? No a potesi, ze s tim zehlenim nejsem jedina:slight_smile: To sou ti chlapi kravataci:slight_smile: Kazdy den minimalne jednu az dve kosile:slight_smile: A vy budete taky menit byt? To uz byste meli zacit hledat, abys nestehovala s velkym briskem. Nebo to nechate az se narodi male a bude vetsi? Davidek pokoj ma a vyuzila sem ho hned od mala. Uz jen proto, ze kdyz v noci rvaval, tak sme tam spali, aby se pritel vyspal do prace:slight_smile: No a ted si tam hrajem porad. No a k tomu vareni. To nejdulezitejsi je mit na to ten spravny pristroj:slight_smile: Kdybych se s tim mela piplat v hrncich a pak mixovat, tak se na to asi vybodnu, ale ja si koupila takovy specialni varic plus mixer. Brala sem ho v cesku, ale myslim sem to videla i tady v lekarne. Je to takovy stroj, do jedne pulky das vodu, do druhe das to jidlo a ono ti to uvari v pare, takze je to i zdravejsi a pak v te stejne misce, cos to varila, tak to i rozmixujes. Takze neuspinis absolutne nic:slight_smile: je to fakt super, kazde to vareni trva tak 10 az 15 minut, v zavislosti na tom, jestli je to ovoce nebo zelenina. Takze v prumeru za ctvrt hodinky mas pro maleho hotove jidlo. Jo a v cesku me to stalo necele tri tisice, tady sem to videla o trosicku drazsi. Jmenuje se to babycook, tak se na to kdyztak podivej na internetu. Tak jo, budu koncit, jdem se nachystat na ten nakup. Mejte se pekne
8. dub 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babenôčky.. tak ako sa máte?

my sme dnes boli vonku malá sa mi vyhrala pekne sama a ja som si kus oddýchla pri nej.. na obed som ešte riadila a teraz som malú dala spinkať a oddychujem pri čajíku.. KONEČNE :sweat_smile:

tosa bez Maťka je to ťažšie, pretože sme teraz s malou skoro stále samé.. aspoň poobede keď mal pauzu sa s malou vyhral a ty ako pokračuješ? :slight_smile: teda a naozaj rada žehlíš košele? :grinning: pre mňa to bola smrť keď som ich žehlila Martinkovi :sweat_smile:
erika ďakujeme veľmi pekne :slight_smile: maličká sa volá Danielka a vy sa ako máte? :slight_smile:
jaji tak vy máte svokrovcov? :slight_smile: ako sa znášate, všetko OK :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dani tak super že idete domkov :dizzy_face: určite vám bude veselšie :slight_smile:
lulka a vy sa ako máte? čo je nové? pracuješ alebo si s malou doma? :confused:
8. dub 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby :slight_smile:
Martinka ahoj, velmi peknu fotku mate :slight_smile: skolku budete mat od septembra alebo az od buduceho roku? skoda, ze to nevyslo teraz.. a s ujom vychadzate v pohode? on nema nejaku milu priatelku? je to tazke byt sama, ale asi lepsie ako by ti pribuzni strkali do vsetkeho nos.. neviem si inac predstavit talianku za svokru... aspon podla tych par co ich tu v okoli poznam... my s amame fajn, rastieme (hlavne ja) a mala kope :slight_smile: tak o nej viac vieme :slight_smile: inac vsetko v pohodicke. konecne jar, a to asi kazdemu urobi naladicku :grinning:
A kosele naozaj rada zehlim, radsej 10kosiel ako prisit jeden gombik... alebo aj 20 kosiel, kes sa zamyslim... :grinning:
Jaji zijeees? ako s Kikom, nechali ho v skolke? a zvladate?
Lulka pustila si sa do tych okien? a ako s dietou?
Pauli ty mas tiez svokru na navsteve, vsak? a pomohla ti so zehlenim? pozriem ten parak, co si spomynala, ja mam iba taky bambusovy, ale pouzivam ho casto a zelenina ma fakt lepsiu chut. ako robis ovicie? a potom to mixujes a mrazis?
Erika ako? co vy s bytom? kedy chces hladat? ozaj zistovali ti tehu diabetes? mne nie... a mast pomohla? kedy ides zase na kontrolu?
Danka pekny dnicek, aj vsetkym ostatnym :slight_smile:
9. dub 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, martino, my se sice myslim jeste nezname, ale kukla sem na tvoje fotky (kdyz mely takove velke pochvaly) a mala je opravdu moc krasna, takove slunicko usmevave.
Toso, nechces nekdy prijet k nam a ty kosile mi brigadne zehlit?:slight_smile: Ja je fakt nesnasim. Ja ti treba na oplatku budu prisivat ty knofliky:slight_smile: Jinak tchyne s tchanem tu byli vcera a teda nic moc nepomohli:( Akorat uvarila obed, coz zvladnu taky a uklidili mi terasu. Na zehleni se nejak netvarila a na to ze mi mohla pomoct uklidit byt mi rekla, ze mam kazdy den uklizet jeden pokoj....pry tak to zvladnu krasne....pry kdyz ona byla mlada, tak toho zvladal x krat vic a slo to atd....No moje nervy. Uz vidim, jak si uklidim treba obyvak a stejne bude za dve hodky spinava zem, protoze se to tam nanese z te jeste neumyt chodby, ktera by byla planovana az na pozitri:slight_smile: No co si clovek neudela sam, to nema:slight_smile: JInak ten parak je fakt super, doporucuju moc moc. Ovoce tam normalne varim taky, malemu teda zatim davam jen jabkla, hrusky a banany. Takze jablka a hrusky varim a pak to vsechno rozmixuju se syrovym bananem. No a jak uz sem psala, varim tak jednou za dva tydny a mam to v mrazaku. Kazdy den by se mi to taky nechtelo, i kdyz to trva jen chvilku. JInak ten diabetes se zjistuje az pozdeji, nejak po 30.tydnu se mi zda. Ale nejsem si jista, kazdopadne to bylo hrozne ten hrnek cukrove vody:slight_smile:
9. dub 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcatka,
vcera som sem nestihala, lebo akonahle som dosla od lekara, bolo zase co stihat, a tak ku veceru som mala toho dost. A rano ma sef uz cakal, ze zaciname den super. Tak az teraz mam chvilku. :grinning:
Paulin diky moc za radu ten babycook si zaisto obstaram, je to super takto varit pre male, ozaj bez kopy umyvania riadov, a ja tych 15 minut budem stlae mat, a tak malicka bude to mat cerstve. Super.
A tiez vidim,ze ani tvoji svokrovci moc nepomozu, ale asi budu niekde na blizku, ked tak mozu dojst kedy chcu, vsak? A tiez si z toho nic nerob, co stihas, urob, co nie, tak nie.
Ada, malicka tiez velmi kopka, huncutka mala :grinning: , mna to stale potesi, ked mi da takto o sebe vediet. Cukrovku mi nezistovali, nie je to ako na SK, ze vraj beru krv z prsta, beh, tu je to nejak vsetko ine. Krem som si zatial este nedala, chcela som si ho dat az pred spanim, a zaspala som na gauci, a tak potom sa mi uz nechcelo. :slight_smile: . Ale dneska uz zacnem. Byt budeme urcite menit, ale myslim si,ze az ked mala bude mat rok,alebo dve. Mne by sa teraz s bruchom nechcelo, a kym bude taka malicka, znesieme to este nejaky cas, ako sme. Aspon mam menej upratovania :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ada pozerala som zase kociky, kamoska si moc chvali baby confort loola, a mne sa tiez pozdava trasformabile peg perego 2009, vraj to je od 0 meisacov po 3 roky, a da sa menit, co ty nan? Alebo uz si na 100% rozhodnuta pre inglesinu?
Martinka, takze Daniela, krasne meno pre zlate dievcatko. Urcite ti robi samu radost, a takisto sa vela s nou nasmejes.
Jaja nam bude zaneprazdnena s pracou a svokrovcami, uz robi, tak toho ma urcite dost, ale aj tak zdravim ta a pevne nervy prajem.
Lulka, Dani, tiez vas zdravim a prajem krasny dnik. Cafte a dufam,ze budem mat zase cas sem nakuknut poobede.
9. dub 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ja pracujem tak nestyham ani pisat..teraz som v praci mam chvilku volno tak som sem nakukla..len aby padrona neprisla :grinning:
v stredu v noci o 3 prisla aj mamina a zajtra zacne robit zatial je doma so svokrovcami a dnes kiko nesiel do jasiel pojde az v stredu maju prazdniny sibackove.tak maju o zabavu postaranu..
ako sa mate dufam,ze neskror vas styhnem aspon precitat :slight_smile: zdravim vsetky a az by som sa tu neukazala prijemnu sibacku pa :dizzy_face:
9. dub 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eriko,mozna by ti ten babycook poslali i sem, ono je to malinke a vazi to tak kilo,dve mozna, tak by se treba ani moc neplatilo za postovne. Jinak tchyne s tchanem jako celkem pomahaji, ona mi porad posila nejake jidlo, atd, ale vi, ze ja si to delam vsecko svym "ceskym" zpusobem, tak se mi do toho uz nemicha, protoze parkrat sme meli vymeny nazoru. Proste jiny kraj, jiny mrav:slight_smile: JInak od nas zijou asi 70km, nastesti:slight_smile: Kdyby byli ze stejneho mesta, mam je tu vrazene kazdy den. Takto jedem jednou tydne nebo za 2 tydny k nim na navstevu, sem tam prijedou oni a je to. Taky jim je uz pres 70, tak prece nemuzou tak cestovat. No a s tim uklidem, ja mam rada uklizeny byt, jenze nesnasim, kdyz to musim delat nadesetkrat. Proto vetsinou uklizim v sobotu, maleho strcim na 3 hodky pritelovi a cele si to udelam a mam pokoj. Ty bud zatim rada, ze mate mensi byt, pockej az se prestehujete:slight_smile: A tady se ta cukrovka nezjistuje? Me se zdalo, ze mi o tom i tady rikali. Kazdopadne to pichnuti do prstu je trosku jiny postup nez u nas, kde berou dvakrat krev a pak pijes tu cukrovou brecku:slight_smile: No, preju vam, at vas male pekne kopou, mejte se pekne a hezky den
9. dub 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nestiham pisat..niekto sa pytal odkial som ja som z trnavy ,mamina dosla busom... :wink: utekam do prace pa
9. dub 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

tak ja teraz cumim, ze som vam vcera napisala dlhokansky prispevok a tusim som to zabudla odklepnut a zmizol :angry:

No nic, tak v skratke, my sme mali v utorok krasny den, boli sme pozvane na obed a potom sme boli na vylet na jazero...Vcera si bola mala u krstnej mamy po velkonocny darcek (dostala podarenu teplakovu supravu Puma- trochu som jej aj zavidela :grinning: ), potom sme zbehli k cinanom na obed a poobede sme sa chceli ist bicyklovat, no a ako som zdvihla malu, seklo mi v krizoch a bolo po srande, nemozem sa ani hybat, dnes som s tym bola u Dr. tak mi dal dake injekcie, a naplaste, no dufam ze to do soboty-nedele povoli, aby sme mohli ist na SK, lebo som planovala v sobotu rano, no ale neviem, neviem... :confounded: Chuda mala ako mi vcera pomahala lahnut si do postele, prikryt ma...a potom si lahla vedla mna a pyta sa ma, no a mna teraz kto zakryje :cry: , moja mala velka pomocnicka.
No idem daco skusit porobit, mozno predsa len pojdeme cez vikend domov.
Este sa vam urcite ozvem kocky, papa majte sa dobre zatial.
9. dub 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek