• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Langkofel, to vy jezdivate domu autem, co? Ty mozna to radsi neriskuj, at se neco nestane. S tema zadama neni zadna sranda a na takovou dlouhou cestu musis byt ok. No uvidis, treba to do vikendu polevi. Je moc krasne, jak se o tebe mala stara, to potesi, ze:slight_smile: My ted byli odpoledne na nakupech pro maleho. Shanime nejakou tu novou autosedacku a taky tu jidelni zidlicku. Sedacku absolutne netusim jakou znacku, mate nejake zkusenosti, ktera je dobra atd? Me v cesku rikali, ze treba ta chicco je nejvic sklopitelna dozadu, jakoze mimco nesedi jak s pravitkem za zadama, ale nevim. Jo a taky maji ty od 0 do 18kg a pak od 9 do 18. Prosim, poradte:slight_smile:
No a ty jidelni zidlicky nevim, zkouseli sme do nich maleho posadit, ale chudackovi trcela jen hlavicka, prislo mi, ze je do toho jeste maly, ale bylo tam psane, ze je to uz od pul roku. No zatim sme mu koupili jen sedacku do vany, aby se mu to neklouzalo a opalovaci krem:slight_smile: Jee, uz je zas pozde. Zaviraji se mi oci, tak pujdu asi do postele. Tak preju vsem dobrou noc a zase zitra ahoj
9. dub 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,vcera sa nedalo pridat prispevky....
langkofel,drz sa!my sme teraz cez velku noc v milane,tak rozmyslam,ze aky program si spravime,aby sme neboli doma,aby svokru nedajboze nenapadlo prist....snad nebude prsat...
paulina pozri sa na to www.bimbomarket.it ,tam mas velky vyber autosedaciek aj stoliciek.my sme mali stolicku pegperego,ale predali sme ju,malA v nej nechcela sedavat.ona radsej sedi normalne na velkej stolicke.a autosedacku mame tusim neonato....ani neviem
10. dub 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata,
vcera poobede som uz nestihla vas precitat. Paulin, ja som ten babycook uz pozerala, stoji okolo 136 eur, takze podobne ako v Cechach, takze to si zaopatrim. Je to ozaj super vecicka. K tomu upratovaniu,co si pisala, ja to robim podobne ako ty, sobota rano, kym je manzel este v praci si dam vsetko do poriadku, aj ja zboznujem, ked je vsetko na svojom mieste a vsetko sa mi ligoce, aj ked v poslednej dobe som to troska zanedbala, aj kvoli brusku, citim,ze nie som ako som byvala. Som taka nejaka spomalena.

Dani, to mi je velmi luto,ze ta boli chrbtica, asi to bude colpo di strega, ak mas cestovat autom, a ty za volantom, radsej to vzdaj, aj ked by ta to do vtedy preslo, neriskuj. A potom mozno,ze mas prave zostat este nejaky cas tu, mozno sa ti nieco pekneho prihodi. Ja stale vravim, ze vsetko zle, je na nieco dobre. Takze nakoniec uvidis, comu to malo sluzit. Drzim palce, aby to nebolo moc bolestive, a lieky skoro zabrali. Malicka je moc zlata, ze sa o teba tak pekne stara, ozaj mala velka pomocnica. :sweat_smile:

Jaja, ty mas toho teraz ozaj moc, a tvoja mamina tiez ide pracovat? A ako co? Rozprava taliansky? Takze s malym zostanu len svokrovci?

Lulka, v Milane by akurat zajtra malo prsat, aspon taka bola predpoved pocasia, ale s malou mozes ist do Nanno Gigante, neviem ci to poznas, chodila som tam s malym, ked som robila au-pair, a on sa tam vedel prehrat aj cely den.

Ada, a ty mi ako???? Chcela som sa ta spytat, francuzsky si sa uz zacala ucit? A ucis sa sama, alebo je to nejaky kurz????

Babky, ak by som nahodou dneska sem viac nestihla dojst, prajem krasnu Velku Noc, tie co budu na SK , vela vody, a sibacov, a tie co ste tu, well, vas manzelia neobleju? Mna moj ano. Paci sa mu nas zvyk, neviem, preco som nedrzala jazyk za zubami. :grinning:
10. dub 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, dneska tu mame nejake zatahle, vypada,ze bude prset. No snad to vydrzi, abysme mohli na chvilku ven. Lulko, na ten odkaz kuknu, dekuju, ale my to urcite koupime v obchode tady, ja to potrebuju videt a vyzkouset, prece je to pro maleho bude zmena oproti vajicku. a s tou vasi sedackou neonato jste spokojeni? Jinak presne na tu jidelni stolicku peg perego sme se vcera divali a zkouseli, ale maly tam byl proste moc zapadly. Asi je na to jeste malinky, ale vypadalo,ze se mu tam libi moc.
Eriko, tak jestli ten babycook stoji jen 136, tak to kup tady, to je v podstate to stejne, co u nas. Ale zda se mi, ze tady v lekarne sem videla vic druhu, ale netusim, jestli vsechny funguji na stejnem principu, nebo je nektery lepsi atd. A s tim uklizenim to moc neprehanej, ja to v tehu taky pekne flakala, i kdyz brisko sem mela malinke, tak sem se mela aspon naco vymlouvat. Ty mas jake brisko? Roste pekne? Nechces hodit do albumu nejakou tvoji fotku, ani nevime, jak vypadas:slight_smile: Urcite krasne, s briskem vypadaji vsechny budouci maminky krasne:slight_smile:
Tak jo, budu koncit, jdu se zas vrhnout na to uklizeni, uz mam pulku bytu, tak aspon neco:slight_smile:
10. dub 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
zase pisem s prace mame chvilku pausu dokym pridu jest ludia,,,
noc sme mali hroznu kiko nejak casto sa budil a o 3 rano sa zobudil a mal okolo ust krv zaschnutu tak som ho rychlo vzala umyt ale nevedela som odial mu tiekla lebo ani v ustach nebolo stopy po krvi.. :unamused:
mamina mala dneska uz robil ale nakoniec este neni treba..ona tu uz 25rokov chodi do hotela ...
svokrovci ty si robia stale po svojom aj ked im poviem ..stale mu davaju pastu pomodoro chudak maly :cry:
10. dub 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,
Danka, to ma mrzi... je to na porazenie... ja som mala raz seknuty krk a to bola asi najvacsia bolest aku som kedy mala (+ ta moja platnicka :angry: ) velmi ma to mrzi :frowning2: dufam, ze ti to prejde coskoro!!! a ako pisala Erika, ja tiez chcem verit, ze aj zle veci su na nieco dobre a nieco pekne sa ti ma prihodit (velmi ti prajem :dizzy_face: drz sa moje. tvoja mala je Leonka, nie? zlata je, kolko uz ma? ked je taka pomocmnicka :slight_smile: a mozem byt zvedava? ako bolo na vylete, je to ten priatel co si pomynala?
Erika ahooj :slight_smile: my sme sa akurat vratili z prechadzky, oproti mame veliky park, skor az divocinu z oveckami a tak :slight_smile: ani sa mi z tadeto nechce stahovat.. vcera sme boli pozriet dalsi byt, ale bol strasne hlucny a velky, ze by sme stratili dieta :grinning: (200m2) Franinu neotvorili kuzr, mali malo ludi, tak som cez net nasla privat, vyde to nakoniec na skoro tolko isto a som sama, zaciname dalsi tyzden, tak uvidim. ty sa tiez pozeras po inglesine, vsak? zippy? ja si ju chem objednat cez neonatal, vyde 490e s rocnou zarukou, a ak tam budes musiet nechtat kocik, daju ti nahradny. + maju nejake stretavky, v rime aj v angline, tak sa tam pojdem pozriet, vzdy super spoznat nove maminy :slight_smile: (ktorym rozumiem) a o polievani na velku noc: som sa aj ja vykecavala pred priatelom, a tiez sa mu to velmi paci :grinning: :grinning: radsej som ani nic nevyzdobila a dufam, ze zabudne tento rok :wink:
Lulka, ako s dietou? aku si vlastne zacala? ja som zacala asi priberat aj za teba :slight_smile: ide to fakt celkom rychlo teraz...
Jaji drz sa, sa ozvi, ked budes mat po fofroch. dokedy vlastne robis? a ako s maminou? ako dlho zostane? paci sa jej?
Pauli pozriem aj ja ten babycook, dobry napat :slight_smile: a nech ti ide upratovanie od ruky, mna to tiez caka...
Mati vy co idete robit na sviatky?
babenky velmi pekne sviatky :slight_smile: Danka drz sa,nech ti to fakt co najsor prejde!
papap
10. dub 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky,
no tak dnes som este bola robit posledny krat (starat sa o toho chlapceka) no pekny zaberak s tym chrbtom :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale vcera vecer ma este priatel vzal k takemu panovi bylinkarovi, co sa vyzna s chrbicami, stavcami, svalmi....tak si to pozrel este aj on, a povedal, ze to vyzera na natrhnuty sval, a nie zacviknute, ako som si myslela...Take cosi povedal aj nas Dr, ze to je nieco so svalom, ale tomu som moc neverila :stuck_out_tongue_closed_eyes: , je tu chudak novy a ma snad o 10 rokov menej ako ja, ale snazil sa :wink: . Tak ten pan bylinkar mi dal na to mast a nejaku tekutinu bylinkovu na natieranie, co sam vyraba (aj ked som bola skepticka) ale zda sa mi fakt ze to pomali ustupuje, ale povedal tiez ze nemam urcite ist autom taku dialku a ze to trva tak 10 dni pokym sa to zahoji. Tak ak tak pojdeme asi az v pondelok, utorok, no nic, pojdem daco pokupit a spravime si velku noc tu...

Adi na vylete bolo super, moj novy priatel sa snazi :wink: . Hej je to ten co som tu spominala. A neviem kto sa pytal, kolko ma mala no v auguste bude mat 4 roky a vola sa Leonie.

Juj ja som vobec nebola pripravena na tu Velku noc tu, musim ist daco rychlo porobit, mala teraz este spi, a daky plan co budem varit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak sa majte dobre, ja myslim ze sa este ukazem, ale keby nie prajem vsetkym pozehnane Velkonocne sviatky.
10. dub 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
zas na skok...
tak pracujem asi do pondelka ,dnes zacala aj mamina tak som rada ze nemusi byt doma zo svokrovcami oni sa jej totizto v kuse pytali kedy ide do prace uz jej to liezlo na nervy...vcera som ju doniesla a nakoniec sefka povedala ze si splietla den tak som ju odviezla domou a uz mali plno reci stary :angry:
11. dub 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
vesely velkonocny pondelok vsetkym!jaja to su tiez sposoby...ja dufam,ze ked zostarnem nebudem taka zla ako niektori stari ludia...svokra sa tu vcera neukazala,hlavne,ze pred dvomi mesiacmi kupila malej vajce...a potom mi urcite povie,ze malu vobec nevidi...drahy sa tesil,ze tu nebola,len mne je z toho divne,ale ja za nou nepojdem...
inak sme mali vcera krasnu nedelu,boli sme na vylete a potom s malou na kolotococh....
13. dub 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby, ako ste sviatkovali? My sme boli vela vonku, aj pri mori a bicyklovat sa okolo a nahodou sme nasli krasnu stvrt, tak uz som pozerala na nete inzeraty (jeden byt zatial) a zajtra tam nabehnem sa pospytovat portierov, ci nie je nejaky byt volny, dufam, dufam :slight_smile:
Danka ako s chrbtom? uz pohoda? a ako sa ti pozdavali sviatky tu? kedy vlastne teraz ides na sk?
Lulka, ked je to takto odmala je to lepsie, ver mi. poznam, ked babka bola super a mila a vsetko a potom sa pohadala so vsetkymi a dieta prestala vidat a mala mala 8-10rokov a nevedela preco ju uz babka nema rada, to je horsie pre dieta..takto si na nu mala aspon nezvykne a neurobi jej borbel v hlave. ale aj tak ma to mrzi.. :( za obe tie male baby :frowning2:
Jaji svokrovci uz odisli?? a mamina to tu teda vsetko pozna :slight_smile: to je super. Kiko aj kupal po slovensky, alebo iba hladal vajicka? A praca vies kedy bude nabuduce?
Pauli ako ste stravili sviatky? Dodorzujes ceske? V cechach tiez kupete na velku noc, vsak? ale na to je Davidek este malinky :grinning:
Erika :slight_smile: tak co oblial ta muz? ja som si aj myslela, ze zabudol (on teda fakt zabudol) ale na obed si spomenul :astonished:
ale dostala som aj plno cokolady -sa mi paci prekombinovanie tych sviatkov, na sk nedostane baba nic, iba korbacom :slight_smile: a ako som pislala, nasli sme peknu stvrt, tak teraz uz iba byt :slight_smile: a dnes zacinam franinu...
Martinka vy ste boli tu? a ako ste sviatkovali?
A ozaj baby nikto nic neviete o Maci? uz sa tu neukazala strasne dlho, mozno su uz aj prestahovani do triestu...
pekny dnicek :slight_smile:
14. dub 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,no my sme nejako obzvlast nesviatkovali,skor sme sa vyblaznili vonku....
moj manzel ide dnes do banky,chce si vziat vacsiu pozicku,lebo chce otvorit bed&brekfast tu v milane.tak nam drzte palce,nech nam to vyde...
tosa,tak super,myslim na teba!uvidis,ze nieco najdes.
ozaj kde ste vsetky?
14. dub 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukla, ja uz drzim paste palce, a prajem vela stastia, nech vam to vyde s B&B, to je super, ja som vzdy chcela mat penzion, snad nam to vyjde neskor :slight_smile: papa
14. dub 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, pres ty svatky vubec nebyl cas sem jit, ale tak ted uz je klid. I kdyz dnes sme byli rano s malym u doktora, protoze uz od minuleho tydne mel takove cervene pupinky mezi nozickama, teda pupinky, uplne mapy, jako velke kusy, v trislech a na varlatkach. Prva sem myslela,ze se mi jenom zaparil,ze mu bylo horko nebo ze uz mame male plenky, ale zadne masticky ani pudry nepomahali, tak sme radsi dneska jeli k doktorovi no a normalne ma candidu, jakesi kvasinky. Zepry jak vsechno ted strka do pusy, tak muze neco chytit a mit z toho takovou infekci, tak sme dostali masticky, pak nejake prasky na upravu kyselosti moci a mame jit na rozbor moci:( No snad to bude ok, rikal, ze to jako neni nic vazneho, ale ze ho to mozna bude svedit atd. Jinak velikonoce probehli v klidu. My to tady nejak neslavime. Ceske zvyky radsi nezminuju:slight_smile: A ty italske...no v pritelove rodine to nejak neberou, meli jen to cokoladove vejce. A taky sme byli vetsinou venku, akorat vcera tu jaksi prselo a bylo tak vselijak, tak sme zasli jen do restaurace na obed a pak ke znamym, co maji taky malou holcicku. Jinak to by nebylo ono, abych se na te navsteve u jeho rodicu opet nerozcilila. No obedval s nama i priteluv bracha s rodinou a oni sou taky takovy "hlucnejsi". No a maly jak videl tolik lidi, co porad v kuse tak hulakali, tak z toho byl takovy spatny a porad poplakaval atd no vite, co mi na to rekla pritelova matka? Ze to je moje vinna, ze je takovy, ze je porad se mnou a neni zvykly na ostatni lidi a ze vubec jako nevi, proc na nej nemluvim italsky, ze ona na nej pak mluvi italsky a on ji zacne rvat, protoze ji nerozumi.....no comment:( Boze, ja byla vytocena. Dela, jak kdybych ho mela cely den zavreneho doma. Je jasne, ze je se mnou, prece ho nehodim do skolky, kdyz je takovy maly. No a s tema jazykama se ani vyjadrovat nebudu. Ona proste nechape, ze i kdybych mluvila treba cinsky, tak staci nasadit jemnejsi ton a je to ok. Kdyz budu hulakat treba i v cestine, bude z toho spatny. No ale vysvetlete ji to, samozrejme je to moje vinna.
Jinak sem rada, ze vy ste tak hezky prozili svatky. Toso, preju moc stesticka, at najdete nejaky hezky byt. A tobe lulko taky preju hodne stesti, teda spis manzelovi, at mu to pujcku daji. Tak se mejte pekne holky, ja jdu neco podelat. Pak se tady zase ukazu. Preju hezky den
14. dub 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, pekne vas zdravim a prejam krasny dnik.
My sme sa mali fajn, super oddych, krasne slnecne dni, a manzel ma len poprskal vodou, vraj teraz nemoze, ked som v tom :grinning:. Aj my sme boli vonku, v kine, chvilku v pohode doma, taky klidek vo dvojici (trojici). Malinka kopkala o sto sest, a len sa prehadzovala z jednej strany na druhu. :slight_smile:

Ada, drzim palce s tym bytom, aby ste nieco fakt v tej stvrti nasli. Ja tiez rada bicyklujem ale momentalne sa bojim, tak radsej nan nesadam, zvykla som aj do prace chodit na bicykli, len ten smrad z aut sa nedal zniest. Takze zacinas franinu, super, nech sa ti dari, a hlavne nech si rozumies s prof. Co je nech ti sadne.

Lulka tiez ti drzim palec, aby vam to vyslo s tym B&B.

Paulin, nerozculuj sa, stale nebude nieco dobre, iny kraj, iny mrav. Ja s malou tiez budem hovorit po slovensky, predsa chcem aby rozumela mojej mamine a tak. V skolke sa nauci po taliansky, takze no problem. Prajem malemu Davidkovi, aby sa skoro vyliecil a nebolo to fakt zdlhave, a mozno bol taky placlivy prave z tej infekcie.

Jaja, Kiko ako sa ma??? V skolke uz fajn? A svokrovci este u vas? Ako ide pracicka, uz ste busy? Ty si vravela, ze si z Bellaria, my sme tam boli na jeden weekend, je tam fakt pekne.

Dani? Ako chrbtica? Isli ste na SK, alebo nie?

Ok, babky, vratime sa do prace, pekny dnik vam vsetkym. Aj tebe Martinka. Ako si sviatkovala ty?
14. dub 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ja som vcera dopracovala...dnes rano sme sli do mesta len tak sa prejst je tu krasne a dufala som ze si svokrovci kupia listok a stalo sa zajtra odchadzaju jupi :grinning:
kiko je doma zajtra zacina z jaslami mali prazdniny...
babenky neviem ci som vam pisala svokor uci maleho robit moj ako hladkat licka tak dosiel maly ku mne a stary hovori sprav mame cara..tak maly ma pohladkal a ale na druhe pohladkanie ...to nebolo pohladkanie ale mi strelil facky uplne som bola mimo.. :pensive: bolo mi az do placu :cry: a oni sa vsetci smiali tomu....
precitam vas neskor ..ked budem sama
14. dub 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby,
Jaji, uf.. deti laka robit co je zakazane... mrzi ma to... dufam teda, ze uz odosli a budete mat zasa pokoj :slight_smile: A Kiko ako dnes v skolke? mozno deti sa tam tak hraju? lebo viem, ze bola taka hra aj baran baran buc, zacalo to slabucko si tukat hlavy a potom to bolo celkom neprijemne vystupnovane.. a to sme boli deti, ale nedochadzalo nam, stryko nas to naucil.. jaska, ze sa nam to pacilo, ale vzdy skoncilo placom... co uz..
Ja akurat hladam byty.. je to fuska, bud je byt maly alebo velky alebo na zlej ulici, alebo.. zapratany hroznym nabytkom a majitel ho nechce vypratat.. ale daco urcite najdeme, len dufam, ze cim skor, lebo brusko (brusisko) mi riadne rychlo rastie ...
Ozaj Lulka ako s dietou? a s hypotekou? Dufam, ze vam to vyde :slight_smile:
Pauli asi fakt iba skus sa nerozclovat, ona to nikdy nepochopi a skoda kazdeho tvojho slova.. ale je to na nervy..
Danka, uz ste isli na sk? Dufam, ze chrbat uz ok a uzijete si to doma :slight_smile:
Erika bike iba po parku, na ulicu rusnu by som sa neodvazila, nikdy nevies kto kde vybehne.. ale po parku po rovnych cestickach to bolo super oddych. uz mi to aj chybalo, a potrebujem sa nutne hybat. teraz chodime skoro kazdy den do parku na prechadzky a na tu plavaren.. taka som cela nesvoja z tych kil... na pohlad mi to nevadi, ale citim sa velka a opuchnuta... (sorry dievcata :slight_smile: no ale vydrzime :slight_smile: franina super, je to velmi mila babenka, ma 7mesacnu dcerku (myslim, ze povodom je z alzira alebo tunisu) mala je rozpravkovo nadherna :slight_smile: riadny mix (mama tmava, otec je blond) jaaj uz sa tesim nan nasu potvorku malu :slight_smile: a mesim mena.. uz sa mi Anais ani Amelie nepaci... teraz sa mi paci Lisa :slight_smile: no, uvidime co to bude nakoniec, ci nie Jozko :grinning: Ty sa ako citis? V robote este zvladas? Dokedy si tam? A uz vies ako s INPSOm? Nech uz si na materskej :slight_smile:
babenky pekny dnicek :slight_smile:
15. dub 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adka,
vidim,ze sa mas napodobne ako ja, citim sa nemotorna a velka, uz mam problem aj zaviazat topanky :grinning: , predtym v predklone a teraz po cupiacky. Len ja s tym sportom nie som na to tak fajn ako ty, ziadna plavaren, aj ked plavat zboznujem, a ani ten bicykel, prechadzky tak akurat do prace a naspat. Inac presedim skoro 8 hodin, takze to je dost nedobre. 6 maja idem k lekarovi a dam mu tu ziadost pre INPS, ktory mi ju musi podpisat a tiez mi musi dat aj medical certificate s predpokladanym datumom porodu, a potom hned na druhy den idem to odniest na INPS, oni mi to vraj opeciatkuju a jednu kopiu musim dat mojmu zamestnavatelovi, normalne by som mala byt na materskej od 13 maja, dve mesiace pred porodom, ale ked mi da lekar potvrdenie, ze nie som rizikova, mozem ist aj mesiac pred porodom to jest 13 juna, co preferujem, aspon po porode budem mat 4 mesiace platene namiesto troch. Som rada, ze ucitelka franiny je ok, kolko lekcii budes mat? Ci uvidite, ako sa vam bude chciet? Ja sa tiez nesmierne tesim na nasu malicku bambulku, dufajme,ze bude vsetko ok. A tie mena, ani mi nehovor, aj ja stale premyslam, paci sa mi uz aj Kira, Bella, od Isabella, Elisa, Hannah, ale nakoniec asi len predsa bude Yasmine :grinning: Drzim palce, aby ste ten vas vysnivany byt cim skor nasli, a zaroven ta obdivujem,ze budes to zvladat, myslim stahovanie, mne by sa to fakt nechcelo.
Jaja, tak malicky je uz v jasliach, a vy konecne mate oddych od svokrovcov, tak si uzi krasne teple dnicky a aj pracovne relaxuj. A z tej hry si nic nerob, nevies co ta este caka, mojej kamoskin maly ukazuje jazyk, hovori mame, ze preco je nervozna, ked ju ukludni, tak zase ci je spokojna, a stale nieco. On ta zaisto chcel len pohladkat, ale dal do toho silu, ved napokon je nejaky chlap.

Babky , krasny slnecny dnik a vsetko dobre, un abbraccio a tutte.
15. dub 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Erika,
dnes je tu mllkvo, vsetky baby s deturencami su asi vonku, len ty makas a ja hladam byt... dufam, ze budes mat teda tie 4 mesiace po porode, ale citis sa ok, nie? nie na rizikovy.
Isabelle sa mi tiez paci, ale kamaratka ma, co sa jej narodilo v novembri, tak nehcem to iste. A Lisa bude iba prezyvka, pre Tiba to nie je poriadne meno (hoci je) ale suhlasil s Elisou, to sa nam uz aj predtym pacilo :slight_smile: Uvidime este co sa nam bude pozdavat do konca. A Sophie si uz vypustila? to by som hned brala :slight_smile: alebo Lucy.
Ty tam mas na tej malickej fotecke dievcatka aj vase fotky, vsak? ale vas nevidno poriadne...
A dnes mi volali z consultoria a zenska bila na mna desne protivna, koza blba.. mlela daky dialektom, rychlo a aj spojenie bolo zle a hucala na mna, ze jej nerozumiem.. koza, ale ona ani ceknut okrem toho v com vyrastla..prepac, len ma vytocila, a este aj par ludi z agentur... idem asi radsej aj ja vonku na chvilku :slight_smile: papa
15. dub 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adka,

Aj ja som sa bola dneska kustik vonku prejst cez obednu, aspon prechadzka, ze na kondicku to bude ok, ale neodpustila som si zmrzlinu :slight_smile:, to uz je pre kondicku menej.
Sophie som este nevypustila, velmi sa mi paci, ale asi uz moc dievcatiek sa tak vola, neviem, este sa uvidi.
A co ti volali z toho consultoria? Uz by si mala nastupit na ten corso preparto? A neber si tych ludi k srdcu, aj ked viem,ze cloveka dost dokazu vytocit, ja som tak minule volala na prefeturu, cakanie 25 minut, potom nas to prerusilo, potom od znova, a este na mna bliakali, ako keby ja som tam bola pre nich a nie oni pre mna, treba silne nervy.
Na fotke sme obaja ja aj Mahdi, a take by malo byt nase dievcatko. Well, uvidime, ale Mahdino si tak moc oblubil nasu princeznu, ze uz asi na inu si bude zvykat aj tazko. :unamused:

Adka drzim silne palce, aby ste cim skor nieco nasli, a krasne poobedie. Pa
15. dub 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nieco na zasmiatie:

Medzinárodný rýchlik vchádza do jednej ruskej dediny, keď tu zrazu
sprievodcovia odháňajú ľudí od okien a okná zatemnia čiernym závesom.
Keď dedinu prejdu, závesy zasa odtiahnu.Nikomu to nepripadá divné, len jeden
cudzinec sa pýta sprievodcu, že čo to malo znamenať.
"No viete. Asi pred 10-timi rokmi tadeto prechádzal rýchlik a pre poruchu
musel zastaviť v tejto dedine. V tom čase išlo jedno z tunajších dievčat
do kukurice vykonať veľkú potrebu a z vlaku ju uvidel jeden Američan.
Hneď sa do nej zamiloval, oženil sa s ňou a vzal ju do Ameriky."
Cudzinec sa čuduje:
" To je naozaj romantický príbeh, ale ako to súvisí s dnešným zatemnovaním
okien?"
"No a od tej doby, vždy, keď tento rýchlik tadiaľto prechádza,
serie v tej kukurici celá dedina!"

Krasny vecer, zase zajtra, ciaooooo
15. dub 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby,
Erika super fotka :slight_smile: ale ty nie si rocnik '74, vsak nie? (ja som '76) Princezna na obrazku bola zlatunka, ale mozem ti povedat, ze vasa bude 1000x nadhernejsia :slight_smile: uvidis :wink: hihihi Ty kedy zacinas pripravu? Ja tam idem najprv na daky pohovor a zacina to buduci tyzden, ale to ideme na corsiku, tak tam nebudem... ale Thibo je uz taky unaveny, ze fakt potrebuje vypadnut a kedze v lete nam ziadna dovolena nehrozi ideme teraz :slight_smile: uz satak tesim :slight_smile: Vcera sme boli pozriet byt, ale po 15 min cakania som zavolala pani a ona bola na opacnom konci rima a zenenaska moje cislo... dnes mame vidiet dalsi byt a dohodla som to aj s nou, tak uvidime. Ale spytovali sme sa ludi na ulici, co sli do domov :slight_smile: a je tam plno prazdnych bytov vraj. Jedna pani - anglicanka sa nam ponukla kontatovat majitela a da nam vediet, vedela o dvoch bytoch v jej dome. Tak dufam, dufam. V agenciach nejamu nic, nic, a nic.. (iba neaktualne ponuky vo vykadoch) Dnes sa pospytujem aj portierov, vcera tam uz neboli. sorry som sa rozpisala :slight_smile: ale takto podobne sme nasli aj tento byt, a bol najkrajsi, najvasci a najlacnejsi, a bol prazdny 1,5 roka!! speriamo :slight_smile:
A vybavila si vsetko na prefekture co si potrebovala? Pevne nervy :slight_smile:

Babenky vsetkym pekny dnicek prajem :slight_smile:
16. dub 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, ja sem ted nemam moc cas psat, protoze se nam uz blizi den odjezdu, tak chystam. Uz se i celkem tesim, sice malemu zas zmenim prostredi, ale ja si aspon na vic jak dva tydny odpocinu a nebudu ani uklizet ani varit:slight_smile: No nadhera. A davidek aspon bude vic ve spolecnosti....klidnych tichych lidi:slight_smile: vcera sem volala nasim a pry sou tam strasne vedra, tak aspon ze tak. Hned se bude lip cestovat bez dek a bund atd. Uz tak je to tim letadlem silene s malym miminem. Jinak malemu ty kvasinky uz pomalu mizi, spis se mu ted z toho delaji takove stroupky, tak snad to bude brzo fajn. V cesku si aspon konecne zajdem po poradnych doktorech:slight_smile: Ja uz mam domluvene 4 pro sebe:slight_smile: Jinak vcera sme sli s malym do parku na houpacky, to uz trochu chape i se mu to libi. Bylo celkem teplo a ja si porad rikala, jestli mu treba neni vedro, ze mel tricko i mikinu. No a pak tam dorazila mamina s tak mesicnim miminem a to nemelo ani cepicku, jen kratky rukav a kalhoty a na primem slunku ho tam zacla krmit...no nevim...to by to moje ceske dite asi nezvadlo:slight_smile:
Toso, preju moc stesti pri tom hledani bytu. Uvidis, ze neco najdete. A tim lepsi, jestli to nebude pred agenturu, aspon usetrite a i se tak da lepsi domuvit s majitelem. My taky byty berem bez agentur. Jak velky byt vlastne hledate? jo a s tim stehovanim nemej strach, ja stehovala jeste v 6.mesici a ok:slight_smile:
Eriko, tak konecne si sem dala fotku:slight_smile: Uz aspon vim, jak vypadas. Tak ty se chystas byt v praci az do pulky cervna? Ale tak jestli si v poradku, tak proc ne. A jak to vlastne pak planujes po porodu, kdy se pak chces vratit do prace? A s toho sportovani si nic nedelej, to neni tak dulezite. Oni sice rikaji, ze k porodu je nejaka kondicka dobra, ale jde to i bez. Ja behem tehu vubec nic nedelala, jen sem jedla a odpocivala:slight_smile: a taky to slo. vsak je to jenom parkrat za zivot a kdy jindy si muzem dovolit byt tluste:slight_smile:
tak jo, koncim, preju pekny den vsem
16. dub 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adka,
uhadla si, som '74, a aj preto sa tak tesim z nasho babatka. Strasne som po nom tuzila, a tak moja velka tuzba sa mi naplnila. :grinning: Budem tu z vas zaisto najstarsia :frowning2: , ale nevadi, mna malicke omladi :grinning: .
S tym bytom to nemate lahke, ale zaisto je lepsie najst nieco cez znamych ako cez agentury, drzim silne vsetkych desat prstov, aby sa vam to cim skor podarilo.
Takze vy sa chystate na dovolenku, ako je vam fajn, na Corsice ma moj sef dom, v Bastii, a je to krasny ostrovcek, a mozes si praktizovat franinu :slight_smile: . My tohto roka asi nikam nepojdeme, aj Mahdino je busy a ja s mojou pracou, takze az mozno s baby later. Jedine, kde ozaj uz budeme musiet ist je to ALzirsko, tak ku koncu roka, ma byt oslava nasej svadby, ale to uz bude spojene aj s narodenim bebè. Tak uvidime.
Na prefeture som ziskala nejake info, ale budeme tam musiet radsej osobne.
Tak pekny dnik Ada, vsetko dobreho, a kedy presne odchadzate na dovolenku? Idete s ferry,ze?

Babky zdravim aj vas ostatne, aj ked sa tu nejak neukazujete. pa
16. dub 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak vcera siel maly konecne do jasiel po tyzdni..ani neplakal ale dnes uz plakal aj za vcerajsok :frowning2:
dnes uz mame zamracene a kazdu chvilu bude prsat moc sme si slniecka neuzili aj ked sme chodili poobede na plaz :wink:
16. dub 2009 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vsetkym.som tu aj tu nie som.mam strasne vela prace a vonku prsi.tak to vyuzijem-pracovne!
16. dub 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Paulin, az teraz som zistila, ze dnes si tu bola aj ty,tvoj prispevok som pred tym nevidela. Tak fakt, pridala som tu moju fotku aj pre teba, aby si ma videla, ako vypadam, aj pre Adu, aspon si ma hold viete predstavit. Hehe, este dobre,ze nevidiet vrasky a sediny :grinning: .
Takze aj ty odchadzas na dovolenku, tak vas tu zase nikoho nebude. Kedy presne ides???
Doma je len doma, ze? Dakujem za podrzanie, s tou kondickou mam to fakt zle, ale ved potom sa do toho pustim aj s malou, a potom to nie je az take zle mat 76 kil, jedna babka ma az 88 a nic si nevycita.

Jaja a Lulka zdravim vas a aj tebe Adi prajem krasny vecer. Zachvilku cupkam domov, ale tie dni su mi take dlhe, uznajte o 8 rano odchadzam do prace a kym pridem domov je pol 8 vecer. No ale uz mi chyba malo a budem "oddychovat".
16. dub 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby,
Erika, sa mi ale nechcelo verit '74 jaaj, ale viem si predstavit ako sa vytesujes s babatka, ja tiez. Ono, necitim sa stara, ale predsa len, ked si predstavim co som vydzala pred 7 rokmi.. nespat a fungovat. Ale budeme v pohodicke :slight_smile: Vlastne vsetky moje kamaratky z holandska maju babatka az po 35 a zvladaju. Ale ta obdivujem s pracou. Je to vela cely den.. ALe aspon si potom aj pri babatku ocenis daku volnu chvilku. Ja mam toho casu teraz az prilis a niekedy ani nestiham :astonished: ani si neviem predstavit ako som vsetko zvladala, ked som normalne robila a 2xmesacne pri uzavierkach som bola 4dni v praci do 9-10 vecer a rano uz pred 8. (som sa rozpisala..) Byt stale nic, nasli sme jeden fakt dobry, ale majitelka vraj nepohne s cenou a je strasne, strasne drahy.. tak hladame dalej :slight_smile: hlavne, ze su tam dajake volne.. Tak koncom roka pojdete do Alzira :slight_smile: jaaj parada, musi tam byt nadherne. Je super vidiet skade ten druhy pochadza. Ja som bola velmi rada, ked sme isli 1x k Tibovim rodicom, uz sme sa poznali, ale bolo to ine vidiet ich doma. Na Corsiku ideme buducu sobotu, akurat hladam dake ubytka, uz mame ferry listy asi z Livorna do Bastie, ale chceme ist na juh, uz sa tesiiiiim :slight_smile:
Pauli super, ze to uz Davidkovi prechadza. Doma uz po nicom nebude ani stopa, a mozete si obaja poriadne oddychnut. So stahovanim, uvidime, dufam, ze najdeme coskoro, ja som uz teraz v 27tt :slight_smile: ale zvladneme to.
Uzite si to doma :slight_smile:
Jaji Kiko ako, a ty? nic noveho s pracou? a s maminou ako? ako dlho vlastne zostava?
Lulka stale drzime palce na hypoteku, daj vediet :slight_smile: :slight_smile: nech to vyde :slight_smile:
Danka je uz asi na sk :slight_smile: oddychni si :slight_smile:
pekny dnicek :slight_smile:
17. dub 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko holky, tak dneska je posledni den, co sme tu. Zitra uz vyrazime do Rima na letiste a pak do bratislavy. Na tu cestu se fakt netesim, mam nejake tuseni, ze uz to nebude takova sranda, kdyz byl davidek mladsi. Hlavne tim autem je to pres 3 hodiny:( a jeste pres hory a takove ty silene zatacky, achjo. V letadle to snad uz zvladnem, pokud nam teda nedaji nejake spolusedici z kazde strany, jak se casto stava. Zabalene uz mam skoro vsechno, tak mam o starost min. No doma internet nemame, ale ja budu chodivat do nejakych kavaren, takze se tu sem tam ukazu.
Eriko, neboj na fotce zadne sediny ani vrasky videt nejsou a sem si jista, ze nejdou videt ani ve skutecnosti, protoze zadne proste nejsou:slight_smile: Dyt 35 roku nic neni. Moje mamka mela mou malou segru ve 40 a bylo to uplne v pohode, hrozne je to omladilo, i s mojim tatkou. Ted uz to neni nic nenormaniho mit mimco pozdeji. Spis je zvlastni mit ho kolem 20:slight_smile: Ale ja nelituju, mimco sem taky hrozne chtela. Tak vy se na konci roku chystate do alzirska? Tam musi byt krasne:slight_smile: Jak to vlastne dlouho trva ten let? Ale tak malemu vlastne uz bude skoro pul roku, takze to je v pohode. A s tou svatbou sem to nepochopila. Jako ze uz jste manzele, ale tam jste to jeste neoslavovali nebo ze se budete brat tam?
toso, tobe preju prijemnou dovolenou na korsice, pak sem musis dat nejake fotky. sem zvedava, jak to tam vypada. To tam jedete z livorna lodi? Jak dlouho to trva? my taky premysleli, ze bysme od nas jeli treba na par dni do chorvatska, mame to kousek, kdyz je pekne, dokonce jde i videt:slight_smile: Ale uvidim, zatim je jista jen ta dovolena ve spanelsku koncem kvetna. A pak uvidime, jak to maly bude snaset a kdyztak jeste nekam pojedem.
Tak jo, budu koncit, mejte se pekne holky a ja se tu jeste dneska ukazu a rozloucim se s vama:slight_smile:
17. dub 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata, alebo uz skoro poludnie. :sweat_smile:
Paulnka, prajem stastu cestu domov, uvidis, ze cesta prebehne dobre, uz aj s myslienkou,ze ides domov, sa ti bude lepsie cestovat. Ides len ty s malym? alebo aj priatel? a z Bratilavy ako? Pride vas niekto cakat? takze ty mas malu sestricku, to ako ja ked som mala 13 narodil sa mi brat, ktory uz teraz ma skoro 22 :grinning: , je vyssi odomna ale je to stale velky "maly " bracek. Ja si myslim,ze to dobre zvladnem aj v 35, inac, oslavujem v nedelu :grinning: . Do tej 40 zena kludne moze mat deti, a moj sa chysta na dalsie 2 :slight_smile: . Takze bude co robit. S tou oslavou v Alzirsku je tak, ze my sme sa brali tu v Milane na urade, potom sme mali spolocnu veceru, rodicia svedkovia a dvaja kamosi, malu oslavu sme urobili na Sk, mali sme asi 20 ludi, no a nieco podobne nas caka pre jeho znamych, rodinu tam.

Ada, tak vy uz listky mate, a idete aj s autom,ze? Kazdy tu rozprava uz o dovolenkach, hned by som sla niekam aj ja, ale cestovat lietadlom, uz sa neda, len ked by lekar mi dal papier. Sla by som do Egypta alebo do Turecka, ale well, musim si ich uz teraz odpustit. Adi, k tomu bytu, vies, kto hlada, najde, a vam sa urcite podari najst nieco kvalitne ale aj cenovo dostupne. Este mas taky mesiac v pohode na to, ale potom by si mala uz oddychovat. Ja nanajvys budem citat nejake knizky.

Tak krasny dnik, a vsetko dobre, baci
17. dub 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
dnes vypada na krasny dnik..vcera bolo spatne..
mamina pracuje a zostava az do septembra mozno aj dlhsie... ja zatial budem doma az do konca maja a ked pride sestricka zacnem sezonu..zatial budem odychovat :grinning:

ako sa mate?bruska rastu?
17. dub 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek