• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
ahojte dievcata zienky :slight_smile:

ja sice nezijem v zahranici ale priatela mam z IT-( teda z Alto adige) a chystam sa po bakalarke za nim, pracu mam slubenu tak straaaasne dufam, ze to vyde.

langkofel:
ty si tusim uz tiez "Tirolacka", ze? :wink:
moj priatel by uz strasne chcel babo a ani ja by som asi nebola proti, len sa nechcem strasne ponahlat... ja si radsej vzdy zistujem co a ako, lebo ved do teraz som studovala, tekze prijem len z brigady a metrska je tam tusim len 3 mes. a potom nic, a to samozrejme musis pred tym robit....mozem sa teba spyta ako dlho si tam, si vydata za domaceho ci slovaka, a da sa to tam zvladat? mne sa tam velmi paci. mala si slovensku ci IT matersku?

viem vela otazok, ale ked ja som taka zvedaváaaaa :sweat_smile:
23. dub 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky
a vitam Kovkov :slight_smile: nech ti to vsetko super vyde, ale ved sa dufam dozvieme priebezne :slight_smile:
babenky nestiham.. som v kuse po doktorch, ale vraj nemam brat tie dalsie ANt!! tak som rada, a zajtra idem do novej nemocnice, tak som zvedava. o chvilu pride baba co ma uci franinu, tak sa ozvem neskor. Erika vsetko v pohodicke? pekny dnicek baby zatial, papa :slight_smile: :slight_smile:
23. dub 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, aj ja vitam kovkov a prajem vela uspechov pri skonceni bakalara a tiez do buduceho zivota v IT.

Ada, som rada,ze nakoniec tie antibiotika nemusis brat, ozaj clovek musi poskusat viacerych lekarov, aby nasiel spravne vychodisko. Zlom vaz s franinou. Prepac mi, ale som zase zabudla recept, takze ozaj uz zajtra, dufam,ze ti ho dam, a v sobotu urobim tu tvoju cokoladovu tortu. Inac som fajn, brusko rastie, a dokonca niekedy mi vyskoci taka hrca, akokeby to bola nozka alebo past, hehe,tak ja si ju hladkam a rozpravam sa s nou, a potom sa ukludni. Vcera sme pocuvali aj Mozarta a Bethovena, tak sa jej to urcite pacilo, lebo kopkala o sto sest. Daj mi vediet, co ti lekar povedal na tie lieky.

Babky ostatnym prajem krasny dnik, ci vlastne uz vecer, a piste kocky, ako sa mate, ako zivot???
23. dub 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
ja som mala dneska teda den..doobeda som presedela u kadernicky :grinning: neskor vlozim foto dala som so ostrihat tak skoro na kratko..aspon ma maly nebude tahat za vlasy...
23. dub 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
babenky som vystavena.. zajtra ideme do tej novej nemocnice a v sobotu konecne na korziku :slight_smile: uz sa neviem dockat.. Erika aj mne mala kope co sa da :slight_smile: taka som rada, ze ju citim. (hoci niekedy v noci by som aj rada spala :grinning: napisem este zajtra ako bolo u noveho doktora. peknu vecer vsetkym :slight_smile:
23. dub 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj koukam ze tu jsou nake no ve tehulinky o dkud jste?
23. dub 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky,mozem sa k vam pridat? Nasla som prave tuto temu :slight_smile:

Kovkov, a kde sa chystas do Alto Adige? Ja tu tiez zijem 6 rokov. Ja mam matersku dokopy 11 mesiacov, 2 mesiace pred terminom porodu a tri potom som dostavala 100 % z platu, a potom 6 mesiacov 30%. Takze teraz nic moc. Predtym som pracovala celorocne, tak neviem ako je to, ked pracujes sezonne alebo vobec.
23. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzacik :slight_smile:

ja mam pritela z Völsu a ja budem robit v Kasteluthte smerom uz na Gröden....ty si odkial?
a mozem sa spytat? aku tam mas alebo si teda mala pracu pred tehu?
23. dub 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata,
vitam Blackie a ZUzacik, dievcata odkial v IT ste? Ste uz maminy, alebo len v attese? :grinning:
Ada, drzim palce k novemu doktorovi, dufam,ze bude dobry. Tu dovolenku ti tak troska zaviidm, menila by som hned s tebou. A ako je to s bytom? Nieco ste nasli? Recept zase nemam, sorry, vcera mi dosiel braska vecer, a dnes uz letel do Spain, tak som bol busy s nim. Je mi tak nejak smutno, neviem, asi mam blbe obdobie. No radsej idem, aby som vas s mojou blbou naladou nerozladila. Daj vediet co noveho v nemocnici.
Jaja, Kovkov krasny dnik. Drzte sa vsetky.Pa
24. dub 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tu dneska nikoho niet.
Vlastne Ada prisla som este pozdravit teba, popriat ti krasnu dovolenku, uzi si Corsicu a mozno bude aj nejaka foto pre nas :grinning: .
Babky krasny weekend.

Pa
24. dub 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
vcera som napisala a prispevku nikde...
vitam nove tvare... :wink:
blackie ty tusim si tu uz bola,nie?alebo sa mylim?blahozelam k tehu..
dnes mame krasny dnik.,..boli sme sa previest na bicykli a trosku hrat sa na plaz...
25. dub 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.panoramio.com/photo/5113930

Ahojte babenky! Poznate niektora z vas toto mesto?Zhanam byvalu spoluziacku, ktora sa sem vydala a bohuzial neviem nejako najst kontakt na nu :frowning2: Dakujem vam velmi pekne. :wink:
25. dub 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jajaalf jojo uz sem tu parkrat brouzdala... :grinning: nenei tu nikdo z toscanska?
26. dub 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, my sme v Sudtirol, presnejsie pri Merane a este presnejsie vo Vinschgau-e
:slight_smile: Neviem, ci to niekomu nieco hovori. Je to pekna oblast, aj ked pre mna az moc pokojna. Na dovolenku a oddych je to tu idealne, ale na zitie je to niekedy az moc kludne. Ale neva, clovek si zvykne na vsetko.
Kovkov, ja som pracovala vzdy len v gastgewerbe, naposledy v pizzerii ako casnicka. Som povolanim zdr. sestricka, aj som si uz zhanala pracu v nemocnici, ale nevyslo to.
26. dub 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzacik
jasne ze poznam :slight_smile: tu oblast
7.maja idem za drahym tak som si vypytala, ze chcem ist do trautmannsdorfu, sa tesim bo je to nadhera tak hadam nezaprsi
Ja by som mala robit tento rok tiez casnicku, a dufam sa nam podari aj tento rok byvat spolu a mozno aj babo( no chceli by sme , len ja mam stres kvôli materskej, koncim skolu bakalara, no a ked chcem nejake peniazky ako mamina treba najprv pracovat....to mi samozrejme nevadi ale to baby by sme chceli obaja...tak uvidime :wink:
26. dub 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej zuzacik tvoj maly sa vola MAX to sa mi fest lubi :slight_smile:
a este ty mas muzika domaceho ci slovaka?
26. dub 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJTE
tusim z merana aalebo niekde tam blizko je martinka.. :wink:
to by aj mna zaujimalo to meno MAX.ci je to ako maximiliam..alebo len max.. :wink:
kovkov odial si ?a ako sa volas?
baby napiste nam nieco o vas..

my tu dneska mame zase pocasie :angry:
26. dub 2009 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poznas? Bola si tu uz? Je tu dost vela slovakov, ale tak lepsie tu poznam len par.
My mse planovali babo az tento rok, ale podarilo sa akosi skor, tak sa uz vytesujeme z nasho maleho anjelika. Tiez sme riesili najskor byvanie, potom babo, ale taha sa to este teraz. Chceli sme nadstavovat u svokrovcov, ale neklamem, uz to trva skoro dva roky, co sa posuvaju papiere z gemeinde na ine urady a spat. No katastrofa. Byvali sme najskor u svokrovcov, ale mesiac pred narodenim Maxika sme sa prestahovali do podnajmu, je lepsie, ked sme sami s babom. Svokrovcov mame na skok, takze ked nieco potrebujem, su tu :slight_smile: Mas pravdu, je lepsie najprv pracovat a aj nieco zarobit, nech mas na horsie casy. Inak, ked sa ti narodi babo, mozes si poziadat aj doma o prispevok pri narodeni dietata, dostanes jednorazovo nejakych tusim 800 euracov a mesacne mi este chodia prispevky na dieta, to je okolo 4000 korun tusim. Neviem presne, mama sa mi o to doma stara.
26. dub 2009 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale to uz v IT nedostavas nic alebo ako?
26. dub 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajaalf: ja som z nitry...ja v IT nezijem ale uz 3 leta som tam robila, 8 mes. tam mam priatela, koncim bakalara tak tam idem pracovat a samozrejme za drahym. No a snad sa nam podari byvanie spolocne tento rok, a niekedy aj babo...uvidime, on by najradsej to dita hned :slight_smile:
26. dub 2009 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne, ze tu tiez dostavam matersku- ako som uz hore v prispevku pisala a tiez pridavky na dieta.
26. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha , to je haluz to sa da , sice citala som ze , co nedostavas v zahranici si mozes narokovat na slovensku ,ci tak nejak
26. dub 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, kedze sa v Taliansku tento prispevok teraz nevyplaca, mas nanho narok doma. Len musis svojmu dietatku vybavit aj slovenske obcianstvo. Ja sa v tychto veciach tiez moc nevyznam, mala som stastie, ze som sa bavila tu s jednou ceskou a ta mi vravela, nech sa o tom doma informujem, u nich to tiez tak nejak funguje. Ked sa to da, tak preco si za tym neist, nie?
jajaalf, moj maly sa vola len Max, ale je to Maxik, Maxicek, Maxicatko atd :slight_smile:To meno sa mi vzdy pacilo a zhodou okolnosti sa svokor vola Maximilian, tak bol aj velmi pysny, ze sa vnucik vola po nom. Moj priatel je odtialto, tirolacisko, dobracisko :slight_smile: Nie sme manzelia, ani sa brat zatial nechceme. Mam 31 rokov a pochadzam zo Senca. A vy sa baby kde nachadzate? necitala som tuto temu od zaciatku.
26. dub 2009 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, ja sa len na rychlo ozyvam zo SK, som u bracha v BA, dnes cestujeme k nasim a zajtra rano sa chcem vracat domov do IT.
Ani som vas necitala, sorry, docitam vas ked sa vratim...
Doma na sk je fajn ale ja uz sa tesim spat do IT, tak sa majte ozvem sa az potom s IT.
26. dub 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak svokor je stastny :grinning: :grinning: :grinning: a ty ako vychadzas so svokrovcami?oni asi tam nemecky rozpravaju..
veru na tie prispevky sa dobre informuj ja ty nepomozem ja som malemu nedala ani slov.obciansktvo proste nic... :pensive: a teraz ma to aj ser... :angry:
ja som z tt a tu zijem v bellarii pri riminach..
26. dub 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, tu nikoho niet, zdravim Dani, Jaja,a pekne dnicky zelam.
28. dub 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
no tu veru nikoho...
erika iba ty si sa tu dneska ukazala..
rano tu bol muzik za pc .. :angry: tak som si upratala ozehlila..a tak
poobede sme sli pre maleho do jasly a neskor som s nim sla na bicykli ...zaspal nejak skoro dneska o 20hod :confused: to sa veru nestava dufam,ze zajtra rano nebude skoro buntosit :sweat_smile:
robila som poriadok v pc a vybrala som par asi 100fotiek :grinning: co dam vyvolat
28. dub 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko vsetkym,ta burka v noci bola hrozna.u nas doma vsetci spali,len ja s jednym psom nie...tak trieskali tie hromy,ze som sa normalne bala,ze nam rozbije okna.rano sa zobudim a je krasne.to som rada,pojdem na nakupy s nmalou.ozaj co si myslite o tej novej chripke?
29. dub 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Jaja, Lulka,
Jaja, dufam, ze maly ti spal pekne dlho dneska rano, a ze ti neurobil skory budicek :slight_smile: . Vcera sa v skolke zaisto unavil, ked tak skoro zabuval. Ides davat 100 fotiek vyvolavat? Waw, to mas teda dost. ale musim uznat,ze ja som na tom podobne, ja uz mam dve kluce jedno na 8 gb, a jedno 4, takmer plne, nehovorim o pocitaci, aj mne by trebalo kustik ich dat do poriadku, lebo niektore su urcite aj dvojmo. Ale vyvolat ich ja nedam.
Lulka, ta vychrica bola fakt hrozna, okna su zase spinave, na balkone neporiadok, ako na to treba. Mame totiz blizko jeden ihlicnaty strom, a tak je balkon plny ihlicia. Mam co pratat.
Pekny dnik dievcata. Zdravim do Ciech Pauliinu, a na SK Tosu a Langofel. Ciao
29. dub 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko

no maly spal celkom dobre az na to ze sa zobudil o 2hod a chcel mlieko...a rano sme zaspali do jasly..teda styhli sme ale nie na bus musela som ho odviest na bicykli..a tak sa tesil,ze ani ako sme dosli do jasly neplakal :dizzy_face: :dizzy_face: rozbehol sa za detickami a bolo..
ja som sla na trhy pozriet ale nic moc..a teraz som sa pekne vykupala ..tak tu teraz mozem sedet.. :grinning:

burka?ja som teda nic nepocula aj ked rano bolo mokro..teraz je fajn slniecko trosku vietor..
29. dub 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek