• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Bre ranko baby,
Jaji dufame :slight_smile: (svadba) uvidime ako povybavujeme na municipiu.. ale snad to nakoniec vyde :grinning: dnes ideme pozriet obrucky, chceli sme ist objednat kocik a do ikei, ale sa nam vcera pokazilo auto..tak ani na nakupy ani k moru.. ale nvadi.
ak si sa spalila, skus si dat biely jogurt na spaleniny, ono to fakt pomaha a dobre aj zachladi, ale mozno dnes je uz pozde. ja som si na sk kupila pantenol na popaleniny od slnka, je to asi dr.muller firma , robia aj sampony a su fakt dobre aj kremy. Kiko sa dufam dnes dobre vyspinkal z unavy su strasne podraznene, ale to my tiez :confounded:
ja som chcela este spat, ale tu prerabaju byt... a nemaju ani tolko slusnosti aby nechat ludi aspon v sobotu vyspat.. zacali uz okolo 7. ale snazim sa nerozculovat :slight_smile:
A Kiko uz je aky velky na fotkach co mas na facebooku :slight_smile: dobre auticko ma :grinning:
babenky pekny vikend vsetkym :slight_smile:
9. kvě 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak dalsi pekny dnik...boli sme pri mori aj so susedkou a jej malym.. :wink: kiko uz spinka ale zase nechcel jest iba jogurt :confounded:
9. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby, my sme práve prišli domov a Danielka mi zaspinkala v kočíku tak som si zobrala nb a sedím pri nej na teraske, máme tu návštevku :dizzy_face: prišiel Maťko s jedným kamošom ešte.. Maťko tu asi ostane nejaký týždeň.. ide tu skúsiť hľadať nejakú robotu v dolomitoch je celkom dosť inzerátov tak uvidíme..

Aďka áno sťahovali sme sa takže tú zmenu správania som začala pripisovať aj tomu.. dúfam že sa čoskoro dostaneme do normálu pretože pomaly už sama nevládzem a predsa keď niekde sme tak malá už nie je mimčo že by som ju nosila na rukách celý deň :confounded: ale už aspoň neplače keď je okolo viac ľudí :slight_smile: vy sa ako máte? čo drobec? :slight_smile: pozerám že s Erikou máte skoro rovnaké termíny :slight_smile: a teda bude svadbička? :dizzy_face: no pekneeee :slight_smile: hádam vám to pekne vynde :slight_smile:

jaji a kiko v jasliach normálne s ostatnými detičkami? :confused: keď sa bojí, pretože malá vôbec k nikomu, ona ma musí mať celý deň na očiach..

Dani to je super že si sa takto dala do švungu :grinning: budeš mať teda čo robiť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata,

len na rychlo vas opzdravim, zaciname mat dost busy, sef zacal hladat nahradu za mna, a tak tu mame kazdy den aj 3 dievcata na pohovor, a k tomu este jedna causa je moc dolezita, a este som spomalena, takze skoro nestiham.

Precitam vas neskor a napisem.

Krasny dnik
11. kvě 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

Erika no, nastastie uz iba mesiac, hoci aj to je dost dlha doba... ale dufam, ze coskoro najdete nejaku nahradu a aj pri zaucovani ti uz pomoze. drzim palce paste :slight_smile:
Spomalena som aj ja poranu, teda vacsinou :slight_smile: ale zacala som zasa pit kavu, iba jednu normalnu rano a potom dakedy este jednu decaf.. ty pijes? joj moja, nech ti ten posledny mesiac v praci ubehne velmi rychlo a hlavne bezproblemovo.

Matka a kam ste sa prestahovali? a paci sa ti? Danielka si urcite zvykne, iba sa potrebuje okukat :slight_smile: DUfam, ze Matko daco dobre najde a ostane, to by bolo fajn. My sme v pohodicke, lietali sme trochu po doktroroch, ale uz sa to dava doporiadku, bolo to iba kvoli liekom, nic vazne. Bublinka je velmi ziva, kope co sa da :slight_smile: uz dakedy vidime aj jej nozky ako sa mi zapiera do boku :grinning: o par tyzdnov ideme na echo na prietoky, tak sa tesim, z eju zasa uvidime. Uz teraz rozmyslam, aka bude, farba vlaskov, oci a tak :slight_smile: a este stale nemame poriadne meno... so svadbou to vyzera celkom nadejne :slight_smile: buduci tyzden ideme na municipio, tak snad to bude vsetko v pohode a stihneme to pred narodenim, vlastne to ani nebude svadba, iba podpisat kontrakt, ale aj to nam momentalne staci :sweat_smile:

babenky vsetkym prajem pekny dnicek :slight_smile:
11. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nejak nemam cas..bud sme pri mori alebo vonku...
od vcera tu mam maminu ma volno :slight_smile: dnes sme sa dali do upratovania :wink: kiko v jaslach...
idem si vas precitat
11. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej ahoj marti..tak ste sa stahovali od uja prec?a teraz si sama s malou?matko sa vratil hladat pracu?
11. kvě 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak uz sem zas tady v italii. Prijeli sme vcera vecer, teda vlastne prilet byl odpoledne, ale nez sme se dostali domu....Cesta jinak opet nebyla nic moc. Maly byl teda opravdu moc hodny a vsichni mi rikali, ze je asi radost s takovym mimcem cestovat, ale jinak hruza. Uz v Bratislave sem chytla na check inu nejakou blbou zenskou a vadilo ji mych 7 kilo nadvahy v kufru, pritom v prirucnim sem skoro nic nemela a nechtela me pustit. Tak sem musela nejake 4 kila dat bratrankovi, co me vezl. Pak tradicne ta silena kontrola veskereho piti pro maleho, kocarku vsech tasek atd....No a nakonec se to zakoncilo hodinovym zpozdenim letadla. Jo a ze sme tam byli s kocarem jen dve, tak se na nas vybodli a zadny zrizenec nam neprisel pomoc z tech schodu. No nastesti mi s tim nekdo pomohl, ale maji to tam pekne blbe vymyslene. Let byl v klidu, teda az na to, ze ze zacatku tam bylo snad 40 stupnu a pak pustili klimu a to tam bylo takovych 16 a vsichni si stezovali, ze jim je zima:slight_smile: Maly to nastesti cele prospal. V rime kupodivu v pohode, kocar nam dali hned u letadla, prijeli sme hned ke kufrum, takze zadne kilometrove prochazky po letisti, kufry prijeli taky hned, no super. Horsi byla ta cesta autem k nam, dojeli sme az v devet vecer, uplne moc unaveni. Ale maly byl zlaty a vubec nezlobil a neplakal...a taky nekakal:slight_smile: jak kdyby vedel, ze bych ho nemela kde prebalit:slight_smile: No a dnes se opet zabydlujem, peru, tridim kufry, uklizim, no je toho dycky hodne ty prvni dny. ale maly ted nastesti celkem spi, tak mam na to vic casu. Taky me doma cekalo prekvapko, pritel konecne dovezl klavir, tak uz muzu s malym hrat. No a dnes nebo zitra si mam jit vybrat narozeninovy darek, to uz se taky tesim:slight_smile: Akorat je teda tady celkem vedro. U nas bylo tak prijemne, teplo ale ne takove paraky a tady uz je uplne leto. No myslim zacnem s malym chodit do more za chvilku. Uz je celkem zdravy i kdyz dnes zas od rana porad kakal. No dala sem mu prasky, tak snad to zabere, vubec nevim, z ceho to ma. No a co vy, jak se mate? Precetla sem si to jen tak narychlo, tak toho moc nevim:slight_smile: Toso, ty se budes vdavat? Jee, to je pekne, moc gratuluju, kdy to planujete? A co miminko, vsecko v poradku? Eriko, u tebe taky vsecko ok? Jenom pekne uz nekoho zauc, at si muzes jit konecne odpocinout. Uz to mate za par, holky, co. Ja vam tak zavidim. Sem se ted divala na fotky maleho a to je neco neuveritelneho, jak byl malinky a ted uz mi tady leze po celem byte, strasne rychle to utika. Jaji, a ty co, pracujes ted? A co kiko, vsechno v poradku, uz chodi rad do skolky? Marti, tvoje mala mela ted narozeniny, ze? Tak ze ji preju vsecko nej, samozrejme i mamince:slight_smile: Langkofel, vidim, ze si taky dovolenkovala na slovensku, doma je dobre, co:slight_smile: No a mas toho naplanovaneho opravdu hodne, ale tak aspon se nenudis. Kurzy tance sme planovali i s pritelem, ale nakonec sem otehotnela a nic z toho nebylo, asi se tancovat nikdy nenaucim:slight_smile:
Tak jo holky, budu koncit, jdu povesit pradlo a dat dalsi pracku, pozitri mi ma prijit pani na uklid, tak at ma co zehlit:slight_smile: mejte se moc pekne
11. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je nazdar kocky, a to co?
A vy ste vsetky u mora? Ci ako? Ved som vas az na tretej strane musela hladat. Ja mam zajtra volny den, a dnes vecer nas priatel vzal vsetky na veceru, moju mamu, malu, jeho mamu a aj mna, kedze sme v nedelu obaja robili, tak sme si den matiek urobili dnes :slight_smile: , velmi ma to potesilo. Zajtra od samej radosti neviem co budem robit, chodim domov uplne hotova, uz je aj tu hrozne teplo....
No idem ja spat majte sa dobre, pa.
12. kvě 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby..rada sa ku vam pridam..ja zijem pri COMO (appiano gentile)..nie je tu nejaka Slovenka
na blizku???
Prajem Vam pekny den...
14. kvě 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky...
vitam dadaba medzi nami..
pauli tak uz si doma a ty si letela z blavy do rima?a potom z rima na aute?dost cesty..teraz su aj leti z bologne.. :wink:
mamina je este u mna tak chodime po trhoch a obchodoch :grinning: este dobre ze muz siel do prace inac by s nas odpadol..on tak strasne nenavidi nakupovanie..teda co sa tyka vecy oblecenia :unamused:

dani tak ste si uzili vsetci spolu ?fiha to teda ja som neoslava ziadny den matiek :angry:
14. kvě 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre odpoledne, teda kdepak jste vsechny? vcera tady snad ani nikdo nebyl:slight_smile: Dadaba, taky te vitam, neco sem o sobe napis, jo? Treba jak dlouho si tu a jak se ti tu libi a jestli mas nejake mimco atd:slight_smile: Jaja, jo, ja litam dycky z bratislavy do Rima. A z rima pak jedem tak pres tri hodky k nam, no je to celkem zabijacke, cely den sme na cestach dycky. A do te bologne jaka spolecnost leta? To sice taky neni buhvi jak blizko, ale porad tak o hodku kratsi nez ten Rim. Jinak doufam, ze ste s maminou dobre nakoupili.
14. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky..tak ja sa trochu predstavim,,,som tu kratko 2 tyzdne..pozname sa 5 rokov moj priatel je talian..
5.9.2009 mame svadbu na Slovensku a 19.9 v taliansku pri Neapoli..deti este nemame..
velmi sa mi tu paci aj ked trosku mam taky zvlastny pocit hlavne ked som sama doma..
nie som zvyknuta byt sama..takze pocity su zmiesane..dnes ma chytila hysteria zo svadby, ze termin sa blizi
a ja nic nemam pripravene..
tak 21.5 idem do Bratislavy a vsetko musim pripravit..
tak takto si momentalne zijem..
vy ste uz urcite zabehnute... :slight_smile:
14. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vsetky,som tu zase na chvilu.mam vela prace s prekladmy,takze som tu len obcas...
je tu vela noviniek,ako pozeram.jaji,to je super,ja som maniacka na nakupy,a aj moj drahy.
pauli,tak uz si spat,bolo dobre,ze
dadaba,v com e ziju urcite slovenky,tu na okoli milana ich je vela,priamo v milane je nas tiez par
14. kvě 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lulkaitaly ahoj dik za info..a pekny den.. :slight_smile:
14. kvě 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,ako sa ti tam paci?ja mam como rada,ale este radsej mam bellagio,bola si tam uz?
14. kvě 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano bola, raz sme tam boli s kamosmi na pizzu..poviem ti pravdu, ze pri mori by sa mi pacilo viac
ale momentalne musime byt tu..priatel je od Neapolu tak obcas ked ideme na navstevu
si more uzijeme..a ty ako si tu dlho??
14. kvě 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko vsetkym.mala mi odmieta spavat poobede,tak o 20hod je uz v posteli a o 6'30 mam budicek!dufam,ze dnes pojde spat okolo tej 14 lebo som vazne unavena.vcera sme boli na zapise v skolke,velmi sa jej tam pacilo,dokonca bola s ostatnymi detmi a s mniskou(,vyse hodiny(co sa o ne stara je to katolicka skolka)...boli vonku v zahrade,pokial sme boli v triede a tak sa vyblaznila s nimi,vobec sme jej nechybali,co ma na jednej strane velmi tesi a na druhej,je mi z toho smutno,ako rychlo rastie a zacina byt samostatna....to uz niektore z vas dobre poznaju tento pocit.takze 15.9.nastupuje do skolky,trosku sa bojim,lebo to bude mat len 2r7mes....ale zda sa nam,ze uz je pripravena.tak snad nebude mat ziadne problemy a bude sa jej tam stale pacit.
dadaba,ja by som bellagio za more nemenila,ale aj pri mori je krasne,to ani nepis,ze momentalne musime byt tu,ako za trest.lago di como je jedno z najkrajsich miest na svete,ciste alpske jazero v horach,krasny vzduch a priroda...byva tam aj george cloney :wink: .ked chces velkomesto prid sa pozriet do milana.pockaj ked pojdete v lete do neapolu,vies aky tam je smrad a krik....
15. kvě 2009 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
my sme mali dneska rano budicek o 4.30 :frowning2: maly horucku :frowning2: :frowning2: rano som hned volala doktorke aj ked horucka klesla ale ma riadnu natchu a kasel tak mi povedala aby som ho hned doniesla dala nam nejake sirupy a ked kasel nezlepsi sa tak aj antibiotika napisala aby som mu hned dala..
pauli ta let.spolocnost sa vola danubewings a maju letenky za 33 eur.. :wink: chodi z blavy do bologne a spat..
a ty potom z blavy kam ides?a ako..nebolo by lepsie keby si sla do prahy?

dadaba tak sa chystate na svadbu :wink: to urcite mas co vybavovat..odkial si z sk
15. kvě 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jaji,to ma chudacik kiko take zle?dufam,ze mu rychlo prejde.aj mna napadlo,ci by to paulina nemala blizsie z prahy
15. kvě 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre odpoledne holky, jaji, to je mi lito, ze je malemu tak zle, to ma nejakou chripku nebo co? Doufam, ze mu uz je lip.A dekuju za tip na tu spolecnost, urcite se na to podivam, ono prece jen skyeurope neni tak super levny:slight_smile: Jinak ja pak jedu z Bratislavy do Hodonina, coz je nejaka hodinka cesty, mame to blizko, sme hned u hranic. Kdybych mela jet az do Prahy, nedojedu nikdy, mame to 270km, autem, vlakem i busem je to silene dlouho, takze ja preferuju bratislavu. Lulko, co mala, dneska ti spinkala po obede? Tak vy uz taky budete davat do skolky? No je fajn, ze se ji tam libilo. Pritel uz taky rikal, ze bysme mohli podat zadost na zari, ale mne jeste prijde davidek moc maly. Spis az po vanocich bych to zkusila. Ne, ze bych ho doma nechtela, je to zlate mimco. Ale rikali sme si, ze kolektiv by mu prospel a prisel by i vic do kontaktu s italstinou.
15. kvě 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..tu leje ako z krhly..dnes sme boli v Milane vybavovat doklady na svadbu v taliansku na urade..
bolo to velmi jednoduche staci rodny list..a do tyzdna nam to poslu postou..bola tam taka mila pani..
..mas pravdu je tu bozky klud..byvame vo velmi kludnej casti..ja som zila 15 rokov v centre Bratislavy
a to mi chyba rana kavicka na teraske..a Neapol velmi dobre poznam aj krik aj smrad..
vy asi vsetky mate deticky..ja nemam ale mam malu neterku Barborku ma 7.mesiacov je zlatucka..
:slight_smile:
15. kvě 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji, tak sem se divala na tu danube wings a maji to fakt levne, akorat je problem, ze maji povolene kila v zavazadle jen 15, a v prirucnim dokonce jen 3. Ja vetsinou jezdim s tak 25 ve velkem a 5 v malem, takze nevim nevim, jak bych se balila:slight_smile: Ale tak za pokus to stoji, treba ti nechaji i vic.
Dadabo, tak to je fajn, ze vam to slo tak hladce s tim vybavovanim dokladu. Na kdy vlastne planujete tu svatbu?
15. kvě 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pauli..v juli budeme mat tu v it na urade a potom na slovensku v kostole 5.9. a potom v Neapoli hostinu 19.9.
a uz staci...
15. kvě 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
pauli kukla som si tvoj album DAVIDKO je nadherny..vlastne vsetci traja ste :wink:
15. kvě 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,vsetkym...pauli,nie veru mala nespala ani vcera poobede,a to sme mali veru rusny den.isli sme k mojej sestre na obed,na opacnu straNU MILANA,LENZE VCERA STRAJKOVALI DOPRAVACI......tak sme isli poloviucu cesty tam pesi a naspat prakticky celu cestu az na 3zastavky busom,myslela som,ze sa mala unavy,ale kdeze...velmi sa jej to pacilo,ma moju sestru velmi rada a mesto zboznuje....ja som si presla pesi asi takych 8-10km,nevadi,bola som na taketo prechadzky po milane zvyknuta.ked som sem prisla nevedela som po taliansky a v agenture nam dali byt na jednej strane milana a vsetky nase shootingy sme mali kade tade.tak sme dostali aj mapu a s kamoskou sme chodili pesi.
dadaba,ty si z Ba?aj ja.ako to,ze ste vybavovali svadbu v milane?to by sa malo vybavovat na miiestnom urade,kde byvate,ci nie?ja neviem,my sme sa brali na sk,a tu sme to iba dali zuradnit a bolo.
pauli,takze si moravacka,to je super,milujem tu vasu oblast-mam krasne spomienky z detstva na Lednice,Valtice,Mikulov a okolie....moj stryko tam studoval a my sme tam boli prakticky stale,byvali sme v Lednickem zamku....ach jaj,to bolo nieco.
jaji,akjo sa dari kikovi?
tehulky co robite?
16. kvě 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko babenky,
tu to zije :slight_smile: ako fajn :slight_smile: a vitam Dadabu, gratulujem ku svadbe. to je suepr, ze vam to ide tak lahko.. my sme potrebovali nulla osty, nasa ambasada mi ju dala v pohode na pockanie ( je tam strasne mila pani) ale na francuzskej (chceli moju nulla ostu, preklad rodneho listu a 2 tyzdne na spracovanie) v pondelok ideme na mucipality, tak dufam, ze to bude vsetko ok a mozme sa zobrat toho 26.6.
Pauli vitaj naspat :slight_smile: doma po doktoroch vsetko v poriadku? A oddychla si si? Pri mamine urcite ano :slight_smile:
Jaji, kiko uz lepsie? dufam, ze ste nemuseli dat tie ant..
Lulka, ako to dopadlo s tou bankou? bude B&B?
Mna zasa chytila moja vyskocena platnicka.. tak som trochu o nicom..
Ale kupili sme vysavac - robot a je fakt super, kazdej vrelo odporucam :sunglasses: vysava sam, kazdy den a v byte je uplne iny vzduch, som rada, zhlavne ked babo uz zacne liezt po zemi..
pekny dnicek vsetkym :slight_smile:
16. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
dadabo, teda vy toho ale mate:slight_smile: A ono to jde, udelat to jednou na urade a jednou v kostele? Ja myslela, ze je povolena jen jedna svatba. Jo a dekuju za pochvalu fotek.
lulko, to je mi lito, ze mala zas nespala. Pritom neni zas az tak velka, aby si aspon na hodinku nezdrimla po obede, ze. No asi ma hodne energie:slight_smile: Jinak sem rada, ze se ti u nas tak libilo:slight_smile: Ja to tam mam taky rada. V lednici a valticich uz sme byli mockrat a z mikulova sme si jednou dali i pesi turu pres celou palavu, to bylo super. No je to hezky kraj, zas neco jineho nez tady v italii:slight_smile:
toso, u doktoru vsecko ok, ale ted me zas chytli jine zdrav. problemy, takze si to asi budu muset zopaknout. No a celkem sem si odpocinula. I kdyz nasi nejsou ty vylozene hlidaci typy:slight_smile: Teda tatka jo, ale mamka ma sve prace dost, takze sem stejne byla vetsinou s malym ja. ale tak uz jen to, ze sem nemusela varit a prat a uklizet je fajn:slight_smile: Jak jsi psala o tom vysavaci, neni to takovy ten ovalek s nozickama, co ti jezdi sam po byte dokolecka? My se na to ted divali v jednom elektru, ale prislo mi to moc drahe. Ale teda maly z toho byl uplne uneseny, u nas by to asi moc dlouho nevydrzelo a bylo by to rozbite:slight_smile: No ale muze to byt fajn, hlavne az ti maly poleze. U nas momentalne takovy vysavac-robot dela on:slight_smile: Nebo veskery prach ma teplacich a rukach, takze taky mame cisto:slight_smile:
16. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
som rada ze sa to tu trosku rozhybalo..aj ked sa tu ukazem malo :wink: mam tu este maminu tak sme stale vonku s malym..uz je lepsie spinkal az do 8hodiny..ale ma strasny kasel a sopliky tak som mu predsa dneska dala antibiotika :unamused:
babenky viete co vcera mi prisiel meil ,ze sme v jedne sutazy vyhrali 4miesto..asi si pamatate ked som hodila link sutazy..taka som rada ze sme vyhrali :wink: dostneme za 90eur vyrobky od hami :grinning: len som musela napisat na segru adresu lebo ja uz nemam pobyt na sk...uvidim co oni na to

pauli co sa tyka tej let.spolocnosti tak moja segra chodi aj zo psikom a oni chceli 100eur za neho.. :fearful: :fearful: tak ona plati 33 a pes 100 je to teda blbost a pritom bude medzi batozinou :angry:
16. kvě 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby..
dakujem za mile privitanie,,toto forum je uplne super!!!! je to dobry pocit, ze tu mozem s vami trochu pokecat..
dik... :wink:
16. kvě 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek