• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
dobry vecer, teda, tady uz snad nikdo nechodi:( teda krome tebe jaji:slight_smile: Jo, mimochodem, preju moc moc stesti, zdravi, atd Kikovi, vidim, ze mel 29.narozky, tak doufam, ze ste to pekne oslavili.Uz je to velky chlap, co:slight_smile: Jinak my sme se meli na dovolene moc dobre, bylo tam fakt krasne a i hotel byl super, v podstate tam byli same rodiny s detma, takze po teto strance perfektni. No skoda, ze to tak rychle uteklo. no a vcera sme prijeli a dneska je tu tak hnusne:( cely den leje a silene fouka a je pekna zima, achjo. A to je zrovna v utery zas nejaky svatek. No snad se to zlepsi. Tak jo, koncim, uz sem unavena, pujdu spat. Tak se mejte pekne a dobrou noc. Jo a jaji, jeste sem se chtela zeptat. v lete za mnou maji prijet kamosky a chteji letet prave s tim danube winvgs, jak jsi mi psala. Akorat moc pry nerozumi tomu rezervacnimu systemu, ty vis, jak to funguje a jak se kupuji letenky? Predem moc dekuju za rady:slight_smile:
31. kvě 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko, vsetkym.no vazne je tu nejako ticho.kde ste vsetky?my sa mame celkom fajn,az na to,ze mna boli ucho,hrozny vietor tu bol cely tyzden.drahy je prechladnuty a predvcerom sme mali vsetci hnacku este aj nasi psi....
jaji,a robila si aj tortu kikovi?
pauli,ako sa dari manzelovi s tou kozmetikou?poytam sa,lebo od septembra idem do skoly a neviem sa rozhodnut,ci na kurz kozmeticky,alebo vizazistky.ja to mam rada,myslim,vsetko co sa toci okolo upravy tvare,starania sa o plet,licenia....len su to dva rozdielne kurzy a kazdy jeden trva 2roky a stoja okolo 5000euro ...co tiez nieje malo,ze
1. čer 2009 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky, hehe lulky sa pytala ze kde ste? Tak ja teda od rana do vecera v praci :grinning:

No som s toho na prasky, nemam vobec cas na nic...Este dobre ze tu mam mamku...No idem dnes na obed do prace, predchvilkou volal Leonkin tatik, ze si po nu pride, tak mu ju idem vychystat. No majte sa tu a trosku piste, ved to tu dako viazne.
1. čer 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
konecne som tu neni sama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

pauli ja sa spytam segry ako to vybavovala potom napisem..

aj nam tu leje to je teda pocasie
1. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre odpoledne, teda to je ale zase den, porad prsi a prsi...navic se nam pokazil bojler a nejde tepla voda. Maly je dnes nejaky ospaly, asi tim pocasim, tak uz sel podruhe spat, no aspon si trosku odpocinu.
Lulko, pritelovi to jede celkem fajn ten obchod. Jeste nema tolik klientu, protoze neni tak znamy, ale to je otazkou casu. On uz v tom podnika jeho bratr par let a tem to teda prosperuje vyborne. otevreli obchod, jeho manzelka tam sem tam delava nehty, protoze je na to hooodne sikovna a maji se dobre. Takze obor jako takovy je to myslim dobry. Jinak v tom nasem salonku se sice i lici a tak, ale na to tam snad jeste nikdo nebyl, vsichni chodi jen na nehty. Takze nevim, jestli by byla lepsi ta kosmeticka nebo vizazistka. Nejaky kurz na nehty tam nemate? To pak muzes delat i doma. Vlastne vsecko muzes delat doma, zejo:slight_smile: No ale at uz si vyberes cokoliv, urcite to bude fajn, italky za takove zkraslovaci procedury rady utraci:slight_smile:
1. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pauli,kurz na nechty manm uz 7rokov,ale nebavi ma to.je to piplava a nevdacna robota pre mna.ja mam moznost ist pracovat do televiznej produkcie ako vizazistka a mam kontakty na fotografov este z cias modelingu,tak to ma laka ovela viac.nechty su taka moda,aj u nas na sk to bolo take pred 10mi rokmi,ale nici ti nechty a vobec...nechcem robit to,co ludi nerobi peknymi,ale naopak.je to neprirodzene.podla psychologov zeny co maju umele nechty maju problemy so sebavedomim,a ja chcem ludom pomoct byt sebavedomejsimi a nie davat im zaplaty na ego....juj ,ale som sa rozkecala...to je na dlhu debatu toto...
1. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fiha babenky tak vy takto..lulka to ta tak bavi?to by sa mi veru pacilo keby ma niekdo naaloval.ja sa totiz nemalujem sem tam mihalnice a to je vsetko :unamused:
maly je stale chory ma hnacky zase a vcera mal aj horucku :frowning2:
1. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej kocky,konecne som vas nasla a to som myslela,ze som tu sama!ma niekto skusenosti s porodom v taliansku...
1. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
resp.v alto adige?
1. čer 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj shpirti,vitaj medzi nami..
ty mas priatela albanca?podla tvojho nick sami zdato slovo albanske :wink:
1. čer 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lulka, aha, tak to sem nevedela, ze uz ten kurz mas. No ja na ty umele nehty taky moc nejsem:slight_smile: Svoje mam pekne, ale ted nejak nemam cas si je nalakovat:slight_smile: Kazdopadne vim, ze tady v italii to frci a zenske za to davaji nehorazne penize. tak jestli mas moznost jit pracovat jako ta vizazistka, tak si udelej ten kurz vizazistky, ne? Kazdopadne obdivuju te, ze te to bavi, ja sem neco jako jaja, moc se nemaluju, max ty rasy nebo maximalne jeste linky a to je vsecko.
jaji, na to letadlo se mi uz ptat nemusis, holky to zvladly zabukovat samy:slight_smile: A co kiko? Byli ste uz u doktora? Je mi lito, ze je zas nemocny, ty male deti maji porad neco,co. U nas je ted nemocny pritel, tak jen cekam, az to preleze i na nas.
Shpirti, vitam te, to je fajn dalsi nova tvar tady:slight_smile: Skoda jen, ze jsi zase tak daleko:slight_smile: Ja s porodem zkusenosti v italii nemam, rodila sem v cesku, ale holky ti urcite neco k tomu napisou.
1. čer 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
pauli to som rada ze to tvoje kamosky zvladli segra to nejak robila cez net a potom ani neviem ako platila asi cez kreditku ci ako..ja v tom skusenosti nemam
shpirti s tym porodom asi je to vsade rovnake.. :wink: zalezi od bolesti a potom to uz ide same :sweat_smile: mojej kamoske sa narodil 2syncek narodil sa 30 maja a ja som dufala ze sa narody ako kiko 29..ale to je jedno hlavne ze su ok.ona s prvym mala 22 hod porok a tento krat sla do nemocky o 22h a maly sa narodil o 3.30 tak super to zlvadly :grinning:
1. čer 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,chtela bych se zeptat jak je to v Italii s porodnym a materskou, jestli to tady vubec je.Hledala jsem to ruzne na internetu ale nic jsem nenasla. Muzete mi poradit?Diky
1. čer 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jajaalf,ja mam manzela albanca...dobry postreh :wink: kde si v it.?
1. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
angel99,tak materska je 100eur :confused: na mesiac do 3rokov a ked sa ti narodi babo tak by si mala dostat 1400eur na zaciatok,tak mi povedali...treba k tomu milion papierov...dufam,ze len sranduju a este cosi niekde dostaneme,inac neviem,neviem!
ja mam ale horsi problem nechcu mi obnovit karticku poistenca!!!som zufala,vie niekto poradit???
1. čer 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,no velmi ma to bavi,uz od malicka som sa hrabala mame v kozmetike...mam na to cit ,no.
mala ma od vcera vecera teplotu,neviem co s nou,dam jej tachipirin,klesne a potom zase vystupi.dnes je sviatok,to nenajdem ani pediatricku a na pohotovost ju nechcem trepat.
no ,ked sa mne narodila mala,tak boli vo vlade komunisti a veru ziaden prispevok jednorazovy k narodeniu dietata nebol....amatersku nemam,pretoze som pracovala len na dohodu,manzel ma rodinne pridavky-70euro na mna a nejakych 120 na malu....nevirm kto z toho vyzije,ze
2. čer 2009 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko..
shpirti ako ze ty nechcu spravit karticku?to slovo mi nieco pripomenulo ale nevedela som ako sa to pise tak som si typla..povedz nam nieco o tebe ako sa vlasne volas a odkial si z sk?
2. čer 2009 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ship..., vitam ta, ja som rodila v alto adige, konkretne v BX, aj podobny problem s kartickou som mala...ak chces napis viac do ip mozno budem vediet dako pomoct...

No ohladom materskej, ja som pred 4 rokmi dostavala 5 mesiacou dakych cca 1000 eur mesacne, to sa mi dako vypocitalo s vyplaty co som dostavala pred materskou a dostala som aj daky jednorazovy prispevok 1000 od Belusconiho :grinning: , preto proti nemu nic nemam :grinning: , vtedy to dako platilo na vsetky prvorodene deti v roku 2005.
POtom som este dostavala regional familiengeld 80 eur mesacne do 3 rokov, a teraz je este dakych 70eur mesacne do 7 rokov dietata, len to uz ja nedostavam... Treba sa popytat na patronate, tam ti poradia a vysvetlia co a ako...No a ak budes pracovat, alebo tvoj manzel tak vam este patria rodinne pridavky, ktore sa vyplacaju k vyplate, moze to vsak poberat len jeden s vas.
No a samozrejme ak sa chystas vybavit svojmu dietatu slovensky rodny list, mas narok aj na SK na rodicovsky prispevok a myslim aj na jednorazovy prispevok pri narodeni dietata, o ten si vsak musis poziadat do pol roka od narodenia dietata. No a ako pises, je ti k tomu treba milion papierov, s tym fakt nesranduju, ale ak si za tym pojdes, vybavis vsetko a urcite ti tie peniaze budu treba ked budes doma s babom...
2. čer 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj langkofel,ja zijem v bolzane...na karticku,ze vraj nemam pravo,lebo nepracujem,nezaujima ich,ze som skoro v osmom mesiaci :angry: ,povedali mi,ze sa mam vratit na slovensko...tym padom,ze ju nebudem mat, nebude ju mat ani mala,pokym nezacnem pracovat... :confused:
na patronate som bola,povedali mi,ze mam narok na tu 100vecku mesacne a tych 1400e na zaciatok,nic viac! na aky iny urad by som sa mohla ist informovat???mna tu z nich raz asi porazi...co sa tyka mojej vyplaty,v zmluve som mala odjakziva len part-time a platili mi plnu...cize neviem-neviem :confounded:
2. čer 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajaalf atvoj nick odkial pochadza? :slight_smile: inac volam sa Silvia a pochadzam z Kezmarku... a ty? :slight_smile:
2. čer 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac chcem zatial vsetkym podakovat,ste vsetky zlate :wink:
2. čer 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre poledne holky, tak akorat sem dovarila polevku pro nemocneho pritele tak mam chvilku cas:slight_smile: Silvi, ja ted resim uplne stejny problem s tou kartickou. Prva sem tu pracovala a to sem si to zaridila bez problemu. Jenze loni sme se prestehovali a nova comune chtela vsecky moje papiry odznova, jenze uz sem nepracovala ani nejsem vdana za itala, takze na pojisteni nemam narok. Myslim, to mas stejne, co:slight_smile: No a obavam, ze se tim nic delat nejde. Dokud se nevdame nebo nezacnem pracovat:slight_smile: Ale tak na slovensku stale zdravotni pojisteni mas, ne? Jako jestli bys treba nemela lepsi jit rodit tam. Ja prave mela pojisteni v cesku, rodila sem v cesku, takze mam narok na porodne i veskere prispevky z ceska, coz je fajn. Malemu sme tady uz taky zaridili rezidenci, takze ma vlastne dve trvale bydliste. Akorat nam chybi uznat otcovstvi, zatim pritel neni ani v rodnem liste:slight_smile: jinak tady zadne prispevky nepobiram. No preju moc stesticka pri tom vsem vybavovani, je to fakt silene. kupa papiru jak tady, tak u nas, nebo teda u vas na slovensku:slight_smile: Jo a jak to vlastne mas s doktorama tady, platis si soukrome kdyz chodis na prohlidky v tehotenstvi? A jak se tesite s pritelem na miminko, uz mate vsechno nachystane? Vidim, ze malou cekas v pulce srpna, me se loni v srpnu taky narodil chlapecek:slight_smile:
2. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
shpirti je to teda tazke ...ja som nic nedostala ani matersku nakolko som mala zmulu len an leto :angry: ale dali mi matersku tu statnu to je okolo 1700eur a teraz manzel dostava rodinne pridavky to je okolo 100eur.doma som nic nevybavovala :angry: takze tam nic...
nick som si vymyslela sama nakolko ma vsetci volaju jaja a moj muz sa vola alfredo tak som to dala dokopy :grinning:
kde chodis na vysetrenie?ty si bola od teraz na sk?
2. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj paulina,takze s tym naozaj nemozem nic robit :frowning2: , na slovensko urcite rodit nepojdem,vsetko mam tu,manzela mam tu...na malu sa neuveritelne tesime...no ja mam od zaciatku privat.lekara,poisten.karticka je neplatna len od minuleho tyzdna!ja som chcela privat.,lebo je to nase prve babo a ja som RH-,takze som chcela viac kontrol...
jeeej tak tvoj maly uz bude mat skoro rok,ze?a teraz zijete tu v taliansku?
2. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
shpirti je to teda tazke ...ja som nic nedostala ani matersku nakolko som mala zmulu len an leto :angry: ale dali mi matersku tu statnu to je okolo 1700eur a teraz manzel dostava rodinne pridavky to je okolo 100eur.doma som nic nevybavovala :angry: takze tam nic...
nick som si vymyslela sama nakolko ma vsetci volaju jaja a moj muz sa vola alfredo tak som to dala dokopy :grinning:
kde chodis na vysetrenie?ty si bola do teraz na sk?
2. čer 2009 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajaalf,manzel je talian?a kde to vlastne teraz zijes?na sk som nebola,zijem tu skoro 7 rokov...na vysetrenie chodim k privat lekarovi... :slight_smile:
2. čer 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano moj muz je talian aj ked nevypada :grinning: :grinning: myslela si ze albanec?ja tu mam vela priatelov albancou aj s nimi robim mala som aj priatela rok ale sme sa rozisli lebo on mal vybratu frajercu albancu ale neva...preto nejake slovicko my zostalo z albanciny a hlavne tie nadavky :grinning: :grinning: :grinning:
ja som v bellarii pri riminach uz som tu od mojich 19rokov a teraz mam 31 :unamused:
k tej karticke to si si skor preco nevybavila ale podla mna ked mas nejake bydlisko tak by ti ju mali dat ja uz si to presne nepamatam
2. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to si pri mori,pekne-pekne :sunglasses: karticka sa neda vybavit,kym neskonci jej platnost,amoja skoncila len minuly tyzden... ja tu mam trvaly pobyt,ale to nikoho nezaujima... :angry:
2. čer 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm to teda ty neporadim ja uz si ani nepamatam ako som to robila ani neviem ze to nejak skoncila platnost... :unamused:
2. čer 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky a co sa tyka porodu,co vsetko treba do talianskej porodnice? dnes vas teda bombardujem otazkami... :grinning:
2. čer 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek