• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Ahojte vsetky zienky. Ja vas tu uz dlhsiu dobu citam a chcem sa pridat k vam zijucim v Taliansku. Predstavim sa: volam sa Katarina, pristahovala som sa sem za priatelom do Toskanska, predtym som pracovala v Ba.Som tu uz mesiac, zatial sme zariadovali byt a hladali nejaky skolu, kam by som mohla chodit na taliancinu. Priznam sa, ze rozumiem vela, ale hovorit sama mam dost problem. Krajina je tu uzasna, ludia skveli, no dufam ze nebudem lutovat, ze som sem prisla.. :wink:
Prajem vsetkych krasnu slnecnu nedelu... :dizzy_face:
28. čer 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katarina, tak ta tu vitam :slight_smile:
Teraz to tu dako viazne, kocky su asi s detmi cele dni vonu, podaktore uz pracuju, ja tiez takze vela casu nie je.
Inac ja som Danka a zijem s mojou dcerkou v Alto Adige blizko Bolzana.

A ostatne kocky zdravim, mam momentalne dovolenku, zajtra rano vyrazame k moru, chceli by sme zostat par dni v Caorle. Leonka je na SK u starych rodicou a mame sa zatial celkom obstojne :wink:
28. čer 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dani. Dakujem pekne za privitanie a prajem krasnu dovolenku pri mori. Verim, ze vsetci su urcite pri mori. Nech si len pekne uzivaju s detickami :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Vitam Toscany, ja som Andrea, zijeme v Rime.. a uz coskoro cakame babo.. tento posledny mesiac je v teple celkom narocny.. ale uz iba chvilka snad :slight_smile:
Ja som tu mala kamaratky na navsteve, tyzden po sebe, tak toho bolo celkom dost..
Danka uzi si dovolenku :slight_smile:
Babenky krasne leto vsetkym :slight_smile:
Martinka dufam, ze uz ste vyzdraveni.
pekny dnicek
29. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Andrejka. Drzim palce, nech to zvladnete aj s babatkom co najlepsie. Nezavidim to teplo. Aj ked posledny tyzden je u nas dost divne pocasie, obcasne burky a nahle ochladenia. Dnes mam za sebou prvy den v skole.... :dizzy_face: :dizzy_face: . V triede je 12 studentov snad asi z celeho sveta. Ale bolo vynikajuco a kopec srandy. Baby, a vy hovorite dobre taliansky? Kde ste sa ucili?
29. čer 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
zase len na skok..vidim,ze sa to tu moc ani nehybe.. :unamused:
pracujem o dusu okolo 15hod pridem domou a to sprcha a utekame pre maleho...vecer ked sa vratim s prace maly uz spi :unamused: tak ho moc nevidim :frowning2:
vitam toscany...

tosi este nic?ako sa citis?
lulka tak izbicku?aj ja mam v maleho izbe zatial taky sklad ale dlho nebude :grinning: :grinning: len kam potom dam tie veci neviem :pensive:
30. čer 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jaji. Mas to teda perne dni, ale hlavne ze to zvladate aj s Christianom. Inac maly je strasne zlaty, sa mi pacia vase fotecky v albume. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. čer 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,ahoj toscany-ty sa mas,ja zboznujem maremmu....pojdeme tam zase na dovolenku.
jaji,ja tiez neviem,kde uskladnit vsetky tie veci....zase budem musiet kopu zbytocnosti povyhadzovat.drz sa!
1. črc 2009 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lulka. Sa tesim, ze mas tento kraj rada. Je tu naoaj krasne a to jedlo je uzasne. Kedy prides na dovolenku?
My tu mame konecne pekne dni a dost horuce. V noci sa mi uz aj tazsie spalo. Mate vsetky doma klimatizaciu? Myslim, ze v mojom pripade to bude asi nutne kupit, pretoze mame byt dost slnecny a rovno pod strechou.. :confounded: A myslim, ze leto bude horuce, aspon tak som pocula. Vsak, nechame sa prekvapit. Pekny vecer babulky.
1. črc 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, tak čo je nové, vidím že to tu teraz fakt viazne..

Aďka nám idú zúbky, takže tie teploty budú teraz asi častejšie :frowning2: nech už ich máme všetky von to sa teším na leto ak ideme takto teplotovať od zúbkov :confounded: a ty ako? už sa ti to blíži :dizzy_face: výbavičku už máte celú? :confused:

Danka tak takto pekne dovolenkuješ? :slight_smile: a Leonka sa má ako?

toscany vitaj medzi nami :wink: páči sa ti v Taliansku? babenko neplánujete? :slight_smile:

lulka a vy ako? pracuješ stále či ako? :confused:

ja som bola na tom hoteli, kde som mala ísť robiť, a keď som tam prišla tak tam mali akúsi dievčinu a povedali mi nech si zavolám o 3 dni, keď ona odíde :angry: :angry: a ja som si vybavila k malej babu na stráženie, Maťko šiel neskôr do práce aby ma tam mohol hodiť a nakoniec som sa tak vytočila :angry: takže som bez práce stále :rolling_eyes: bola som aj v agentúre v Brixene, no uvidím či niečo bude nablízku.. v piatok sa chystáme na dovolenku do Bibione, chceme ísť nadránom aby malá potiahla spánok lebo zabaviť ju v aute je dosť ťažké už :stuck_out_tongue_closed_eyes: no uvidíme, chceme ísť aj do Lignana, do aquasplashu, snáď bude na víkend pekné počasie, pretože tu hore máme teraz zatiahnuté :unamused:
1. črc 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Martinka. Z tej prace by som teda bola aj ja vytocena.. :unamused: Velmi neseriozny pristup. Myslim, ze bude lepsie sa poobzerat inam. Budem ti velmi drzat palce!!! Inac, mala babika je bozska!!! Som sa nevedela vynadivat na vase fotky. My este neplanujeme babatko, ale ked sa podari skor, budem len rada. :dizzy_face: Co sa tyka Talianska, mne sa tu velmi paci. Ja mam rada prirodu, klud a pohodicku. No samozrejme, ze su tu aj veci, ktore sa mi nepacia, ale musim si na ne zvyknut. Tu kym nieco clovek vybavi, tak ostarne minimalne o 10 rokov.. :rolling_eyes: :rolling_eyes: Bohuzial, ale ja to tak pocitujem. Nam kym zaviedli do bytu plyn, tak v Bratislave by postavili novy barak. A to nehovorim kolko si uctuju. Ale nevadi.
Martinka, prajem krasnu dovolenku v Bibione a skoro sa tu zastav. :wink:
1. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko baby,
joj tak som si myslela, ze uz po svadbe a navstevach budeme mat konecne pokoj a vcera nam zdemoloval daky pako auto... nastastie sme boli v kine. vraj isiel velmi rychlo, nevybral zakrutu a zobral 4 auta a na nasom zastavil... a asi sa to nebude dat spravit... tak do nemocky pojdem asi taxikom :angry: a to som este chcela ist posledne dni na plaz... no co uz, hlavne, ze my sme v pohode :wink:
Matka ma to mrzi s tou robotou :( prajem ti nech najdes daco lepsie! Kamaratka mi dala (uz dopredu :grinning:) taky prasok pre deticky, ked im idu zubky vola sa to: Asthon&Parson, infants'powder,(vyzera to ako praskovy cukor) tincture of Matricaria 0.002ml in lactose base, je to z UK. ja mam krabicku, ak nic nezozenies, mozem ti ju poslat. Dufam, ze jej rychlo vyjdu, chudako Danielka, skus dat aj tie hryzadla do mraziaku na chvilu, nech jej to trochu zachladi dasienka. Drzim palce na rychle nove zubaky :grinning: A uzite si dovolenku :slight_smile:
Jaji tak ty makas a makas :slight_smile: aspon dobry pocit, ze zarabas :slight_smile: Mamina je este u vas, vsak? a sesterka?
Danka moja uzivaj si dovolenku.
Toscany, ty sa ako volas? Ja som bola v Dante Alighieri skole a bola fajn, ale manzel je francuz a nemame skoro ziadnych talianov, iba anglicky hovoriacich, takze ja taliansky velmi ani nehovorim, akurat doktori (lebo tu oni po anglicky nevedia :rolling_eyes:) a v obchode :slight_smile: ale skola ma dobry system vyuky. Tiez sme mali dobry kolektiv. To je potom fajn tam chodit a ked mas doma s kym precvicovat urcite budes hovorit za chvilku :slight_smile: drzim palce.
Lulka, nech sa ti dobre triedi a vyhadzuje :grinning: :grinning: :grinning: ( a hlavne nech to potom o tyzden nepotrebujes, ako sa mne vzdy stane, ked povyhadzujem :sweat_smile:
baby pekny dnciek
2. črc 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, akurát som uložila malú, a chystám sa upratovať ten binec čo tu máme :grinning:

Kati veru ten prístup sa mi fakt nepáčil, bolo to od nich veľmi neseriózne :angry: vy bývate niekde blízko pri mori? :confused: v Toskánsku som tuším ešte ani nebola :sweat_smile: snáď raz :slight_smile: my sme až hore pri Bolzane, čiže more máme tak 300 km kam chceme ísť :slight_smile: Taliansko je ako krajina veľmi pekná

Adi to je hrozné :rolling_eyes: dnes už človek aby radšej ani z domu nevychádzal čo sa deje :confounded: ešte že ste v tom aute nesedeli alebo nešli tomu bláznovi naproti :angry: a tam kde bývate nemáte nejakých známych susedov alebo niekoho kto by požičal auto aspoň na cestu do nemocky? :confused: :confounded: a ako ďaleko máš na pláž? .. na zúbky som jej dávala hryzátka ale to nechcela, najnovšie sa jej hrozne páči zubnou kefkou sama si behať po puse, tak jej dávam kefku nach sa s ňou zabáva tak uvidíme :confused:
2. črc 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky. Adka, volam sa Katarina. :slight_smile: Je mi luto, co sa vam stalo, ale chvalabohu, ako pisala Matka, ste tam nesedeli vy.Drzim palce, aby sa to s tym autom skoro vyriesilo.
Martinka, my byvame dost daleko od mora, ale nablizku mame krasne jazero. Takze vikendy travim tam. Si urobila fantasticku vec s Danielkou, ze si jej dala zubnu kefku. Uz od malicka si na nu zvykne a nebude mat problem so zubkami.Teraz len musis vydrzat, kym vsetky zubky vyjdu... :frowning2:
Zelam vam pekny zbytok dna.
2. črc 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: juuj, kočky občas si vás kuknem, ja som žila 4 roky v miláne, preto aj moje detičky majú talianske mená, ale zase k priezvisku sa hodia, tak to nie je také strašné...
toskánsko milujem, už toto leto som tam mala cez net vyhliadnutú dovolenku, chcela som to spojiť s ligúriou, ale nakoniec sme zvolili chorvátsko...a o rok snáď vyjde napr. sardínia, alebo sicília, tam sa mi páčilo úplne najviac...
:slight_smile:
všetkým želám krásne tehuľkovanie, a prímorskú pohodičku...
2. črc 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,ako vidim,uz to tu zase oziva.
matka,no vidis,ja som spravila s malou to iste,tiez som jej dala zubnu kefku.ak ju to ,ale stale boli ,zbehni do lekarne a kup jej gengigel-mojej bambulke super pomohol.
adka,to je neprijemne s tym autom,vazne.
ja si hrochnim doma dnes,som hrozne unavena po celom tyzdni,stale niekde behame.a pripravujem sa na zajtra,konecne zacinaju zlavy,tak to bude zase....
3. črc 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky ja uz som doma, bolo supeeeeeeeeeeeeeeeeeer

Ada no :astonished: , to je hrozne s tym autom, je mi to luto, ale aspon vam sa nic nestalo.

Lulka ja som este stale nepochopila, pracujes uz ci nie? :wink:

Jaji bon lavoro, je to hrozne, aj ja si tak vela krat myslela, ved som si malu ani poriadne nevidela :frowning2: , teraz je u starkych, ale ked pride bude to to iste....

No idem pratat ten bunker co tu mam, pa majte sa dobre.
3. črc 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pracujem cez vikendy vecer :wink: ,takze obcas som tu
3. črc 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvam se, ze sem vubec nepisu,ale neni cas. Od pulky cervna mi prijela na dovolenou mamka se segrou a ted sem uz pres tyden v Cesku na prazdninach. Vidim, ze tady pribyli nejake nove holky, tak vas vsechny taky vitam. Az se vratim, tak to snad vsechno tady doctu. JInak mame se moc fajn. I kdyz pocasi tady je zrovna nic moc, maly je stastny, ze je s babickou a dedou a cely den ma kolem sebe nekoho. A ja si aspon taky trosku odpocinu. Toso, Eriko, co vy, jeste mate miminka v brisku? Doufam, ze ste ok a ty posledni tydny a dny zvladate dobre. Zbytek zdravim taky:slight_smile: Tak ja budu koncit, nemam net doma, tak se sem asi uz nedostanu, ale do italie se vracim kolem 18.7 tak se pak ozvu. Mejte se vsechny moc pekne, papa
3. črc 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano babulky. Tak konecne k nam zavitalo poriadne teplo a mozem sa opalovat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Lulka, tak to ti v tichosti zavidim :grinning: :grinning: , tie akcie v Milane si uzi a potom nam napis, co si nakupila. Hned by so isla s tebou, rada nakupujem. :dizzy_face:
Paulinka, tebe zelam pekne prazdniny v Cechach a stastny navrat do Italy.
Prajem vam krasny vikendik.
4. črc 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, je tu nekdo ze Sicilie?
4. črc 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute babenky, zase to tu stojíííííííííííííííííííí :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja som uložila malú do postieľky a hodila veci do práčky, na obed som to už nestihla lebo sa malá zobudila takže zajtra ma čaká ešte žehlenie :rolling_eyes: :grinning:

lulka ten gel si napišem a najbližšie keď pôjdem okolo lekárni sa naň opýtam :confused: ďakujem

Kati tak čo, vyslnila si sa poriadne? :stuck_out_tongue_closed_eyes: hádam ťa nespálilo :slight_smile:

Pauli uži si prázdniny :wink:

angel zo sicílie tu tuším nebol nik :confused: alebo sa mýlim? ale nezdá sa mi že áno..
5. črc 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj matka, ja strraaaasne nerada zehlim. Vzdy sa mi nakopi kopec pradla, a potom zehlim ako diva. :angry: Slnit som sa bola len vcera, ale hned sa zatiahlo a zacalo prsat. Dnes kamarat robil zahradnu party na oslavu maleho synceka, ktoreho krstili. :dizzy_face: :dizzy_face: Tak som sa tesila a nakoniec pocasie bolo zle, vsetky stoly sme museli rychlo spratat :angry: A vy? Co ste robkali? Ten vikend tak strasne rychlo preleti. :frowning2:
5. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka tiež nemám rada kopy žehlenia :grinning: najmä keď malú prezliekam viac krát denne pretože sa neuveriteľne rýchlo dokáže umazať :stuck_out_tongue_closed_eyes: my sme boli cez víkend na výlete, piatok sme boli v Lignane v aquasplashi, tešili sme sa že otvoria to akvárium Guliverlandiu ale bolo to celý deň zavreté :confused: ale aspoň sme sa vykúpali v bazénikoch a malej sa hrozne páčilo šmýkať sa :dizzy_face: ale na tobogán sme sa s ňou báli ísť, ktovie či by nás vôbec pustili :grinning: ale myslím že malá sa vyšantila aj bez toho a v sobotu sme boli pri mori :dizzy_face: malej sa najviac páčil piesok, malá ho snáď všade :grinning: tak teda ste si víkend neužili :confounded: a ty tu vlastne pracuješ? akosi som prehliadla ak si to spomínala :sweat_smile:

inak neviete nejaký dobrý recept na bananový koláč alebo tortu? :confused: máme veľa banánov a neviem čo s nimi bojím sa že mi pohnijú :sweat_smile:
6. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojcek babulky. Matka, zatial tu nepracujem, chodim do skoly na taliancinu. Ja robievam velmi casto bananovu tortu, mozes pouzit aj tento recept: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=451 . Tak to ste mali s malinkou krasny vikend. Len si pekne uzivajte, ked pojdes do prace, veru ti budu tieto chvile chybat. Ako to vyzera teraz s pracou Matka?
6. črc 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halooooooo, Itaaaaalia!!!!
8. črc 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..
tak, my tento rok zase italy, Bibione... :sunglasses: :sunglasses:
toscany, nemá sa to, ale ja Ti taaak závidím :grinning: :grinning: Toskánsko, to je môj sen :dizzy_face: :dizzy_face:
9. črc 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Monkula. Ty si zlata, ze mi zavidis.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Hovori sa, ze zavist si treba zasluzit. :grinning: :grinning: Ale vazne, ja sa tiez tesim, ze som tu a ze tu zijem. Kazdy dnom sa mi tu paci viac. Mozno raz sa tu stretneme. Urcite by som sa velmi potesila stretkom zo slovenkou. :wink:
9. črc 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Kati, vidím že to tu žije :sweat_smile: robota teraz nič, nemám kde dať malú :confounded: zatiaľ. ďakujem za stránku, uložila som si to určite to skúsim :wink: našla som aj ja nejaké rezy nakonec som aj tak dosvojila recept :slight_smile: my sa máme teraz veselo, idú nám zuby :rolling_eyes: tri dni pršalo tak sme boli len doma :angry: a ty ako sa máš? ako si vlastne v škole? chodievaš od pon - sob či ako? :confused: a medzičasom robievaš čo? či sa len flákaš po meste alebo domka?
9. črc 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany, ja žijem na slovensku, preto závidím... ale v dobrom, nemysli si, že teraz budem prepichovať voodoo bábiku :grinning: :grinning: :grinning:
Preliezť Toskánsko, je môj sen.... :dizzy_face: :dizzy_face: ja veim, že žiť tam a pozerať so zasneným výrazom na tvári prospekty a obrázky na nete sú dve rozdielne veci, ale...
Ale ja by som sa inak veľmi muživila v nejakej cestovnej agentúre, viem nemecky, mám základy AJ a okrem toho viem výborne po poľsky a po maDˇarsky.... len taliansky neviem... :sweat_smile: :sweat_smile:
Ako Ti ide učenie? je to ťažký jazyk?

Ahoj Maťka.... Ako sa máš? Danielka krásne vyrástla, je nádherná...
9. črc 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek