• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Ahojte babulky. Matka, super ze si ten recept dosvojila, ja tortu uz robievam aj tak inak, ale ako zaklad je to recept dobry. Tie zubky vam nezavidim, sice deti nemam, ale viem, co prezivaju kamosky s babatkami. :frowning2: :frowning2: Drzte sa a posielam malinkej velky boztek. :dizzy_face:
V skole je super, je to sukromna skola talianciny pre cudzincov, trva od 8 - 13 od pondelka do piatku. Je to ale 30 km od mesta, kde byvam, tak si musim privstat, ale mne to nevadi. Chodim autom, po skole si spravim nakup a poobedie travim doma. Potom vecer spravidla ideme von alebo k priatelovym rodicom. :slight_smile: :slight_smile:
Monkula, jazyk je to vcelku lahky.Ja hovorim anglicky, aj v skole nam dost casto vysvetluju v anglictine, ale taliancina sa mi zda lahsia. A este tu aj zijem, tak aj preto sa mi lahsie uci. A v triede sme teraz len styria, tak to je pohadka. :wink:
Prajem vam krasny vecer.
9. črc 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
zase len na skok..
moc som si vas neprecitala..toscany ako sa volas?katka?dik za pochvalu aòlbumu..my mame vela fotiek.. vsak fotim o 106 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale teraz uz moc nie..

adi ty uz mas po svadbe?tak ty blahozelam ..aj ked neskor..

mati ty si zase bez prace? :frowning2:
11. črc 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky. Dnes tu mame krasny a horuci den. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Vsetkym prajem slnecnu a pohodovu nedelu.
12. črc 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babeny

katka tú školu máš super, ja taliansky neviem ani zaťať :sweat_smile: aj keď tu hore sa dohovoríme nemecky v pohode, keď sme boli v Bibione tak v obchodoch som musela mať hovorcu :grinning:

jaja veru nemám prácu :rolling_eyes: už tak veľmi som ju chcela že už ju ani nechcem je to hrozné teraz všade asi s robotou :confounded:

monky a čo ty tu? :stuck_out_tongue_closed_eyes: na pokec už nechodíš akosi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. črc 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Matka. Nic si z tej prace nerob. Pride ani sa nenazdas. A este sa napracujes dost. Co sa tyka talianciny, nechces sa ucit sama? Na Slovensku som nasla celkom dobru knihu pre samoukov. Urcite by si to zvladla. O skole si asi neuvazovala, kedze malinka je na teba naviazana. Inac je kraaasna. :dizzy_face: A uz velka slecna. :grinning:
12. črc 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem či by som sa sama prinútila učiť jazyk :grinning: akosi som zlenivela na učenie :confounded: ale o škole som ozaj neuvažovala, určite to niečo stojí, že? a za tie peniažky radšej kúpim niečo malej
12. črc 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde ste kto? :confused:
hodila som nejaké novšie foto do albumu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Martinka. Vidim, ze sa tu striedame len my dve. :grinning: :grinning: :grinning: Fotecky malej som si kukla, je to naozaj velka fesanda. Mas byt veru na co hrda. :wink: :wink: :wink: Ta moja skola veru nieco stoji a nemale peniaze. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Prajem ti krasny vecer. :dizzy_face:
13. črc 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, veru aj mne sa zdá že tu kecáme my dve :grinning: však nevadí. ďakujem za pochvalu fotočiek :dizzy_face: veru som na Dadku hrdá :dizzy_face: je poslušná až na občasné zmeny nálad :grinning: ale to je asi u každého drobca. a myslím ale, že tie peniaze za tú školu stoja zato, keďže ty ešte nemáš na koho vyhadzovať :wink: asi aj lepšiu robotu zoženieš keď budeš mať jazyk lepšie pod palcom :wink:

inak som rozmýšľala žeby aďka a erika už porodili? :confused:
13. črc 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky,
Matka este nie, este sme kinder surprise :slight_smile: (daka baba nas tu tak nazvala, hahah) ale uz pomaly by som aj rada rodila... nastastie nie su take hice, ale aj tak je to dost... pozerala som tiez fotky, jooj Danielka je rozkosne babo, uz som si tak nasu malu presdtavovala :slight_smile: leti to rychlo...
Jaji dakujem, svadba v pohodicke, 3 dni zabava do noci, anei neviem ako som to zvladna a v pondelok som potom prespala cely den a vlastne cely tyzden :grinning:
Toscany skola super, ze sa ti paci, dufam ze stertnes milych ludi.
Dufam, ze sa vsetky mate dobre.. ja teraz velmi nic neriesim, doktorov a po veceroch plaz alebo prechadzlky a snazim sa oddychovat :slight_smile:
uzivajte si leto :slight_smile:
14. črc 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéj Aďka no tak som ťa pekne privolala :grinning: ale sa to už kráti a ako sa cítiš? si aj unavená? :confused: bože ako vám tie pláže závidíííííííííííííím :rolling_eyes: dakedy by som aj ja brala ísť sa prejsť po pláži :dizzy_face: no smola :confounded:
ďakujem za pochvalu foto :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

mmy sme práve zaspinkali tak ja idem do žehlenia :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
14. črc 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule. Dnes tu mame 36 stupnov. :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Adka, gratulujem a zo srdca zelam, nech ste spolu stastni cely zivot :dizzy_face:. Teraz si len oddychuj a uzivaj si posledne tehulkovske dni. Ja sa uz tesim na fotky tvojej malej.
Matka, ty zehlis takto po nociach? Ty si ale sikulka.
15. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, vidím že nám to tu stojíííííííííí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kati cez obed je tak horúco že sa mi nechce, alebo riadim po izbe hračky či zametám po keksíkoch takže jediná alternatíva je večer :grinning:
15. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ja len nakukam ci uz nejake deticky su nove a zatial nic..ale neva ved sa dockame.. :wink:
teplo tu je poriadne ,nevadilo by mi to keby som bola cely den pri mori a nie v praci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. črc 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky.. :grinning: To su ale horucavy, mne sa ani zit nechce :wink: Ako sa mate? Jaji, najradsej by som aj ja lezala pri mori alebo radsej v mori. My to mame daleko k moru, ale mame tu aspon jazero. Je tam krasne a hlavne klud. A vecerne prechadzky mam najradsej :grinning: .Zelam vsetkym krasny vikend.
17. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ,my sa hrochnime cele dni u svokry na terase....v bazene,takze na net ani len nepachnem...
17. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mala mi dnes zaspala skorej a ja som zožrala polku melóna :grinning:
17. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mati. :grinning: :grinning: ty si dobra s tym melonom. Ja som na veceru robila len cestovinovy salat. Nam ani v takom teple nechuti. Ako je u vas Matka? Dnes na severe prsalo.
17. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, no dnes tu nepršalo dnes tu bola hotová búrka :rolling_eyes: ale vravím aspoň mi dnes malá skôr zahajala :grinning: nooo melon mi dobre padol :grinning: tiež mi nejak nechutí jesť, tak som v podstate jedením melónu aj "pila" :grinning: bol taký fajny vodnatý a ty si čo porábala? aký cestovinový šalátik si robila? :confused:
17. črc 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mati, ja len taky klasicky, uvarene cestoviny,potom tam supnem roznu zeleninku co mam doma, tuniaka a polejem olivovym olejom. To iste robim aj s ryzou. Ty co varievas? Ak ti malicka ovsem dovoli. :grinning:
Ak sa smiem spytat, ty si tu vydata?
17. črc 2009 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha to robievam aj ja len my tam dávame biely jogurt alebo tatarku a často bez tuniaka a nakrajam tam dietnu salamku a tvrdy syr :wink: alebo veľmi dobrý šalátik je z čínskej kapusty, jablk a tiež cestoviny a jogurt taký akurát na leto :slight_smile:
nie ja tu neni som vydatá, s dcérkou bývame u môjho uja
17. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak len chvilku som tu zase-- :slight_smile:
teplo mame aj my..segricka tu ma kamosku na dovolenke a su u nas v hoteli..zachvilku segricka pojde domou a pridu moji oblubeny svokrovci :grinning: :grinning: :grinning: to bude..
19. črc 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby, no vy máte teplo zato my tu máme večerom peknú zimu :angry: aspoň dnes bolo pekne inak minule tu nasnežilo na skalach no des iba tak som zírala z okna :grinning:
zajtra idem na skúšku do jedného hotela tak som zvedavá či z toho dačo bude
20. črc 2009 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby..tak som spat v it..boli sme tyzden aj v neapole (u svokry)..more je spinave tak sme sa ani nekupali
Neviete mi poradit ????? nemala niektora s vas svadbu na urade tu v it a potom v kostole na slovensku...
potrebujem sobasny list prelozit do slovenciny?????
Mate niektora s vas dva trvale pobyty??? tu aj na slovensku??? co je vyhodnejsie???
Poradte mi????????????????????' prosim DaKUJEM
21. črc 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadaba ja som mala svadbu na urade tu v it..ale uz si presne nepamatam coi bolo treba vsetko urcite rodny list ,vypis s tresneho registru a vac neviem mzno ty nejaka druha kocka poradi a trvaly pobyt mam len tu nask mam zrusene to som rusila koli poistovni :wink:
22. črc 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jajaalf ...dik..ja uz mam doklady vybavene na svadbu tu v it...len som chcela vediet ci potrebujem sobasny list na sobas potom v kostole na sk..ale uz viem potrebujem ale nemusi byt prelozeny ale do pol roka
ho musim dat prelozit a zaniest na matriku...
Ako travite leto????uz dosli svokrovci??????????????? :wink:
22. črc 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mohla bych vas poprosit o nejaky informace jak to chodi v Italii u pediatru? Jsem momentalne v CR a zustavam tu do konce sestinedeli, ale jsem hrozne nervozni z toho,ze se mi jeste nepodarilo najit anglicky mluviciho pediatra nekde v okoli Pisy. Mam ted seznam nekolika u nas ve Viareggiu,tak je musim obvolat jestli mluvi anglicky,ale moc velky nadeje si nedelam :frowning2: ...nemate kontakty na nejaky soukromy kliniky? nebo tam jsou vsichni pediatri mimo nemocnice jako privatni? Dekuju moc za jakykoliv info. :wink:
23. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky. Ako sa mate vsetky?
Dadaba, ja mam stale trvaly pobyt na Sk, aj si tam platim zdravotne poistenie, ja byvam v It zatial len druhy mesiac, ale planujem si vsetko zmenit tu. Najskor vsak od buduceho roku. Takze ti neporadim.
Poletucha, mas krasneho synceka!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Gratulujem. Ja poznam zatial len dvoch lekarov v It a ani jeden nehovori anglicky. :frowning2: S tymto je tu trosku problem. A nenasiel by sa niekto, kto by ti tlmocil? Mozno nejaky znamy, kto vie po taliansky. Budem ti strasne drzat palce aby si to vyriesila. Potom nam daj vediet. :wink:
23. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak svokrovci sa dovalia az 30 jula..zatial tu je segricka :unamused:
co sa tyka pediatrov tak ja ich poznam dost a aj inych dokotrov a hovoria len it.. :frowning2:
23. črc 2009 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ja len na skok, chystam sa spať, som unavenááááááááááá ako nikdy :grinning: tie horúčavy cez deň ma niekedy ubíjajú
23. črc 2009 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek