• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ahojte
nikde nikoho....
my mame plno roboty v hoteli.. a tie horucavy bolo tu 42 stupn, no hroza...
nejake novinky?nove deticky?
26. črc 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute babeny, my sme akurat prišli z kúpaliska :slight_smile: malá sa vyšantila, ja som sa opäť pripálila :grinning: a všetko ide po starom ako vy?
26. črc 2009 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie ste prosim Vas nahodou niektora zo Sadrinie???? Potrebovala by som poradit v niecom.. :unamused:
26. črc 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mickaaa zo Sardínie tu tuším nie je nik z báb čo sem chodia častejšie, ale tuším sa tu na Sardíniu už nejaká kočka pýtala :confused:
27. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak uz sme se konecne po mesici vratili domu do italie. Ale teda myslim sem si to v cesku mohla jeste prodlouzit...tady je tak hnusne vedro, ze se to fakt neda. U nas bylo tak pekne prijemne a tady se neda vyjit ven. Jinak dovolena u nasich probehla super, maly byl moc spokojeny, jen ta zpatecni cesta autem nam dala pekne zabrat, ale nakonec za 14 umornych hodin sme to zvladli. Vidim, ze je tady zas par novych holek, uz je nas tu plno:slight_smile: No ja koncim, musim uklizet a prat a vybalovat atd, mne se tak nechce, achjo..
28. črc 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pauli :slight_smile: počuj to vám cesta trvá ešte dlhšie ako nám na Slovensko, tiež keď ideme, tak jedine autom ale do 10 alebo 11 hodín sme na mieste.. tak si si to tam užila? :slight_smile:
28. črc 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No trvala, ono ja sice ridicak mam, ale tak spis jen na okrasu, aktivne neridim:slight_smile: Takze musi jen pritel a pro toho je to moc jet v kuse pres celou noc. Tak se muselo zastavovat a tim se nam to dost protahlo. A ty si vlastne odkud? Urcite to tu uz bylo, ale ja si to nepamatuju:slight_smile: No a doma v cesku bylo krasne, tak pekne odpocinkove, maly se vydovadel s dedou a babickou, ja mela nejake volne dny....no a ted mam zas celodenni zaprah:slight_smile: Ale tak do toho se zas dostanu, tak to snad bude v pohode.
28. črc 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som z Detvy, neviem či to poznáš na Slovensku. :slight_smile: akurát včera sme tu mali príšernú búrku :rolling_eyes: malá sa mi cez noc zobudila a nechcela spinkať, hroznéééé
31. črc 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcatko446 • Dnes o 11:45
Ahojte baby,mam jednu otazocku a dufam,ze tu najdem tie spravne odpovede...cize onedlho idem za priatelom do Talianska a chceme babatko...chcem sa opytat ci nahodou neviete ako to je s tehotenstvom v zahranici a porodom tu na SVK....da sa to vobec?...alebo co je k tomu potrebne?...co tomu predchadza?....prosim,ak viete,dajte mi vediet...dakujem

martinadt • 1d • Dnes o 13:06
ahoj, máme tu tému :wink: baby čo sme v IT :slight_smile: ja som síce v Taliansku nerodila ale baby áno tak poď k nám

http://www.facebook.com/pages/drazba-na-Lulu/130784061060?ref=mf

martinadt • 1d • Dnes o 13:10
pardon, mala som inú stránku skopírovanú od kamaráta :sweat_smile: :sweat_smile: neviem či sa to dá zmazať :sweat_smile:

http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=50135&vOffset=4170&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end
31. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojteeee...zasa ja...vedeli by ste mi poradit ako to je?....napr. som v Taliansku tehotna,ale rodit chcem na Slovensku...da sa to?....co je potrebne atd?....ma niekto takuto skusenost?
31. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre odpoledne, tak maly mi usnul,tak mam chvilku klid. MArti, Detva bohuzel nevim,kde je...sem ostuda:slight_smile: Ale jinak slovensko celkem znam, jezdivali sme tam na dovolenou. A ty ted nejsi v italii? Nebo doma jen prazdninujes? Je, ale tu bourku zavidim, tady sou takove vedra, ze uz to neni mozne.
Dievcatko, tak ja ti klidne poradim, protoze sem to mela uplne stejne:slight_smile: Tehotenstvi ze 3/4 prozite v italii a pak sup na porod domu do Ceska. A bylo to bez problemu, pristi dite planuju taky tak. Gynekologa sem normalne mela tady i u nas a pak v porodnici taky zadny problem nebyl. Jinak ja to mohla tak udelat i proto, protoze jak tady tak u nas mam zdravotni pojisteni, takze sem nikde nic neplatila...teda pokud nepocitam toho soukromeho gynekologa tady a vysetreni krve atd. No a jeste nevim, co by te zajimalo, klidne se ptej:slight_smile:
31. črc 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paulinka dakujem za informacie...uz som aspon trosku v obraze...cize gynekologa mozem mat aj v Taliansku aj na Slovensku?...treba toho na SVk informovat o tehotenstve priebezne,alebo len napr. po tych 3/4 pridem a pokracujeme?
31. črc 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky. Ako sa mate? Martinka posli tu burku ku nam, u nas sa neda vydrzat, ja uz neviem ako mam spat. :frowning2: :frowning2:
Pauli, vitaj naspat v Italy. To je super, ze si si oddychla v Cechach, jujjjj, ja by som najradsej tiez isla domov, pekne do chladku. :grinning:
Prajem vam vsetkym krasny vikend, ja ho stravim na ucenim, pretoze teraz v skole preberame dost tazku gramatiku, takze mam co robit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, tady je dnes ale zase vedro, uz se to fakt neda vydrzet:( Ted se ani neda jit k mori, je tam silene lidi pres vikend vzdycky. dievcatko, toho gynekologa muzes mit i v italii i u vas. Prohlidky a testy se delaji na stejny zpusob, treba ja v italske tehotenske prukazce mela terminy, kdy mam chodit na krev a moc atd a jake vysetreni si mam nechat delat no a tady ti vsechny vysledky daji do ruky, takze pak neni problem o tom informovat gynekologa na slovensku. kdyby ti nahodou neco chybelo, jako nejake vysetreni, na slovensku si to dodelas. Jo a pokud se budes citit dobre, tak myslim, ze staci odjet treba mesic pred porodem. Ja jela dva a pul mesice dopredu, protoze sem mela strach, ale bylo to zbytecne:slight_smile:
Toscany, dekuju za privitani nazpet:slight_smile: Ja bych se nejradsi zas hned vratila, u nas bylo prece jen lip:slight_smile: Muzu se zeptat...ja si te z diskuze tady moc nepamatuju..ty si sem zacla chodit kdy? A odkud vlastne jsi z italie?
1. srp 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paulinka este raz dakujem velmi pekne...ani nevies ako si mi pomohla :slight_smile:...az som kludnejsia teraz....takze kludne sa mozeme pustit do snazenia sa o babatko :slight_smile:)...juuuuj super...pekny dnik vsetkym
1. srp 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
neni zac, kdyby te jeste neco zajimalo, klidne napis, treba i do IP. No a preju vam teda, at to snazeni je co nejkratsi a brzo cekate miminko. Kde ty vlastne jsi v italii?
1. srp 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Pauli. Ja som na tejto diskusii od konca juna....volam sa katarina a zijem v Toskansku. :wink:. Dievcatko446, vitaj medzi nami a cit sa tu dobre. Ako sa vlastne volas? Predstav sa nam.
1. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, napiste mi prosim, co varite v tychto horucavach, pretoze mne dochadaza fantazia :frowning2: :unamused: . To bude tym teplom :grinning:
1. srp 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ty si z toskanska? Ja si to myslela, podle toho nicku:slight_smile: a kde presne zijes? A jak dlouho uz si vlastne v italii? jinak k tomu obedu, ja zrovna dnes delala takovou opecenou rybu na olivovem oleji a k tomu jako prilohu opeceny hrasek na cesneku a petrzelce...moc dobre a takove lehke, tak muzes zkusit:slight_smile:
1. srp 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuuj dakujeme krasne,velmi by sme sa potesili keby to netrevalo dlho...ja vlastne este nie som v Taliansku,ale chystam sa za svojim milacikom :slight_smile:....o take 2 tyzdne by som mala byt uz tam...on si tam vybavuje teraz papiere nejake a vsetko mozne...budeme na severe,asi 50 km od Belluna...uz sa tesim :slight_smile:
1. srp 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano Pauli, zijem v Toskansku, ale nie dlho, pristahovala som sa len v juni. Po niekolkych rokoch sme sa s priatelom rozhodli zit tu. Prihlasila som sa do skoly, chodim na taliancinu,pretoze sme dovtedy rozpravali len anglicky. :grinning: Krajina sa mi velmi paci, ja som tu maximalne spokojna a dufam, ze to tak ostane i nadalej :dizzy_face: :dizzy_face: . Inac dakujem za receptik.
Dievcatko446, Belluno je krasne mestecko, sme ho prechadzali, ked sme isli do Dolomitov.Tvoj priatel je talian?
1. srp 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany suhlasim s tebou,mne sa Belluno tiez paci,aj ked som tam bola len 2x...Moj priatel je slovak,ale zil a pracoval tam 2 roky...od marca bol na SVK,pockal kym skoncim skolu a teraz sa chceme zabehnut tam....tak drzte palceky vsetky :slight_smile:)
1. srp 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No samozrejme ze ti budeme drzat palceky!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A co si vystudovala? Chces pracovat aj v Taliansku v tvojom odbore?
1. srp 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem si mila :slight_smile:)...dufam,ze vsetko sa dobre rozbehne....skoncila som hotelovu akademiu,ale neviem ci sa hned zamestnam v tomto odbore,lebo este neviem po taliansky...ucim sa momentalne :slight_smile:...uvidime...ty si sa za aky cas naucila taliansky?
1. srp 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: Ja som sa este nenaucila. Chodim na intenzivny kurz talianciny uz druhy mesiac. Naucila som sa strasne vela, je super ze tu aj zijem, pretoze so vsetkymi musim rozpravat taliansky. :grinning: Dohovorit sa dohovorim bez problemov, len ja chcem vediet uplne dokonale, dokonca aj pisat. Takze predpokladam taky dobry rok studia urcite. :confounded:
1. srp 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kolko tam uz zijes?...ja sa ucim s takej knihy pre zaciatocnikov :grinning: ...zatial len take zaklady,aby som vedela co a ako a ked budem tam,tak hadam sa nieco nalepi :sweat_smile: ...strasne som zvedava...a tvoj priatel alebo manzel je talian?...juuuj a az teraz som si vsimla,ze si ma tu privitala,upss...takze volam sa Katka,mam 20 rokov a o chvilku zasnem novy zivot v Taliansku :slight_smile:
1. srp 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa volam tak isto.. :sunglasses: Priatel je talian. Prisla som sem v juni. :wink: Urcite sa na teba rychlo nalepia slovicka. A v taliansku je vela skol pre cudzincov, tak mozes vyuzit aj tuto moznost.
1. srp 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe no tak super,tesi ma Katka....cize tiez len taky novacik co?...pracujes uz alebo sa chystas?....a babo?....je uz nejake,ci len planujete?....dufam,ze sa nevypytujem nevhodne....nevadi?
1. srp 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kludne sa pytaj. :grinning: My babatko az neskor, aj ked niekedy by som ho brala hned :grinning: . Ja sa ucim taliancinu, aby som si potom mohla najst pracu v mojom odbore. Ja som informaticka.Ale najskor predpokladam ze buduci rok.
1. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak drzim prsteky,nech sa podari to,co by si chcela....no tak len studujme dalej,som zvedava ako nam to pojde :wink: ...juuuj zatial som bola najdlhsie v Taliansku len na 3 tyzdne,ale strasne sa tam tesim...sadla mi ta krajina :slight_smile:
1. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek