• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
Dobre ranko babulky. Prajem krasnu nedelu. Dnes som pripravila tortu....orechovo-cokoladovu..mnam. :grinning:
2. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak som tu zase na chvilku..uz tu mam svokrovcou od stvrtka a uz som na nervy...hovorim starej nech mi nepere veci a jak keby ani nepocula.. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: maleho sme neposlali do jasiel v auguste ved ked su tu oni nech si ho uziju aspon usetrime za jasle a oni sa nebudu nudit ale aj tak si stara najde cas na vseliake somariny :angry: :angry: :angry:
v robote uplny chaos a to ze je kriza :grinning: neviem neviem :grinning: :grinning:
co mate vy nove az mi zostane cas precitam pa a krasny zvysok nedele :wink:
2. srp 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby, Kati pošli z tej torty :grinning: dala by som si :grinning: ved leto už bude končiť tak môžem priberať :grinning: :grinning:

jaji to závidím že v práci chaos, tu hore niet a niet roboty :rolling_eyes: kukám vkuse inzeráty na dolomitoch a niiiiiiiiiiiiiiiiiič :angry: :unamused:
3. srp 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby...Volam sa Jana a byvam v It.Mozem sa pripojit k vam? :wink:
3. srp 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky. Tak konecne tu prsi :grinning: :grinning: . Hned je trosku lepsie. Matka, poslala by som, keby z nej este ostalo. Celu sme ju zjedli :grinning: . Ale nebola velka. Ja robim tu najmensiu formu. To mi je luto s tou pracou. :angry: Zeby ta kriza skutocne bola aj v IT? Pretoze ja ju tu vobec necitim.
Pipochiara vitaj medzi nami. Hned nam bude veselsie :wink:.
3. srp 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toscany.Ahoj...kde presne si v it.?ja som v Lainate.Je to blizko Milana... :slight_smile:
3. srp 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som v Toskansku, asi 50 km od Perugie. :wink: Ako dlho si v It?
3. srp 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som tu 3 rok...a ty ako dlho si tu? :sunglasses:
3. srp 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som tu 3. mesiac :grinning: . Teda dost cerstva :grinning: . Ako sa ti paci v It?
3. srp 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne sa tu paci.Ja som tu velmi spokojna.a tebe sa tu paci?si tu pracovne?
3. srp 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie som tu pracovne. Pristahovala sem sa sem. :wink:
3. srp 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, neskusala si nieco ine ako hotely? Keby si sa staralo napriklad o dalsie babatko?
3. srp 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, ja som opäť spráskala polku melónu :grinning: celý deň skoro nič nežerem a na noc sa takto obchváckam :sweat_smile:
Kati asi minulý rok som strážila jedného chlapčeka kamoške čo sme bývali v dedine, ale nerozmýšľala som nad tým že by som opäť nejakého drobca strážila, niekedy mi stačí skákať okolo Dadky teraz, a to je najhoršie že jazyk dobre neviem, čiže si tu až tak vyskakovať nemôžem :confounded:
Janka vitaj medzi nami :wink:
3. srp 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to ti verim, ze mas co robit. Danielka je asi sidielko,ze??? :grinning:
3. srp 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chtěla bych se vás prosím zeptat....
švagrová žije v Itálii, teď čeká s Italem miminko, ale rodit bude asii tady, ale i tak bych se vás chtěla zeptat na váš názor ohledně volby příjmení, pak co se týče očkování a porodu.. jaké máte zkušenosti, co byste doporučily atd...
v ČR bude asi 3 měsíce po porodu a pak se vrací do Itálie

jaké očkování je povinné a jestli se musí hradit nebo je hrazené státem...

děkuji moc..
3. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
můžete psát i do IP, díky
3. srp 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde ste baby? Dnes bol vcelku peky den, konecne dychatelny vzduch.
Lencak80, ja ti neviem poradit, ale drzim palce, aby ti niekto napisal a svagrinke pomohol :wink: .
4. srp 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte...Je tu niekto? :astonished:
4. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, ja vcera nejak nemela moc cas jit na internet. Mam tu dve kamosky, tak se hodne venuju jim. A navic vcera bylo tak dobre, dokonce i prselo, tak sme relaxovaly:slight_smile: Pippochiaro, ty si tady nova, ze? Ted se divam, ze uz cekate treti miminko, to je krasne:slight_smile: Pritel taky vzdycky mluvil, ze chce aspon tri a jak ted mame maleho tak usoudil, ze to je prehnane:slight_smile: Ze mozna staci jedno nebo dve:slight_smile: Odkud vlastne jsi z italie?
Toscany, jak ty pokracujes ve skole? Cetla sem, ze si tu teprve treti mesic, to si sikulka,ze si se do toho studia tak vrhla. Ja sem tu tretim rokem a ze bych italsky nejak valela, to se rict neda:slight_smile:
5. srp 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paulina21 ahoj...som tu nova...tretie bolo v plane asi tak za 2 roky ale podarilo sa skor :sweat_smile: tvoj priatel je talian?a odkial si ty?ja som v Lainate...poznas?
5. srp 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dva roky min nebo vic, to uz je jedno:slight_smile: Aspon budou vekove blizko sebe:slight_smile: Muj pritel je ital, tvuj taky? A zijeme v Civitanova Marche, tj. region Marche:slight_smile: Ale teda to tvoje mesto Lainate slysim poprve, kde to prosimte je? Vubec netusim:slight_smile:
5. srp 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,som tu na skok ,balim na dovolenku.takze sa tu ukazem asi az v septembri...
ahoj pippochiara,lainate poznam :wink: ,je to blizko Milana
6. srp 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.Ozyvam sa az dnes...Vcera mi to tu akosi neislo...Neviem co stym bolo.Lulkaitaly a ty si odkial ak sa smiem spytat?Paulina21 Lainate je nedaleko milana....blizko je Bergamo-letisko...ani mne to tvoje nic nehovori...Ano aj moj je talian...Lulkaitaly kam ides na dovolenku?paulina21 kolko mas deti?a kolko mas rokov?paci sa ti tu? :wink:
6. srp 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, tak dneska si maly trosku prispal, tak sme konecne vyrazili k mori. No ale byli sme tam jen chvilku, protoze dopoledne chodiva spavat. Vypada to, ze se sem opet vratili ty vedra, ale uz se snasi trosku lip. Lulko, preju krasne proziti dovolene, pekne si tam odpocinte a naberte sil. Pippochiaro, tak uz vim, kde je to lainate:slight_smile: To mas fajn bydlet blizko letiste, to bych byla doma porad:slight_smile: JInak to moje mesto je asi tak 40km nad palmovou rivierou, kam se hodne jezdiva na dovolenky, tak treba budes vedet:slight_smile: No a ja mam zatim jen jednoho chlapecka, Davidka, ted 20.8. mu bude rok. A mne je 23. A celkem se mi tu libi, i kdyz cesko je cesko. Ale tak ja jezdivam casto domu, tak mi to tak neprijde. A nejlip to asi vystihuje to tvoje moto, co mas na profilu....stastna sem tam,kde je se mnou moje rodina....to je pekne napsane. Ty uz si tady asi delsi dobu, ze? Ty si tu spokojena?
6. srp 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj....ja som tu zhruba 3 a pol roka...nie je to az tak dlho...ale mne sa tu velmi paci :slight_smile: tak a vy mate super ze mate blizko more...to my zase nie... :frowning2: ty si teraz este doma na materskej?ja som doma dcerku sme chceli dat od septembra do skolky...chcela som si uzit 3 roky matersku ako je u nas na sk.ale nezobralli nam ju pre nedostatok miesta....mozno ak niekto nenastupi v septembri.no neviem teraz vlastne ja uz ostanem doma tak asi aj ona a pojde az o rok...uvidime
6. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to si tu skoro stejne dlouho jak ja, u me to v rijnu budou tri roky:slight_smile: No a to mas pravdu, ze je fajn mit blizko more, ja si ani nedovedu predstavit, ze bych mela zit nekde ve vnitrozemi. jinak ja sem na materske, mela bych ji v podstate mit ctyrletou, ale ja stejne planuju byt zena v domacnosti, takze je to jedno:slight_smile: My chteli zkusit dat maleho do skolky tak po vanocich, aby si trochu zvykl na kolektiv a byl vic v kontaktu s italstinou:slight_smile: Ale nevim, uvidime, jestli uz bude mit vsechny ockovani, nechci, aby pak byl porad nemocny. Vam preju, at vam to s tou skolkou vyjde, v tom vasem meste je jen jedna? Jak je vlastne to Lainate velke?
6. srp 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
su tu 2 skolky...takto syn chodi do skoly v meste teraz bude posledny rok..pretoze potom bude musiet ist do druhej..to je pre vacsich...a tam je skolka...chceli sme tam dat aj Chiaru ale to by tam chodila iba jeden rok lebo na druhy rok pojde syn do tej druhej a to je na druhom konci mesta....takze asi budeme doma...lebo je zas zlozite vozit jedneho do mesta a druheho na druhy koniec mesta...uvidime..vsak ja budem doma ako som pisala...a manzel rozprava iba po taliansky?ale ty mas matersku ako v cechach?pretoze tu si doma iba 6-mesiacov...a nebudes sa doma potom nudit ked maly pojde do skolky?
6. srp 2009 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,ideme k moru,na par dni na Rimini a potom na Elbu.
ja zijem v Milane,ale dllllllhoooo,som tu uz 11rokov,takze som tu doma.pippochiara-to su mena tvojich deti ,ze?inak moja mala ide od septembra do skolky,a ja do skoly,ale radsej by som sa chvilku nudila doma....
7. srp 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, tak jak se dneska mate holky? Tady to zas vypada na poradne horko. Kamaradky, co tu mam, mely stesti, pocasi jim vychazi krasne:slight_smile: Jsou tu jeste zitra, to planujem nejaky vylet a pak uz jedou pryc a zase tu budem sami. Pippochiaro, tak tu skolku asi nechte az na pristi rok, je fakt, ze vozit 2 deti na dva konce mesta by bylo obtizne. vsak male bude i doma dobre:slight_smile: Jak jsi se ptala, muj manzel mluvi italsky, ale i spanelsky, anglicky a francouzsky, takze kdyz sme se seznamili a ja neumela italsky ani pozdravit, celkem se to hodilo:slight_smile: No a ja mam tu materskou z ceska, jakoze beru cesky rodicovsky prispevek. v italii sem toho zas tolik nenapracovala a pred porodem vubec nic, tak mi to takto vyslo lepsi. JInak nemyslim, ze bych se doma nudila, ono je porad co delat a mne to tak vyhovuje lip, neplanuju delat nejakou karieru:slight_smile: Ale tesim sem,ze pak treba budu mit konecne cas dodelat si nejake jazykove zkousky, co uz pekne dlouho planuju. Ty jsi vlastne pracovala kde, nez jsi sla na materskou? Ted te vlastne taky asi ceka par let doma, ze, kdyz cekate to treti mimco. A jak se to zvlada ty dve deti plus byt tehotna?
7. srp 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a lulko, jeste jednou preju peknou dovcu. Neuvidis se i treba s jajou, ta je prece z rimini, ne? Pak urcite napis, jak jste se meli.
7. srp 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek