• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
AhojkyLulka prajem krasnu dovolenku.... :wink: :wink: Ja som pracovala na slovensku v jednej tal.firme...vyrabali sme take pumpy na postreky...Do It.som prisla ked som bola tehotna asi tak v 5 mesiaci.Potom som tiez dostavala matersku na sk...teraz ano uzijem si to doma...Deti su v pohode...medzi nimi je velky rozdiel...co v nasej situacii nie je dobre...nemaju ziadne spolocne zaujmy...ked niekam ideme napr..ihrisko syna to tam nebavi on uz je velky..Chiara zase ta je tam stastna...Ale zas na druhej strane mozem ich nechat spolu samych...da na nu pozor...Myslim nechat samych v izbe :wink: doma nie to je riziko...Inak je to fajn...Ja tu mam svokrovcou a oni su fantasticky...
7. srp 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky :grinning: :grinning: . Lulka, kraaaaasnu a dlhuuuu dovolenku ti zelam. Uzi si to poriadne. :dizzy_face:
Janka, gratulujem k babatku. Co sa tyka tej nudy, ja suhlasim s Paulinkou, ze doma je stale co robit. A ked nie, ja strasne rada citam alebo studujem nieco nove. Vy ste s manzelom zili dlho na Slovensku? Ako sa mu tam pacilo?
Dufam, ze nasa Adka uz porodila. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. srp 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ja len na skok, malá mi ešte nespí len som hodila nejaké novšie fotky :slight_smile: väčšinou sme von v parku takťe na net sa mi nejak ani nechce :sweat_smile:
7. srp 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany neviem teraz pytala si sa mna na muza? :wink:
7. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata,ja som tu nova,zijem tiez vItalii presnejsie vTirolsku.Je tu niektora zvas ztirolska?Cakam babo,som v24tyzdni.Moj priatel je domaci-cize obcianstvo ma talianske.Riesime spolu taky problem.Ja by som chcela premaleho obidve obcianstva a on je proti.On chce len talianske preneho.Takze ako to bezi si musim sama pozistovat.Tu mi naurade povedali ze si to musim zistit naslovenskom konzulate.Zobraty sme neni ,len zijeme spolu a ja zatial sa vydavat ani velmi nechcem.Rodit budem tu.Poradte mi ake su podmienky aby nase dieta malo aj slovenske obcianstvo?Mate stym niektora skusenosti?
7. srp 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, mala je uuuzasna. Nadhernu dcerku mas. Som aj dobre pobavila ako ti spinka :dizzy_face: :dizzy_face: No je bozska.
Jani, pytala som sa len, ako manzel zvladal zit na slovensku. Kedze si pisala, ze si do It prisla len pred 3 rokmi. :wink:
7. srp 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj toscany...Ja som rozvedena..Prveho syna mam s byvalym muzom...Takze s terajsim muzom sme byvali na sk chvilu on stale cestoval do it.a potom sme sa rozhodli ze chceme byt spolu navzdy..a my pojdeme so synom sem,kedze on nemohol ostat na sk.kvoli robote...ale nelutujem...chvilu sme chodili SK-IT.hlavne kvoli skole...synovej..potom som ostala tehotna tak sme sa usadili v It.Zrusili skolu na Sk syn chodi do skoly iba tu...ale poviem vam nevedela som si zvyknut....bola som zvyknuta skola do 13-maximalne do 13:30...potom domov a spravit troska ulohy...tu kazdy den do 16:30 a potom ulohy milion...ale asi mam stastie ze synovi to dobre pali lebo inak neviem...dnes sme mali trochu rusnu noc...Chiar asa zobudila o 3:30 a zaspala az o 5:45 takze sa citim trochu polamana....Toscany mas tu aj priatela?alebo si tu iba kvoli skole...
miska2220-ja som rodila v It.Dcera ma aj sk obcianstvo...isli sme asi 4 mesiace po porode na sk vsetko vybavovat...trvalo to strasne dlho...a ani mi ju nezapisali do rodneho listu menom lebo na sk sa pouziva iba prve meno..takze vola sa Maria Chiara,vsetci jej hovorime chiara na na Sk sa vola iba Maria...myslim uradne...Proste musis zobrat potom vsetky papiere...rodny list,list o narodeny vsetko co dostanes v It.na slovensko...inak na rodny list It.sme cakali dlho...asi tie 4 mesiace...a potom ist na matriku kde mas trvale bydlisko...a preco priatel nechce?
8. srp 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcata. Janulka, dakujem za podrobne vysvetlenie, si zlata. :dizzy_face: a obdivujem ta, ako to pekne zvladas s detmi. Inac tie papierovacky su neuveritelne. Ja si chcem vybavyt pobyt tu v It a ked som zistila, co mi vsetko k tomu treba, tak asi s tym pockam na neskor.Hruuza.
Co sa tyka mojho priatela, on je talian, po niekolkych rokoch sme sa rozhodli, ze predsa bude lepsie zit v It. Jemu sa Bratislava vobec nepacila, on je skor na kludnejsie mestecka. Takze som spravila kompromis a prisla tu. Ale nelutujem. Ja sa tu citim niekedy lepsie ako doma. :dizzy_face:
Zelam vam pekny vikend.
8. srp 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj tebe pekny vikend toscany...ja uz mam obcianstvo....ale tiez tie papierovacky..este ze moj muz vie dobre po slovensky takze velmi mi pomohol vsetko vybavit...musim napisat ze aj ja sa tu citim lepsie ako doma...a teraz naposledy ked som bola na sk tak to bolo v juny a bola som dost smutna...neviem ako to napisat ...proste dosla som po 9 mesiacoch a vsetky kamosky bud pracovali alebo nemali cas...takze sme boli spolu velmi malo....este ze tam mam rodicov...
8. srp 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze baby, ja ked po sebe citam, tak nachadzam same chyby a hrubky...ospravedlnujem sa. Pisem vzdy v rychlosti.
Jani, ja mam tie iste skusenosti ked idem domov. :frowning2:
8. srp 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja robim chyby....uz som vysla z toho...hlavne ypsilony,lebo tu sa pouzivaju malo..vsak vies :wink: ale je to zaujimave,lebo inak spolu piseme a volame stale...a ked som tam tak mali menej casu ako ked som v It. :sweat_smile: no co uz...
8. srp 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, no dnes som si pekne poupratovala v počítači kým mi maličká spala, tak som nahádzala ešte nejaké nové fotoše :slight_smile:

Katka ďakujemeee :dizzy_face: ale veru niekedy je ako čertík :grinning: tiež mávame svoje dni :stuck_out_tongue_closed_eyes: ty ako pokračuješ s učením? :slight_smile:
Paulinka aspoň ste mali veselé dni, keď tu máš kamošky :slight_smile: a bývali u vás?
Janka, Miška vitajte medzi nami :wink:
Miška a kde presne si v Tirolsku? :confused:
8. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
martina ja som vantholzi to je nedaleko brunecka.ty si tiez vtirolsku alebo poznas tirolsko?inak mas straaasne rozkosnu dcerku :slight_smile: ja som si tiez tak velmi zelala dievcatko a nevyslo to :frowning2: ale neva mozno nadruhy krat vynde.hlavne ze je maly zdravy:wink: . Pipochira a do kedy musim maleho prihlasit naslovenkych uradoch?Je nato nejaka vymedzena doba?Pocula som ze to musim stihnut do3mesiacoch od porodu :frowning2: Neni to tak? A dialkovo sa to neda vybavyt?Postou alebo tak?
8. srp 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
miška my sme bývali v Meransene a teraz sme v Terentene, do Brunecka sem tam chodievame do mesta, ale väčšinou do Brixenu alebo do Bolzana :slight_smile: ja som tiež pôvodne chcela chlapčeka keď som čakala ale najdôležitejšie je, že malá je zdravučká a nedala by som si ju za nič :wink:
8. srp 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne vbrunecku nic neni.je to zapadakov nic tu neni dostat :frowning2: ale priroda je krasna :slight_smile: tiez rada chodim dobolzana ale len obcas.v meransene som tiez uz bola,isli sme tam navylet.mas muza taliana ci tirolaka?taliana ze?ty si premalu nevybavovala dvojite obcianstvo?
8. srp 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre poledne holky, tak sem tu. Akorat sme sli s pritelem vyprovodit ty moje kamosky na nadrazi, dneska uz museli odletet. No skoda, bylo to tu s nima fajn. Snazili sme se jim to tu trosku ukazat, brat na nejake vylety, tak snad byly spokojene. A mne aspon pomohly v domacnosti, to bylo taky fajn:slight_smile: Ted uz vsichni spi, maly i pritel:slight_smile: No a ja dam trosku relax na gauci a pak musim pouklizet nebo cekame navstevu. A co vy dneska vsechny delate? Na prochazkach nebo vyletujete? Dnes je tu zas hrozne vedro, my pujdem ven az navecer asi. Jo a dnes sme konecne zarezervovali dort pro maleho, pristi ctvrtek bude mit 1 rok:slight_smile: Strasne to leti. mimochodem Marti, mala je fakt krasna, moc hezka holcicka. Doufam, ze i ja budu mit jako druhe mimco holcicku:slight_smile: Jak to u vas jde, vsecko v poradku? Ty vlastne ted pracujes nebo jsi doma s malou? Jo a jak jsi se ptala, tak ty kamosky bydleli u nas, my mame volny pokoj s postelama, tak to nastesti jde. Misko, vitam te tady. S tim obcanstvim to urcite pujde, deti maji narok na dve, myslim az v 18ti letech se musi rozhodnout pro jedno. Tak jo, koncim, jdu si vzit neco na obed, mejte se pekne
9. srp 2009 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky
zase len na skok
:frowning2:
co mate nove?my po starom.. robime maly je zo svokrovcami :unamused: uz sa neviem dockat kedy skonci sezona a budem doma :grinning: :grinning: :grinning: takto nic nestyham ani sem nakuknut.,
dufam,ze vy sa mate vsetky ok ..pa zase niekedy nabuduce :grinning: :grinning: :grinning:
9. srp 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby.ako ste sa dnes mali?My sme si spravili poobede prechadzku po parku.
9. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule. Jani, ja milujem nedelnu prechadzku v parku. Lenze vcera poobede bola u nas burka, tak som sa konecne vybrala nedaleko do outletu na nakupy. Bola som prekvapena, kolko lacneho tovaru maju. Som si nakupila kopec veci za celkom dobre ceny... :grinning:.
Jaja, drzim palce, aby ti to rychlo ubehlo a konecne tu s nami popisala viac!! :sunglasses:
10. srp 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, len chcem Miške poradiť. Malá sa mi tiež narodila v It, v Merane. Ak chceš pre malého SK občianstvo, musíš podať cez mestský, resp. obecný úrad, v mieste trvalého bydliska na SK žiadosť o občianstvo. Je to spojené s rodným listom, pridelia ti rodné číslo pre malého na špec. matrike v BA. Všetko to trvá tak cca. 3 mesiace :rolling_eyes: Potrebovali sme rodný list dietaťa preložený do slovenčiny, žiadosť sme spísali priamo na úrade, majú na to nejaký špeciálny formulár či čo to bolo. Pred tým ako to začneš vybavovať si telefonicky over, či nepotrebuješ niečo extra keďže tvoj priateľ je Talian, stalo sa nám totiž, že jedna neznalá matrikárka u nás žiadala aby priateľ prišiel na SK potvrdiť, že je otcom (je Slovák, len ešte dokončoval sezónu, tak musel cez volno na otočku prísť) napriek tomu že bol v rodnom liste s IT zapísaný :rolling_eyes: :zipper_mouth: Až potom keď sme sa naštvali a išli na matriku do iného mesta, nech nám presne povedia čo potrebujeme, zistila, že to nebolo treba, ale pre istotu si tam zavolaj ak sa niečo zmenilo. Ak to stihneš vybaviť do pol roka dietaťa, máš nárok na príspevok pri narodený dietaťa, čo je momentálne cca. 25tis SK, len budeš potrebovať zase potvrdenie s IT, že si taký príspevok nedostala tam. Na materskú nebudeš mať nárok na SK, keďže predpokladám, že ju budeš poberať v IT. Potom by si teoreticky mohla požiadať o rodičovský keď ti materská v IT skončí, je to síce smiešna suma, ale prečo nie :wink: Veľa štastíčka s drobčekom v brušku a bezproblémový pôrod :wink: :astonished:
10. srp 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Ivca.dakujem ti velmi pekne za podrobny popis, aj za mile prianie :slight_smile: uf je to pekne konplikovane :unamused: .J mam ale trvaly pobyt tu,ale naSlovensku som si ho nezrusila tak to znamena ze mi zostava,ze?Mozem mat trvaly pobyt aj tu aj naSlovensku zaroven?Doma si nebudem vybavovat prispevok ponarodeny lebo som pocula ze tu dostanem prispevok5000eur :confused: je to pravda????Aka je vlastne materska na Slovensku?
11. srp 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miška, či môžeš mať 2 trvalé bydliská, to teda neviem, ale keď si si nezrušila na SK, tak by si ho asi mala ešte mať :confused: Podmienkou na príspevok a príplatok k príspevku pri narodení dietata je na SK podmieneným trvalým bydliskom, to ti vlastne dajú pre malého na SK až keď budeš mať SK rodný list.
Ako je to s príspevkom pri narodení dieťaťa v IT to teda neviem, ani som o tom nepočula, ale na SGB ti isto poradia čo a ako. Ja som mala materskú 5 mesiacov, potom som už o nič nežiadala, keďže sme sa rozhodli žiť na SK. Materská na SK neviem, ale viem len že strašne nízka, ja poberám rodičovský príspevok+rodinné prídavky je to niečo cez 5tis.Sk
V It som mala materskú vo výške platu, priznávane bolo vtedy 80 až 100%, mne bolo priznané 80% ale šéf mi platil aj tak 100 :grinning:
11. srp 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...hledam kamaradku na pokec i na setkani...jsem sice svobodna a bezdetna, ale to snad nevadi. :slight_smile: Budu rada kdyz se nekdo ozvete...zdravi Lenka
12. srp 2009 ve 02:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lenka.A odkial si?ako sa dens mate baby?neako to tu viazne....
12. srp 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani. Veru mas pravdu, trosku to tu viazne. :confounded:
Lenkina73, vitaj medzi nami. Kde byvas? Napis nam viac o sebe :wink: .
12. srp 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
pippochiara..

Trošku si ma teraz prekvapila, pretože ja teda žijem na SK, a tiež mám dcérku Chiaru, a tiež má 2 roky a osem mesiacov :grinning: , mimochodom, kedy sa narodila? A mne do RL normálne napísali obe mená, aj Chiara, aj Christine.... A obe mená má aj v preukaze poistenca, a aj u lekárky používame obe mená....
12. srp 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, už ani neviem, koľko má moja dcérka..... :sweat_smile: :grinning: :grinning:
Bude mať čoskoro dva roky a sedem mesiacov... :grinning:
12. srp 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,
tu to teda zije :slight_smile: parada. Akurat sa s novymi babenkami nepozname, ale aj to pride.
28.7. sa nam narodila Heloise, bola cisarskym, lebo mala omotanu snuru, ale vsetko je v poriadku. Mala je uplne super, cez noc dost spi, tak si aj my oddychneme. Alurat sa mi zapalila rana, tak chodime do nemocky na cistenie, nic-moc :rolling_eyes: uz iba dufam, zked budem v pohodicke moct chodit vonku.
Matka ty sa ako mas? Ozaj Erika uz ma tiez malu Yasminku, obe su v poriadku. Akurat frmokl ako s novorodencom.
A ja podobne :slight_smile:
JAji, Pavli vy ste davali tie bimbovit kvapky? 10 sa mi zda vela...
babenky pekny vecer, idem krmit :slight_smile:
12. srp 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Adka. Gratulujeeem k princeznicke :dizzy_face: :dizzy_face: . Zelam vela zdravicka, nech vam malinka robi samu radost. Inac dali ste velmi zaujimave meno. Ma nejaky specialny vyznam???
12. srp 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adka, gratulujem k dcérke, má ozaj krásne meno.....

Toscany, ako Ti ide učenie? :slight_smile:

janka, gratulujem Chiare k dnešným meninám....

A budúci týždeň zase ideme do IT, na dovču na Bibione..... v júli nestačilo :grinning: :grinning:
12. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek