Italie

🙂 Ak sa kocky nenahnevate zacinam nove stranky.... 😎
toscany
16. srp 2009
Nie je zac 🙂 . My byvame v byte, nachadza sa v historickom centre a je dvojpodlazny. Taky akurat, ani velky ani maly. Nam staci. Zatial si pracu nehladam, uvidime neskor. 😉
monkula
16. srp 2009
ajsné, keĎs et dvaja, byt je v pohode.... aj ym sme v byte, ale nie som tu spokojná..... deti sa nemajú kde hrať, lebo bývame v centre, asi 70 m máme rockový kluba celý piatoka soboty večer sú tu koncerty, aj včera som nevedela spať do druhej, čo tak rámusili... cez cestu máme podnikateľský inkubátor a tam včera na streche robili cycling, od tretej do siedmej tam vrieskali ahrala hlasná hudba, ani okno som nemohla mať otvorené... :-S :-S
toscany
16. srp 2009
Tak to veru nepotesi, viem si predstavit ako ti to zneprijemnuje zivot. 😞 V ktorej krajine by si chcela zit?
monkula
16. srp 2009
niekde, kde je teplo a často tam neprší 😃 😃 neznášam daždivé obdobia....
toscany
16. srp 2009
Manzel sa nechce odstahovat?? Musis ho prehovorit 😉
pippochiara
17. srp 2009
ahojte baby 🙂
ako as dens mate?
monkula stahovat sa nie je take jednoduche...
pridam sa k vasej teme...
my byvame v meste ale v takej pokojnej casti...
mame byt a malu zahradku....
kupili sme tam detom trampolinu takze mame o zabavu postarane...
monkula
17. srp 2009
Janak, ja viem... aj so msa sťahovala už dosť a mám toho dosť a ešte ma čaká ejdno ,ale to bude príjemné sťahovanie, konečne do svojho... kedy ,to neviem....
pippochiara
17. srp 2009
tak to je prijemne stahovat sa do svojho 🙂
aj my zacneme stavat teraz v septembri..
uvidime kedy to bude hotove...
aj podla financii 🙂
toscany
17. srp 2009
Dobre ranky kocky. Co mate dnes na plane??? Idem dnes spravit tieto pusinky: http://lesk.cas.sk/clanok/81182/video-snehove-p.... Co peciete vy?
pippochiara
17. srp 2009
ahoj..
ja dnes robim zemiakove placky....
teraz sme boli vonku na zahrade...
cakam na muza pride na obed a potom vyrazime niekam do mesta..
a ty?
toscany
17. srp 2009
jejjj, super napad Jani. Spravim na veceru placky. Ja dnes poobede idem k jazeru, beriem si moje lehatko, casopisy a nechcem nic robit. 😃 😃 😃
toscany
17. srp 2009
Jani, ako zvladas tehotenstvo v tychto horucavach?? U nas je neuveritelne teplo, ja som uz niekedy zufala.
monkula
17. srp 2009
jani a budete stavať v IT, alebo na SK?
veru, ako to zvládaš? Ja som obe tehu mala cez leto, s Jarkom posledné mesiace, to sa dalo, ale s Chiarkou prvý trimester cez tie horúčavy, no, bolo mi hrozne, veľa ráz mi bolo na dopadnutie.... :-p

katka, ale Ti ej dobre.... ja upratujem, je tu horúco.... :-p
pippochiara
17. srp 2009
baby zvladam to..co ine mi ostava?
ale pri tomto teh.je mi strasne zle...
co som ani pri jednom doteraz nepoznala...
stavat budeme v It.
my tu ostaneme byvat...
Na Sk.chodime len na dovolenku 🙂
teraz 3.9 idem k dokt.na ultrazvuk...
este si musim pockat...
ale ja verim ze po 3 mesiaci mi tie nevolnosti prejdu...
toscany no tebe je ale dobre 🙂
normalne ti zavidim 😃
monkula a ty co dnes budes porabat?
monkula
17. srp 2009
janka, nič zvláštne sa nechystám robiť....
Akurát MM odviezol jarka na futbalový tréning, ale najprv som mu musela nagelovať vlasy ako má jeho veľký vzor - Hamšík 😃
No a teraz idem umyť riad a mala by som aj žehliť, mám tam toho dosť, ale nechce sa mi, je horúco....
4a
17. srp 2009
holky, jste tu někdo z říma?
Potřebovala bych pár tipů co s mejma klukama, jsou jim 4,5. Jedeme s rodinkou do říma na den, a větší část jde do Vatikánu, a já s klukama bych se chtěla zabavit trošku jinak, neb mám Vatikán ochozenej křížem krážem a kluky by to nebavilo. Poraďte prosím.
pippochiara
17. srp 2009
ok..my ideme teraz von...
dosiel mi muzik tak ideme pozret do obchodu neake veci co nam este chybaju do skoly...
toscany
17. srp 2009
Janka, monky, ste zlate, ze mi tak "zavidite" 😃 😃 . Zbalte sa a pridite ku mne. Nakupime kila melonov, kopec zmrzliny pre deti a my sa budeme pekne slnit pri jazierku 😎 .
4a
17. srp 2009
a ještě když sem tak lezu 😎
Holky, jak se v itošce označuje prášek do pečiva a existuje tam i jiná než hladká mouka? případně jak se jmenuje :-x díííkec
toscany
17. srp 2009
4a, ahoj, prepac, vobec som neregistrovala tvoj prispevok. Co sa tyka Rima, to ti poradia kocky, ktore tam byvaju. 😉
Prasok do peciva sa vola Lievito (lievitazione istantanea). Hladku muku kupujem Farina tipo "00".
4a
17. srp 2009
jůůů toscany, jsi sluníčko!!!+ 🙂 🙂 🙂 🙂 A exustuje tam něco jako polohrubá mouka?

A tipuju podle nicku jsi z toskánska? :-x
toscany
17. srp 2009
Ano, byvam v Toskansku. Co sa tyka polohrubej muky, tak to je Farina tipo "0". Zalezi vsak, co chces pripravovat. Tu je strasne vela druhov muky, ja mam napriklad velmi rada muku z ryze alebo cerealnu.
4a
17. srp 2009
my zas jedem na dovču, tentokrát Umbria, kousek od Orvietto. Ale byli jsme i v toskánsku- Aquapendente 🙂 resp. to bylo přesně na hranici s Laciem.

No a na dovče já jen vařím a peču, což mě baví. A peču koláče, dorty a piškoty a bublaniny. Takže k tomu potřebuju hladkoou na koláče a polohrubou na zbytek. Jo, a existuje tam i droždí jiný než suchý?
4a
17. srp 2009
to já abych to zas nevozila s sebou, teda prášek do pečiva 😃
toscany
17. srp 2009
Fuuha, to drozdie ti neporadim, ale urcite je. Este som ho nepouzila. Orvieto je kraaaasne....zelam peknu dovolenku 😉 .
monkula
17. srp 2009
ahojte...
Tak už aj nám tu voňajú zemiakové placky, idem deťom aj sebe naliať acidko, bez toho m ito nezjedia, jarko to volá máči máči palacinky 😃 😃 :-N
Dnes dal na tréningu predposledný gól, 5. septembra majú turnaj v Hodoníne, tak zase budeme mať celodennú zábavu.... A bude v základnej zostave.... 😎
toscany
17. srp 2009
Monky, ja vypekam placky tiez... 😃 😃 😃 . Dnes sme sa vsetky zhodli. JArko je teda poriadna sikulka, musim byt na neho pravom pysna x-) x-) .
4a
17. srp 2009
Toscany díky, určitě si to zas užijem🙂) jsem dokonce v domu v prviettu zažila svatbu. Jsem si to tam přihlížela a studovala a pak fanfary, hudba a sv. obrad:-))
monkula
17. srp 2009
Kati a Tvojmu chutia slovenské jedlá? A kde ste sa zoznámili? 🙂
toscany
17. srp 2009
Ahojky. Mojmu moc nechutia nase jedla, iba bryndzove halusky mu chutia 😃 😃 . My sme sa zoznamili na dovolenke 😎.
4a ja byvam 40 km od Orvieta.