• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

4. června 2017 
Alica, bazalku v kvetinaci najdes vsade. Ak nie, donesiem ti zo svojej. Vcera som ju musela ostrihat, pretoze mi prerasta kvetinac :grinning: .
19. srp 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarína děkuju, jo, už jsou to 20ti kilový klády :grinning: Jak dovařim, tak šoupnu aktuálnější foto. Jsou jim totiž už 4,5

Monky, tak to bylo špatným vínem, příliš mnoho ethanolu a z toho je bolehlav a bolení žaludku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chuda monky, muselo to byt nejake moc tazke vino :frowning2: . Alicka, super, supni fotecky :grinning:.
19. srp 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: no víno bylo buď příliš sladky, nebo dva druhy vína, přičemž to první bylo více procentní, tedy těžší než druhý. Jak se to pomíchá, tak strašný :grinning: anebo blbě nejdřív červený a pak bílý, to je taky možnost
19. srp 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, co peciete v tychto horucavach?? Chcela by som upiect nejaky kolacik, ale ma nenapada co :frowning2: .
19. srp 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
štiku :grinning:
19. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co je "stika"?
19. srp 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ˇšťuka, ryba :grinning:

smetanovej dort nepečenej. krásně osvěží
19. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, ked budes mat cas, hod mi recept :slight_smile: .
19. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby naozaj sa polepsim....
ako porodim a prestanem kojit naozaj to
vino teda ochutnam :wink:
mnam ja by som si dala smotanovu tortu...
ale tu zial u nas sa smotana neda zohnat...
19. srp 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dortovou formu, nebo jakoukoli která jde vyklápět, vylož piškotama. Smíchej asi 4 smetany zakysaný se 3-4 vanilkovejma cukrama. Zalej tím piškoty asi 1/3 směsi, pak dej ovoce, nejradši mám banány, nebo borůvky, maliny atd. pak zase smetana a pak naklad zase piškoty a zalej smetanou. A dej vychladit. Voda ze smetany se vsákne do piškotů, takže to drží tvar.
19. srp 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, akoze sa neda zohnat. Na varenie "panna da cucina", slahacka "panna da montare".
19. srp 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, dakujem :dizzy_face:.
19. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
toscany da sa zohnat panna da cucina-to je na varenie...
pana da montare to je slahacka...
ale ako si pamatam z domu tak na tu tortu sa pouziva klasicka smotana kysla...
a ta sa tu zohnat neda...
neviem cim by sa to mohlo nahradit...
19. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, skus pohladat panna acida. Tato sa najviac podoba na kyslu smotanu :wink: .
19. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem za vvysvetlenie hlavybôlu baby...... :grinning: :grinning: Ja pijem iba červené, takže miešaním to nebolo.. ale je pravda, že obe mali inú značku a boli strašne kyslé.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nikomu nič nebolo, ani jarinovi, ani svokre.. len mne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
fuj, normálen mi to znechutilo víno.....
Juu ja viete čo mi v IT chutilo? Bruscheta con pomodoro, mňam, bruscheta, s olivovým olejom, cesnakom, paradajkami a bazalkou, no mňam.... asi si zase dám, keĎ tam budeme.....
19. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu so mtu u nas nenasla :frowning2:
hladala som ked som chcela robit francuzke zemiaky...
pouzila som besciamella...
19. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
monkula...
bruschety su naozaj mnam...
ale to si mozes pripravit aj doma..
ja to robim casto..
19. srp 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, ja viem, že sa tí dá, ale tu nie vždy majú bruschety... a ako presne ich robíš? :slight_smile:
A nemáte nejaké stránky na talianske recepty? keď si to nebudem vedieť preložiť, poprosím vás.... :grinning:
19. srp 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
nonkula chutnou itálii najdeš i tady http://www.cucinait.cz/index.php?actM=recepty Když se zaregistruješ, receptů bude ještě víc
:wink:
19. srp 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kataríno, přihodila jsem fota mládenců :slight_smile:
19. srp 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, Ďakujem....
A idem aj aj pozrieť Tvojich chlapcov, teda, mne sa moja Chiarka zdala taká maličká, keĎ sa narodila, ale oprpti Tvojim chlapcom bola obor :grinning:
19. srp 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
non, jj ani kuře si takhle malý nekoupíš :grinning: . Měli kilečko :grinning: :grinning:
19. srp 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky italky,
potřebuju ještě poradit. Jak se jmenuje takovej prášek s citronovou příchutí, který se zamíchá do skleničky flétny (na šampíčko) spolu s vínem. Je to pak takový matný a světle žlutý a pije se to mezi chody při "hostině", aby se neutralizovali žaludeční šťávy a v klidu a chutí se pokračovalo v jídle. Nenapadá vás něco?
19. srp 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a mon, na brusketu, jako podklad, je moc dobrej i ten slovenskej bílej bramborovej chleba.
19. srp 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj babule. Ja som dosla z opalovania :sunglasses: . Alicka, ten prasok nepoznam, to bude asi nejaky zazrak??? :grinning: :grinning: Chlapci su bozski! Ja odpadnem aki krasavci z nich vyrastli :dizzy_face:. A preco boli taky malinki? Sa predcasne narodili?
Monky, skus si poprekladat tieto recepty, ja ich pouzivam:
http://blogdolci.com/2007/04/01/biscotti-al-cocco-ricetta-biscotti/
http://www.croce-delizia.blogspot.com/2009/01/torta-al-cioccolato-con-cuore-al-cocco.html
http://www.gustoblog.it/post/3973/ricette-biscotti-di-natale-ciocchini-al-cocco
19. srp 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katarina,
to se prej prodává jen v Itošce, kámoška nám to míchá, když jsou u ní žrací orgie :grinning: . A jelikož jsem tam byla naposledy před rokem, a ona pytlík už vyhodila, tak se pídím. Ona to poznává podle obalu. Je na tom sklenička a citron, a je to světllý. Holt budu zkoumat všechny pytlíky podobného vzezření.

Kluci se mi narodili na výlletě v Praze v 26+6 tt. Asi měli dost už mýho pendlování a stěhování :grinning: No do smíchu mi teda tenkrát nebylo, měli jsme fakt kkliku, ale hlavně že jsou už OK
19. srp 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem shlédla ty recepisy a..... mám hlad :grinning: . To druhý vypadá dost dobře, asi si otevřu stránku se slovníkem :grinning:
19. srp 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alicka, ja som sa pytala aj mojho, ale ani on to nepozna. Tie recepty nie su tazke, velmi sa mi pacia. Monky, ja ti vyhladam co len chces :sunglasses:.
19. srp 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek