Italie

🙂 Ak sa kocky nenahnevate zacinam nove stranky.... 😎
4a
27. srp 2009
juppíííí ta stránka s počasím je super!!!! Se u toho naučím i dny v italštině 😃 😃 😃 😃 a budu vědět kdy je v obchodě zavřeno 😃 😃 😃 😃
toscany
27. srp 2009
Ahojte babulky. Alico, cerstve cestoviny ja varim 6 minut. Som rada, ze ta stranka potesila 😃. Drzim palce, nech sa Opa skoro uzdravi, nie je to sranda u starsich ludi taketo choroby 😞.
4a
27. srp 2009
já tomu věřím, že to bude dobrý. Jen je teď děsně smutnej, nese to blbě psychicky :-| Si prostě sáhnul na smrt. Ale oni jsou Oma a Opa sportovni, je jim 72 a ještě lyžujou. A to má Oma totální endoprotezy obou kyčelních kloubů 😃 Doufám, že tuhle zimu budou jezdit s klukama.

A ještě kolik minut mám vařit ty jejich noky? Ježíš já už má taaaaakovou chuť. A na to jejich capučínko achhhhh
toscany
27. srp 2009
To je supr mat takych starkych x-). Aj by som chcela vo svojich 72 rokoch este lyzovat 😃. Alicko, ja noky moc nevarim, ale myslim ze sa varia menej, maximalne tak 3 minuty. Ale ono je to vzdy napisane na obale, hladaj "cottura".
4a
27. srp 2009
no právě že my ty čerstvý těstoviny kupuje v krámku, kde je rovnou vyrábějí, a taky čerstvý sugo. A jelikož je naše italština víc než bídná a jejich angličtina či němčina taky, tak je veselo 😃 😃 😃 a pro jistotu se ptám, či někdo neporadí 😃 😃 Já noky nemusim, ale MM se po nich může utlouct.
toscany
27. srp 2009
Alicko, som sa pytala ja mojho, pretoze on je odbornik na cestoviny, tak pasta fresca nema presne stanoveny cas. Pretoze zalezi od muky a od vajec, tak mi to bolo povedane 😃 😃. Takze ich musis mila Alicka ochutnavat pocas varenia. 😉
pippochiara
28. srp 2009
ahojte babenky.
ste niektora tu ?
marcy_it
28. srp 2009
ahojte babky, po dllllhociznom case som tu znova...ako sa mate?
pippochiara ty si kde v taliansku?
pippochiara
28. srp 2009
ahoj marcy-it
ja som v Lainate...
A ty si odkial?
marcy_it
28. srp 2009
ja som v Paderno Dugnano, kukam ze sme aj blizko:)
marcy_it
28. srp 2009
kolko mas rokov? ja mam 29 a som tu uz poriadnych 8 a pol roka 🙂)..robim v centre Milana..inak som z Nitry a ty?
marcy_it
28. srp 2009
+ napisala som ti do inboxu
martinadt
28. srp 2009
ahojte, my sme práve prišli z nákupu, a malú som dala spinkať, dnes je ako 100 čertov

marcy no ahoj, čo je s tebou? =-) čakáš bábo? x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-) blahoželááááám a ako sa darí? 🙂 faaaakt si tu strašne dlho nebola :-p
marcy_it
28. srp 2009
ahojky Matka, ej veru z Danielky je riadna modelka, complimenti 🙂 🙂 🙂
hej dllhhoocizno som tu nebola, a teraz ma sem znovu cesty zaviedli kedze sme in dolce attesa 😎
ako sa ti dari?
pippochiara
28. srp 2009
martinadt...to mas super ze ti este chodi spat...
mne CHiara nespava poobede....
ked spala tak mi isla vecer spat okolo 22-23hod.
takto mi ide spat okolo 2😇0
viacej nam to vyhovuje...
toscany
28. srp 2009
Ahojte kocky. Co porabate? Moji svokrovci maluju dom, tak makame 😃. Ale konecne sa trosku hybem, lebo mam pocit ze mi narastol zadok :-x. To preto, ze sa nehybem. ]-(.
Ake mate pocasie? U nas vcera pekne sprchlo, spalo sa uzasne. x-)
pippochiara
28. srp 2009
ahoj...
mame sa fajn 🙂
jaj my tu mame strasne teplo...
neda sa ist ani von :-|
takze makas?
ja som bola dnes na nakupe...
aby rodinka mala co jest...
toscany
28. srp 2009
Ja som dnes nestihla nakup. Musism ist zajtra, minula sa nam aj zmrzlina 😃. Bez zmrzliny nemozeme existovat....to hovori stale moj 😃. Dnes som robila risotto di mare. Zajtra chcem urobit tento jednoduchy kolacik http://www.misya.info/index.php/2007/07/05/tort... . Co hovoris Jani?
pippochiara
28. srp 2009
jaj ja som dnes nakupila nanuky...
deti maju radi nanuky...
co mi nevyhovuje ze sa to tu predava iba v krabici...
nie na kusy...
takze kazdy chce ine a mam hned plny mrazak..
ja som robila dnes na veceru risotto,ale iba so zafefferano
a parmigiano.
Chiara mi nechce ine...
jaj ja milujem taliansku zmrzlinu...
teraz ked sme boli na sk detom som kupila zmrzku.
Chiara mi ju hodila o zem,ze ona chce fior di latte.
kupila som jej vanilkovu a jeden kopcek.
a to bolo malo....a Pippovi sa pacila,ale spadla mu na zem...
tak potom mi tam obaja plakali...
proste posledny zazitok na sk zmrzku nemame najlepsi 😞
pozrem ten kolacik...
pippochiara
28. srp 2009
jaj torta vyzera fantasticky 😃
a je super ze moze ist aj do mraznicky ked ostane..
co myslim ze u nas nehrozi :-N
potom mi povies aka bola a podla toho spravim aj ja..
toscany
28. srp 2009
Ja kupujem pre seba tie nanuky 😉. A sa mi paci aj cena. Mojmu ale kupujem CartedOr. Tu torticku skusim zajtra, zda sa mi celkom dobra. Urcite ti dam vediet 😉.
poletucha
29. srp 2009
ahojky holky, muzete mi prosim napsat jaka je posloupnost ockovani miminek v Itosce? a kam musim miminko prihlasit...musi mit taky fiscal code nebo neco jinyho? diky moc 🙂
pippochiara
29. srp 2009
poletucha..poviem ti pravdu uz si to presne nepamatam..
ale ako viem vzdy dam doktor dal termin kedy mame ist...
a potrebovali sme karticku poist.tam je vlastne ten codice fiscala.
ak budem mat trochu cas pohladam papiere a dam it vediet 😉
Katka tak ja som neodolala a robim tu tortu 🙂
uz sa pecie.
pomahala mi Chiara takze asi 3 hodiny budem upratovat kuchynu,ale nemozem odmietnut
taku pomoc 😃
toscany
29. srp 2009
Ahojte babulky. Janulka, ty si zlataaaa ze ju robis. ja som len teraz dosla, lebo som bola na nu kupit jablcka. 😃 Hned mi daj vediet, aka bude. 😉
pippochiara
29. srp 2009
no mala by byt uz hotova...kusok som odkrojila ale zdala sa mi vnutri surova
tak som ju dala este spat do truby...
ale voni nadherne 😃
toscany
29. srp 2009
Ako dlho ju pecies? Dala si aj postruhany citron?
pippochiara
29. srp 2009
🙂 30 minut...
dala som este dalsich 5 minut...
citronovu koru ano...
a citron som vytlacila na tie jablka 😃
ak som to dobre pochopila 🙂
teraz je fantasticka...
je taka makka vnutri vdaka tym jablkam...
toscany
29. srp 2009
jeeej, ja sa tesim Janulka, ze si ju skusila spravit. Ja ju robim urcite poobede x-).
poletucha
29. srp 2009
pippochiara- dekuju moc. Akorat nas malej ma pojisteni v CR + cestovni pripojisteni, takze zadnou italskou karticku nema...jenom ten prukaz EU =-)
lulkaitaly
29. srp 2009
ahoj marcy,no gratulujem!
ja sem teraz pre zmenu moc nechodim,inak aj ja som zase tehotna,ale mam velke problemy,tak nemam chut sem pisat a kazit babam pohodu