• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Italie

10. listopadu 2014 
ciaooo, monkula arrivaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:

Ako ste sa mi tu mali? my sme sa mali dobre, ubytko som zase vybrala dobré, more bolo teplé, aj počasie nám vyšlo.... :dizzy_face: :dizzy_face: Kúpila som si ten parmezán, za 0,326 g som dala skoro 5 eur, kilo vycháfzalo na necelých 15 €, tak som rada......
A teda, musím sa pochváliť, všade som sa snažila dohovoriť, hoci aj lámanou taliančinou, keĎ nešlo, tak nemčina.... :sweat_smile: :sweat_smile: V jednej gelaterii nám dokonca teta nechcela dať gelato, kým, sme to nevyslovili správne, zlatá :grinning: :grinning: :grinning: teda ale s pistacchiom sme sa natrápili :grinning:
29. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciao monkula...
takze ste si to s rodinkou uzili super...
mas aj neake fotecky?
Katka torta ako dopadla?
lulkaitaly chcem aby si vedela ze nas urcite nebudes otravovat..
budeme radi ked ti budeme moct pomoct..
29. srp 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, fotky nemáme, lebo sestre sa hneĎ na druhý deň pokazil nový fotoaparát, taks em ostali bez fotiek... :confounded:
Ale boli sme aj v portogruare a v caorle a lignanu....
Portogruaro, krásne, staré mesto, staré uličky plné starých domov, z ktorých dýchala história.... :dizzy_face: :dizzy_face:
caorle, krásne, 2 000 rokov staré mesto, úzke uličky, ako v Benátkach, ozaj pekné mesto... ale tá pláž, tá sa mi nepáčila.... more ako jazero, ani vlnky.... ale našli sme krásne mušličky.... :grinning: :grinning:
Lignano, tam sa nám nepáčilo..... zbytočne veľké mesto, ani tá pláž nás neoslnila....
29. srp 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je naozaj skoda stym fotakom :frowning2:
ale aspon ste si ulozili v hlave krasne spomienky :wink:
29. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
janka, presne tak... spomienky nám nikto nevymaže.... :wink: :wink:

ozaj, ako Ti zvládol Pippo školu? myslím, iný jazyk, ako sa mu učilo? začal v IT od prvej triedy? Aký je tam vlastne školský systém?
29. srp 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pippo zacal chodit minuly skolsky rok...
on predtym chodil na sk...a ked sme byvali uz tu tak bol na Sk.na skuskach..
na polrok a na konci...
potom sme sa rozhodli usadit tu a zacal chodit iba sem...
jemu ide skola super :grinning:
ja som mala sok,pretoze kazdy den do 16:30
a potom ulohy kolkokrat skoncil az vecer :frowning2:
je toho strasne vela...
ale jemu sa tam paci...
a tebe ide teraz do skoly ci az na rok?
29. srp 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz ide do prvej triedy.... Jarko je októbrový, takže rok mešká... ale sama som zvedavá, ako mu to pôjde..
ozaj celú dovču ma trápilo toto: aký je rozdiel medzi carabiniermi a poliziou? :sweat_smile: :grinning:
29. srp 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka dakujem,ale som velmi smutna a zmatena,tak vas tu kazdy den len potichu citam,lebo sa mi nejako veselo neda reagovat...
29. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bola som sa spytat mojho muza aky je presny rozdiel...
tak je to podla dolezitosti...
najprv su policajti najdolezitejsi...
potom carabinieri no a nakoniec su mestsky policajti...
mne je Pippo v oktobri tiez kolkeho je Jarko Pippo 21.
29. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: jeej, ďakujem... :grinning:

Jarko je 7. októbra.. Chiara je 21. januára....

Lulka... držím palce.... myslím na Teba... a poď, dobrá nálada je nákazlivá.... :wink:
29. srp 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok babenky...
idemv ja do postele za muzickom :grinning:
pozicali sme si dvd tak ideme pozerat :wink:
pa pa zajtra :sweat_smile:
29. srp 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ahoooooj krasna opalena Monicko!!! Myslela som na teba kazdy den :grinning: :grinning:. Vitaj domka. Alicka dnes pricestovala do Italy.
Lulka moja, nikomu nebudes kazit naladu a urcite nas vsetky potesis, ked budes prispievat. Budem na teba mysliet :wink:.
29. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko zienky.
Janulka, vcera som ti zabudla povedat, ze torta zozala uspech. Zaniesla som aj svokrovcom, tak to si mala vidiet :grinning: :grinning: :grinning:. Je to dobry receptik.
Co dnes robite baby? Co varite?
Lulka, ako sa dnes mas?
30. srp 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte babenky... :grinning:
dnes sa nam tu konecne zamracilo a nie je 35stupnov :sweat_smile:
ja viem vyznie to cudno,ale mne je naozaj strasne ked je tak teplo :frowning2:
Katka som rada ze torta chutila
aj podla nasich bola vynikajuca :slight_smile:
ja dnes robim hranolky a kuracie rezne..
a vy co dobreho varite?
30. srp 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani. My ako vzdy ideme o chvilu k svokrovcom. Potom ti napisem, co sme mali :grinning: :grinning:. Aj u nas je zamracene, cakam ze zacne prsat. Inac august bol neveritelne horuci. Teraz je to uz lepsie. Jani, triedis odpad na bio, plasty a cartu? Ja si nejako nemozem zvyknut na to bio. Zo Sloven. som bola zvyknuta len na plasty a papier a sklo. Teraz mam doma tri styri kose :angry: . No co uz.
Dobru chut k obediku prajem.
30. srp 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj katuška..... Juuuj, ale ma potešilo, že si na mňa myslela :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Tú tortu di melle skúsim, vyzerá dobre, nie je to ťažké... používate polohrubú múku? Lego hladká je farina typo 00, že?
30. srp 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cavesko Monicka. Si sikulka, ucis sa taliancinu pomerne rychlo :grinning: :grinning:. Ja som pouzila hladku muku a recept je velmi jednoduchy. Ak budes potrebovat poradit, kludne napis. :wink:
30. srp 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som na jazyky šikovná..... :grinning: :grinning: Samé sa na mňa lepia.... :grinning: :grinning: :sweat_smile:
A takto sa naučíš najrýchlejšie.... keď si hodená do vody,ako sa vraví..

Len by som potrebovala pomôcť s časovaním... viem, že sú len dva rody, mužský a ženský, a ešte mi robia problémy tie zdvojené spoluhlásky, príklad, vedľa bibione bola dedina Bevazza, tak ja som to čítala ako bevaca.. ale domáci ju volali Bevasa... :confused: :confused:
30. srp 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sa to cita ako "bevacca". To ze ju citali inak je asi dialektom alebo vyslovnostou typickou pre danu oblast. To by skor povedali baby, ktore ziju na severe.
30. srp 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :sunglasses:
Katka aky bol obed?
co ste jedli?
moji teraz veceraju a potom pojdem dat Chiaru spat :wink:
vcera som si kupila puzzle 1000ks
dnes som nato pozerala...
vsak su vsetky rovnake...
skoncim asi za rok :frowning2:
30. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuj, jani... aj ja chcem skladať puzzle... minulé Vianoce pod stromček sme od švagra dostali puzzle, Tower bridge, svieti v tme, no, mylíš, že mám kedy? a hlavne kde? jarko ten pomáha, ale chiara nám kradne puzzle, rozoberá..a je to taký fajn relax..... :dizzy_face:
Jarko pôjde do prvej s modrinou pod okom..... :rolling_eyes: ležal na zemi a chiara mu dupla na tvár papučou.... tak má pod okom modrinu, aj viečko má opuchnuté.... :angry: tak sme chladili ľadom, tak som jej vynadala, tak jej asi docvaklo, že spravila zle, tak sa jarkovi osprsvedlnila a začala plakať, jarko si ju zobral na ruky a tíšil ju a plakali obaja... :fearful: :fearful:
30. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, obed bol super, mali sme plnene rajciny s ryzou, potom bistecca so zeleninovym salatom, potom moju jablkovu tortu :grinning: a potom zmrzlinku a nakoniec kavu. Dnes sme obedovali vonku, bolo celkom sviezo a mierne zatiahnute.
Monik, puzzle su super. Ja som vzdy mala take mensie, na velke som si este netrufla. ALe tvoje deticky musia byt roztomile :dizzy_face:, Jarko je ale chapavy bracek.
30. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Chiara mi uz spi..
my poctivo skladame a pozerame motorky :slight_smile:
to je u nas povinny program,ale celkom ma to bavi :slight_smile:
chudacik Jarko :frowning2: ako velmi to muselo boliet...
Chiara nas tiez nenecha robit puzzle tak preto sa da iba ked spi...
30. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem vam velmi pekne,ze na mna tak myslite.skoda len,ze sme vsetky tak daleko...nehnevajte sa na mna,ale je to naozaj chulostiva tema....ked bude lepsie,urcite napisem.zatial len citam o vasich pohodickach
31. srp 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko zienky italky :grinning:. Jejjj, ahoj Lulka. Kedykolvek si budes chciet pohovorit, sme tu pre teba, kludne napis aj IP. Kludne aj prid do Toskanska :wink:, ja budem len rada.
Janulka, skladas puzzle? :grinning: :grinning:
Moni, Jarko je uz urcite nachystany na skolu, ze?
31. srp 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nachystaný, nachystaný... :grinning: :grinning:

Lulka, aj ja som si pri oboch tehu prešla ťažkým obdobím, hroziace potraty, hospitalizácia, prísny režim na lôžku, tabletky na udržanie tehu.... A Chiarin predčasný pôrod, chvíle, keDˇpo narodení nedýchala a nehýbala si.... keď aj lekár len ťažko prehltol a nezmohol sa na slovo...
Ale všetko dobre dopadlo, a verím, že dobre dopadne všetko aj u vás, nech čelíte čomukoľvek... Kľudne napíš ktorejkoľvek IP... Pomôžeme... :slight_smile:
31. srp 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj babenky neskladam...neda sa pri Chiare...
musim varit ale absolutne neviem co..
date mi tip?
31. srp 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janka, aj musím variť, tiež neviem čo.... idem akurát nakúpiť, asi uvarím zamilované kuracie prsia, MM ich zbožňuje a je k tomu ryža, nie patate fritte, alebo pasta.. :grinning: :grinning:
hneĎ vám dám link, vkladala som recept na mimibazar... :wink:
31. srp 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moni, ze zamilovane kuracie prsia :grinning: :grinning: :grinning:. Uz sa tesim na receptik.
Janulka, ja dnes tradicne toto:
http://www.italiadonna.it/public/percorsi/ricette/ric032.htm
31. srp 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. srp 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek